Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Gradina mea... de apartament(3)

+44
Marry
dienutzababy
claudiana
EuIrinuca
CCristinaC
ema
diblaru maria
rivka
arielas
valentinadof
iulia sevcenco
Karina33
elenaxx
denis21
zahariaelouise
betymi72
cld
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
Uca
moruna
MagdaMarin
aba
corina corina
danniela
tala
mykya
Gianina4ever
ivanutamihaela
firicel
ragazza
Floren
carmenco
scumpy_nensy
vero50
Buburuza
ikuta
SilviaDumitrescu
dorina64
Steluzza
geo
amoni
mnarcisa
Gabiuta
48 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 13 Apr 2011, 8:53 pm

Copac?Unde?
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de aba Mier 13 Apr 2011, 9:09 pm

Ce frumosi sunt cactusii Floren. Multumim ca te-ai gandit la noi. pupi
Eu sunt o iubitoare de cactusi, mi-ar placea din fiecare cate unul.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de ivanutamihaela Mier 13 Apr 2011, 9:45 pm

moaaaama.ce cactusi superbi. love
Ma plangeam acum cateva zile ca am niste seminte de petunii si nu stiu cum sa le pun.Asa ca mi-am facut ieri curas si leam semanat in cofrage de oua de plastic.Pamant de flori umed,peste care am presarat semintele..sa vedem ce iese:)
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 14 Apr 2011, 6:43 am

Floren acel copac eu il stiu de mălin.Bunicii mei aveau unul la poarta,acum mama are cativa in curte,intr-adevat au un miros imbatator de frumos.

Tufă sau copac, cultivat şi răspîndit spontan în pădurile de foioase. Are flori albe, plăcut mirositoare, dispuse în raceme alungite. Fructele sunt mici (7-8 mm), globuloase, de culoare neagra si comestibile.
Denumire populara : mălin alb(prunus padus)



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Joi 14 Apr 2011, 10:59 am

Multumesc,Magda,insa copacul despre care ziceam eu este altfel:tulpinile(sunt vre-o 3-4)sunt netede,inaltimea copacului este de pana la 2,5 m,florile sunt in forma de buchet ROTUND,petalele florilor sunt usor rasucite spre exterior,este un arbore de clima tropicala,provine din Coreea si Japonia.Cand o sa mai ajung in zona cu pricina,il voi mai fotografia si o sa vi-l arat in intregime.Daca va spun ca exemplarul pe care il stiu eu este din timpul celui de-al 2-lea Razboi Mondial si ca este plantat de un fost dictator in curtea Ambasadei Germaniei...in concluzie,este un copac cu istorial!
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 14 Apr 2011, 12:15 pm

O fi vorba de Bulgare de zapada
Gata m-am dumirit stiai tu bine.E calin eu il stiu de Bulgare de zapada
Si din asta aveau bunicii meu de aceea cunosteam eu florile de undeva,dar nu stiam ca ii zice si calin.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

calin, bulgare de zapada, snowball bush.

Distributie si Habitat – originar din Europa, creste spontan in Olanda; pe soluri bogate, in paduri, si la marginea padurilor. Descriere – arbust, 1,3-3,5 m inaltime; ritidom neted, se exfoliaza in fasii, cenusie deschis, la exterior, maro-galbena la interior; tulpina ramificata. Frunze opuse, 3-lobate, margine iregulat serata, baza rotunda sau truncata, varf acuminat, glabre pe fata superioara, pubescenta pe fata inferioara, verde inchis vara, galben-portocaliu toamna. Inflorescente cimoase, albe-verzui, 5-8 cm diametru. Florile fertile sunt inconjurate de flori sterile mai mari; florile sterile au 17-18 mm diametru, si florile fertile au 4-5 mm diametru; corola formata din 5 petale; 5 stamine unite la baza tubului corolei si sunt dispuse altern cu petalele. Infloreste in mai-iunie-iulie. Fruct drupa, 12 mm diametru, ovoid, rosu, contine o singura samanta.


_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de moruna Joi 14 Apr 2011, 2:45 pm

scumpy_nensy a scris:Iar aici este din nou o floare careia nu-i stiu numele dar face niste flori foarte frumoase:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
epiphyllum se numeste si i se mai zice si orhideea cactusilor . E foarte frumoasa . Am vazut cu flori albe si roz pal - cu adevarat spectaculoasa .
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 16 Apr 2011, 11:59 pm

Astazi la tara mea,am fost placut surprinsa cand am gasit totul inflorit,de la corcodusul de la poarta,la zambile,narcise si lalele:[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


Ultima editare efectuata de catre firicel in Dum 17 Apr 2011, 2:08 pm, editata de 1 ori
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Uca Dum 17 Apr 2011, 12:15 am

Mamaaaaaaaaaaaaa Firicel, ce frumos! Si eu am corcodusi la buni, si galbeni si rosii, sunt asa de bune, mai ales gemul! pofta

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 12:20 am

......si eu fac si compot si gem din corcoduse.stai sa vezi si lalelele batute si cele roz sidefii,cre se grabesc sa infloreasca primele[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Uca Dum 17 Apr 2011, 12:24 am

Sunt superbe, cele batute zici ca acum iau foc!
Am si eu o zambila mare, partial inflorita, se cam chinuie saraca ca e asa de frig la noi, acum doua zile era ingropata in zapada!
In schimb am o gramada de narcise galbene ( nu stiu cum li se spune, cica coprine, nu stiu exact termenul) , nu am apucat sa le fac poze, cu ploaia asta.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 17 Apr 2011, 12:29 am

Vai, ce frumos!!! La noi abia au inmugurit, flori abia ici, colo. Sad
Cand venise Karina imi zisese ceva de genul: vai, am vazut liliacul inflorit, apoi si-a dat seama ca la ei se scuturase de mult. rade Noi suntem cu o luna, o luna si jumatate in urma voastra, ba port inca cizme. Rolling Eyes

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 12:32 am

Am si eu narcise galbene ,albe cu mijloc galben,dar nu erau inflorite si cele pozate sunt crem cu mijloc portocaliu.O splendoare astea din urma si carora le-am facut poze azi!
Miha,stai calma ca cizmele nici eu nu le-am descaltat dar bietele floricele cred ca s-au saturat sa tot astepta primavara si si-au luat inima in dinti si s-au hotarat sa iasa si sa infloreasca pupi
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 17 Apr 2011, 1:54 pm

Fiiiiiricel !!!Ai zambile !Sunt superbe ! Si ca sa fiu mai scurta , cand le raresti ?De patru ani strang si eu cate un bulb de colo , unul de colo din cele mov simple . Dar din cele batute nimeni nu vrea sa dea . Deci ... love hug pupi Smile Merci intelegi tu ce vreau sa spun .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 2:00 pm

Corina,chiar i-am zis mamei ieri ca tre' sa le rarim,nu ca ar fi foarte dese dar sunt dese Smile Cu drag iti trimit! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 17 Apr 2011, 2:02 pm

Superbe floricele ai tu Firi la tara!!! Lalelele si corcodusul sunt de vis!!!!!! Merg sa fac si eu cateva poze prin curte sa va arat ce avem si noi. Nu asa frumoase ca ale tale dar, avem!!! love love
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Dum 17 Apr 2011, 2:29 pm

Multumesc , Firicel !Esti o draguta !(dar asta stiam deja ) dama
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de amoni Dum 17 Apr 2011, 2:29 pm

Foarte frumoase florile, firi pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Dum 17 Apr 2011, 2:53 pm

Mirosul zambilelor si al narciselor tale,Firi,a ajuns pana la mine,la Madrid!!! kiss Frumoase rrrrrau!!!!!!!!! pupi
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 2:54 pm

Multumesc fetelor!Ele sunt frumoase ca stapana wink (na,ca mi-au murit laudatorii rade ) kiss
Floren,ma bucur ca azi de ziua ta iti pot face o bucurie cu poze cu flori din gradinuta parintilor mei! kiss kiss kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Dum 17 Apr 2011, 5:32 pm

Multumesc din tot sufletul,Firi!M-ai induiosat.... Sad
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 17 Apr 2011, 8:13 pm

Ca tot am mers sa fac poze prin curte, grasina sa va arat ce am pozat. Smile

Visinii din gradina (in poze nu sunt toti):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Perii din gradina:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Prunii de la strada:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Magnolia si alte flori de prin curte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa va placa!!! Pozrle sunt facute in dupamasa aceasta.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 17 Apr 2011, 8:20 pm

Alinutza,superbi pomisori!Imi imaginez ce parfum imbatator imprastie parul!
Magnolia este superba iar muscari(ultima poza)sunt frumosi ca si ai mei.
Arbustul din penulitima poza,cum se numeste?Imi place tare mult!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 17 Apr 2011, 8:33 pm

La noi ii zice "Ploaie de aur!!! Ma bucur ca iti plac floricelele mele!!! hug


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Dum 17 Apr 2011, 8:48 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Dum 17 Apr 2011, 8:34 pm

Ce frumoooossss. La mine nu sunt asa infloriti pomii wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 3 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB