Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina mea... de apartament(3)

+44
Marry
dienutzababy
claudiana
EuIrinuca
CCristinaC
ema
diblaru maria
rivka
arielas
valentinadof
iulia sevcenco
Karina33
elenaxx
denis21
zahariaelouise
betymi72
cld
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
Uca
moruna
MagdaMarin
aba
corina corina
danniela
tala
mykya
Gianina4ever
ivanutamihaela
firicel
ragazza
Floren
carmenco
scumpy_nensy
vero50
Buburuza
ikuta
SilviaDumitrescu
dorina64
Steluzza
geo
amoni
mnarcisa
Gabiuta
48 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 27 Apr 2011, 1:09 pm

Ma gandeam eu ca Firicel cu floarea lui Firicel trebuie sa fie aici ! In sfarsit floarea e la ea acasa . De mult astepta sa vina stapana ei sa o ia . Acum n-are decat sa infloreasca si sa creasca . Eu mai am 3 pui care in curand vor inflori . Abia astept sa se incalzeasca sa scot florile afara in curte . Acolo le merge cel mai bine sub razele soarelui . Dar cred ca mai dupa 10 mai asa , sa fiu sigura ca nu mai da vreo bruma .
S-aveti flori frumoase si sanatoase fetelor !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 27 Apr 2011, 5:11 pm

Sa va arat si eu gradina de apartament a mamei mele.

1. trifoi, este mov-roscat, si se inmulteste precum raia rade , si face niste flori foarte frumoase

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. muscata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. lumanare, sau cel putin asa ii spune mama mea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3.a. si floare, mai de aproape

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. craciunel, care infloreste aproape tot anul, are flori incepand din mai-iunie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

5. o floare data mamei mele anul trecut de 8 martie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


6. o floare furata de mine acum 10 ani, cred, din jardiniera unei terase de la hotel, si pe care am uitat-o in geanta de voiaj 2 saptamani rade , noroc cu mama mea ca a cautat pe acolo, si a dat de firul de floare, si s-a prins. Face niste flori mici galbene, daca nu e frezata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

7. iar asta nu stiu cum se numeste

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre elenaxx in Mier 27 Apr 2011, 5:14 pm, editata de 1 ori (Motiv : Am apasat din greseala [b] Trimiteti [/b])
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 27 Apr 2011, 6:10 pm

F. frumoase felori aveti!!! Si mama are multe scoase deja in curte. Corina tu abea dupa 10 mai le scoti? Mama le-a scos de la inceputul lunii, cand am zugravit in bucatarie, ca noi acolo le tinem. Avem o bucatarie mare impartita in doua parti, o parte unde gatim si o parte doar cu o masa lunga unde mancam iar, floriile le punem in jurul mesei mai pe langa perete!!! Smile
Firi sa stapanesti sanatoasa floarea!!! E tare draguta!!! hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Mier 27 Apr 2011, 7:34 pm

Elena,frumoase flori are mamica ta!sa-i creasca frumos!Ultima se numeste gloxinia.
Alina,merci pentru urari la adresa florii de la Corina! kiss
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 27 Apr 2011, 7:40 pm

Cine doreste lumanare, sa se inscrie pe lista. Ca am vazut ca rezista florile la transport, de cand cu iepurasul. rade Si sa va arat si boschetul omului din dotare.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 27 Apr 2011, 7:47 pm

Elenaxx floarea pe care mama ta o numeste lumanare este pachistachis.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de betymi72 Mier 27 Apr 2011, 8:34 pm

elenaxx a scris:Sa va arat si eu gradina de apartament a mamei mele.
7. iar asta nu stiu cum se numeste

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si eu o stiu de Gloxinia...frumoase flori!
Firicel e frumoasa floarea dar nu te intepi?
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 27 Apr 2011, 8:39 pm

Elena nu ma uita pe mine cu difenbachia aia cu trei flori! Ca eu am AMR calculat pentru luna mai, atunci cand ai spus c-o raresti. hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 27 Apr 2011, 9:34 pm

Nu te uit, karina33, stai linistita. Cum o raresc, cum o sa ia si drumul spre tine. hug
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 27 Apr 2011, 9:37 pm

Merci hug Cand te apuci de gradinarit da un semn! O pui prin colet sau pe ceva autocare? Sau ma pui pe drum sa vin sa mi-o iau singura? Vorbim atunci si stabilim ce si cum.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 27 Apr 2011, 9:42 pm

Colet cred ca e bine. Am trimis de iepuras o floricica, si fetele au spus ca au ajuns ok. Si a fost destul de departe un colet. Dar mai vorbim pana atunci. pupi
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de iulia sevcenco Mier 27 Apr 2011, 9:56 pm

Elenaxx imi doresc si eu o floricica lumanarica adica pachistachis, si daca iti mai ramane un puiut cat de mic as dori si eu si fiindca am vazut si o muscata as vrea sa te rog daca tunzi cumva si muscatele te rog mult vreau si cite o crenguta de muscate oricum cand este cazul iti voi da adresa si iti multumesc mult si iti doresc multa lumina si drum drept
avatar
iulia sevcenco
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Mier 27 Apr 2011, 10:14 pm

Elena lista pentru lumanarica e inca deschisa? Daca da, vreau si eu love Imi place si mai ales e galbena...
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 27 Apr 2011, 10:27 pm

elena eu zic sa il scoti la licitatie ca vad ca ai multi doritori rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 28 Apr 2011, 8:39 am

Sa stii ca asa o sa fac Silvia. Te tin aproape, ca vad ca esti buna la idei.
O sa vorbesc cu mama mea, dragele mele, ca ea e shafa acolo. wink si mai mult ca sigur ca o sa vi le prinda ea. Violete, craciunel nu vreti?Ca am vazut ca iar a facut sera din apartament, si mai scapa de ele. wink
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de carmenco Joi 28 Apr 2011, 9:40 am

Vreau si eu lumanare si pot sa dau si la schimb ceva. Am palmier si pt cine vrea pot oferi si diefenbachia
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Joi 28 Apr 2011, 3:24 pm

Elena xx , dragostea mea ! Daca ai sti tu de cand imi doresc o floare de zahar ars, adica lumanarica asta galbena superba ! Cum ai rasarit tu in calea mea cu floarea asta !Stau la rand cu cea mai mare rabdare .
Prima floare , trifoiul mov se numeste Oxalis . Eu o ador !E plina de flori toata vara . Este si verde cu flori albe , dar n-am gasit sa-mi iau si eu .
Multa sanatate transmite-i mamei tale . Se vede ca iubeste florile foarte mult . hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 29 Apr 2011, 10:39 am

va voi arata si eu florile mele din gradina doar, pe cele din casa nu le-am scos inca si nici nu sunt prea spectaculoase in acest moment .cand vor fi pline de flori vi le voi arata.in parculetul cu papadii e locul de joaca al fetelor.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiind zona de munte vremea e inca destul de rece.lalelele albe sunt foarte timpurii,deja sunt pe trecute dar am soiuri ce n-au inflorit inca:cele rosii,galbene.mai am un soi alb cu rosu crete la petale si in toamana mi-am plantat si unele grena cu alb,astept cu nerabdare sa le vad inflorite.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 10:42 am

Pom din asta avem si noi e tare frumos.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de arielas Vin 29 Apr 2011, 12:21 pm

Voi fetele astea cu flori si cu gradini, ce ma enervati,... pe mine care stau la bloc (a se citi enervati=admirati)
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Vin 29 Apr 2011, 5:25 pm

va arat si eu cateva flori din gradina, recunosc ca meritul este al mamei, ea e cu plantatul si ingrijitul eu doar cu...fotografiatul Embarassed Am facut colaje pentru ca in fotografia de ansamblu nu se vad bine. Aici e un colaj cu lalelele inflorite, bulbii sunt cumparati din hypermarket si plantati in toamna. In imaginea mare sunt niste narcise care fac mai multe flori pe un fir, tot cumparati bulbii.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici sunt zambile mov, galbena si in mijloc bobocelul de la mica magnolie pe care il urmaresc zilnic si abia astept sa infloreasca.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Vin 29 Apr 2011, 5:31 pm

Mykya,sunt superbe florile mamei tale!Si eu am facut azi poze la ale mamei mele si ma voi lauda cu ele dar nu acum !Sunt un vis!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de rivka Vin 29 Apr 2011, 6:13 pm

Mykya sunt de acord cu firicel sunt foarte frumoase forile mai ales ca dupa o iarna lunga cand toata natura se trezeste la viata parca te umpli de energie si tu pentru anul care vine .... wink
si eu iubesc foarte mult florile si am o multime ... eu am cumparat multe flori de gradina de la Baker au o multime de lalele care infloresc in perioade diferite cand se termina una incepe cealalta trebuie sa caut prin comp sa postez si eu ....sa vad cand am timp ca acu sunt si racita si ocupata cu rochi de domnisoara .... wink
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 53
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 30 Apr 2011, 9:01 am

Mykya , foarte frumoase florile ! Si ai si magnolie ! Ador copacul asta ! Si se prinde asa de greu ...Am lasat unul mare la Pipera si mi-as dori sa am si aici , dar sa vedem .
Firicel , arata-ne si frumusetile din gradina mamei tale !
Rivka , astept pozele cu nerabdare ! Bea ceai de soc si de cimbrisor pentru raceala . Asta vroiam sa-ti spun si tie Firicel , dar intre timp cred ca te-ai facut bine . hug
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 30 Apr 2011, 3:08 pm

Gata fetele,am descarcat si ultimele poze facute ieri!Acestea sunt minunatele noastre lalele si narcise batute[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img][img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 5 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB