Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Gradina mea... de apartament(3)

+44
Marry
dienutzababy
claudiana
EuIrinuca
CCristinaC
ema
diblaru maria
rivka
arielas
valentinadof
iulia sevcenco
Karina33
elenaxx
denis21
zahariaelouise
betymi72
cld
AlinaJ.Bijoux
MihaelaT
Uca
moruna
MagdaMarin
aba
corina corina
danniela
tala
mykya
Gianina4ever
ivanutamihaela
firicel
ragazza
Floren
carmenco
scumpy_nensy
vero50
Buburuza
ikuta
SilviaDumitrescu
dorina64
Steluzza
geo
amoni
mnarcisa
Gabiuta
48 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Gianina4ever Vin 08 Apr 2011, 11:45 pm

Vreau si euu,clematita...imi dai" buburuzo"? kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de scumpy_nensy Sam 09 Apr 2011, 2:51 pm

Fetelor cum am promis revin cu poze ale florilor mele. Aceasta este una din gloxenii cu primii bobocei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scumpy_nensy
scumpy_nensy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 60
Localizare : mioveni-arges
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Apr 2011, 3:02 pm

scumpy_nensy a scris: Fetelor cum am promis revin cu poze ale florilor mele. Aceasta este una din gloxenii cu primii bobocei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si mie imi plac gloxiniile foarte mult!Ce culoare este asta cu bobocei?
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de amoni Sam 09 Apr 2011, 3:17 pm

Saptamina trecuta am primit si eu o floare [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img Si azi arata cam naspa sau molesit toate florile are cineva sa-i spuna ce sa-i fac.....?
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de scumpy_nensy Sam 09 Apr 2011, 5:08 pm

Firicel ai sa rizi dar nu stiu ce culoare are deoarece am doua culori si am si simple si batute ...... nu stiu care cum este pina nu vor inflori ........ si atunci cred ca o sa le pun semn la fiecare. Si iata si celelalte gloxenii:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici este craciunita pe care am cumparat-o la Craciun si cea care se numeste cred '' nu ma deranja ''



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici am violetele care nu mai vor sa infloreasca de un an de zile si o begonie curgatoare rosie cu floare batuta prinsa de anul trecut si vad ca a rasarit si anul acesta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scumpy_nensy
scumpy_nensy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 60
Localizare : mioveni-arges
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Apr 2011, 5:19 pm

Violetele,au avut lumina suficienta?Lor le cam place la fereastra ! Smile
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de scumpy_nensy Sam 09 Apr 2011, 5:28 pm

La fereastra tin gloxeniile dar si violetele sunt pe un suport linga fereastra. Oare faptul ca nu sunt chiar la fereastra sa le fi daunat? Iata si trandafirii japonezi dupa ce i-am tuns si au inceput deja sa-si ia cresterea .... am unul galben si celalalt rosu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici este leandrul prins anul trecut de culoare roz cu floare batuta si floarea care are un nume "ciudat" si are si o floare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aici am marantha sau mina care se roaga:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scumpy_nensy
scumpy_nensy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 60
Localizare : mioveni-arges
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Apr 2011, 5:33 pm

Planta cu nume ciudat este spathiphyllum si este foarte sensibila la apa,adica nu-i place apa multa dar ii place umiditatea din aer!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de scumpy_nensy Sam 09 Apr 2011, 6:02 pm

Multumesc Firicel, stiam eu ceva dar ...... nu prea bine.Mai am un pomisor care cred ca face parte din categoria cactusilor si ceea ce se numeste ''inima de mama'' cred:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aceasta este floarea de ceara care nu mai infloreste de vreo 6-7 ani cred nu stiu de ce. Are floarea alba si am prins acum un lastar cu floare roz am inteles ca este:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iar aici este din nou o floare careia nu-i stiu numele dar face niste flori foarte frumoase:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scumpy_nensy
scumpy_nensy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 60
Localizare : mioveni-arges
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Apr 2011, 6:07 pm

Cactusul este Cactusul imperial(am si eu!)iar cea a carei denumire nu o cunosti este craciunita dar cu flori mari.Daca iarna "uiti"de ea si o uzi foaaaaaaaaaaarte rar,in primavara o scoti afara si te va rasplati cu o sumedenie de flori mari si rosii asemanatoare cu ale "Craciunitei"sau "Nu ma deranja".
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de scumpy_nensy Sam 09 Apr 2011, 6:19 pm

Da, ai dreptate acum doi ani la prima inflorire mi-a facut multe flori, era o minunatie insa toamna urmatoare m-am '' gindit '' eu ca ar trebui tunsa deoarece crescuse prea mare si credeam ca fac bine in acest fel in vara urmatoare ar fi sporit inflorirea. Dar ........ surpriza! Vara trecuta nu mi-a facut decit 5 flori zid Sa vedem vara aceasta Smile
scumpy_nensy
scumpy_nensy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 45
Varsta : 60
Localizare : mioveni-arges
Data de inscriere : 07/01/2011

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Sam 09 Apr 2011, 6:23 pm

Floren m-au innebunit cameliile tale, am avut si eu in toamna una alba dar am pierdut-o.
Scumpy cerica, sau floarea de ceara iubeste lumina. Eu o pun vara la geam sau afara si infloreste mereu. O colega de a mea o scoate in fiecare primavara si ii tunde radacinile. Eu nu am umblat la ea, imi e mila. Oricum dupa ce se usuca floarea sa nu ii rupi petiolul acela pentru ca mereu infloreste din el. Daca gasesc vreo poza mai veche cu ea inflorita o sa o pun sa vezi despre ce e vorba.
Amoni floarea ta este o cyclamen, cauta pe net si vezi informatii despre ea.
Eu am clematita mov de vreo 8 ani, e superba, infloreste mereu dar e direct in pamant. Toamna se usuca dar da primavara din radacina.

Chiar: in topicul asta nu putem face si schimb de flori? sau lastari...Eu imi doresc de mult timp o passiflora dar nu am gasit. As putea oferi in schimb spatiphilium, floare de ceara sau trandafir japonez portocaliu sau grena.

Edit: Am deschis topic nou pe aceasta tema. Sper sa nu iau pocnit


Ultima editare efectuata de catre mykya in Sam 09 Apr 2011, 8:35 pm, editata de 1 ori
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Sam 09 Apr 2011, 6:30 pm

mykya a scris:Floren

Chiar: in topicul asta nu putem face si schimb de flori? sau lastari...Eu imi doresc de mult timp o passiflora dar nu am gasit. As putea oferi in schimb spatiphilium, floare de ceara sau trandafir japonez portocaliu sau grena.
Sau deschizi topic nou! wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de amoni Sam 09 Apr 2011, 6:39 pm

Da vreau si eu sa particip Smile
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de tala Sam 09 Apr 2011, 9:36 pm

Buburuza, te rog spune-mi in linii mari cum trebuie sa ma port cu clematitele? Am luat doua, ambele mov-albastre si nu stiu de ce am asteptat pana acum pt ca sunt inebunita dupa plantele astea. Cred ca le-am plantat cam aproape una de alta (40cm). Le-am pus la soare.
Amoni cyclamen-ul se pleosteste cand nu are apa asa ca trebuie doar udat. Ii place lumina si poti sa-l ti afara fara probleme caci e floare de gradina care infloreste printre primele.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de mykya Dum 10 Apr 2011, 12:39 am

Tala sunt un pic cam aproape intr-adevar, dar acum lase-le asa, scoti una din ele primavara viitoare devreme si o muti. Mie nu mi s-au parut pretentioase. Le am in gradina, sub bolta de vie, dar e mai raruta (bolta) si are mult soare. Le ud normal ca pe celelalte plante si am grija sa le dirijez lastarii sa imbrace frumos. Toamna se usuca, eu le tai aproape de jos cand sunt uscate, primavara da frumos din radacina. Nu o protejez iarna in niciun fel. Numai ca a mea a facut un fel de purici negrii vara trecuta si a trebuit sa o stropesc cu niste solutie, nu mai stiu cum ii spunea. Mie nu mi se pare o planta pretentioasa, am doar mov dar am vazut ca exista si roz si alba. Poti sa o inmultesti prin butasire.
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Dum 10 Apr 2011, 12:41 am

Exista si grena,clematita!este superba!eu am vazut la o prietena (are floraria cea mai tare din oras!)la casa ei de la tara,un mix de clematite.este un vis acel mix!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 10 Apr 2011, 9:33 am

Buna dimi.......scuze ca intervin si eu .Cam rarut ce-i drept dar asta este.

Clematita ta mov Mykya ,cea clasica "Jackmani" este cea mai putin pretentioasa si ii merge bine in oricare loc al gradinii desi ele iubesc nespus soarele.Totul e sa aiba "picioarele" adica radacinile umbrite.Sunt multe soiuri care chiar nu iubesc soarele,sunt clematite de umbra apoi altele carora nu le merge bine decit la semiumbra.
Exista multe,foarte multe soiuri frumoase.
De la mov la rosu,grena,rozuri de toate nuantele cu dungi sau fara......totul este sa le stii rostul.
Si taierile difera de la o specie la alta.
Nu stiu cine se plingea ca nu fac flori mari cele hibride.


Ba da.Dar daca stau in ghiveci sigur ca nu se dezvolta.Ele sunt plante de gradina si acolo este locul lor.
Le place apa si repet:radacinile sa le fie acoperite.Puteti pune de ex. plantute (sedumuri) acoperitoare care nu fac radacini adinci si care le tin umbra si o usoara umezeala.
In ghiveci exist a si riscul de a le putrezi radacinile.

Si inca ceva:inmulirea din butasi este super-dificila.Ma refer la celelalte si nu la Jackmani. Cel mai usor prin despartirea radacinilor.

O sa ma intind putin cu mesajul meu dar mai copar o intrebare:
pamint acid se gaseste de cumparat.Gunoiul de pasari este un ingrasamint exceptional dozat bine si NU se pune in pamintul de ghivece dar nu da aciditate solului care trebuie folosit la plantele acidofile cum sunt azaleele si cameliile sau rododendronii.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de tala Dum 10 Apr 2011, 11:57 am

Mykya, Gabiuta multumesc, am salvat raspunsurile voastre. Voi cauta si Clematita grena (desi acum sunt in perioada albastra).
Eu am plantat langa ele 'nu ma uita' (tot albastra evident Smile ) insa in apropiere exista si o buruiana care mi-e draga (cred ca-i spune iarba grasa dar nu sunt convinsa ca asa e) nu are radacini mari si acopera bine solul.
tala
tala
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 106
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de danniela Dum 10 Apr 2011, 4:01 pm

Doamnelor, mie imi plac muscatele!!!!
Am cumparat cateva si desi is pui au doar trei frunze fara gluma, fac flori una dupa alta, ba una rosie are 3 ciorchini de flori si 2 frunze mari si 2 frunze mici(noi). Cum sa le fac sa faca frunze, ca mie imi plac frunzele lor, si ma gandesc ca facand flori e normal sa nu le creasca frunze????
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 10 Apr 2011, 7:15 pm

Vor face si frunze.Trebuie doar putina rabdare.Sa le treaca florile.
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Dum 10 Apr 2011, 8:37 pm

Azi am fost in Rastro(targ in Madrid)si m-am gandit la voi,iubitoare de cactusi,atunci cand am vazut asta:



[img]<script src='http://img806.imageshack.us/shareable/?i=dsc0013dy.jpg' type='text/javascript'></script><noscript>[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]</noscript>[/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]


Ultima editare efectuata de catre Floren in Lun 11 Apr 2011, 11:43 am, editata de 2 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de firicel Lun 11 Apr 2011, 12:14 am

Floren,m-ai intors din drumul meu spre patuc cu cactusii astia!Superbi!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de corina corina Mier 13 Apr 2011, 1:20 pm

Doamne , ce frumuseti de cactusi !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 49
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Floren Mier 13 Apr 2011, 8:13 pm

Doamnelor,o intrebare:stie cumva cineva cam cum s-ar numi copacul care face aceste minunatii de flori,care miros de la o juma´de kilometru?[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
Edit:cum n-am putut lua cu mine tot copacul,am luat si eu doar o floare.Ulterior am aflat si cum se numeste:viburnum carlesii,iar pe limba noastra s-ar numi calin.


Ultima editare efectuata de catre Floren in Mier 13 Apr 2011, 11:18 pm, editata de 1 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Gradina mea... de apartament(3) - Pagina 2 Empty Re: Gradina mea... de apartament(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB