Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - 4

+69
GIO Studio
tiana
MiriDrag
Miniona
danae
cif2010
adinuk2004
lacridrumas
SilviaDumitrescu
Gabrielita91
ellybijoux
marabr
florina.barbulescu
M.Emilia
despina13cucli
michelinebeaulieu
clauditza
aurishta
ancone
danielabordei
ana_miia
RalucaS
teisoara
AlyC
laurapopescu
andegelia
claudia_mami
Larisa
d_oana
adriuta
ChrisReeana
Gianina4ever
Corcodusha
Cristina Munteanu
musetel
rodel
Dionisia
marina40
iuli.b
amoni
danniela
ancush
Karina33
Admina
mykya
geo
esconado
kla78
anigherman
rosita
Uca
Giobsy
Chirrox13
MihaelaT
ivanutamihaela
zylv
geany
Lucia Ro
tomari
arielas
Humanoid
Steluzza
danabarbu2007
louise27
oana_007
clodi
thor
aurelia.c
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de mykya Joi 09 Iun 2011, 12:51 am

Ma mut aici de la Ce mi-am cumparat azi si cred ca in curand de aici plec la Balaceanca. Deci: mi-am cumparat BM 3600. M-am prins cam cum se lucreaza cu ea desi nu are decat instructiuni in engleza si limbi germanice. Am descarcat manualul sorei sale BM 2600 ca au multe in comun. Desi pe site scrie ca face butoniera intr-un singur pas nu am dibuit inca metoda. Ma ajuta cineva?
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Uca Joi 09 Iun 2011, 8:29 am

Mykya, butoniera intr-un singur pas se face ca AICI.

Poate te ajuta filmuletul asta.
Am cautat un filmulet si cu masina ta dar nu am gasit, mai caut.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Admina Joi 09 Iun 2011, 8:36 am

Mykya, ia-le pe rand. Nu trebuie sa faci un sacou prea curand, sau o camasa. Incearca sa stapanesti cusaturile dreapta, zig-zag si apoi cea de surfilare pe margine, cu piciorusul special (daca are masina). Multe nu prea le vei folosi uzual, deci nu trebuie sa intri in panica, daca nu ies din prima. Si cu calm, va deveni o buna prietena, masina de cusut. wink
Uite, eu spre exemplu, folosesc mai mult overlockul si uberul, dar cand cos ceva la masina, ne intelegem bine. Stiu ca daca am nevoie, am pe ce ma baza. cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Chirrox13 Dum 12 Iun 2011, 3:52 pm

esconado a scris:Am citit comentariile voastre, deci ce se recomanda daca masina e noua se unge sau nu. Si eu am un Brother 30

Intre timp am facut rost si de manualul masinii mele in limba romana, acolo scrie ca masina de cusut (modelul pe care il am eu)trebuie sa fie unsa periodic, inainte de ungere se curata de scame si praf zona de la suveica.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de arielas Dum 12 Iun 2011, 3:58 pm

Ei Rosita si Geo , nu m-am gandit la asta. Am adus-o la adevar, dar nu mi-a iesit la broderie. Mai incerc zilele astea ca nu am avut timp.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 13 Iun 2011, 5:39 pm

Am un Innovis 10.
Eu am facut o prostioara...la 2.30 dimineata am vrut sa bobinez, nu am bobinat corect si s-a infasuat ata si pe tija ...hai sa o desfac pe toata sa vad daca reusesc sa rezolv problema...am desurubat si surubelul de acolo si cand a fost sa il pun la locul lui nu mai se insurubeaza, merge in gol ...Nu am reusit sa o desfac pe toata, ata a ramas pe tija, surubelul merge in gol ...am reusit doar sa ung masina.
ce trebuie sa fac in situatia asta? zid zid zid zid
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Karina33 Lun 13 Iun 2011, 5:54 pm

Chirrox13 a scris:Am un Innovis 10.
Eu am facut o prostioara...la 2.30 dimineata am vrut sa bobinez, nu am bobinat corect si s-a infasuat ata si pe tija ...hai sa o desfac pe toata sa vad daca reusesc sa rezolv problema...am desurubat si surubelul de acolo si cand a fost sa il pun la locul lui nu mai se insurubeaza, merge in gol ...Nu am reusit sa o desfac pe toata, ata a ramas pe tija, surubelul merge in gol ...am reusit doar sa ung masina.
ce trebuie sa fac in situatia asta? zid zid zid zid


Sa te duci cu ea la service, e inca in garantie, desi astea-s nu stiu daca-s acoperite de garantie. Si poate o sa inveti sa tratezi masina cu respectul cuvenit, sa citesti cuvant cu cuvant cartea tehnica, sa fii atenta cand lucrezi cu ea si sa te gandesti de trei ori daca faci o prostie sau un lucru bun.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ancush Lun 13 Iun 2011, 5:57 pm

si eu mi-am stricat masina
tineam intinsa partea elastica din talie a unor bermude....si-am lovit piciorusul care tine acul...s-a deplasat de la loc si habar nu am cum sa-l duc la loc....cred ca am facut destul asa ca am pus-o in cutie in asteptarea unui mecanic...de voi gasi mecanic
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Chirrox13 Lun 13 Iun 2011, 6:09 pm

Karina33 a scris:
Chirrox13 a scris:Am un Innovis 10.
Eu am facut o prostioara...la 2.30 dimineata am vrut sa bobinez, nu am bobinat corect si s-a infasuat ata si pe tija ...hai sa o desfac pe toata sa vad daca reusesc sa rezolv problema...am desurubat si surubelul de acolo si cand a fost sa il pun la locul lui nu mai se insurubeaza, merge in gol ...Nu am reusit sa o desfac pe toata, ata a ramas pe tija, surubelul merge in gol ...am reusit doar sa ung masina.
ce trebuie sa fac in situatia asta? zid zid zid zid


Sa te duci cu ea la service, e inca in garantie, desi astea-s nu stiu daca-s acoperite de garantie. Si poate o sa inveti sa tratezi masina cu respectul cuvenit, sa citesti cuvant cu cuvant cartea tehnica, sa fii atenta cand lucrezi cu ea si sa te gandesti de trei ori daca faci o prostie sau un lucru bun.


Am scris deja un mail celor de la Sibiu si astept raspuns, oricum multumesc de raspuns Karina.
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de danniela Lun 13 Iun 2011, 9:05 pm

Anca, vezi pe la croitoriile din oras, daca mai exista, sigur croitorii se pricep si la reparat cat de cat, sau daca e croitorie mare ar trebui sa aibe un mecanic!!! Insa nu mai stiu daca in ziua de azi mai sunt croitorii!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Iun 2011, 6:43 am

Daniela croitoriile sunt cele care cauta cei mai multi angajati caci la noi e mana de lucru ieftina,iar la noi in tara croitoriile inca merg foarte bine,toata familia mea lucreaza/a lucrat in croitorie. wink
Si eu sunt de aceeasi parere,cauta pe net cea mai apropiata croitorie, te duci pana acolo si il cauti pe mecanic,il chemi la poarta.Si te intelegi cu el.
Bafta.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 14 Iun 2011, 4:18 pm

Gata, am desfacut o parte din masina de cusut ca sa iasa piulita, am asamblat-o si in locul surubulului de la bobinator am pus un holtzsurub.
Am taiat atele infasurate anapoda pe tija bobinatorului si le-am tras cu penseta ( multumesc pentru pont Geany pupi)
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Mar 14 Iun 2011, 7:26 pm

Daca a functinat, tine-l minte! Data viitoare iti va folosi inainte sa demolezi masina wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Uca Mar 14 Iun 2011, 8:44 pm

Va prezint arsenalul meu in materie de croitorie.
Brother BC 2100 , achizitionata in 2007, pe care o utilizez cel mai frecvent:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O masina electro-mecanica, ruseasca, primita de la matusa, pe care o foloseam inainte de a achizitiona Brotherul, iar acum are o problema, curenteaza, va trebui sa rezolv problema si dupa o pun si pe ea la treaba. Din pacate mai are doar piciorusul pentru cusatura dreapta, celelalte s-au pierdut cu mult inainte de a ajunge la mine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar acum piesa de care m-am indragostit, e defapt a sotului, un Singer din 1930.
Abia azi am reusit sa ii facem loc in casa si am profitat de ocazie sa o si pozez.
Pana acum eu nu am cusut cu ea, a cusut doar el, printre care un rucsac din doc, si inca cateva din pasla groasa si densa. Cu siguranta o voi incerca pe piele, abia astept.

Are un pumn de picioruse, nici nu mi-a venit sa cred ca piciorusele care se gasesc acum ca si accesorii la masinile computerizate, existau si acum 80 de ani.
Zilele astea o vom curata si o vom unge ( nu a mai fost folosita de vreo cinci ani), si in vara asta cu siguranta ii vom reconditiona cutia si masa din lemn.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am fotografiat si Manualul de utilizare cu toate accesoriile, acolo este explicat fiecare piciorus in parte... va trebui sa ma descurc cumva cu traducerea ca nu stiu germana.
O sa o iau incetisor, sa le incerc si o sa ma invat sa folosesc toate piciorusele.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Mar 14 Iun 2011, 8:51 pm

wow ce arsenal ai! ura

Sa le folosesti cu spor, piesele alea de muzeu, fac treaba buna, si nu-s asa pretentioase.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Uca Mar 14 Iun 2011, 9:27 pm

Multumesc Geany!
Pe langa faptul ca fac treaba buna, mai au si un mecanism simplu de tot!
Am inteles ca si reglajele se fac usor. Abia astept sa incerc! bucurie

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Chirrox13 Mier 15 Iun 2011, 12:03 am

Bravo Uca pentru masinutele tale....ultima e o bijuterie ce se conserva bine in timp aplauze
Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de arielas Mier 15 Iun 2011, 7:09 am

Sa stapanesti si s-o folosesti sanatoasa bijuteria de Singer. Imi place mult mult muult. kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Iun 2011, 7:13 am

Uca ai o minunatie de masina.
Eu vreau ceva mai nou,tu ceva mai vechi rade ,.
Dar daca ai si toate piciorusele esti BOGATA,pai alea fac toti banii.
Iar piciorusele iti arata in poze ce fac.
Banuiesc ca la engleza te descurci nuu?
I-a citeste mata (adica tu) ACEST MANUAL scris in engleza.
Te ajuta?? hug
S-o stapanesti sanatoasa,

Deci:
Pag 18 piciorus aplicat banda bie.
Pag 19 Piciorus matlasat prevazut cu distantier pentru pastrarea distantelor intre cusaturi
Pag 20 Piciorus tiv ingust rulat
Pag 21 Piciorus atasat dantela
Pag 22 Piciorus tot un fel de tiv rulat
Pag 23 Piciorus pentru cusatura frantuzeasca/englezeasca Cred ca in paginile 22-23 e acelasi piciorus.

Pag 24 Piciorus pentru tiv lat (e ajustabil)
Pag 25 Piciorus tot pentru tiv.
Pag 26 Piciorus pentru atasat snururi
Pag 27 Piciorus pentru incretit
Pag 28-29-30 Piciorus pentru incretit
Pag 31 Nu stiu ce face,cred ca coase paralel si egal cu celelalte cusaturi.


Si citeste si AICI Sewing Machine Feet mai sunt lamuriri.
Succes esti bogata wink hug Ai cea mai dotata masina de cusut.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Uca Mier 15 Iun 2011, 8:26 am

Arielas, hug .
Magda, multumesc pentru manual si explicatii. pupi Cu asta in engleza ma voi descurca !
Am toate piciorusele, le-am inventariat aseara.
Acum mai trebuie doar sa le incerc pe fiecare in parte si sa ma obisnuiesc cu ele.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de amoni Mier 15 Iun 2011, 8:28 am

Uca ai o capedopera de arta in casa si eu am o masina veche de vro 100 de anii la tara, pacat ca nu vrea sa mai mearga. pupi
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Iun 2011, 8:51 am

Uca poate poti folosi piciorusele si la brother,o sa-ti fie si mai simplu.
De obicei sunt cam universale si ar trebui sa mearga wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Uca Mier 15 Iun 2011, 9:00 am

Amoni, pacat ca nu functioneaza. Poate reusesti sa o repari!
Magda, nu am fost inspirata sa ma uit la sistemul lor de prindere, poate cu un adaptor le pot utiliza si pe Brother. O sa vad diseara. hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 15 Iun 2011, 9:32 am

Adaptorul nu e scump,e 15 ron cel putin acesta

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar totusi nu cred ca ai nevoie de adaptor.
De ce?
Tu ai picioruse sau talpite??
Daca ai picioruse se monteaza asa,daca ai talpite se monteaza cu adaptor.
Dar parca tu ai picioruse nu-i asa??

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Admina Mier 15 Iun 2011, 9:34 am

Uca, sa-ti traiasca toate "prietenele". Si in special batrana doamna, a sotului tau. wink Tine-te de ea si pastreaz-o in stare functionala. E o bijuterie, banuiesc. E un vis de-al meu sa am macar o masina de colectie (sau macar de la inceputul secolului trecut), dar si loc sa o expun.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB