Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Masinile noastre de cusut - 4

+69
GIO Studio
tiana
MiriDrag
Miniona
danae
cif2010
adinuk2004
lacridrumas
SilviaDumitrescu
Gabrielita91
ellybijoux
marabr
florina.barbulescu
M.Emilia
despina13cucli
michelinebeaulieu
clauditza
aurishta
ancone
danielabordei
ana_miia
RalucaS
teisoara
AlyC
laurapopescu
andegelia
claudia_mami
Larisa
d_oana
adriuta
ChrisReeana
Gianina4ever
Corcodusha
Cristina Munteanu
musetel
rodel
Dionisia
marina40
iuli.b
amoni
danniela
ancush
Karina33
Admina
mykya
geo
esconado
kla78
anigherman
rosita
Uca
Giobsy
Chirrox13
MihaelaT
ivanutamihaela
zylv
geany
Lucia Ro
tomari
arielas
Humanoid
Steluzza
danabarbu2007
louise27
oana_007
clodi
thor
aurelia.c
MagdaMarin
73 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Joi 29 Sept 2011, 9:16 am

Mie personal mi s-a parut ok sa imi iau o masina de cusut noua pentru multiplele cusaturi insa la un overlock , daca te gandesti ca desi este mai complexa , o folosesti la cusut sau surfilat dar e mai limitata.
Eu ma gandeam sa imi iau una SH de pe ebay. De obicei eu cumpar din Germania pentru ca sunt ingrijite si vin cu toate accesoriile.
Daca ai noroc , poti lua un Pfaff Hoblock sau chiar Singer la o fractie din costul uneia noi.
Dar asta este doar parerea mea.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de d_oana Joi 29 Sept 2011, 9:49 am

Laura , multumesc pentru informatii.Sa o stapanesti sanatoasa si asteptam poze cu creatiile tale Smile
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de andegelia Joi 29 Sept 2011, 9:57 am

laurapopescu a scris:Site-ul este [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Din momentul in care am achitat transport +masina cam in 2 saptamani era la oficiul postal. Masina dupa cum am mentionat era la promotie si a venit si cu un piciorus universal pentru overlock care si taie.
E un piciorus care merge pe orice masina.
Mie nu mi se par preturi corecte in Romania. In plus la americani, daca eram la ei , beneficiam de garantie pe viata - lucru nemaiauzit la noi.
Da scrie pe ea made in taiwan dar calitatea este reprezentativa pentru brandul Singer.

Buna afacere.
As fi vrut si eu sa iau de afara o masina de cusut, tinand cont de faptul ca sunt extrem de scumpe cele noi, dar nu am avut curaj.
Asta e.
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 29 Sept 2011, 10:13 am

Si in final cat te-a costat per total masina?
In ron.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Lucia Ro Joi 29 Sept 2011, 10:24 am

laurapopescu a scris:
Intr-un final cu tot cu vama si transport + transformator de la 60Hz la50 Hz am ajuns la un cost de 650 lei.Pret care nu se compara cu ceea ce gasesti in Romania la 530 lei.
Eu sunt foarte multumita de ea. Coase si piele si materiale groase desi este o "bucatica de masina''. Smile
Pentru exemplificare aveti niste imagini atasate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Magda din citat rezulta ca 650 lei .. eu asa am inteles
Lucia Ro
Lucia Ro
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 356
Varsta : 48
Localizare : Romania
Data de inscriere : 07/01/2010

http://lucillesdesigns.wordpress.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 29 Sept 2011, 10:27 am

Deci de la 100 $ /310 ron la 650 e cam dublu wink
Intr-adevar ca e ceva calitativ.
Felicitari Laura s-o folosesti sanatoasa.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Joi 29 Sept 2011, 10:28 am

Laura, sa folosesti sanatasa noua achizitie!

O completare, desi nu vreau sa-ti iau entuziasmul, un piciorus la masina liniara nu inlocuieste sub nici o forma masina overlock. Asta ti-o spun dupa ce chiar singurica m-am lamurit. Sunt produse din jerse, de ex. pe care le poti face in totalitate doar pe overlock. Stabilitatea cusaturii, aspectul si rezistenta... nu se compara cu o cusatura decorativa realizata la liniara. Da, e super cand ai posibilitatea si nu ai overlock... dar sa o inlocuiasca nici vorba. Overlockul completeaza liniara, si sunt sigura ca majoritatea fetelor confirma acest fapt.

Zilele trecute primisem un prospect de la Penny, in care este oferta la overlock in 4 fire, AEG, la 179€ de la 399€.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Joi 29 Sept 2011, 10:59 am

Multumesc mult.
Bineinteles ca piciorusul nu inlocuieste o masina overlock. Eu il folosesc sa surfilez marginile unei cusaturi la o dimensiune constanta pe toate laturile.
Datorita materialelor mai complexe intentinez sa-mi achizitionez si o masina overlock , mai ales ca este excelenta la tricotaje, dar ma gandeam la una SH.
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Joi 29 Sept 2011, 11:12 am

Laura, spuneai de piciorusul overlock pentru liniara, ca are cutit incorporat, ai putea sa pui o poza cu acesta? ... sunt tare curioasa cum taie acel piciorus.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Joi 29 Sept 2011, 1:16 pm

Am facut o poza din laterale si am atsat si poza cu instalarea care este pe cutiuta lui.
Practic furca aia care sta in sus se prinde in surubul care tine acul si prin miscarea sus jos a acului, actioneaza bratul care transmite miscarea la foarfecul de langa talpita.
Dupa cum se vede talpita este una clasica folosita pentru surfilare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Joi 29 Sept 2011, 1:40 pm

Interesanta chestie! Daca esti multumita de rezultat te-ai scos pana iti achizitionezi o masina de incheiat si surfilat.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de arielas Joi 29 Sept 2011, 2:33 pm

Nu am mai vazut asa piciorus, si am colindat cateva site-uri in domeniu. Super, inlocuieste masina de surfilat. Spor!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Joi 29 Sept 2011, 2:41 pm

Eu cred ca am mai vazut, intr-o trusa de picioruse, insa n-am stiut ce e...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de RalucaS Joi 29 Sept 2011, 3:11 pm

Mi-au prezentat si mie la Brother un piciorus asemanator Smile era la vreo 200 lei parca...si nu am fost tentata sa il cumpar. Foarte interesanta smecherie, pana faci saltul la un overlock.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de musetel Joi 29 Sept 2011, 6:37 pm

Picioruşul minunat, pe care l-a primit laura, nu se află în setul respectiv de picioruşe. Am şi eu setul ăsta, dar picioruşul meu nu taie.

De găsit, l-am găsit pe vreo 2 situri, dar parcă era peste 200 ron.
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de laurapopescu Joi 29 Sept 2011, 8:23 pm

Eu l-am primit la promotie cu masina insa am vazut ca pe site-ul de unde am comandat eu masina este 24,00 dolari deci nici cu transport , nici vama nu ar trebui sa ajunga la 200 ron
laurapopescu
laurapopescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/05/2010

http://www.nuageknitwear.blogspot.ro

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Singer 155 Anniversary

Mesaj Scris de ana_miia Vin 30 Sept 2011, 1:18 am

Buna! Am luat o masina singer 155 anniversary din auchean...cei de acolo habar nu au avut sa imi zica daca surfileaza sau nu si ce programe de cusut are aceasta masina...Am incercat eu acasa sa imi dau seama insa chiar ma depaseste-sunt foarte incepatoare tricot
As vrea sa va intreb cum pot sa surfilez si daca aceasta masina de cusut face asa ceva. Din ce am mai citit eu asa zice ca ar trebui un piciorus special sau ceva de genul asta...Cand am cumparat-o m-am uitat pe hartiile insotitoare si acolo scria ca surfileaza acum daca am citit eu aiurea macar sa stiu sa nu imi mai fac sperante aiurea:).

Daca nu surfileaza imi spune si mie cineva va rog cum as putea sa inlocuiesc acest tip de cusatura? Am incercat sa fac o fusta-foarte simpla, model drept, cu o cusatura normala dreapta-si dupa cateva purtari materialul a inceput sa se rupa unde era cusut.

O alta intrebare este daca merge sa cos material gen jerse car este putin elastic. Am vazut ca in general in comert genul asta de materiale sunt cusute cu o ata speciala facuta din mai multe fire subtiri de tot. As gasi asa ceva la magazin si daca da cum se cheama tipul asta de ata?
Sper ca nu am pus prea multe intrebari dar chiar imi doresc sa invat sa o folosesc si chiar nu are cine sa imi arate. Va multumesc mult! Flowers Like a Star @ heaven
ana_miia
ana_miia
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de geany Vin 30 Sept 2011, 10:11 am

Ana bine ai venit! Daca esti atat de incepatoare, ar trebui sa studiezi putin capitolul Croitorie din acest forum, vei avea de gasit foarte multe sfaturi ce-ti vor folosi cu siguranta.

Despre surfilatul la masina de cusut liniara chiar ieri s-a discutat. Smile

Iar ata de care spui, este ata speciala pentru masinile de surfilat, incheiat, tivit... acea ata asigura o rezistenta mai mare si totodata sustine elasticitatea materialului. Daca nu ma insel o vei gasi in merceria forumului (la masina de cusut liniara se foloseste doar la suveica).


geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de rosita Vin 30 Sept 2011, 11:30 am

Ana, dar nu ai manual la ea? Acolo ar trebui sa scrie cum sa executi cusatura zigzag, pe ce butoane sa apesi si ce rotite sa invarti ca sa setezi masina pentru operatiunea asta.

Cu o cautare pe Google ai fi aflat asa:
Descriere masina de cusut singer 155 aniversary - 7 programe de baza (peste 20 de cusaturi combinate);Masa de lucru "free arm";Pas reglabil al cusaturii;Cusatura in zig-zag;Cusatura invizibila pentru lenjerie;Program executie butoniera in 4 pasi;Coasere nasturi;Cusaturi de reparatie;Viteza maxima de coasere:1500 imp/min;Motor sistem incorporat;Lampa asistare coasere;Functie de intarire a cusaturii;Maner pentru transportare facila;Reglare presiune picior presor;Accesorii speciale incorporate:piciorus universal, fermoare, butoane, nasturi;Alte accesorii:dispozitiv de ungere, placa stopat, etui cu ace, perie, desfacator cusaturi, 3 bobine.

E ciudat ca s-a rupt fusta la cusaturi, dar asta nu e neaparat din cauza masinii. Ce material ai folosit? Poate era prea fragil?

Pentru jerse nu iti trebuie ata speciala, ci doar ac special, se numeste ball point sau jersey.

Asa cum ti-a zis si Geany mai sus, sunt capitole pe Forum unde vei gasi raspunsuri la intrebarile tale. Fa-ti timp sa citesti, vei afla multe! Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de andegelia Dum 02 Oct 2011, 7:42 pm

Eu am reusit sa fac o pereche de colanti din tesatura mai elastica si vreau sa spun ca eu am surfilat si cusut in acelasi timp cu un tip de cusatura la masina brother innovis 950 cu piciorusul J.
Cine cunoaste poate sa imi spuna daca am facut bine.
Cusatura a iesit destul de elastica si pare sa reziste.
Pe langa aceasta masina trebuie neaparat sa-mi iau si overlock(triplock)??????
andegelia
andegelia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 147
Varsta : 45
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/02/2010

http://andegelia.blogspot.com

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de danielabordei Dum 02 Oct 2011, 8:34 pm

Ajutoooor! Am o masina Singer 4210 si nu-mi place deloc cum coase materialele subtiri. Pe partea de deasupra (daca ma exprim bine) ata apare ori labartata ori prea stransa iar daca tragi de ea se desira. Am tot incercat s-o reglez dar nu reusesc. Poate cineva sa-mi dea un sfat, va rooooog! Merci
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de ancone Dum 02 Oct 2011, 9:06 pm

Daniela, ai reglat si tensiunea firului si pasul?
Acul folosit este pentru materiale subtiri?
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de danielabordei Lun 03 Oct 2011, 8:43 am

Am folosit ac de 70. Sa inteleg ca se regleaza tensiunea in functie de pasul folosit sau se foloseste un anumit pas in functie de material???
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Karina33 Lun 03 Oct 2011, 8:45 am

danielabordei a scris:Am folosit ac de 70. Sa inteleg ca se regleaza tensiunea in functie de pasul folosit sau se foloseste un anumit pas in functie de material???

Tensiunea atei se regleaza si verifica in functie de material, ata sau cusatura folosita. Noi de la distanta nu putem corecta, doar tu prin incercari iti gasesti reglarea potrivita!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de zylv Lun 03 Oct 2011, 12:18 pm

vin cu noua prietena,de care sunt foarte multumita
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si aici cu tot arsenalul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Masinile noastre de cusut - 4 - Pagina 7 Empty Re: Masinile noastre de cusut - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB