Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

+59
lennny
AlinaJ.Bijoux
firicel
MihaelaT
diada
Floren
Clio_Ela
dorina56
aba
denis21
ismi3ismi
violetas
SILVI
came_lia
serenita
norelif
MagdaMarin
Uca
Tache Marilena
marina40
olympia
margelutamea
arielas
SilviaDumitrescu
vilcris
Cazimi
Maci
letho
Day
lotus nufar
danniela
RamonaM
Karina33
Admina
mariaz_09
silvia adriana
aurishta
clodi
socela
dandana
greieras
ema
piciul
emi
Gabiuta
manuela29
fizicuta
cris69
florentina69
mihaelavama
Angelica18
Andata
dorina64
Gianina4ever
Giobsy
Adelaida
ionela stefan
cld
Buburuza
63 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de danniela Joi 13 Ian 2011, 7:29 pm

Ema, faptul ca inca nu ai o familie eu nu cred ca e un capat de tara. Inca mai ai timp, o gramada de timp, nu te subestima! Eu am avut o colega in Romania care a fost mireasa cu rochie alba la 54 de ani. A avut o nunta superba, are un sot dragut care o iubeste si o apreciaza pentru ce este ea nu ce spun vecinii despre ea. Nicioadata nu se stie, spunea mama mea si are dreptate. Ti-am citit postarile si la subiectul despre parteneri, esti o femeie care pune suflet in ceea ce face, intr-o zi o sa iti vezi si rezultatele. Sunt sigura ca D-ze are grija de noi toti!
Maci, dar ce face sotul tau pentru tine si copii nu e pacat??? Daca tot vrei sa pui in balanta, eu zic sa pui binele tau si al copiilor pe un taler si binele sotului pe celalalt. Restul, doar tu esti in masura sa decizi!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Karina33 Joi 13 Ian 2011, 11:15 pm

Day ai o imbratisare maaaare din pareta mea si-o rugaciune pentru Edi (apropo:si pe tata l-a chemat Eduard)! Fii tare si pastreaza-ti optimismul!

Multumesc tuturor pentru ca va simt alaturi! Chiar virtual sprijinul imi face bine!

Maci te-am urmarit si ti-am admirat cei cinci copiii de-a lungul postarilor tale. Nu stiu si nu conteaza prea mult pentru mine ce religie ai. Pentru mine Dumnezeu e iubire, pace si caldura, lumina. Nu pedeapsa, cearta, teroare. Te-ai legat in fata Domnului sa-ti iubesti si sa-ti respecti sotul, cel ce-a jurat in fata aceluiasi Dumnezeu sa te iubeasca, sa te cinsteasca si sa aiba grija de tine si de copiii vostri! Ai facut cu el cinci copii si ca drept rasplata el te foloseste sexual dupa bunul plac si te umileste? Nu cred ca exista vreun Dumnezeu sa te oblige sa-ti mai respecti partea ta de 'contract' atata vreme cat el l-a incalcat. Si mai si spui ca nici macar nu va intretine, ca se poarta urat cu copiii? Pleaca cat mai repede de langa el ca cei ce vor suferi cel mai mult vor fi tot copiii. Gasesti tu si-o solutie pe cale religioasa. Nu zice nimeni ca trebuie sa treci in alta casnicie, poti trai in curatenie trupeasca dar divortata de el.

Eu sunt din cinci fete. Mama a vrut cu tot dinadinsul sa faca un baiat si-a reusit sa faca patru cezariene pe vremea lui Ceasca punandu-si viata in pericol pentru asta. N-a reusit, tata incepuse sa calce stramb in timp ce mama tot incerca. Dupa ultima nastere si legarea trompelor (nu la cerere ci ca sansa la viata) mama a alunecat intr-o depresie urata din care-a iesit cu habotnicism religios. Tata a divortat, greu ca cine te lasa sa divortezi in comunism ca intelectual cu cinci copii? Noi am ramas la mama. O vreme. Apoi s-au intamplat alte chestii si-am schimbat partial tutela. Ne-a fost greu din punct de vedere financiar din cauza mamei ca nu vroia sa accepte pensia alimentara si din putinii bani ai ei se gasea sa mai faca si milostenii. Dar noi fetele am fost mereu unite. Cand e vorba de un singur copil e greu divortul parintilor. Cand sunt mai multi se leaga intre ei si se sutin altfel. Tot noi copiii am stiut sa nu ne indepartam de tata si sa facem in asa fel incat sa pastram legaturile. Atat de legate incat am fost toate langa el (chiar si mama a venit) cand a plecat dintre noi.
Uneori separarea legala poate uni mai bine niste lagaturi de sange.
Curaj, rugaciune, comunica cu copiii si vezi ce vor si ei! Atata timp cat poti sa-l tii si pe el in carca sigur te vei descurca si fara el! hug




Si ca sa ma laud: m-am tinut si azi de sport desi ma toate oasele si pot face studii de anatomie dupa cata febra musculara am.
Si m-a durut si teasta rau-rau azi. S-au gasit sa se adune trei motive: plansul si descarcarea de ieri cu vremea intunecata de-afara si cu nesuferitul sindrom PM. Am incercat sa ma pacalesc cu uleiuri, cu ceai, cu cafea, cu muzica, cu ibuprofen...tot mai am un colt dureros pe teasta.

Si ma mai laud ca azi am gatit niste ciuperci cu ciuperci si cinci feliite de salam la cuptor buneeeeeee rau! Dar le-am mancat cu pofta, de foame nu mai pomenesc, si mi-au picat asa bine de-ntro ora eram pe buda. O sa mai fac ca-s laxativ curat!

V-am pupat de noapte buna! Ne citim maine! kiss
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cld Vin 14 Ian 2011, 8:53 am

Buna dimineata! Sper sa nu se supere "proprietara" topicului, dar am primit in dimineata asta un calendar pentru 2011 si m-am gindit ca e binevenit pentru noi toate.
Sanatate.

1. Bea multa apa.
2. Ia un mic dejun de rege, un dejun de print si o cina de cersetor.
3. Mananca mai multa mancare care creste in copaci si in plante si mai putin din cea care este manufacturata .
4. Traieste cu cei trei 3 E : Energie, Entuziasm si Empatie.
5. Gaseste putin timp ca sa meditezi.
6. Canta danseaza si joaca-te mai des.
7. Citeste mai multe carti decat ai citit in 2010.
8. Aseaza-te, in liniste,cel putin 10 minute in fiecare zi.
9. Dormi cel putin 7 ore.
10. Mergi in fiecare zi timp de 10 pana la 30 de minute si mergand, surade.

Personalitate

11. Nu-ti compara viata cu a celorlalti. N-ai nici o idee cum poate fi viata lor.
12. Evita gandurile negative, sau lucrurile pe care nu le poti controla. Investeste mai degraba energia in momentul prezent.
13. Nu face prea mult. Cunoaste-ti limitele.
14. Nu-ti pierde pretioasa ta energie in barfe.
15. Viseaza mai des cu ochii deschisi.
16. Invidia este o pierdere de timp. Tu ai deja tot ceea ce iti trebuie.
17. Uita problemele din trecut. Nu rememora celorlalti erorile trecutului. Asta o sa ruineze fericirea din prezent.
18. Viata este prea scurta pentru a o risipi detestand.
19. Impaca-te cu trecutul tau ca sa nu-ti ruineze prezentul.
20. Nimeni nu are grija de fericirea ta, decat tu insati.
21. Fii constient ca viata este o scoala si ca tu esti aici pentru a invata. Problemele fac pur si simplu parte din curriculum-ul tau, ele apar si dispar ca ora de algebra, dar lectiile pe care le vei invata sunt pentru toata viata.
22. Surade si razi cat mai des posibil.
23. Nu trebuie sa castigi fiecare cearta. Accepta sa fii in dezacord.

Societate

24. Telefoneaza cat mai des prietenilor sau trimite-le mail-uri.
25. In fiecare zi, da ceva bun cuiva.
26. Iarta atat cat este posibil.
27. Petrece timp cu oamenii mai in varsta si cu cei mici.
28. Incearca sa faci cel putin trei persoane sa surada, in fiecare zi.
29. Ce gandesc ceilalti despre tine, nu este treaba ta.
30. Serviciul tau nu va avea grija de tine cand vei fi bolnav. Familia si prietenii tai, DA. Pastreaza legatura.

Viata

31. Comporta-te bine !
32. Arunca tot ce nu este util, pastreaza ce este frumos sau vesel.
33. Natura vindeca totul deci stai cat mai mult in natura.
34. Fie vorba de o situatie buna sau rea, ea se va schimba…
35. Putin conteaza cum te simti, scoala-te, imbraca-te si prezinta-te.
36. Ce este mai bun, urmeaza sa ti se intample.
37. Cand te trezesti dimineata, multumeste ca esti in viata.
38. Forul tau interior este intotdeauna fericit. Deci, Fii fericit !
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de aurishta Vin 14 Ian 2011, 10:55 am

M-am dus si eu azi la sala, ca sa simt si eu ce simte Karina! wink
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Maci Vin 14 Ian 2011, 12:55 pm

Va multumesc tuturor pentru incurajari, dar cred ca o sa innebunesc pana raman fara el... SadSadSad
Am dat cu capacul de la oala dupa el... Ma innebuneste psihic... nu stiu daca mai rezist... SadSadSad
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Vin 14 Ian 2011, 1:21 pm

Dragelor!

Scurt de tot: am trecut pe-aici doar sa va citesc va trag o maaare imbratisare. Ieri n-am mai reusit sa intru pe net si nici astazi nu stau prea grozav cu timpul... Poate mai tarziu...
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Giobsy Vin 14 Ian 2011, 3:07 pm

Maci, nu te lăsa!
Nu stiu daca gravitatea pacatelor poate fi cuantificata, dar oare ce e mai grav?: sa te desparti de un om cu care nu se poate trai, sau sa-ti vina sa-i pui noaptea perna pe fata?
Nu imi permit sa te sfatuiesc, doar tu stii care este situatia, ce implica divortul sau casnicia.
Sa-ti lumineze Dumnezeu mintea si calea!
Am un frate, care din mandria familiei a ajuns un nemernic, innecat in alcool. Si-a chinuit 20 de ani nevasta si cele 2 fete. Intr-un tarziu (cam tarziu), cumnata mea a divortat (dupa cativa ani s-a recasatorit). Dar il iubeste pe fratele meu si acum, i se lumineaza ochii cand ma intreaba de el. Insa fetele lui nu au aproape nici o amintire frumoasa din copilarie. Nepoatele mele au copii, la randul lor, copii care aproape ca nu isi cunosc bunicul (locuim cu totii in acelasi oras). Nu le-a spus nicodata o poveste, nu le-a dat macar o bomboana. Pierderea este imensa si este doar pierderea lui.
M-a durut enorm cand nepoata mea cea mare mi-a spus intr-o zi ca primul lucru bun pe care i l-a adus casnicia a fost sa scape de numele de familie (numele tatalui ei, si al meu implicit, pana la casatorie). Pe mine m-au durut cateva vorbe, dar pe ea, pe mama ei si pe sora ei le-a durut sufletul si le-a macinat ani de zile.
Copiii sufera, si uneori, alaturi de 2 parinti sunt mult mai singuri si mai dezorientati decat cu un singur parinte.
Pentru mine, cumnata aceasta este ca o sora. Tin la ea si o admir ca a putut sa-si creasca copiii singura, frumos. Intotdeauna i-am spus ca a pierdut prea multi ani langa un om care nu a meritat.
In concluzie, Maci hug

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de socela Sam 15 Ian 2011, 8:22 am

nu ne speria tu........ coborisul? lasane inca visatoare sa ne mai simtim um picutz tinere adic 20-30 ani ca si asa avem unele 40+
socela
socela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 56
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de socela Dum 16 Ian 2011, 8:57 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
socela
socela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 56
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de marina40 Dum 16 Ian 2011, 9:40 am

La vara voi implini 41 de ani.Am doua fete de 17 si 4 ani sunt divortata de 2 ani.A fost greu sa accept ideea divortului dar am zis ca pt linistea mea si a fetelor merita sa fac pasul.Fetita mare mi-a fost sprijin iar asta mica m-a facut sa zambesc cand sufletul imi era zdrobit.Copii invata si ei sa fie responsabili si sa lupte pentru ceea ce doresc,de multe ori vorbesc cu fetita mare si spune ca ce bine ne este singure ca avem liniste.
Ce exemplu am fi noi pt fete daca ne ar vedea tot umilite si mintite?
Karina esti o adevarata invingatoare iti doresc ca Dumnezeu sa ti dea putere sa mergi mai departe,Ema fii vesela ca ai pierdut numai un ticalos,Maci nu te lasa umilita tu ai pt ce sa lupti !
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de aurishta Dum 16 Ian 2011, 10:47 am

Bravo, Socela, mi-a mers la inima ce ai postat! Intr-adevar, viata trece repede si daca ti-o irosesti in lucruri marunte, dandu-le prea multa importanta, ajungi la vremea regretelor, insa, din pacate, atunci nu mai poti face nimic, nu mai poti aduce inapoi timpul pierdut.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de socela Dum 16 Ian 2011, 1:59 pm

marina esti o curajoasa nu ai facut-o numai pentru fetele tale cu tine cum ramine? copii astazi sunt linga noi maine pleaca precum puii unei pasari isi i-au sborul la casele lor .Dar cu noi cum ramine? Batrine sterse de amintirile chinuitoare ce ne-au umbrit de timpuriu tineretea ,multumeste-i bunului D-zeu ca ai 2 fete si nu baieti ei sunt altfel ar fi tinut cu tata nu cu mama .Iti zic asta din experientza care am trait-o 19 ani de chin 19 ani de frica pana cind mi-am dat seama ca nu eram decit sclava a 3 barbatzi si batjocora unui singr nemernic sa zic asa .Si acum am cosmaruri noaptea pling si nu mi-e usor incerc sa tin vie amintirea copiilor cind erau mici atita bucurie am avut.Apoi cu trecerea anilor am inteles ca si pentru ei nu arem altceva decit sclava [spalat,calcat,mincare] in schimbul a ce?A unei deceptii care am avut-o la tribunal,cind au hotarit sa ramina cu tatal, [avea mai multzi bani ca mine,si libertate din plin] M-am resemnat la hotarirea jud. apoi mi-am luat inima in dintzi si am cautat un refugiu pe net vb cu multe pers. ca sa treaca ziua [simb....dumin] Si uite asa am intilnit o persoana singura ca si mine eu din estul tzarii el mai din nord pe atunci nici nu credeam ca va fi ceva nici nu puteam gindi la asa ceva in primul rind distantza ff mare dintre orase. dar poate ca destinul a facut sa fie asa suntem impreuna de 4 ani si sunt multzumita de alegerea facuta [el a venit in orasul meu] pot sa spun ca este o diferentza mare prin ce am trecut si cum este acum .in iarna 2011 voi implini 43 ani si-mi pare rau ca au trecut anii fara sa ma gindesc macar un pic si la mine. bucurie
socela
socela
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 41
Varsta : 56
Localizare : galati
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 16 Ian 2011, 3:25 pm

Ma primiti si pe mine in clubul vostru? As avea si eu multe de povestit dar nu am timpul necesar. Va admir ca ati putut lua o decizie de a va schimba viata in bine. Eu nu sunt atat de puternica.... Am zis sa mai astept sa termine fata facultatea si sa nu-i influientez negativ viitorul. E greu sa iei o decizie cand sunt influientate si alte persoane.... Ma simt tanara si as putea sa iau totul de la capat! Timpul le va rezolva pe toate.....
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Dum 16 Ian 2011, 5:18 pm

Marinela, bine ai venit draga mea.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de marina40 Dum 16 Ian 2011, 5:34 pm

Nu am zis ca este usor,cand a plecat sotul meu fetita mica avea un an si doua luni,fetita mare termina a 8a,dar Dumnezeu ne a ajutat fetita mare a vut cele mai mari note la tezele unice,nu a fost afectata de divort.
Fostul sot nu a fost violent nici fustangiu dar a jucat la jocuri de noroc si a pus in pericol siguranta mea si a fetelor si am zis ca este mai bine sa ne despartim,ce sa vada fetele o mama plangand?Sa creasca fara demnitate?E mai bine asa suntem responsabile,fetita mare e clasa a unsprazecea,invata foarte bine a luat premiu nu platim nici o meditatie e constiienta ca trebuie sa lupte.Este atata liniste la noi in casa nu suntem stresate de prostiile nimanui.Fetelor care aveti probleme fiti puternice si aveti incredere in voi.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Gabiuta Dum 16 Ian 2011, 9:18 pm

KARINA SI DAY,dupa ce am umplut un butoi de lacrimi ,pot tasta cu pace in suflet:toata admiratia.Cuvintele sunt de prisos.

MACI,fugi cit poti de repede din aceasta relatie si nu te uita inapoi.Poate nu sunt tocmai in masura sa dau sfaturi caci am o casnicie fericita care dureaza de 37 de ani dar...............lasa-l.Spre binele tau si al copiilor tai.

VILCRIS am fost profund impresionata de cele scrise de tine fiindca erau de fapt gindurile mele asternute de tine pe.......calculator ,ginduri pe care nu le-am spus inca nimanui............

Traiti clipa fetelor!Bucurati-va de fiecare minut din viata voastra.Daruiti dragoste .Si nici nu veti sti cind si cum vi se va schimba viata..............

Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Maci Dum 16 Ian 2011, 9:52 pm

Va multumesc din suflet ca-mi sunteti alaturi! hug

Aseara a intors foaia... M-a intrebat daca am bagat la divort si i-am spus ca saptamana asta merg cu actele... A spus ca nu mai trebuie sa divortez pentru ca nu va mai trebui sa merg la handbal ca sa castig bani, nu mai trebuie sa lucrez ca sa-i dau lui bani, va trebui doar sa am grija de casa si de copii, ca am destul de lucru si asa... Am ramas blocata... Dupa ce mi-a scos ochii ca 15 ani de zile nu am lucrat nimic si nu am nimic din casa asta, acum vrea sa ma tina in puf, sa nu fac nimic...
Intrebarea e: PANA CAND? Pana data viitoare, cand fara servici si fara nici un act ca-mi pot intretine copiii, mi-i va lua? Mai pot avea incredere in el ca se va schimba?
L-am intrebat: Cum mai poti sta langa o urata si o grasa si o imputita ca mine? ( zilele trecute imi facuse un "compliment", dupa ce eu i-am spus ca el doar in pat imi spune frumoasa mea si scumpa mea si iubita mea, la care el imi arunca pastila: Nu te vezi cum arati? Cine mai poate sta langa tine?Nu vezi ca esti urata si grasa si imputita?) Dupa replica mea, nu a mai spus nimic si a plecat ...
Ma voi putea schimba iar, daca el se va schimba? Dar el se va putea schimba la 50 de ani sa faca ceea ce trebuie? Problema e ca eu nu mai am incredere deloc in el, iar el spune ce spune, doar la sfatul altor persoane...
Voi ati mai putea avea incredere in el? I-ati mai crede vorbele?
Eu nu pot, iar decizia mea a fost luata: voi inainta actele de divort saptamana asta si Domnul cu mila!

Marina, felicitari pentru curajul de a merge mai departe! hug
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de aurishta Dum 16 Ian 2011, 10:12 pm

Daca el vrea sa se schimbe, o poate face cu sau fara acte. Schimbarea adevarata e durabila si presupune si o constientizare a propriei vine. Asta pare o tentativa de cosmetizare a lucrurilor grave pe care le-a comis.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de emi Lun 17 Ian 2011, 8:46 am

Doamne ajuta, Maci!
Doamnelor dragi, invat multe de la voi! Ma pregatesc pentru ce urmeaza!
Povestile de viata ale altora ma ajuta sa ma bucur de ceea ce am! VA imbratisez!
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Karina33 Lun 17 Ian 2011, 11:56 am

Salutare doamnelor!

Cum se anunta saptamana cea noua la voi? La mine a inceput in forta, mi-am facut deja si ora de miscare, m-am imbaiat si astept sa vina cineva pe la mine ca sa ma intorc la munca.

In weekend am lucrat ceva, m-am odihnit, am gatit ceva ca sa scap macar azi si maine de bucatareala, ne-am plimbat si ne-am incarcat bateriile cu niste vizite in familie.

Maci sa-ti dea Dumnezeu putere sa faci ce-i mai bine pentru tine si copiii tai! Noi suntem alaturi de tine macar cu gandul! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de cris69 Lun 17 Ian 2011, 12:40 pm

ma bucur pentru femeile care au parte de tot ce sii-au dorit si le admir din tot sufletul pe cele care stiu sa o ia de la capat.
pe cele care nu pot sau se cramponeaza de gura lumii sau alte obstacole le doresc ca acum in al doisprazecelea ceas sa incerce sa fie cel mai aprig toreador si sa ia taurul de coarne. nu stiu daca vot reusii dar macar nu vor regreta ca nu au incercat.
o zii frumoasa, doamnelor. cu tot dragul.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Andata Lun 17 Ian 2011, 1:39 pm

Am tot intrat si am citit dar nu am mai avut puterea sa scriu. Parca toate cuvintele fugisera. Ce poti sa mai spui in fata unor asemenea dureri?
Problemele mele par acum comparativ atat de mici fata de lupta voastra cu viata...
Va imbratisez pe toate si va multumesc
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Lun 17 Ian 2011, 1:48 pm

Dragelor,

O maaaare-mare imbratisare si de la mine! Si s-avem o saptamana... mai buna decat cea trecuta! Iac-asa, tot inainte cate-un pas.

Ieri, "barbatii" mei mi-au facut cadou o zi intreaga numai pentru mine. M-au lasat singura acasa si-am avut timp sa stau in cada pana mi s-au incretit degetele de la picioare, mi-am facut o masca de fata, am citit, am ascultat muzica, am gatit putin si am cusut vatelina pe manechin (oups! eu cos si duminica). Suuuper-relaxare!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de dandana Lun 17 Ian 2011, 6:21 pm

VREAU SI EEEEEUUUUUU!
sa stau in cada pana mi se incretesc degetele de la picioare! Laughing
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Buburuza Lun 17 Ian 2011, 7:33 pm

dandana a scris:VREAU SI EEEEEUUUUUU!
sa stau in cada pana mi se incretesc degetele de la picioare! Laughing
rade
Chiar ma gandeam de cat de putin avem nevoie ca sa ne simtim bine... Ziua de ieri mi-a dat stare de spirit grozava. Si-n fond, ce lucruri banale am facut... si care nu costa nimic.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+  - Pagina 5 Empty Re: Viitorul incepe azi!? Clubul "senioarelor" 40+

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB