Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

+41
europolis
firicel
iulia sevcenco
RamonaM
bibidesign
letho
mariaz_09
danabarbu2007
betymi72
Karina33
margelutamea
clodi
danadea
adelina24
Serban Valentina
mykya
piciul
violetas
kitty_1973
ivanoiuadela9
manuela29
SilviaDumitrescu
bubu85
CCristinaC
Bianka7
Uca
danyelyta28badea
cris69
mnarcisa
MihaelaT
Admina
ioana soare
iuliana72
samo99ro
MagdaMarin
stoy
Giobsy
cld
Gabiuta
diada
Lucia.BlueFlower
45 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de stoy Mar 21 Dec 2010, 10:45 am

Fetelor am ramas datoare si eu cu pozele cadourilor.
Multumesc Casagravor
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Multumesc Mihaela
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
Acum am in urechi cercei acea cu pietricele rosii din poza si de dimineata am plecat cu bascuta si fularul.
Ati primit deja laude fetelor.
Cum la bijuteri nu ma pricep la crosetat da si am o rugaminte mare (si vecina mea caruia i-a placut modelul) Mihaela imi trimiti si mie schema cu modelul fularului te rog. Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 4246
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de clodi Mar 21 Dec 2010, 11:42 am

cris69 a scris:clodi cu cerceii aurii?la mine a venit ho.ho.ho

Sper ca cerceii aurii ti se potrivesc la rochia roz Smile iar cei mov sper sa isi gaseasca si ei o tinuta pupi
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 21 Dec 2010, 12:10 pm

Stoy, sa le porti sanatoasa!
Voi pune schema putin mai tarziu ca trebuie s-o caut.
A mai ajuns si la mine un cadou. Multumesc, danyelyta28badea! Diana a si dat atacul la bomboane ca era cat pe ce sa nu le pozez. kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de RamonaM Mar 21 Dec 2010, 1:51 pm

Multumesc Bianka7 pentru cadou...acum vin de la posta. Goblenul o sa-l cos cand o sa-i vina randul si o sa fie special pentru camera fetelor, floricica o sa o pun la palton iar cerceii, bineinteles, sunt pentru sora mea.

Am reusit si eu sa pun pachetul...imi pare nespus de rau ca nu am pus ce mi-as fi dorit...am incercat mai multe sa fac dar nu mi-au reusit asa cum ar fi trebuit si asa ca am cumparat totul. Felicitarea pe care o pictasem eu am uitat sa o pun in pachet si o trimit maine pt ca adresa nu o mai aveam ...pusesem deja pachetul la posta zid
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mar 21 Dec 2010, 3:44 pm

ma bucur Mihaela ca a juns. incepusem sa-mi fac griji ca nu se auzea nimic de ele
imi cer scuze dar altceva nu am stiut sa trimit
vederea este luata de cand amfost plecata in spania cu sotul meu
servetelele le-am cumparat cu gand sa ma apuc si eu de trhnica servetelului
dar am renuntat si amzis ca mai bine le fac cadou
iar cartea este din copilaria mea
imi cer scuze de cum arata dar a fost citita de multe ori
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 21 Dec 2010, 3:59 pm

Draga mea, nu-ti fa niciun fel de problema ca-s primite cu drag Merci si cartea o voi citi zilele ce urmeaza. Multumesc! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de samo99ro Mar 21 Dec 2010, 5:51 pm

Acum am venit de la posta. Am facut o coaaaadaaaa.... A venit craciunita Valentina. Saru'mana, craciunita mea. Foaaarte frumoase lucrusoare am primit. Unele se vor sui in brad, unul va fi pe masa de Craciun. Ba nu, doua. iar din lana si firul trimis fac ceva frumos-frumos (dar dupa sarbatori) si le postez. Am avut o surpriza foarte placuta cu firele. Lana e deosebita si foarte fina si tare frumoase nuantele, iar Flavia e o nuanta care nu exista pe la mine prin zona, deosebit de delicata. Cred ca din el voi face niste bijuterii crosetate si tatting.
Le fotografiez maine, pe lumina de zi, ca sa se vada cat de frumoase sunt toate.
kiss kiss kiss
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Uca Mar 21 Dec 2010, 6:20 pm

Vin si eu la ceas de seara sa va arat ce am primit de la Craciunita Laura.

multumesc din suflet pentru caldura cu care ai insufletit cadoul pentru mine![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Copacelul e simpatic,sper sa ii fii asezat bine ramurile, imi place si ghiveciul, tu l-ai facut?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cerceii sunt asa de delicati, imi plac mult de tot, imi place mult firul folosit...
Te pup Craciunita draga.


kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de adelina24 Mar 21 Dec 2010, 7:13 pm

Au venit si la mine 2 Craciunite .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu se putea altfel !
Multumesc mult Iulia si Silvisor . Basca a revendicat-o Andreea iar margelele le-a revendicat Amalia .desi margelele vor fi o completare la timuta de Craciun. Silvisor mi-a placut mult lumanarea - va completa masa de Craciun cand imi voi astepta finii si abia astept sa incerc instrumentul de tatting .
Am fost ff emotionata . Parca eram Amalia la serbare cand a venit Mosul .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 51
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de kitty_1973 Mar 21 Dec 2010, 7:23 pm

Ma bucur Uca ca iti place cadoul pupi Initial am avut emotii. S-a spus sa fie cadou simbolic...si cand am vazut ce au inceput sa posteze fetele care au primit primele cadouri...m-am cam speriat ca cele trimise de mine nu se vor ridica la nivelul asteptarilor!
Firul folosit pentru floricele cerceilor este un bumbac mai finut cumparat de la mercerie.
"Ghiveciul" copacelului este la set cu o farfuriuta...probabil jucarii pentru fetite...le avea mama. Crengutele le poti aranja cum doresti tu. Bine...nu se ridica la nivelul lui Cris...dar mai invat Smile
Urmeaza sa primesti si o felicitare facuta de mine, care nu a incaput in colet si am trimis-o separat...in plic.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Uca Mar 21 Dec 2010, 7:42 pm

Da Kitty, e foarte frumos, cerceii ii am in urechi acum...
Mi-a placut firul si cred ca e Cotton perle, nu?
Mi-am dat seama ca esti tu dupa copacel, l-am asociat cu altii pusi pe forum.
Multumesc frumos din nou, astept si felicitarea cu nerabdare.
Felicitari pentru creatiile tale. kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Giobsy Mar 21 Dec 2010, 8:10 pm

Ziua de astazi a inceput prost. Nimic deosebit, dar am avut toata ziua o stare de panica si o senzatie de apasare.
Dar, in seara aceasta, dupa ce am deschis coletele, mi-am dat seama ca viata poate fi si altfel...macar asa cum a fost inainte de a deveni gri.
Multumesc din suflet Craciunitelor. Mi-ati bucurat sufletul si asta este o chestie deosebita, venind din partea unor persoane cunoscute doar virtual. Va multumesc si va doresc bucurie si lumina in suflet, sanatate si noroc, alaturi de cei dragi.
Si acum...sa ma laud si sa strig in gura mare: exista prieteni - oameni buni si talentati, cu bucuria de a darui - acolo unde nici nu te astepti.

Iata:
Craciunita Elena (Navodari):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Craciunita Aglaia (Braila):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Craciunita Iulia (Bucuresti):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fotografiile sunt sarace si nu pot sa redea frumusetea darurilor. Nu am avut rabdare pana maine bounce, asa ca le-am fotografiat acum, la blit. Dar va spun cu mana pe inima: darurile sunt de mii de ori mai frumoase in realitate.
Multumesc dragi Craciunite! Am fost din nou copil. Nici nu am stiut cat mi-e de dor...

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Serban Valentina Mar 21 Dec 2010, 8:48 pm

Samo99.ro, sa stii ca am o seara speciala, deosebita, cu multe multe emotii...
Si asta datorita faptului ca in timp ce tu ai scris mesaj ca ai primit "coletul" de la mine, eu ridicam cele 3 colete de la Craciunitele mele...
Dupa ce saptamina trecuta am avut emotii negative (pisicuta mea de 7 luni a fost lovita de o masina, am mers de urgenta sa o operez, si astfel am salvat-o), saptamina aceasta traiesc la maxima intensitate, emotii de bucurie si fericire...
Cum poate fi altfel, cind imi spui ca-ti plac "cadouasele" de la mine si ca iti vei lucra bijuterii, tatting (stiu ca esti pasionata de croset si tatting) care sa-ti aminteasca de Craciunita Valentina S.
Eu ti le-am daruit cu mult drag si odata cu ele iti urez "Sarbatori fericite" impreuna cu familia ta.
Sa stii ca la rindul meu vreau sa multumesc Craciunitelor mele pentru "cadourile" deosebite pe care mi le-au daruit.
Craciunita Mariaz09, sper ca te-am ghicit...
Iti multumesc pentru: esarfa deosebita, colierul crosetat cu mult talent, iar surpriza cu materialul "Damasc" pentru fata de masa a fost totala...
Sunt o norocoasa... nimic nu este intimplator pe lumea asta...
Doar ce discutasem pe net cu tine despre faptul ca eu de ani de zile, nu am mai gasit acest material...
Te felicit pentru cei doi copii frumosi si minunati, sa ai parte numai de bucurii din partea lor.
Craciunita Elena I. spune-mi cine esti? Iti multumesc pentru tot...
Colierul deosebit de frumos, lucrat cu multa finete si talent...
M-ai impresionat cu CD-ul pe care mi l-ai trimis... ai depus atita munca, pasiune, in asa fel incit sa gasesc pe el "Hobyurile mele"...
Craciunita GiobsY, multumesc pentru cercei frumosi, finuti, se vede ca ai depus suflet si pasiune in ei... iar culoarea chiar este una din preferatele mele...
Am cunoscut prin intermediul acestui "joc" de-a Craciunitele, doamne pasionate, talentate de "Lucrul de mina" dar care stiu sa si daruiasca cu mult suflet...
Va doresc un An Nou, cu sanatate, impliniri, realizarea tuturor dorintelor voastre...
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de cris69 Mar 21 Dec 2010, 9:03 pm

sa va zic eu acum, a venit craciunita uca.oioioioioi!!!
acolo l-am desfacut. si era sa lesin. mi-a venit geanta reptiloasa si mi-a facut si husa de telefon, tot la fel si un glob mare pictata de ea si un ornament mirific.
maine fac poze.
ucaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, iti multumesc din tot sufletul. te pup.

aglaia , cand ti-am vazut fata am crezut ca este fiica mea. iti voi trimite o poza de cand era bianca de varsta ei. ai sa vezi. pe unde or fi umblat barbatii astia?
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de margelutamea Mar 21 Dec 2010, 9:06 pm

Daca ghicesc eu bine, Elena I. este Letho love

Am primit si eu cele 3 pachetele buclucase. Maine sper sa am timp sa pun si poze.
Vroiam doar sa le linistesc pe fetele care mi-au trimis si sa le transmit cat de mult imi plac cadourile de la ele. Dragalase si duuuulci! hug
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de manuela29 Mar 21 Dec 2010, 9:17 pm

Cred ca cea de-a treia craciunita a mea este Stoy!Gresesc cumva ?Sunt 99% sigura ca tu esti si -ti multumesc foarte mult pentru cadoul frumos pe care mi
l-ai trimis.Sper sa postez si eu cat de curand cadourile primite!
manuela29
manuela29
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 168
Varsta : 56
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de mykya Mar 21 Dec 2010, 11:09 pm

Multumesc si eu craciunitelor mele CCristina si MihaelaT care mi-au trimis niste cadouri superbe. Maine vi le arat, sper sa am timp de pozat. kiss
mykya
mykya
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1732
Varsta : 48
Localizare : Prahova
Data de inscriere : 04/11/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 21 Dec 2010, 11:12 pm

Mykya, s-o folosesti sanatoasa! Am vazut ca esti tinerica si-am zis ca merge la un blug...gata, misiune indeplinita.
Wouuuu, Cris ce te invidiez! Mama, ai primit geanta aia faina!
Sa le folositi sanatoase si ochii mei asterapta poze ca altfel nu se poate.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de samo99ro Mar 21 Dec 2010, 11:13 pm

Valentina, ca sa nu crezi ca glumesc, desi o sa fiu off topic , uite ce-am facut un pic mai devreme: [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un semn de carte pentru baiatul meu. I-am facut cadou niste carti si se plangea ca nu are semn de carte si e tentat sa indoaie coltul la pagina la care a ramas. Dar stie ca mama da peste degete la gestul asta si m-a rugat sa-i fac si lui unul.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de iulia sevcenco Mier 22 Dec 2010, 3:23 am

Aglaia si Giobsy ma bucur ca va plac cadouasele si sa fiti sanatoase sa le purtati cu placere ,iar tie draga Silvisor craciunita mea iti multumesc ca m-am simtit din nou copil si m-am bucurat nespus si chiar este absolut frumos cadoul dar ciocolata a fost a nepoatei mele alexandra si celelalte nu am vrut sa le dau la nimeni... voi poza maine si le voi arata fetelor ce am primit si mai urmeaza 2 craciunite va pup pe toate fetele
avatar
iulia sevcenco
helper
helper

Numarul mesajelor : 86
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/09/2009

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 22 Dec 2010, 8:17 am

Samo99.ro,foarte finut semnul de carte ...
Stiam ca nu glumesti ,ca lucrezi cu pasiune ,,tatting,,.

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de diada Mier 22 Dec 2010, 8:55 am

A sosit si la mine ultima craciunita! Multumesc Stoy, sper ca zic bine, deosebit gulerul, nici nu imi au seama daca este crosetat sau tricotat, deosebit firul! Multumesc si pentru metrul de material, se potrivete perfect cu colierul de la Lucia! Cum zicea cineva, nimic nu e intamplator! Astazi sper sa reusesc sa fac poze. Multumesc inca o data hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de iuliana72 Mier 22 Dec 2010, 9:14 am

vreau sa ma laud si eu cu acest decor daruit de craciunitele mele.nu pot sa ma abtin cu toate ca am mai aratat cadourile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nu stiu sa le intorc poate ma ajuta cineva


iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de samo99ro Mier 22 Dec 2010, 9:35 am

Serban Valentina a scris: Samo99.ro,foarte finut semnul de carte ...
Stiam ca nu glumesti ,ca lucrezi cu pasiune ,,tatting,,.

Din cauza luminii, culoarea nu prea seamana, dar e absolut superba. N-am mai vazut de multa vreme nuanta "écru" veritabil. Cel putin prin amaratul meu de cartier pe unde "circul". Intotdeauna mi-a placut, da o nota deosebita de eleganta. De asta am spus ca o sa fac bijuterii din el. Urmeaza....dupa sarbatori.
Iar lana, e un curcubeu de culori care-mi plac la nebunie. Cred ca i-am si gasit utilizarea. wink
Iar celelalte... nu mai vorbesc. Inca o data saru'mana. kiss
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Serban Valentina Mier 22 Dec 2010, 9:48 am

Da ,ai dreptate finut si elegant si mie imi place...
Ne potrivim la gusturi,ceea ce ma incinta nespus de mult...
Chiar vroiam sa te intreb ce fire ai folosit?
Asa cum spui si tu ,pare alta culoare.
Mi se parea culoarea ,,oului de rata,,
Daca iti plac firele,la cit de talentata si pasionata esti ,abia astept sa-ti vad creatiile.

Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3 - Pagina 5 Empty Re: Craciunita, partea a II-CAPITOLUL 3

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB