Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

+84
diblaru maria
adelina24
IOANA 80
csilla
Angela2011
Giobsy
zylv
oanapip
Cristina_Ionela
danniela
margot
ionela stefan
europolis
Kristina
SilviaDumitrescu
Clio_Ela
Uca
zahariaelouise
nicopop
annamaria26985
MagdaMarin
corina corina
aurishta
lord_lesy
LORIMAR
dienutzababy
Maci
piciul
moruna
regis
cris_27
mariaz_09
betymi72
canadianca50
vero79
rozina
tiana
dktimi
rosita
arielas
margelutamea
Gabiuta
violetas
RamonaM
Avi
gagaritz
andreeaX
danabekk
cretu_veronica22
Floren
luminita_khader
mariaisfs
mickyta
came_lia
danae
mnarcisa
lora17
scamutza
mdlupu
TM
LYNDA
anc@
Ileana G
Laila
AlinaJ.Bijoux
feliciagl
clodi
MihaelaT
amnro
degetica
Fran78cesca
67dana
vilcris
firimitura
teisoara
aisha
nina
viorica
Admina
Camy
diada
tomari
irish05
arime
88 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de dienutzababy Mier 13 Apr 2011, 10:11 pm

eu am la mami acasa aparat de paine de la moulinex, face paine foarte buna. ai mei pun si seminte, si iese o paine cu seminte foarte buna. au incercat sa foloseasca si faina neagra, dar la noi nu creste, e prea "grea". noi folosim numai retetele din retetar si ies fara nici o problema.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Joi 14 Apr 2011, 7:33 am

Maci multumesc mult de tot ! Acum fug la serviciu , dar dupa ce vin de la gradinita sigur voi incerca si bineinteles ma voi lauda pe aici daca imi iese Smile


Am facut painea . A crescut frumooos , toate erau bune si cum trebuie cand masina a mai invartit coca o data sau de doua ori ; coca s-a pleostit si asa a ramas . Din doua palme cata era crescuta acum are cam o palma in inaltime . Sotul a zis sa nu o desfac inca pentru ca se incruzeste si sa astept pana se raceste .La miros e super Smile ... Acu oi vedea ce o fi cu adevarat de capul ei cand oi rupe-o .


Era cruda la interior si pleostita . Cred ca de la faina . Voi mai incerca si alta data , cand voi avea o faina mai buna .
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de piciul Joi 14 Apr 2011, 8:30 pm

Moruna cred ca nu ai pus programul care trebuie..trebuia sa pui cred unul care are 3:40 adica 3 ore si 40 minute..ca acum in casa e cam racoare ..si sa nu mai deschizi capacul la masina cand incepe sa creasca si pana la final! Se deschide la inceput sa vezi ce si cum si mai adaugi apa sau faina si cand suna sa pui seminte....apoi deloc! Si e bine sa o lasi sa se raceasca acolo cam o ora si apoi sa o scoti!...Curaj! Ai sa vezi ca vei reusi! book
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de LORIMAR Joi 14 Apr 2011, 8:53 pm

dienutzababy-nu faina neagra e de vina ci cantitatea pe care o pui.eu la painea de 1 kilogram pun 400gr faina alba si 300gr faina neagra,iar apa pun 350ml.iese o paine delicioasa,satioasa si sanatoasa.daca pui doar faina neagra iese sfaramicioasa.
moruna-incearca sa reduci cantitatea de apa.daca pui prea multa iese cruda si da inapoi la final.la fel am patit si eu si am tot invartit cantitatile pana le-am dat de cap. Smile
LORIMAR
LORIMAR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 237
Varsta : 45
Localizare : Tecuci
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Maci Joi 14 Apr 2011, 9:27 pm

Moruna, imi pare foarte rau ca nu ti-a iesit... Eu am facut reteta de vreo 15 ori si mi-a iesit foarte buna... Am facut si cu branza, am facut si cozonac si au iesit toate.
Nu e voie sa ridici capacul masinii dupa ce a inceput sa se dospeasca sau sa se coaca. O alta cauza ar putea fi faina, daca e prea fina. Eu am pus faina de 650 sau de 000. Sau prea multa apa... Trebuie respectate cantitatile, daca pui la ochi, nu prea iese.
Programul e bun, doar pe acela l-am folosit...
Eu zic sa mai incerci odata, pentru ca sunt sigura ca-ti va reusi...

Maine voi face o paine si voi pune poze... Ca sa fii sigura ca-ti va reusi... hug
Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de cris_27 Vin 15 Apr 2011, 8:31 am

Moruna,asa pateam si eu la inceput,incearca cu mai putina apa.Ti-am zis ca eu la 570 gr faina pun cam 270 ml apa (reteta e cu 300 ml).
La inceput foloseam doar faina 000 ,dar acum imi iese cu orice fel doar ca pun apa mai putina.La mine asta era secretul.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Vin 15 Apr 2011, 10:43 am

Sigur voi mai incerca . Nu ma las eu asa de usor .
Nu am deschis capacul , dar dupa ce crescuse mare masina a mai invartit paletele de vreo doua ori si s-a lasat .
Mai incerc cu mai putina apa ca la gust a fost tare bunuta - i-am mancat coaja
Smile
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de lord_lesy Vin 15 Apr 2011, 11:42 am

Nu am apucat sa citesc tot dar de ce dupa dospire masina a rotit paleta? nu e normal. Daca ai ales programul corect pasii sunt asa: se framanta 1, se framanta 2 ( a mea da si beep sa pun semintele daca vreau ca e ultima framantare) apoi baga caldura si creste, apoi se coace - intre astea 2 nu trebuie sa mai existe framantare.
Eu o scot imediat din aparat si o invelesc in stergar. Fetita e foarte nerabdatoare asa ca de multe ori o rup in 5-10 minute dupa ce o scot si este delicioasa nu se intampla nimic (se turteste eventual miezul unde tai).
Si eu fac cozonac la el e delicios. abia astept sa fac de Paste paine si cozonac. Am mai facut paine cu cartofi, paine cu seminte.
O sa citesc in urma sa vad ce retete minunate faceti voi.
O zi buna.
*********
Eu sunt mai nepriceputa in ornat.
Va rog frumos sa imi spuneti cum faceti painile acelea in forma de trandafir / floare
Habar nu am cum va ies asa frumoase.
Astept reteta si metoda de modelare.
Multumesc
lord_lesy
lord_lesy
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 17/02/2011

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Vin 15 Apr 2011, 12:10 pm

Am ales programul de care mi-a spus maci , numarul 1 de o ora si 20 min parca . A crescut o data destul de mult , masina a invartit paletele de vreo cateva ori ,s-a turtit, apoi a mai crescut o data foarte fain , iar masina a invartit coca de cateva ori , s-a turtit si asa a ramas . Voi mai incerca cu mai putina apa si daca patesc la fel voi striga iar la voi dupa ajutor . Smile
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de cris_27 Vin 15 Apr 2011, 4:23 pm

Oooo,pai ai gresit programul.Ala de paine este de 3 ore cel putin,acum depinde de aparat.
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de violetas Vin 15 Apr 2011, 5:57 pm

la mine programul de paine dureaza 3ore si 20 min.
acum am pus sa fac aluatul pt. pizza, painea am facut-o dimineata
Moruna, nu te lasa, ii dai tu de capat, succes in continuare!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Vin 15 Apr 2011, 6:22 pm

Imi cer scuze ca v-am indus in eroare ! era de 3 ore si 20 . cred ca ma gandeam aiurea cand am scris .
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Maci Sam 16 Apr 2011, 8:17 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Maci
Maci
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 331
Varsta : 51
Localizare : Sebes- Alba
Data de inscriere : 23/01/2010

http://maci.webgarden.ro/

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Sam 16 Apr 2011, 9:33 am

Desi nu aveam de gand chiar acum ma duc sa mai pun o data sa vad daca imi iese painea . De data aceasta cu mai putina apa . nu am alta faina . Probabil ii voi ruga pe cei de la magazin sa imi aduca alta . Maci mai am un pic si musc din monitor rade
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de cris_27 Sam 16 Apr 2011, 9:56 am

Moruna,daca folosesti faina 000 de obicei creste mare si pufoasa iar daca folosesti alt tip 650 parca din acela ce se foloseste pentru paine nu creste asa de tare,este mai indesata dar de asemenea are un gust foarte bun.Mai ales daca o servesti proaspata,iti vine s-o mananci singura toata. Smile
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Sam 16 Apr 2011, 11:33 am

Dintr-asta folosesc , dar nu stiu de ce dupa ce painea a crescut foarte frumos de doua ori aparatul a mai invartit paletele (ca si cum ai amesteca in mancare ) si s-a pleostit .
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de moruna Mier 11 Mai 2011, 6:57 pm

Am reusit!!! Nu am mai folosit programul lung, ci pe cel rapid si mi-a iesit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuzati-ma, va rog... nu m-am putut abtine si am luat un coltisor inainte sa imi dau seama ca o voi poza Smile
Va multumesc mult de tot!
moruna
moruna
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 272
Localizare : Acum in Delta...maine cine stie?
Data de inscriere : 11/01/2010

http://www.shorichitz.blogspot.com

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de aurishta Mier 11 Mai 2011, 6:59 pm

E fain ca ai gustat din ea, arata mai apetisant!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de violetas Mier 11 Mai 2011, 7:02 pm

Moruna, felicitari, ma bucur ca in sfarsit ti-a iesit. Sa ai pofta!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de corina corina Mier 11 Mai 2011, 7:27 pm

Am si eu o masina de paine Kenwood . E grozava si isi face treaba .Am facut si blat de tort si cozonac . Insa anul acesta fie ca am luat faina de la moara , fie ca am luat-o din comert am mai patit-o . Graul de vara trecuta e de vina . A plouat inainte de seceris si bobul a ramas umed . Atunci faina se face la framantat ca si compozitia pentru clatite , creste putin , apoi da inapoi si ramane cam cruda si necomestibila .Asa ca pana la graul de anul asta , nu avem de ales . Nu ne place painea cumparata , dar daca mai nimeresc faina proasta o data s-ar putea sa renunt . Deja am 5 kg din acelasi lot de pachete din care nu pot face decat clatite si nici alea nu se fac prea bine .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de arielas Dum 15 Mai 2011, 3:36 pm

Am facut si eu paine la masina, dupa ce 3 ani am facut paine in casa. Inca nu am gasit reteta perfecta, dar cel putin nu am aruncat nimic. Daca va uitati in urma pe forum scriam ca nu am de gand sa-mi iau, dar m-a convins sotul cu ideea ca nu mai fac caldura vara cu cuptorul. Acum imi place mai ales ca am folosit-o si la framantat cozonaci si la aluat de paste. Urmeaza sa fac baghete.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de aurishta Dum 15 Mai 2011, 3:39 pm

Arata super!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de arielas Dum 15 Mai 2011, 3:42 pm

Nu numai ca arata, dar e si delicioasa. La asta din poza am pus si seminte.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de gagaritz Dum 15 Mai 2011, 4:53 pm

corina corina a scris:Am si eu o masina de paine Kenwood . E grozava si isi face treaba .Am facut si blat de tort si cozonac . Insa anul acesta fie ca am luat faina de la moara , fie ca am luat-o din comert am mai patit-o . Graul de vara trecuta e de vina . A plouat inainte de seceris si bobul a ramas umed . Atunci faina se face la framantat ca si compozitia pentru clatite , creste putin , apoi da inapoi si ramane cam cruda si necomestibila .Asa ca pana la graul de anul asta , nu avem de ales . Nu ne place painea cumparata , dar daca mai nimeresc faina proasta o data s-ar putea sa renunt . Deja am 5 kg din acelasi lot de pachete din care nu pot face decat clatite si nici alea nu se fac prea bine .
am patit-o si eu la fel cu faina de cumparat ,eu facem cu faina 480 si imi iesea piine intotdeauna ,apoi un timp cind au venit scumpirile cred ca hotii aia au lasat doar punga cu acelasi nume dar au schimbat faina ca sa nu ridice pretul si piinea nu imi iesea deloc ,dupa un timp au scumpit-o si cred ca au pus iar din cea buna ca iar mi-a iesit piinea ! asa ca aveti grija l a faina !
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de corina corina Lun 16 Mai 2011, 3:59 pm

Momentan cumpar paine gagaritz , pentru ca ma pe stoc prea multa faina din acelasi lot si e aceeasi . Eu folosesc 650 , dar nu stiu daca sa ma mai risc . N-as vrea sa mananc numai clatite pana la iarna . Si nici clatitele nu se coc grozav din faina asta proasta . Poate mai incerc , nu stiu...
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Painea-  retete! Aparat de preparat paine. 1 - Pagina 7 Empty Re: Painea- retete! Aparat de preparat paine. 1

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB