Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

+96
puncudu
fiordaliso
czuky
cristinadumitru1977
mb09
thea
nancyrbd
Admina
canadianca50
LaReineMargot
lisssa
jebs
zahariaelouise
ikuta
zorzonica_z
rontzy78
narcisa
ralucis
eLLedan
Carmen's
Dragonfly
marivs
chivucris
lavra
Madeline
zmotocel
andarlidia
lorinaoo1
tzepoasa
andrabijoux
mischelle35
ladybird
liliana31
Teodor Coca
elenaveronica
ancush
MagdaMarin
tilincutza
sipetulcumargele
ada85bejan
nana_vulpe
Lionqueen
Handmade DEEA
ancutza_47
cld
Gabiuta
mykya
diana-s
d_oana
ador.mita
SilviaDumitrescu
Crissy86
firicel
ionela stefan
llisa
cristinica_70
EuIrinuca
emma90
lori16ro
Day
serenita
RamonaM
STEFANIA86
Kristina
amoni
Andata
Uca
andrea.z style
letho
iuliana72
anamariacimpoieru
ioana soare
Mirelablj
nanavulpe
Aghata
flaviab
lenut
Day Lily
anca viragh
alina_satena_2006
anamaria15
firimitura
Lucia.BlueFlower
darkpoke
dandana
miti
doni
Aditza
gabi34_cat
Amalia T. Design
magdaR
loriem77
margelutamea
betymi72
adadebu
ppisic
100 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de marivs Vin 26 Aug 2011, 3:18 pm

Salut,
Poate gasiti ceea ce aveti nevoie la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Magazin online de margele si accesorii
marivs
marivs
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de betymi72 Sam 27 Aug 2011, 6:29 pm

Marivs bine ai venit dar te rog sa citesti regulamentul...nu avem voie reclama...sunt niste reguli pe forumul nostru...nu primesti avertisment ptr ca esti nou venita dar sa nu se mai intample...
dar ptr ca suntem la de unde ne aprovizionam dupa cum observa o colega am sa va spun eu ca s-a deschis un nou magazin (avea si inca are pe breslo) de unde si eu iau margelute si de care sunt foarte multumita AICI
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 08 Sept 2011, 3:23 pm

A incercat cineva acest lac ? E pentru fimo...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de darkpoke Joi 08 Sept 2011, 4:56 pm

libelulo..si eu l-am vazut..si ma tenta..ca pret e ok
nu am folosit
eu mi-am luat un lac mic mic..creat de stadler..cei ce produc si fimo
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Carmen's Joi 08 Sept 2011, 7:42 pm

din ce vad eu pare a fi pe baza de solvent. Nu interactioneaza cu fimo?
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Dragonfly Joi 08 Sept 2011, 10:32 pm

nu stiu ce sa zic, in magazin scrie ca e pt polimer...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sa-l iau, sa nu-l iau ...am avut atatea experiente negative cu lacurile...of
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Carmen's Joi 08 Sept 2011, 10:41 pm

"solvent based" nu ma duce cu gandul in nici un caz la alcool. Cere si tu mai multe detalii. Spre exemplu o fotografie cu partea cealalta a sticlutei unde sunt trecute si specificatiile producatorului, daca exista asa ceva. Sa vezi daca intradevar scrie ca este pe baza de alcool
Carmen's
Carmen's
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 525
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 05/06/2010

http://prettyaccessories4you.blogspot.ro/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 08 Sept 2011, 11:46 pm

eu am urmat sfatul Doinei (Day) si mi-am luat lac pe baza de apa de la Kober si este suuuuuper bun si sunt super multumita de el...am dat 24 lei pe un litru.Incercati!!! wink
Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de eLLedan Lun 19 Sept 2011, 10:14 pm

Am fost intrebata de unde am luat accesoriile pentru un set pe care l-am postat la bijuterii din fimo.

accesorii metalice pentru bijuterii

Sper sa va fie de folos!
eLLedan
eLLedan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 22/07/2011

http://things-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de d_oana Mier 21 Sept 2011, 2:51 pm

Fetelor, am gasit in Kaufland la raionul de produse cu 3.99 niste seturi tare dragute de margeluse si de nasturi colorati in diverse forme.Sunt foarte frumoase si la pret ff mic.
d_oana
d_oana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 81
Varsta : 35
Localizare : Banat
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de ralucis Sam 24 Sept 2011, 9:50 am

Buna! Aveti idee daca as gasi undeva genul acesta de floricele aurii/sidefate pe care sa le cos pe o rochie? Multumesc! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lenut Sam 24 Sept 2011, 10:32 am

ralucis a scris:Buna! Aveti idee daca as gasi undeva genul acesta de floricele aurii/sidefate pe care sa le cos pe o rochie? Multumesc! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

poate gasesti aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ceva care sa se potriveasca!!!
lenut
lenut
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 36
Localizare : Viseu de Sus, Maramures
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de ralucis Sam 24 Sept 2011, 11:38 am

lenut, mersi mult de tot!
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lenut Sam 24 Sept 2011, 1:15 pm

ralucis a scris:lenut, mersi mult de tot!

cu multa placere si sper ca ai gasit ceva sa ti se potriveasca!!! wink
lenut
lenut
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 36
Localizare : Viseu de Sus, Maramures
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de narcisa Joi 29 Sept 2011, 1:01 pm

Buna!Am si eu o intrebare.Ce fel de sarma de memorie pt bratari folositi?Am luat de pe un site pana acum sarma memorie argintie pt bratari dar am observat ca s-a luat tot stratul argintiu,inclusiv in capat cand o indoi cu clestele si nici nu isi pastreaza prea bine forma.
narcisa
narcisa
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : mangalia
Data de inscriere : 15/01/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de rontzy78 Vin 30 Sept 2011, 10:42 pm

glazura la rece:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

scuze de intarziere,acum am apucat sa citesc pe forum!
spor la cumparaturi si la creat!
rontzy78
rontzy78
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 05/03/2010

http://ronibijoux-accesorii.ro/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de chivucris Dum 02 Oct 2011, 9:02 pm

multumim pentru recomandare. eu deocamdata raman la comanda abia facuta tot la o rasina, si anume aceasta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
chivucris
chivucris
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 112
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/01/2010

http://cris-handmadecreations.blogspot.com/    www.atelieruldecr

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de zorzonica_z Joi 06 Oct 2011, 1:10 pm

Pentru fetele care au fost prin Dragon, Europa si si-au achizitionat margele, imi puteti spune si mie care sunt preturile? De exemplu pentru perle de sticla, margele tubulare, de nisip, decorative. Nu sunt din Bucuresti si vreau sa stiu daca se merita din punct de vedere financiar sa merg pana acolo, avand in vedere ca trebuie sa cheltuiesc si cam 150 lei pentru drum. Va multumesc.
zorzonica_z
zorzonica_z
helper
helper

Numarul mesajelor : 33
Localizare : Braila
Data de inscriere : 02/02/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de margelutamea Joi 06 Oct 2011, 2:15 pm

Am fost pe acolo (Dragonul Rosu, mai precis), dar nu pot spune ca m-au incantat foarte mult. Nu gasesti decat in cateva locuri ceva margele si te pune sa iei o punga de jumatate de kg, care costa vreo 8 lei (nisip rotund 2 sau 4mm) sau 15lei (cel tubular) si nici n ue cine stie ce varietate. Mai gasesti ceva pietre pretioase dar tot asa te pune sa iei un sirag intreg si de obicei nu iti dau doar 1 sirag si atat. Ei lucreaza mai mult cu cei care cumpara foarte mult si des. Sincer nici nu stiu exact unde e locul, deci nu as stii sa te indrum, iar ca sa bati drumul pana acolo doar pt asta...nu stiu ce sa zic. Poate doar daca ai si alte chestii de facut in Bucuresti si atunci mai merita o zi pierduta. Aaaa, si vezi ca trebuie sa fi dis-de-dimineata acolo, pe la 7-8, ca pe la 1-2 deja inchid tarabele si ai mult de umblat.
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de emma90 Sam 08 Oct 2011, 7:50 pm

stiti pe unde se gaseste pistol de lipit cu lipici prin Bucuresti?
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 33
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de margelutamea Sam 08 Oct 2011, 11:36 pm

Ai cautat la magazinele gen: Praktiker, Dedeman, etc.? Smile
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de ikuta Sam 08 Oct 2011, 11:42 pm

Zorzonico, fata, decat sa dai atatia bani pe drum mai bine comanzi de la magazinele on-line
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de betymi72 Dum 09 Oct 2011, 11:44 am

emma90 a scris:stiti pe unde se gaseste pistol de lipit cu lipici prin Bucuresti?
este la praktiker si la deddeman...este si online...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de emma90 Dum 09 Oct 2011, 12:26 pm

nu vreau online pt ca asa am gasit...vreau sa mi-l iau imediat,d'asta am intrebat de magazine pt ca in Ploiesti nu am gasit ;) si bani pt drum oricum dau pt ca sunt studenta in Bucuresti Smile la praktiker-ul din Pl. am gasit undeva la 89ron,iar deddeman nu avem ;)
emma90
emma90
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 33
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 31/01/2011

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de zahariaelouise Dum 09 Oct 2011, 1:19 pm

zorzonica_z a scris:Pentru fetele care au fost prin Dragon, Europa si si-au achizitionat margele, imi puteti spune si mie care sunt preturile? De exemplu pentru perle de sticla, margele tubulare, de nisip, decorative. Nu sunt din Bucuresti si vreau sa stiu daca se merita din punct de vedere financiar sa merg pana acolo, avand in vedere ca trebuie sa cheltuiesc si cam 150 lei pentru drum. Va multumesc.
eu ma aprovizionez din sam cu margelute,de obicei se cantaresc pungutele si preturile sunt in functie de tipul lor(de ex margelute de nisip, cca 400g= 20 lei,tubulare cam la fel)
imi fac lista cand merg data urmatoare si-ti spun cu exactitate, doar sa-mi spui ce anume sa caut
tot acolo am vazut si pistol de lipit cu silicon si rezerve pt el, dar eu prefer sa cos margelutele si accesoriile in general de aceea nu am intrebat pretul
zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 9 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB