Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

+96
puncudu
fiordaliso
czuky
cristinadumitru1977
mb09
thea
nancyrbd
Admina
canadianca50
LaReineMargot
lisssa
jebs
zahariaelouise
ikuta
zorzonica_z
rontzy78
narcisa
ralucis
eLLedan
Carmen's
Dragonfly
marivs
chivucris
lavra
Madeline
zmotocel
andarlidia
lorinaoo1
tzepoasa
andrabijoux
mischelle35
ladybird
liliana31
Teodor Coca
elenaveronica
ancush
MagdaMarin
tilincutza
sipetulcumargele
ada85bejan
nana_vulpe
Lionqueen
Handmade DEEA
ancutza_47
cld
Gabiuta
mykya
diana-s
d_oana
ador.mita
SilviaDumitrescu
Crissy86
firicel
ionela stefan
llisa
cristinica_70
EuIrinuca
emma90
lori16ro
Day
serenita
RamonaM
STEFANIA86
Kristina
amoni
Andata
Uca
andrea.z style
letho
iuliana72
anamariacimpoieru
ioana soare
Mirelablj
nanavulpe
Aghata
flaviab
lenut
Day Lily
anca viragh
alina_satena_2006
anamaria15
firimitura
Lucia.BlueFlower
darkpoke
dandana
miti
doni
Aditza
gabi34_cat
Amalia T. Design
magdaR
loriem77
margelutamea
betymi72
adadebu
ppisic
100 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de firimitura Dum 21 Noi 2010, 9:01 am

Alina citeste ce au scris fetele la scoala de bijuterii ca sa afli mai multe despre lucrul cu fimo si , toate capitolele de margele din fimo. fiecare din noi, cele care lucram cu fimo am dat diverse sfaturi si am postat informatii utile mai mult sau mai putin, in lucrul cu fimo. Spor la treaba.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de anca viragh Vin 26 Noi 2010, 11:09 am

Miti, materie prima gasesti la simoshop, in special accesorii, sunt destul de ieftine si accesibile la pret, iar margele ieftine gasesti la margele-bijuterii.com. Margele nisip la margele.net. Daca te pot ajuta, mai intreaba, iti raspund cu drag.
avatar
anca viragh
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 22/10/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Aditza Vin 26 Noi 2010, 2:10 pm

Fetelor, am o problema. Stiti bratarile brodate cu fel de fel de margelute? De ceva timp ma gandesc numai la ele. Dar nu stiu pe ce material se cos, nu stiu ce sa iau. Ajutati-ma, va rog! Sad
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Lucia.BlueFlower Vin 26 Noi 2010, 2:40 pm

Aditza, ce am vazut eu, erau mai mult din fetru sau piele mai subtire. Eu, nu stiu ce fel de material se mai poate folosi...
Lucia.BlueFlower
Lucia.BlueFlower
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1642
Varsta : 39
Localizare : Romania
Data de inscriere : 15/01/2010

http://luciablueflower.wordpress.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Aditza Vin 26 Noi 2010, 6:59 pm

Pe piele am vazut si eu, dar habar am daca gasesc la bucatele mai mici. Nu as vrea sa cumpar cu metru. La materiale nu ma pricep care se destrama si care nu. pupi
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Day Lily Mier 08 Dec 2010, 1:00 pm

As vrea sa stiu din experienta voastra cum se comporta in timp accesoriile placate cu argint, daca se pot curata ca si argintul si daca ati cumparat de pe acest site ce parere ati avut de accesorii: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .
Day Lily
Day Lily
helper
helper

Numarul mesajelor : 39
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de lenut Mier 08 Dec 2010, 7:51 pm

fetelor, cele care nu aveti masina de paste care sa va usureze munca cu fimo, acum la REAL aceasta costa 28 lei.
lenut
lenut
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 66
Varsta : 36
Localizare : Viseu de Sus, Maramures
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de flaviab Joi 09 Dec 2010, 9:37 am

am si eu o intrebare
de unde pot cumpara sarma buna din strainatate...am incercat sa cumpar de pe wires.co.uk dar transportul costa cam mult(pt o comanda de 90lire- transportul ar fi costat 69 lire...mult)
astept raspunsurile voastre

flaviab
flaviab
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Aghata Joi 09 Dec 2010, 10:02 am

ei sunt cei mai buni. poate reusesti sa comanzi cu alte fete din Timisoara
Aghata
Aghata
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/04/2010

http://topbijuterii.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de nanavulpe Lun 13 Dec 2010, 7:47 pm

Aditza a scris:Pe piele am vazut si eu, dar habar am daca gasesc la bucatele mai mici. Nu as vrea sa cumpar cu metru. La materiale nu ma pricep care se destrama si care nu. pupi

Buna fetele,
Ma bag si eu in taina asta cu pielea pe care sa cosi margele. Aditza, pe youtube este o tipa care spunea ca ea a cumparat diferite obiecte de imbracaminte din piele subtire de la second hand si foloseste bucati din ele tot pentru a face bratari cu broderie de margele.
Intra pe la second hand-uri. la unul din ele ai sa gasesti o fusta sau o camasa din acel tip de piele. Eu stiu ca am una prin casa, luata tot de la un second hand acum cred ca 8-9 ani.
Ce mai poti sa faci... la supermarcheturi exista bucati de piele de caprioara pentru parbrizul masinilor. Daca vrei neaparat noua... poti lua de acolo.
Spor la treaba
nanavulpe
nanavulpe
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Localizare : Craiova, Romania
Data de inscriere : 25/08/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Aditza Lun 13 Dec 2010, 11:18 pm

Merci! Intre timp m-am apucat de facut pe fetru. Si iese.
Pup!
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Mirelablj Lun 13 Dec 2010, 11:47 pm

Am cumparat eu de la margele-bijuterii.com, sunt seriosi si accesoriile sunt ok.Eu nu am avut nici o problema cu aceasta firma.
Mirelablj
Mirelablj
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 35
Localizare : Zalau
Data de inscriere : 26/09/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 14 Dec 2010, 12:08 am

Aditza a scris:Fetelor, am o problema. Stiti bratarile brodate cu fel de fel de margelute? De ceva timp ma gandesc numai la ele. Dar nu stiu pe ce material se cos, nu stiu ce sa iau. Ajutati-ma, va rog! Sad

Teoretic ele se lucreaza pe ultrasuede - este denumirea marcii unui tip de piele intoarsa sintetica care imita exceptional pielea intoarsa naturala. Diferenta consta in faptul ca pe ultrasuede se coase(se strapunge cu acul) mult mai usor decat pielea naturala. S-ar putea sa gasesti si la noi la magazinele de tesaturi ceva asemanator, probabil insa nu la fel de aspectuos. Nu e obligatoriu sa cumperi un metru intreg, iti taie si mai putin.
Mai este folosita si o intaritura "Lacy's stiff stuff" care are avantajul ca se poate vopsi intr-o culoare potrivita cu margelele. Dar nu cred ca arata frumos pentru dublarea lucrarii, pentru dos cred ca tot ultrasuede e cea mai potrivita.
Eu cel mai aproape de noi am vazut aici si ultrasuede si Lacy's stiff stuff. In rest doar prin SUA.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Aditza Mar 14 Dec 2010, 2:22 am

Multumesc pentru lamuriri! Flowers
Aditza
Aditza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 485
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2009

http://povesticuzorzoane.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de anamariacimpoieru Mier 15 Dec 2010, 9:45 am

salut fetelor, spuneti mi si mie va rog de unde pot cumpara ring mandrel si ciocan mallet, in afara de breslo-cristina cristea caci nu are pe stoc, multumesc mult
anamariacimpoieru
anamariacimpoieru
helper
helper

Numarul mesajelor : 38
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 10/08/2010

http://annebijou.blogspot.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de iuliana72 Vin 14 Ian 2011, 3:08 pm

vreau si eu sa cumpar capete din acestea pentru coliere dar nu stiu de unde si nu stiu cum se numesc,ma ajuta cineva ? va roog
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de margelutamea Vin 14 Ian 2011, 5:39 pm

Eu nu am vazut nicaieri acest gen de capete. Sunt ca un clopotel dintr-o bucata, nu? Ai idee cum fixezi in interior capatul snurului respectiv?
margelutamea
margelutamea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2009

http://www.margelutamea.ro

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de letho Vin 14 Ian 2011, 6:30 pm

Am luat ceva in genul acesta de pe margelutze.ro, sub denumirea de "capacel multisir" dar are gaura in partea de sus si marginea de jos este ondulata
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de darkpoke Mar 18 Ian 2011, 9:23 am

am si eu o intrebare: cele ce folositi rasina pentru fimo, de unde o procurati? daca aveti un link ar fi super
ms mult Smile
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de adadebu Mar 18 Ian 2011, 9:42 am

darkpoke, eu stiu ca rasina este una si fimo altceva. Fimo se gaseste pe Lipscani, la magazinele de grafica si desen
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de darkpoke Mar 18 Ian 2011, 9:57 am

unele fete...folosesc rasina in loc de lac...pentru finalizarea bijuteriilor din fimo
la asta ma refeream
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de adadebu Mar 18 Ian 2011, 10:28 am

Si acest lac acrilic se gaseste tot la magazinele de care vorbeam
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 18 Ian 2011, 11:42 am

adadebu a scris:Si acest lac acrilic se gaseste tot la magazinele de care vorbeam

Foarte frumos din partea ta ca vrei sa ajuti, dar daca nu stii despre ce este vorba, nu te baga. Darkpoke stie ce vrea si intreaba bine ce intreaba, raspunsurile tale sunt putin pe langa.
Din pacate eu nu stiu sa-ti raspund, stiu un magazin in Arad care comercializeaza asa ceva dar nu cred ca te ajuta cu ceva. Cauta la firmele cu materiale de constructii sau chimicale.
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de adadebu Mar 18 Ian 2011, 12:23 pm

Tonul tau darkpoc este cel putin deplasat. Avem un loc special de dat cu capul zid Eu stiu foarte bine si ce intreaba, si ce raspund eu insami pentru ca utilizez, deja acest produs. Nevermind, regret ca m-am bagat sa ajut.
adadebu
adadebu
helper
helper

Numarul mesajelor : 83
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de darkpoke Mar 18 Ian 2011, 12:52 pm

ada, eu nu am zis nimic
multumesc de raspuns, nu am apucat sa zic..
andreea multumesc si tie Smile
hai nu va certati din cauza intrebarii mele
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

  De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3) - Pagina 2 Empty Re: De unde ne aprovizionam pentru bijuterii?(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB