Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


"Bookbinding" - agende handmade

+30
andreea_verra
anc@
carmendana
andreea106
Ginguma
duchess
camelia-vasilica
kristadesign
MagdaMarin
elenaveronica
RalucaS
menssana1984
diblaru maria
danutza442
anca viragh
Crissy86
RamonaM
Aghata
laurrra
elena.ionescu
clodi
Cazimi
Ciubotaru'
cris69
Uca
Dragonfly
Lucia.BlueFlower
natasaSV
Giobsy
PetiteChat
34 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Crissy86 Dum 12 Dec 2010, 4:17 pm

Să ştii că transportul de pe Amazon nu e mare, cel puţin la magazinul pe care ţi l-am arătat. Ar veni aprox. 15 lei.
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Ciubotaru' Dum 12 Dec 2010, 4:23 pm

Salut, cu ceva coltare as putea ajuta eu, am vazut zilele astea la o mercerie pe la noi, argintii parca. Iau 2 bucati, le pozez, si imi spui daca e ceea ce cauti, Seamana cu cele de la agendele pe care le primim curent la munca. Au aparut de curand pe stoc, nu ma mai lovisem de ele.
Toate cele bune.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de anca viragh Dum 12 Dec 2010, 5:24 pm

Nu as fi crezut vreodata ca se pot face atat de frumoase agende homemade. Sunt minunate, foarte reusite.
avatar
anca viragh
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 22/10/2009

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Dum 12 Dec 2010, 5:49 pm

Ciubotaru' a scris:Salut, cu ceva coltare as putea ajuta eu,

Am mai zis-o pe aia cu guru, asa ca nu mai repet. Da, fireste ca as vrea, iar argintii m-ar aranja chiar mai bine. Te rog sa imi zici si cum e pretul. Multumesc din toata inima.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Joi 16 Dec 2010, 10:04 am

Cazimi cu ce ata cosi agendele?


Multumesc Cazimi kiss


Ultima editare efectuata de catre r_mona17 in Joi 16 Dec 2010, 11:42 am, editata de 1 ori
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Ciubotaru' Joi 16 Dec 2010, 10:38 am

Salutare,
Cu ceva mai multa intarziere decat mi-as fi dorit, am reusit sa iau, sa pozez si sa upload-ez imaginile cu coltarele metalice de care aminteam. Laturile unghiului drept sunt de 1,5 cm iar santul interior de cca 0,4 cm. Se potrivesc ok la agende format A6 si chiar A5. O imagine:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Aveau si cateva pe auriu, acelasi model, dar doar cateva( vreo trei parca).
Numai bine.
PS:Mira este in centimetri.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Joi 16 Dec 2010, 11:18 am

r_mona17 (Joi 16 Dec 2010, 10:04) a scris:Cazimi cu ce ata cosi agendele?

Se foloseste ata cerata, desi merge si ata normal de cusut, pusa in doua.

Ciubotaru' (Joi 16 Dec 2010, 10:38) a scris:Laturile unghiului drept sunt de 1,5 cm iar santul interior de cca 0,4 cm. Se potrivesc ok la agende format A6 si chiar A5.

Nu te scuza de intarziere, ar fi si culmea sa fac nazuri. Coltarele arata foarte frumos. Spune-mi ceva de pret, Ciubotaru', te rog.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Joi 16 Dec 2010, 1:11 pm

Am cusut cu ata normala pusa in 3. Am invelit copertile cu catifea si le-am lipit de carton cu picatura...nu's daca-i bine dar nu aveam cu ce altceva.
Acum trebuie sa lipesc hartia colorata pe paginile 2 si 3 ale copertii..dar imi e frica sa nu se faca urat cu picatura...hartia este un pic mai tare decat cea obisnuita si este lucioasa.... zid cu ce sa lipesc sa fie in regula.

Sunt in criza de timp off
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Joi 16 Dec 2010, 1:57 pm

Cred ca Picatura este putin cam prea volatil pentru a lipi suprafete asa mari. Se spune ca ideala este metil-celuloza, adica, mai pe romaneste, adeziv pentru tapet, care se intinde foarte bine si nu increteste, dar se intareste ulterior, poate devenit "scortos".

Altminteri, adezivul care prinde cel mai bine depinde de tipul de hartie, de carton si de material, astlfel incat sa nu se increteasca si sa nu lase urme de "ud".

Eu zic ca poti incerca si cu un adeziv pe baza de apa.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Joi 16 Dec 2010, 2:11 pm

AM incercat cu un adeziv pt decoupage dar nu a prins (hartia lucioasa)...pana la urma tot cu picatura si chiar a iesit bine....sunt la prima agenda....si asta pt un cadou care trebuie sa ajunga intr-un colt de tara Smile

Mai am de faut ceva la foi, vreau sa le fac cu foc pt ca nu au iesit drepte...deh nu am ghilotina....ca alta idee nu am.

Merci din suflet pt toate sfaturile
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Ciubotaru' Joi 16 Dec 2010, 2:38 pm

Salut.
M-a bag si eu in discutie,ca este o problema de care m-am lovit la un moment dat. Smile . Intr-adevar, "Picatura" nu este o alegere nimerita (pentru suprafete mari), deoarece, pe langa faptul ca e volatila, asa cum spunea si Cazimi mai e si casanta, fiind un adeziv de tip cianoacrilat. Nu am folosit niciodata adeziv pentru tapet insa imi suna a fi o alegere buna. Stiu doar ca se aplica cu trafaletul si in acest caz rezulta un strat uniform, fara a incretii materialul. Pentru lipituri realizate intre materiale diferite (de exemplu intre carton si textile sau piele, in cazul in care avem de imbracat copertile unei agende) un adeziv foarte bun este cel de tip pernandez. Acest adeziv este unul de contact si asigura o lipitura plastica dar foarte rezistenta. Ce inseamna aceasta: ca mod de utilizare adezivul se aplica pe ambele suprafete de lipit intr-un strat subtire. Pentru intins si uniformizat se poate folosi cu succes o cartela de telefon, merge excelent. Apoi odata impregnate suprafetele se lasa la uscat pentru eliminarea vaporilor. Dureaza cam 20 de min, in functie de cantitatea de adeziv aplicata si de grosimea stratului interval dupa care suprafetele, nu vor mai fi lipicioase in contact cu degetul. In acel moment suprafetele sunt pregatite pentru imbinare, se suprapun si se preseaza moderat. Lipitura este aproape instantanee. De asemenea in cazul in care nu am suprapus bine putem intervenii si desface cele doua parti pentru a le repozitiona, fara riscul de a distruge materialele, lipitura realizanduse intre cele doua straturi de pernandez. Merge bine si pentru hartie mai ales daca e ceva mai grosuta. Pentru hartie exista si un adeziv din gama Bison (Bison hobby parca) care vine intr-o sicla dotata cu un gat foarte subtire pentru dozare, este lichid, usor vascos, incolor si lipeste bine. La acesta nu este nevoie de timp de uscare imbinarea facandu-se imediat dupa aplicare. A postat ucabesty o poza cu flaconul la sculele pe care le foloseste pentru piele.
La un moment dat am incercat cu aracet fiind convins ca e alegerea cea mai buna, insa nu mi-a placut finalul. Desi aracetul era foarte bun si am aplicat si intins cu atentie, la final tot s-a incretit usor pe ici pe colo.
Orice ai alege un lucru ramane valabil; fa o proba inainte de lipitura finala sa vezi cum adera si se comporta materialele.
Numai bine.
Ciubotaru'
Ciubotaru'
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 47
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 31/01/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Uca Joi 16 Dec 2010, 2:50 pm

Vad ca mi-a luat-o Ciubotaru inainte,si eu recomand tot bizon hobby, dar cum spunea si el fa o proba inainte si stratul sa incerci sa il dai subtire nu gros.
Flaconul pe langa tija aceea de la capac are si un fel de intinzator de adeziv chiar pe capac cu care poti lucra bine si intinde bine.
Succes si sa ne arati rezultatul.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Joi 16 Dec 2010, 3:13 pm

Cum am spus am folosit pana la urma picatura..dar cum ati spus si voi dupa o prob...a iesit bine nu s-a incretit arata bine...
Pai nu pot sa va arat pt ca o trimit ...daca craciunita o sa fie multumita o sa v-o arate ea wink
Multumesc
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Joi 16 Dec 2010, 3:18 pm

ucabesty (Joi 16 Dec 2010, 14:50) a scris:Vad ca mi-a luat-o Ciubotaru inainte,si eu recomand tot bizon hobby,

Bison Hobby, din pacate, nu se mai fabrica. A aparut in doua variante (cu pret ceva mai mare si cantitate mai mica): unul cu eticheta neagra, care ar trebui sa fie fostul Bison Hobby, si unul cu eticheta verde, asa-zis ecologic. Cel de-al doilea merge foarte bine la lipituri hartie-hartie sau hartie pânză subţire. Pentru altele, cam scapa. E un soi de aracet (ca rezultat, nu dpdv al componentei chimice), doar ca e transparent.

Desi parca Bisonul nou nu mai e la fel de bun ca cel vechi, ambele variante inlocuitoare au un aplicator excelent, mai eficient decat la orice alt adeziv. Aplicatorul ofera optiunea "picatura" sau "suprafata", iar eu o prefer pe cea din urma.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Uca Joi 16 Dec 2010, 3:32 pm

Cazimi te referi la asta?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu inca gasesc pe la noi, si chiar am cumparat recent.
Nu stiu de ce zici ca e un soi de aracet dar eu lipesc piele, inclusiv sandalele mi le-am lipit cu asta si rezista.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Joi 16 Dec 2010, 7:31 pm

Da, uca. Asta pe care il arati tu nu se mai gaseste, nu se mai fabrica. Da, ai dreptate, am lipit si eu piele cu el. Nu m-a dezamagit cu nimic, niciodata.

Si spuneam ca e un fel de aracet referindu-ma la varianta "eco" (cu eticheta verde) a noului Bison Universal Hobby. Cel "clasic", cu eticheta neagra, este aproape ca vechiul postat de tine. Inteleg de unde vine confuzia: exista, practic, trei produse cu acelasi nume.
Eu am cumparat si varianta "poluanta", si cea "eco", pentru a vedea diferenta si, iata, va zic si voua.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Crissy86 Joi 16 Dec 2010, 8:28 pm

Bună seara tuturor. Pentru legătoria de carte există un adeziv special, de tip aracet, care se vinde la borcane de 3 kg şi costă vreo 25 lei. Se poate dilua cu apă şi după câteva secunde de la aplicare face o peliculă transparentă. Timp de vreo 2 minute poţi să mai modifici câte ceva, dar după aia e imposibil de dezlipit. Eu l-am cumpărat de la un magazin din Bucureşti, în cartierul Berceni. E o firmă specializată pe legătorie.
Crissy86
Crissy86
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 320
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Vin 17 Dec 2010, 9:39 am

Ciubotaru' a scris:
Stiu doar ca se aplica cu trafaletul si in acest caz rezulta un strat uniform,

Eu aplic si aracet, si cand e cazul, adeziv de tapet, cu pensula si le intind cu o placa de plastic tip cartela de telefon, doar ca e un pic mai mare. Trafaletul este o idee buna dupa aplicare si lipire, pentru netezirea celor doua materiale.

Crissy86
, da-mi te rog detalii despre magazinul respectiv. Se intampla ca eu chiar stau in Berceni, iar ce spui mi se pare extrem de tentant. Poate gasesc si panza de lipit fascicolele "Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 4246, daca zici ca-s specializati.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 7:28 am

Saptamana trecuta am avut o provocare: să confecţionez şase agende la fel, dar care să nu fie identice.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pielea ecologica se lucrează greu, iar pictarea pe material marmorat, în relief, şi mai greu.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Mier 22 Dec 2010, 8:31 am

Cazimi felicitarile mele...sunt super. Eu zid nu imi iese am incercat numai cu una..dar sper sa reusesc peste vreo cativa ani....Nu reusesc sa prind fascicolele bine de coperta..sa iasa ceva bun. Tu folosesti ghiotina sa tai hartia?
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 8:39 am

Multumesc pentru aprecieri, r_mona17.

Ca să îţi iasă bine, trebuie să faci câteva zeci de agende sau de cărţi (eu aşa am început, copertând cu copertă cartonată şi pânzată nişte cărţi care îşi pierduseră coperta şi fascicolele).

Am folosit, o vreme, nu o ghilotină, ci un trimmer (adică un dispozitiv de tăiere fără braţ, doar cu cuţit mobil, glisant), dar am renunţat, fiindcă nu era suficient de precis. Am ajuns la concluzia că mult mai precis e cutterul, chiar dacă presupune tăierea coală cu coală, după îndoirea cu mâna filă cu filă.

Nu îţi face griji, folosirea cutterului, precum şi alegerea celui mai bun cutter pentru tine, se dobândesc în timp, prin exerciţiu. Eu mă joc cu cutterul de câţiva ani buni şi abia după o vreme mi-am dat seama că se foloseşte un tip de cutter pentru fiecare operaţiune.

Totuşi, arată-ne poze cu ce ai făcut până acum.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Mier 22 Dec 2010, 8:50 am

Multumesc pentru incurajari...o sa mia incerc pana o iesi ceva. O sa postez poza cat de curand..acum sunt multe de facut prin casa si cu fetele. Merci inca o data kiss
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Cazimi Mier 22 Dec 2010, 9:18 am

r_mona17, dacă îmi permiţi un sfat... Fă lucrurile nu numai cu răbdare, ci şi cu multă îngăduinţă faţă de tine. Asumă-ţi, măcar la început, nu numai că este posibil să greşeşti, ci şi că ar fi nenatural să nu faci greşeli.

Dacă pleci cu filozofia asta, o să fii mult mai relaxată când lucrezi şi în loc să te superi pe tine însăţi că nu ţi-a ieşit perfect, o să înveţi din greşeli şi o să vezi ce metodă merge şi ce nu.
Cazimi
Cazimi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Localizare : Orange County
Data de inscriere : 29/09/2009

http://agendata.blogspot.com

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Uca Mier 22 Dec 2010, 9:27 am

Cazimi, frumoase agendele tale personalizate.

Si eu sunt de aceeasi parere cu tine referitor la sfatul dat Monei. Eu invat multe din greselile mele, plec initial la drum cu un proiect, dar in functie de diferite aspecte pe care nu le iau in calcul mi se mai modifica pe ici colo, dar rezultatul mereu, sau aproape mereu ma multumeste si stiu data viitoare cum sa procedez.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de RamonaM Mier 22 Dec 2010, 9:38 am

kiss Asta este atmosfera din acest forum ...nu alte discutii nefolositoare...atat de multe am invatat pana acum de aici...si multe sfaturi folositoare am primit....
Va multumesc si asa este Cazimi...cred ca imi doream sa-mi iasa din prima, fara sa ma gandesc si la esec...dar de acum am sa ma incurajez si sper sa iasa ceva.
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

"Bookbinding" - agende handmade - Pagina 3 Empty Re: "Bookbinding" - agende handmade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB