Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

+26
pufoi
Andronie Roxana
corina corina
tinassyliliana
roxana096
Nicoleta Irimescu
marlen372001
estera_str
ginab
feliciagl
Felicia2
MihaelaT
Gabyx
ciresicca
Admina
dina_dorina
SilviaDumitrescu
julix_2007
Ana Maria
aidaalex
DANIELA.I
alinutza80
Buburuza
cris69
irish05
arime
30 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de arime Mar 18 Noi 2008, 11:37 pm

Un loc unde sa punem imagini cu lucruri vestimentare (iesite din tipar) ce ne-ar placea sa le purtam, dar si sa le facem daca ne permite imaginatia wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty as purta...

Mesaj Scris de arime Sam 29 Noi 2008, 1:45 pm

mi-ar placea o astfel de haina love
poza lipsa


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 10 Dec 2008, 11:13 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de irish05 Sam 29 Noi 2008, 3:46 pm

am vazut pe net, in masura in care timpul mi-a permis, tricotajele altor ...popoare, k sa zic asa. concluzionez ca imi place nonconformismul si indrazneala lor. la noi poate femeile se simt mai bine in clasicele tipare. elastic jos, la maneci si guler clasic. celelalte indraznesc sa poarte un guler care pare a fi nefinisat sau alte curiozitati. :afro:
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de arime Dum 30 Noi 2008, 11:55 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




poate va dau idei wink


Ultima editare efectuata de catre arime in Mier 10 Dec 2008, 11:18 am, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de cris69 Mar 02 Dec 2008, 12:16 am

imi place setul gri. e super. si eu i-am facut fiicei mele o bluza-vesta groasa care se poate purta si peste camasa dar si peste peste pulover cand merge la patinoar. bine au nu am facut-o asa ajurata ci e simpla pe fond de roz frez si cu dungulite albe.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de arime Mar 28 Apr 2009, 10:42 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

imi place la nebunie aceasta rochita love ce sanse am sa o fac singura avand in vedere ca nu prea am habar de croitorie si se mai si aseaza praful pe masina mea de cusut?!? zid
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Buburuza Mar 28 Apr 2009, 11:14 am

Super simplu de lucrat rochita! Super-super simplu. Eu as zice sa incerci. Este unul dintre modelele cele mai potrivite pentru incepatori ca sa prinda curaj. O sa revin mai pe seara cu o schema de croire si cateva indicatii de coasere (daca nu gasesti intre timp tipare si explicatii - trebuie sa fie in Burda, cred)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de arime Mar 28 Apr 2009, 12:05 pm

Buburuza a scris:Super simplu de lucrat rochita! Super-super simplu. Eu as zice sa incerci. Este unul dintre modelele cele mai potrivite pentru incepatori ca sa prinda curaj. O sa revin mai pe seara cu o schema de croire si cateva indicatii de coasere (daca nu gasesti intre timp tipare si explicatii - trebuie sa fie in Burda, cred)

multumesc frumos de raspuns, astept cu interes schema de croitorie si indicatiile hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de alinutza80 Mar 25 Aug 2009, 3:48 pm

Arime este superba rochita wink

mesaj editat: arime
Mie mi-ar placea o astfel de bluza [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre arime in Mar 25 Aug 2009, 11:31 pm, editata de 1 ori (Motiv : trebuia folosita functia edit, fiind acelasi user si nu era un al mesaj postat)
alinutza80
alinutza80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : ro
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 25 Aug 2009, 5:24 pm

Arime este tiparul de raglan (la rochie),daca nu te poate ajuta Buburuza atunci anunta-ma,te ajut.
Alinutza80,bluza este model chimono,de la bentita de jos(talie)trebuie sa adaugi ochiuri pe andrea,ca sa iasa acea maneca larga.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de arime Mar 25 Aug 2009, 11:34 pm

Alinutza chiar este superba rochita Merci si sper intr-o buna zi sa o si am wink
maistra merci frumos de ajutor. Cum Buburuza nu a mai dat niciun semn, cu mare interes accept ajutorul tau hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de aidaalex Mier 23 Sept 2009, 11:19 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Imi place foarte mult si vreau sa mi-l fac.
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Kenzo, Colectia toamna-iarna, 2009 - 2010, Paris

Mesaj Scris de Buburuza Mar 06 Oct 2009, 8:36 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Detalii AICI si AICI
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Ana Maria Mar 06 Oct 2009, 9:28 pm

Uau! Senzationale!
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 07 Oct 2009, 2:51 pm

Am ramas cu gura cascata. Mai vad si altceva decat idei trasnite. Sunt cam incarcate, dar nu imposibil de lucrat.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 07 Oct 2009, 5:29 pm

nu imi dau seama cum e facuta tinuta din a doua poza postata de buburuza wink oare e tesut? tricotat? cusut in puncte? sau toate la un loc?
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Si cusut si tricotat...

Mesaj Scris de Buburuza Mier 07 Oct 2009, 6:10 pm

SilviaDumitrescu a scris:nu imi dau seama cum e facuta tinuta din a doua poza postata de buburuza wink oare e tesut? tricotat? cusut in puncte? sau toate la un loc?
Manecile sunt tricotate. Asta-i clar. Restul este cusatura "taraneasca", o gramada de puncte rustice. Pe unele le stiu, pe altele nu - poate explica cineva care se pricepe mai bine. Si sunt foarte interesante si firele din care este realizata toata "broderia". Eu nu-mi dau seama pe ce suport este facuta cusatura (materialul navy blue care se vede cel mai bine la poale). Pare o pasla foarte subtire sau un tricot impaslit... sau cam asa ceva.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de dina_dorina Mier 07 Oct 2009, 10:34 pm

Buburuza a scris:
SilviaDumitrescu a scris:nu imi dau seama cum e facuta tinuta din a doua poza postata de buburuza wink oare e tesut? tricotat? cusut in puncte? sau toate la un loc?
Manecile sunt tricotate. Asta-i clar. Restul este cusatura "taraneasca", o gramada de puncte rustice. Pe unele le stiu, pe altele nu - poate explica cineva care se pricepe mai bine. Si sunt foarte interesante si firele din care este realizata toata "broderia". Eu nu-mi dau seama pe ce suport este facuta cusatura (materialul navy blue care se vede cel mai bine la poale). Pare o pasla foarte subtire sau un tricot impaslit... sau cam asa ceva.

Eu cred ca nici manecile nu sunt tricotate ci realizate cu aceeasi cusatura "taraneasca" in X .Eu am cusut deeeeeeeemult pe etamina un "stergar"-in termeni regionali-un fel de prosop de pus pe perete)prin aceasta tehnica deprinsa de la bunica mea si din cate imi mai aduc aminte este ff usor de facut .
Ca sa va spun sincer pe mine nu ma prea incanta acest.....obiect vestimentar-nici nu stiu cum sa-l numesc.Mi se pare mult prea incarcat si pur si simplu oboseste privirea celui ce se uita la el dar.....arta e arta......si trebuie luata ca atare insa ca sa va spun sincer,nu m-as vedea vreo-data imbracata cu asa ceva.Celalalt mi se pare chiar ff dragut.
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 43
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty "Mantoul" Kenzo

Mesaj Scris de Buburuza Mier 07 Oct 2009, 11:16 pm

Cred ca ai dreptate cu manecile cusute cu "muste" - parca asa le zice. Aaaa... teoretic obiectu' vestimentar cred ca este un mantou.Teoretic! Pentru ca de la Kenzo, Yamamoto, Gaultier, Alexander McQueen, Lacroix, Castelbajac sau John Galliano te poti astepta la absolut orice. Mie-mi palce mantoul in primul rand ca obiect de arta dar si ca vesmant. Chiar daca este "indiscret", extravagant, incarcat... as purta ceva de genu' asta. Celalalt model este o "reluare" din 96 sau 97 - il si vizualizez, in combinatie cu o fusta maxi din multe straturi de tulle, insa nu-mi mai amintesc cu precizie nici anul nici colectia - posibil Gaultier, dar n-as baga mana-n foc
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Oct 2009, 11:41 pm

Si eu, la fel ca Dina, nu prea inteleg mantoul brodat si incarcat. Nu-i inteleg nici forma, nici rostul. Adica sa lucrezi asa ceva, ar fi ingrozitor din punct de vedere a lucrului manual (pesupunem ca e cusut de mana, nu la masina). Daca ar fi o fusta din acest material ar fi alta mancare de peste, parerea mea. Mantoul este frumos ca si concept, dar acest imi pare prea mare, prea fara forma.
Rochia este deosebita, chiar daca e copie/ reluare. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de alinutza80 Joi 15 Oct 2009, 10:21 am

Imi place bluza asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alinutza80
alinutza80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 43
Localizare : ro
Data de inscriere : 19/05/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Admina Joi 22 Oct 2009, 12:04 am

Eu as vrea asa ceva sa-mi lucrez, cumva (primele cica se numesc gatare - de la gat, banuiesc Laughing ):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o vesta din tricot, jambiere:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de ciresicca Sam 24 Oct 2009, 12:30 am

Admina, ce frumos e gatarul 3, cel gri. Oare o fi tricotat circular, sau imbinat pe undeva pe la spate? n-am apucat sa verific, a impletit/crosetat cineva ceva asemanator in sectiunea de Tricot-Crosetat?
si celelalte doua gatare sunt de efect, cu asa o piesa adaugi o nota de originalitate la orice tinuta, fie ea office sau casual.
Am gasit si eu acum cateva saptamani pe net o rochie tare dragalasa marca Tommy Hilfiger.
nu pare complicat de cusut, insa important ar fi materialul. Am ochit ceva de la Camy care s-ar potrivi wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ciresicca
ciresicca
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 45
Localizare : bacau
Data de inscriere : 28/02/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de dina_dorina Lun 26 Oct 2009, 12:20 am

O rochita de care m-am indragostit.Este asa de finuta....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 43
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Gabyx Joi 29 Oct 2009, 3:31 pm

ce de lucruri dragute dar dificil de realizat pe aici love , arime ai cumva o poza mai mare cu bluza cea gri? este absolut superba si vreau sa vad mai indeaproape modelul
Gabyx
Gabyx
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 133
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/10/2009

Sus In jos

Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta! Empty Re: Am vazut, mi-ar placea sa "croiesc, tricotez, crosetez" pentru a purta!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB