Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Decoratiuni interioare pt casa (2)

+77
teisoara
arielas
Floren
tomari
carmenco
chocolate
ghita
cosmina46
ivanutamihaela
carolina-bubulina
ancuta_ancuta
nicoleta_mc
ikuta
victoriacus
symos
aurelia.c
corina corina
Motzu
Gianina4ever
kla78
Adela Ispas
canadianca50
mariag
lilianna
ancone
dienutzababy
vilcris
mariaz_09
Buburuza
RamonaM
cris69
ileana cosanzeana
zylv
Admina
aba
mnarcisa
stoy
Andante
dktimi
mariasam
kristadesign
d.dana.c
elenaxx
manuela29
KanKan
melus
ramonasimon_74
firicel
olympia
musetel
danyelyta28badea
Noemi
Giobsy
diana_roxana
geo_narcisa
geany
Gabiuta
diada
Vianne
amoni
valentinadof
pisi
adelina24
Uca
Karina33
virus
SilviaDumitrescu
clodi
aurishta
danabarbu2007
CCristinaC
Steluzza
danabekk
danae
Tache Marilena
MagdaMarin
MihaelaT
81 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Ian 2011, 4:15 pm

Buburuza tu esti la capitala si ai mai multe sanse de-a gasi ce cauti. Crezi ca scria detalii de-astea pe eticheta vigului de bbc? E luat de la unul din putinele(4)magazine cu materiale din oras si sigur se aprovizioneaza din Bucuresti. In primul rand mi-au placut imprimeul si culorile. Si mi se pare mai dens, plin materialul decat altele ce-s la acelasi pret dar pe alb/roz/bleu/floricele marunte. Sau o fi doar iluzie optica data de culoare?

Mai acum ceva ani aveau materiale bune de lenjerii si late de 280 la Textilandia pe Lipscani dar s-au dus.

Mariaz nu-mi place fermoarul ala la metru. Eu folosesc aceleasi fermoare ascunse de le pun la rochii. Nu se vad, nu jeneaza, am doua fete la perne si la pilota.

As mai cauta bbc satinat (sau nu, dar bun calitativ) si uni in culori calde ca: orange, galben, ocru, teracota, maro. Care stie pe undeva sa ma anunte si pe mine (pe pm)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de zylv Dum 09 Ian 2011, 10:33 pm

waw Shocked ce materiale frumoase gasesti in valcea!te plangi ca ai numai patru magazine?lasa ca la noi sunt doua.unul s-a reprofilat pe haine de pirande,si au niste materiale...,si altul cica nu merge si s-a reprofilat pe haine din dragonul.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 09 Ian 2011, 10:47 pm

Zylv a fot noroc chior materialul ala si faptul ca am ajuns in capatul celalalt al orasului unde se mutase magazinul. Eu cautam vatelina pentru cuvertura aia in dungi si material cu trenulete pentru Diada. Nici macar nu aveam bani la mine de-ajuns. Ma stiu doamnele de ani de zile si mi-au dat asa si le-am trimis a doua zi banii prin altcineva...o sa mai trec sa vad ce mai au, poate ma mai 'lipesc' de una-alta!

In alta ordine de idei suie-te in masina sau autocar si fa-mi o vizita! Si promit ca-mi fac timp sa te plimb pe la toate magazinele! pupi
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 26 Ian 2011, 1:02 pm

Aceasta e lenjeria mea de pat care am facut-o inainte de Craciun,dar pun poza doar acum(de lene) wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de musetel Joi 27 Ian 2011, 11:26 pm

Salutare,

M-am apucat sa mai fac si eu una-alta prinn casa si m-am gandit ca nu strica o chestie in care sa pun "diversele" din baie. Am folosit ca material restul de la perdeaua de baie, cumparata din Jysk, dupa ce am scurtat-o ... E frumusica culoarea, din cauza luminii, poza nu e prea reusita...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Question Question No, intrebarea mea este: ce sa fac (data viitoare) ca sa nu mi se mai intoarca marginile in partea superioara? Se vede urat...si se vad si cusaturile de incepator, adica nu tocmai perfecte Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de vilcris Joi 27 Ian 2011, 11:33 pm

Trebuie sa pui ceva tare acolo sus, ceva carton, plastic, o banda metalica care sa tina marginea de sus teapana si dreapta si sa aiba de ce sa atarne drept in jos restul.

Eu am niste organizatoare pentru camping pe care le atarn in copaci rade . Sunt cumparate. Au la marginea de sus o bucata mai groasa de material pus in 2, ceva ca o panza de cort impregnata.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danyelyta28badea Vin 28 Ian 2011, 2:13 pm

foarte frumos orgnizatorul
sa-l stapanesti sanatoasa ura
mie imi place cum a iesit
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 28 Ian 2011, 10:23 pm

am mesterit si eu o fata de masa si am apucat sa fac cateva poze in graba fara sa o calc pentru ca n-a mai fost timp.a durat ceva pana am brodat-o (la masina )pentru ca la fiecare model se schimba ata de 12 ori chiar daca nu sunt 12 culori-am ales sa fac frezii galbene ca tot se apropie primavara....
a iesit cam asa.....[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
sper ca pozele sa nu fie prea mari acum dupa ce am postat mie asa imi par desi le-am redimensionat!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de geany Vin 28 Ian 2011, 11:31 pm

Musetel, este practic suportul ce l-ai realizat, insa mie imi pare cam gatuit datorita greutatii, cred ca daca l-ai folosi pentru maruntisuri ar arata mult mai aspectuos. E doar o parere. Felicitari pentru initiativa.

Dana, freziile sunt superbe! Fata de masa per total este frumosa, daca o si calci wink Felicitari este chiar deosebita.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de cris69 Vin 28 Ian 2011, 11:45 pm

musetel eu am facut un suport pentru mama cu ceva ani in urma si in partea de sus am pus un umeras de lemn , din acela care vand baietii prin oras.si putea sa il atarne unde vroia. poti sa incerci.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de musetel Sam 29 Ian 2011, 7:20 am

Multumesc frumos pentru sfaturi, o sa tin cont de ele data viitoare.

Din pacate spatiul relativ redus din baie nu imi permite sa folosesc suportul doar pentru maruntisuri...insa la urmatorul voi fi mai atenta la detalii. cyclops
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de dienutzababy Sam 29 Ian 2011, 8:22 am

danabarbu2007 frumoasa fata de masa. m-ar interesa daca ai putea sa imi spui ce masina de brodat ai? mi se pare practic sa lucrezi cu ea, dar nu stiu daca se merita. multumesc
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de ancone Sam 29 Ian 2011, 6:45 pm

Dana, ti-a iesit super fata de masa. Imi place la nebunie si culoarea, iar freziile...minunate, ce sa mai zic ca doar sunt florile mele preferate.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de lilianna Sam 29 Ian 2011, 7:34 pm

Foarte frumoasa!

danabarbu2007 a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre geany in Sam 29 Ian 2011, 7:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters din citat)
lilianna
lilianna
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 58
Localizare : neamt
Data de inscriere : 23/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 30 Ian 2011, 4:32 pm

gianny, liliana,ancone dienutzababy ma bucur ca va place cat despre calcat o s-o calce beneficiarii(fratele meu si viitoarea sotie) ca n-au mai avut timp; trebuia sa plece in alta localitate
dienutzababy eu am un innovis 900 de la brother si imi place mult- eu ma felicit pentru alegerea facuta de cate ori ma apuc de ceva!!!!!!!!! off topic
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de mariag Lun 31 Ian 2011, 11:55 am

Dana foarte frumoasa fata de masa. Eu ma gandeam sa brodez manual pe una, dar mi-e asa o leneeeeeeeeeeee.
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de dienutzababy Lun 31 Ian 2011, 8:48 pm

multumesc de raspuns, mi se pare foarte practica, si cum broderiile sunt super, dar timpul ne preseaza, mi se pare un substitut bun pentru broderia manuala.
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 31 Ian 2011, 9:17 pm

Musetel eu am facut un tiv si am bagat acolo o vergea
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Adela Ispas Mier 02 Feb 2011, 5:01 pm

Dupa un model de aici am facut si eu chestiuta asta pentru jucariile imprastiate in toata casa. Materialul l-am gasit la second-hand, erau 3 bucati una fara broderie iar celelalte doua cu broderie.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adela Ispas
Adela Ispas
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 120
Localizare : reghin
Data de inscriere : 09/07/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 02 Feb 2011, 11:45 pm

am mai mesterit niste chestiute pentru gradinita sub forma de material didactic-la cererea sotului ca trebuia sa predea hainutele la engleza
cam astea au iesit
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu stiu daca am postat bine...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de geany Joi 03 Feb 2011, 11:13 am

Ce frumoase sunt! Ma inseala privirea sau chiar sunt cusute cu zig-zag? scratch Radare multa ai mai avut. Felicitari bine
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de aba Joi 03 Feb 2011, 11:16 am

Foarte reusite danabarbu, felicitari. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 03 Feb 2011, 12:54 pm

Frumos material didactic! Ati avut o idee minunata si cred ca piticii de la gradi au fost tare incantati. Felicitari!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de dienutzababy Joi 03 Feb 2011, 12:57 pm

Dana, foarte dragute materialele didactice. felicitari
dienutzababy
dienutzababy
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 697
Varsta : 35
Localizare : Nobitz, Germania
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de kla78 Joi 03 Feb 2011, 2:15 pm

frumoase materilalele didactice,cred ca ti-a trebuit multa rabdare.bravo!
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 7 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB