Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Decoratiuni interioare pt casa (2)

+77
teisoara
arielas
Floren
tomari
carmenco
chocolate
ghita
cosmina46
ivanutamihaela
carolina-bubulina
ancuta_ancuta
nicoleta_mc
ikuta
victoriacus
symos
aurelia.c
corina corina
Motzu
Gianina4ever
kla78
Adela Ispas
canadianca50
mariag
lilianna
ancone
dienutzababy
vilcris
mariaz_09
Buburuza
RamonaM
cris69
ileana cosanzeana
zylv
Admina
aba
mnarcisa
stoy
Andante
dktimi
mariasam
kristadesign
d.dana.c
elenaxx
manuela29
KanKan
melus
ramonasimon_74
firicel
olympia
musetel
danyelyta28badea
Noemi
Giobsy
diana_roxana
geo_narcisa
geany
Gabiuta
diada
Vianne
amoni
valentinadof
pisi
adelina24
Uca
Karina33
virus
SilviaDumitrescu
clodi
aurishta
danabarbu2007
CCristinaC
Steluzza
danabekk
danae
Tache Marilena
MagdaMarin
MihaelaT
81 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de aurishta Mar 12 Oct 2010, 8:57 am

Dana, imi place mlt rama. Eu as pune-o la mine in casa, eu stau in Orangeland, rade rade , asa ca s-ar potrivi de minune. Succes la concurs ura
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de pisi Mar 12 Oct 2010, 9:46 am

KARINA ,frumoasa lenjeria, cat metraj ai folosit ?am si eu ceva materiale si nu stiu daka i-mi ajung.merci
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 12 Oct 2010, 1:15 pm

Pisi mi-a intrat mult ca am duna mare de 220/240, cearceaful e cu elastic, asa ca in total am folosit 485(plic)+260(cearceaf)+135(3 perne)=880. Am luat 9m si mi-a ramas fasia de 20cm pe care o voi folosi la sters masinile de cusut.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabekk Mar 12 Oct 2010, 1:20 pm

Multumesc, fetele!
Silvia, sunt bucatele de sticla colorata. Se folosesc in seminee, iarna, sa dea reflectii mai frumoase decat bucatile de lemn fals...
Aglaia, nu e foarte sclipicioasa, e blitz-ul, bata-l vina! Sticla e prelucrata sa nu taie ca cioburile obisnuite, si atunci se matuieste. Dar inteleg perfect ce spui cu privire la prea mult "briz-briz", in general
O sa va anunt despre rezultate.

Va pupez,
Dana pupi
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 12 Oct 2010, 9:58 pm

aurishta a scris:Pai pune si tu niste poze, sa vedem si noi. Stii ce stimulenta este harnicia! cos
cu mare drag as pune poze dar nu stiu cum ca la mine nu se deschide tutorialul
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 17 Oct 2010, 4:21 pm

In fiecare dimineata au la gradi "Intalnirea de dimineata" unde pitici-si iau perinutele se aseaza in cerc si stau de vb cu d-na educatoare si asta inca de anul trecut.
Anul trecut i-am luat o perinuta cu omida, buburuze, flori si i-a placut asa tare ca n-a mai vrut s-o duca la gradi asa ca i- luat ta-su alta, cu Tom si Jery dar s-a facut cam urata de la spalat si-i trebuia o husa...cum printre altele-i plac fluturasii i-am facut una din raiat si alte resturi cu un fluturas.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 17 Oct 2010, 4:27 pm

interesant ritual ,n-am mai auzit .foarte frumoasa pernuta ,cred ca Diana e foarte mandra.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 17 Oct 2010, 4:29 pm

Sar'na! Si la step by step se face intalnirea de dimineata.
Husa e cu parti petrecute in spate, uitai sa pozez, deci se poate spala usor.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 17 Oct 2010, 10:55 pm

Practica si inconfundabila pernuta!

Eu am facut niste fete de pernute din bluzele cu imprimeuri frumoase ale fie-mii pe care nu ma induram sa le arunc. Le-am dat mai departe si nu le mai am sa le pozez dar erau de mare efect!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de amoni Mar 19 Oct 2010, 10:45 am

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img] am facut si eu la inceputul anului o draperie cu volanase pt hol boo
amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de adelina24 Mar 19 Oct 2010, 11:40 am

Super perna Mihaela !Si decorul Amoni!
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Vianne Lun 25 Oct 2010, 10:01 pm

Eu mi-am terminat ieri 3 cutii de fetru pt micutul meu atelier.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 26 Oct 2010, 12:07 am, editata de 1 ori (Motiv : stres img.)
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mar 26 Oct 2010, 3:40 pm

Cum sa faci un covor "ciufulit"

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Vianne Mar 26 Oct 2010, 9:02 pm

Foarte fain covorul!
Vianne
Vianne
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 50
Localizare : Long Island, New York
Data de inscriere : 28/10/2008

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Steluzza Mar 26 Oct 2010, 10:27 pm

Buna idee Uca,sti cumva ce fel de plasa este folosita pentru al face?
Si banuiesc ca fasiile de material ar fi de bumbac,daca as folosi fasii de licra ca sa nu se desire?
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mar 26 Oct 2010, 10:32 pm

Mariana, sincer nu stiu dar ma gandesc ca ar merge ori din sac de canepa mai rar ( se gasea canva in mercerii la metru ca orice material) ori din plasa de tantari ( sunt multe feluri si mai moi si mai tari ) sau orice material cu gaurele pe unde poti baga firele.
Referitor la fire cred ca merg cam oricare, cum ar fi si cele de lana naturale sau chiar acril, sau chiar benzi de licra, inca nu m-am gandit cam cum as face.
Poate mai vin fete cu idei.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de clodi Mar 26 Oct 2010, 10:57 pm

Si eu am in plan un astfel de covorel din fasii facute din tricouri ce nu mai sunt necesare. Mai ales ca benzile din tricou daca tragi de ele putin li se ruleaza marginile si atunci nu mai e bai cu desiratul si nici nu se vede urat. Iar ca suport ma gandisem la plasa aceea antiderapanta ce se pune sub covorul normal - eu am gasit la ikea - am folosit-o sub singurul covor din casa ca sa nu mai alunece. Plasa aceasta este dintr-o guma putin elastica si ochiuri (goluri) patrate cam de 0.5 cm/0.5 cm. Eu nu-mi mai amintesc cat a costat plasa asta ... consortiu zice ca el nici n-a stiut vreodata cat a costat plasa desi am cumparat-o impreuna rade Ca dimensiuni are pe la 1.5m/2m. Despre plasa de tantari (varianta pe care o stiu eu) se destrama - daca tragi de firele acelea cred ca ies din structura, nu? Ma gandesc ca dupa ce leg o gramada de fasii n-as vrea sa mi se destrame munca.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de diada Mier 27 Oct 2010, 12:30 pm

Eu chestie antiderapanta am sub masinile de cusut lol! nu stiu cat merge chetia aia, mie mi se pare fragila, mai degraba sac cu zice Uca.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mier 27 Oct 2010, 12:35 pm

Am mai vazut la mercerii niste materiale mai grosute rare cam cum e etamina, nu stiu cum le spune, poate chiar etamina, habar nu am, dar totusi varianta cu materialul de sac mi se pare ce-a mai buna, iar pentru aspect putem sa il captusim la finalul lucrului sa nu ii vedem "dosul" si pentru rezistenta totodata.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Gabiuta Mier 27 Oct 2010, 4:25 pm

As opta pentru pinza de sac iar daca va uitati mai atente aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
o sa vedeti ca e foarte asemanatoare daca nu chiar identica.
Se poate face si cu resturi de lina groase.Eu am facut unul pentru baie.Curind o sa pot poza asa ca voi si demonstra Embarassed pina atunci.......poate ma credeti pe cuvint Smile
Gabiuta
Gabiuta
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1072
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de geany Mier 27 Oct 2010, 11:44 pm

diada a scris:Eu chestie antiderapanta am sub masinile de cusut lol! nu stiu cat merge chetia aia, mie mi se pare fragila, mai degraba sac cu zice Uca.

Multumesc, mi-ai dat o idee. Am o masina de cusut Victoria si cand cos la ea nu stiu ce sa tin materialul sau masina. Chestie de-aia (din spuma) antiderapanta am si eu... pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de adelina24 Joi 28 Oct 2010, 9:00 am

Ce interesant covorul !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de geo_narcisa Vin 29 Oct 2010, 2:32 pm

Super fain covorul! Doamne cate lucruri am de invatat de pe aici! love
geo_narcisa
geo_narcisa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 47
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 13/07/2010

http://casazamfirei.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de diana_roxana Vin 29 Oct 2010, 6:25 pm

Fetelor, am de facut pentru o cunostinta o husa de pat - canapea extensibila. Ar vrea sa o personalizez putin dar asa sunt intr-o pana de idei.... Stiu ca voi sunteti foarte creative si daca aveti timp si pt mine puteti sa imi spuneti de unde m-as putea inspira? PLS.... Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 4246
diana_roxana
diana_roxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 47
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 14/04/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danabekk Joi 04 Noi 2010, 1:29 am

Buna, Diana. Cum adica vrei sa o personalizezi? Vrei sa fie unica, pentru prietenii tai sau vrei sa fie unica precum ceva facut de tine?

La concursul cu pricina, pentru oglinda cu mozaic, am luat un venerabil loc 5. Dupa o pisica facuta din sosete vechi umplute cu vatelina, un mileu crosetat, o papusa din carpe si boluri din felicitari de Craciun, de anul trecut... Premiul e pe drum, ar trebui sa-l primesc saptamana asta si nu stiu ce e... A fost interesant.

Am terminat si asternutul de pat despre care va povesteam, donatia pentru centrul de femei abuzate. Are cearceaf the pat pe elastic de jur-imprejur, fata de perina si o pilota. Iata pozele :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

detalii
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us
danabekk
danabekk
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 200
Localizare : Atlanta, GA
Data de inscriere : 07/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 2 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB