Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Decoratiuni interioare pt casa (2)

+77
teisoara
arielas
Floren
tomari
carmenco
chocolate
ghita
cosmina46
ivanutamihaela
carolina-bubulina
ancuta_ancuta
nicoleta_mc
ikuta
victoriacus
symos
aurelia.c
corina corina
Motzu
Gianina4ever
kla78
Adela Ispas
canadianca50
mariag
lilianna
ancone
dienutzababy
vilcris
mariaz_09
Buburuza
RamonaM
cris69
ileana cosanzeana
zylv
Admina
aba
mnarcisa
stoy
Andante
dktimi
mariasam
kristadesign
d.dana.c
elenaxx
manuela29
KanKan
melus
ramonasimon_74
firicel
olympia
musetel
danyelyta28badea
Noemi
Giobsy
diana_roxana
geo_narcisa
geany
Gabiuta
diada
Vianne
amoni
valentinadof
pisi
adelina24
Uca
Karina33
virus
SilviaDumitrescu
clodi
aurishta
danabarbu2007
CCristinaC
Steluzza
danabekk
danae
Tache Marilena
MagdaMarin
MihaelaT
81 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de dktimi Joi 23 Dec 2010, 12:52 pm

Buna fetelor!

Am gasit un tutorial super (2 parti) pentru a face cuvertura pentru pat sau pentru plapuma:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu m-am apucat deja de treaba, fac o cuvertura mica pentru spatarul patului. Eu nu am taiat patratele, ca momentan nu prea ma timp - lucrez cu materialul intreg si o sa fac cusaturile acelea la sfarsit. Voi pune si poze in curand.

Am si terminat, a fost usor de facut si cred ca arata destul de bine. O sa postez o singura poza, mai multe veti gasi aici:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




Ultima editare efectuata de catre dktimi in Joi 23 Dec 2010, 3:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : am pus poza)
dktimi
dktimi
helper
helper

Numarul mesajelor : 59
Varsta : 37
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 01/02/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danyelyta28badea Lun 27 Dec 2010, 2:43 pm

foarte frumos capatul de pat
si eu am un pat cu capul la fel
oare nu ar merge mai bine pus si ceva vatelina pe dedesupt sa stea putin mai bombat?mai moale?
mariasam imi place lenjeria pe care ai facut-o
cred ca micutul este tare fericit kiss
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de mariasam Lun 27 Dec 2010, 6:20 pm

MUltumim mult, piticul e total neinteresat de lenjerie, mai tare ma bucur eu:)). El indragostit de desenele facute pe pereti ca are toata familia din Clubul lui mikey desenate de noi...artistul e de fapt tati eu is doar ajutor de pictor!
Caut acum un material cu mikey sa ii fac o lenjerie pe gustul lui:)
mariasam
mariasam
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de danyelyta28badea Mier 29 Dec 2010, 3:24 pm

super
vreau sa va arat si voua un covoras de pus la usa pentru sters pe picioare
de fapt a fost o patura pe care bunici sotului o foloseau pentru afi pusa pe pat in vremurile ei bune
cand am gasit-o eu era gaurita intr-o parte si eu am masurat cat am pragul si am decupat si ampus pe margine un fel de bie din alt material
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aici o coseam la masina
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
covorasul gata de sters picioarele pe el
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de elenaxx Mier 29 Dec 2010, 4:12 pm

Buna fetelor si La multi ani. Iata si patutul pe care l-am facut pentru catelusa mea. Se pare ca e foarte incantata de el, chiar la folosit zilele acestea cat am fost la tara de sarbatori. Acum i l-am pus pe fotoliu, si noaptea nu mai doarme in pat rade , ci se duce direct in patul ei. Cand e frig in schimb , intra repede repede sub plapuma rade [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mier 29 Dec 2010, 9:33 pm

Zilele acestea am realizat o lenjerie pentru un bebe ce va ajunge pe lume in curand... si sper eu sa ii insenineze diminetile.
Sper sa fie cuminte si sa nu o strezeze prea mult pe viitoarea mamica harnicuta.

Provocarea mea a fost perna-melc, cratie si tipar proprii, cu mici defecte dar care la prima vedere nu se vad.
Sper sa va placa si voua... cred ca imi voi face si mie un alt melc sa dorm cu el...( poate ma dau ai mei afara din casa ca la varsta asta ma tin de prostii) bounce bounce bounce bounce

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ucabesty in Vin 31 Dec 2010, 11:50 am, editata de 2 ori (Motiv : corectat)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de olympia Mier 29 Dec 2010, 9:36 pm

E dulce de tot! Iti zic pe fuga cat mai apuc pana nu ma scot ai mei de urechi din computer. Si am vazut undeva o pernuta din asta animal care era de fapt husa pt pijama Shocked mi s-a parut faina ideea Smile
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 29 Dec 2010, 9:41 pm

rade ce haios melc! Tu stii ce 'trebuia' sa iasa, noi vedem ce-a iesit si vedem ceva haios si frumos. Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Dec 2010, 9:48 pm

din profil ara foooooaaaaarte bine melcul dar din fata..... e cam accidentat rade rade
nu ma shot

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Andante Mier 29 Dec 2010, 9:50 pm

Suuuper!...si ideea si mai ales realizarea!
Andante
Andante
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 57
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 08/09/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de olympia Mier 29 Dec 2010, 9:51 pm

Silvia, mi-a atras si mie fiica-mea atentia. Las ca-l repara Uca!
olympia
olympia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 547
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2008

http://www.penecolorate.blogspot.com

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 29 Dec 2010, 9:56 pm

olympia aha , ok , credeam ca doar eu vad accidentat dupa ce am scris la cafea... rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Mier 29 Dec 2010, 9:59 pm

Olympia, multumesc. pupi
Karina, eu nu prea stiam cum o sa arate. Vroiam sa imi iasa un melc, am tot taiat, cusut, si pana la urma cica arata a melc, noroc de cochilie si cornite. raderaderaderade
Pana sa ii pun cornitele semana la fizionomie cu o foca ( spuneau ai mei, eu il vedeam ca pe o gaina suparata rade )

Silvia, asa e, a cazut putin si s-a "julit".rade
Pe centru am incretit materialul sa ii fac forma capului si un mic botic, de aceea se vede asa, nu am gandit, adica mi-a fost greu sa gandesc tiparul sa se ingusteze materialul fix acolo unde am vrut eu, si am apelat la varianta mai putin ortodoxa de a increti ( cu ata normala nu elastica materialul de imbinare dintre cele doua laterale)
Olympia,nu ai am ce sa ii fac acestuia ca deja l-am dat, mai fac unul si sper sa reusesc sa il croiesc cum trebuie.
Andante, multumesc!
Va multumesc pentru idei si impresii. Mai, mai cat ati scris... nici nu apuc sa il trimit ca trebuie sa competez. raderade

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Steluzza Mier 29 Dec 2010, 10:56 pm

Uca e tare melcul,sa-l foloseasca cat mai mult. Smile
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de elenaxx Joi 30 Dec 2010, 8:24 am

Uca, imi place tare mult melcul tau. E un melc mai suparat cred, pentru ca si-a incretit gura a dezaprobare cu tot din jurul lui wink
Dar cred ca bebe o sa-l aprecieze, o sa fie prima lui "jucarie".
hug
elenaxx
elenaxx
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 51
Localizare : pitesti,arges
Data de inscriere : 17/11/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de diada Joi 30 Dec 2010, 8:46 pm

Tare melc Uca! cred si eu ca te-a chinuit! dar nu ai gasit tu pe la resurse la copii ceva linkuri cu tipare de jucarii? oricum, eu tin minte ca nu am mai apucat sa fac lenjerie pentru primul copil si am cumparat-o, destul de scumpa mi s-a parut pentru o lenjerie de patut!

Acum sa va arat cu ce m-am mai indeletnicit eu in ultimul timp (care timp? zid )

4 pui de perna din lenjeria de care va povesteam mai sus Smile stefan nu prea serveste patut si oricum am niste huse de saltea din finet pentru el.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si acum materialele de la Uca,multumesc mult, ea a citit ca lui fi-miu ii plac foarte mult trenurile simi-a trimis material de lenjerie cu tren (sau bucati din el). Oricum, copilul a fost foarte fericit si mereu imi arata si numara vagoanele!!!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4 pui de perna cu ursuleti:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2 fete de perna 50/50

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si din acelasi material am facut si un spatar pentru bucatarie, se vad firele de curent cum le-am facut dublu cu material sa le ascund sa nu se agate copii de ele. Cand sta pe langa mine pe la bucatarie asa ce se uita si comenteaza ce e pe spatar!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Toate pernele/pernitele se inchid parte peste parte pe spate si au volan pe margine. Mie imi place cum au iesit, multumim Uca, mi-ai facut copii fericiti (si nu numai tu)




Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 30 Dec 2010, 9:10 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit poza 2 pui perna tren)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de stoy Joi 30 Dec 2010, 8:51 pm

Uca foarte frumoase si melcul... de efect, super.
Diada esti mai aproape, la tine fug mai repede sa pun si eu capul pe o perna de-a ta.
Foarte frumoase fetele de pernita.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 49
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Steluzza Joi 30 Dec 2010, 8:54 pm

Diada mie imi place cum au iesit perinutele si ideea cu spatarul e minunata,asa poti tine copilul ocupat rade
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Vin 31 Dec 2010, 11:49 am

Multumesc fetelor pentru aprecieri.
Diada, foarte frumosi pui de perna, ce frumos ai asezat materialul, la prima impresie nici nu observi ca defapt sunt bucatele de material.
Melcul il aveam in minte de mult si ma tot gandeam sa fac unul. Am mai vazut si pe la resurse cate ceva si prin picasa dar nu ceea ce vroiam eu.
Tu ce bagi in perne? Ce material?
Eu folosesc acum burete maruntit , mi se pare ca se aseaza bine decat vatelina aceea maruntita si nu se taseaza. Dar nu prea gasesc, si pe viitor daca voi mai face sa stiu ce as mai putea folosi ca alternativa.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Karina33 Vin 31 Dec 2010, 8:48 pm

Uca la merceriile noastre se gaseste o vatelina de silicon pentru perne. E ceva mai scumpa decat vatelina aia de se ghemotoceste dar merita ca pernele le tii multa vreme. Si rezista bine si spalate la masina. Daca vrei ma uit cat mai costa. Se vinde la pungi mari de 1kg.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Vin 31 Dec 2010, 8:50 pm

Saru'mana Karina, nici nu stiam de existenta celei cu silicon.
O sa ma uit si prin Bv, poate gasesc.
kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de diada Sam 01 Ian 2011, 4:56 pm

Si vroiam sa iti zic si eu de acea umplutura, numai ca ieri mi-a picat laptopul. In Buzau nu am vazut asa ceva, tot aici am auzit de ea, Admina a folosit si posibil si Ioana, nu mai stiu sigur.

Revin cu restul de daruri pentru fete:

sosete mos (2 au ramas nepozate, au ajuns la Camy):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pernite ace:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

special pentru manuela29, etui andrele:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

special pentru geany, etui andrele si etui crosete:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mai multe poze aici. Materialele folosite la etui sunt de la Karina, de-asta a zis Geany ca sunt deosebite. Pe etui am incercat sa brodez andrele si croset cu ghem. Asta in cazul in care nu se deduce rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Ian 2011, 5:08 pm

Mama, Diada, dar ai lucrat nu gluma wink .
Cu ce ai umplut pernitele pentru ace? In spatele lor ai pus ceva mai tare?
Mi-am facut si eu una cu burete pe interior si am pus un carton in spate sa nu imi intep mana cand pun acele.


_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de diada Sam 01 Ian 2011, 5:24 pm

Cu umplutura pentru perne, vatelina, dar umplute la maxim! pe spate au elastic sa leprinzi pemana, nu au nici un carton in spate, poate ca trebuia dar cum mie nu imi place sa ma complic... sper sa nu se intepe fetele! au foat incantate de pernite (cel putin asa au zis).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 01 Ian 2011, 5:47 pm

Diada ai avut ceva spor. Felicitari!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Decoratiuni interioare pt casa (2) - Pagina 5 Empty Re: Decoratiuni interioare pt casa (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB