Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyIeri la 6:04 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

+14
diada
avr_dana
ana_bela
deiutza23
ramomic
juliennej
Roxy
livia1981
alessia
SilviaDumitrescu
crixuta
dana_mi16
andreea_2008
arime
18 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Vin 23 Oct 2009, 12:50 am

Nu mi-a mers netu` asta afurisit vreo 15 minute. Cred ca se incarca greu si forumul.
Multumesc, Arime, de incurajari. ma invartesc in jurul problemei si sper sa ii dau de capat. Imi amintesc tortul albinuta si cat te-ai pregatit atunci.

Andrica eu le fac torturile si ti le pun pachet, numa` de-ar ajunge intregi. Dra ai noroc ca e Arime mai aproape. wink

Mi-am amintit ca voiam sa spun ceva. Eu citesc pe apucate ziua si apoi cand apuc sa rapsund, uit multe.
Silvia, eu sper ca nu te-ai suparat si ai sa mai intri aici. Eu o inteleg tare bine pe Cris, pentru ca stiu cum e cand toata lumea te asalteaza cu superstiti si sfaturi babesti, dar in acelasi timp te inteleg si pe tine pentru ca de multe ori si eu ma trezesc povestind cate ceva unei gravidute si apoi imi dau seama ca nu e bine sa auda astfel de lucruri (nu neaparat superstitii, ci de ex intamplari de prin maternitate) si ma opresc. Adevarul e cadupa ce nasti, de multe ori fara sa vrei te apuci si povestesti lucruri care poate nu trebuie auzite de gravidute. Eu deseori vreau sa ajut, si apoi ma gandesc ca poate dau prea multe detalii. Uneori e mai bine sa stii mai putin. Si cu asta inchei. Sper ca nu s-a suparat nimeni.

Ma retrag si eu la nani. Noapte buna ! Vise dulci ! rade

E.L. Livia, cat de tare e pelteaua ? La ce merge folosita ? Am cules azi gutuiile si maine sua poimaine le venim de hac. Am mai gasit pe net o combinatie de mere si gutui razuite. Mama zice ca e mult un kg de zahar la un kg de fructe si poate de aia iese tare. Si eu stiu ca in general se pune aprox 500 de gr zahar la kg de fructe. Plus, minus..... depinde de fructe Smile
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Vin 23 Oct 2009, 12:58 am

buna seara si de la mine!

vazut si eu pozele..
arime-ai o fetita f simpatica si cu o mutrita smechereasca,pusa pe sotii:)am copii de virsta ei la mine in clasa si sint f simpatici.am 2 baieti care in decembrie implinesc 3 ani ,sint f atasati de mine ...ieri unul din ei ,mi-a zis ,asa serios-"cristina ,you are my best friend"si acelasi baiat,aisa,il cheama,azi cind altul plingea ,ii zice cu o voce asa dulce,incercind sa -l faca sa se simta mai bine:"sammy,don t be sad,pappy is coming back.i know that"atita de dulce a fost...
ana-simpatic si mare bebe iannis tau.cite luni are?si tu esti o mamica tinaraaaaa...:)tot am vrut sa intreb,voi aveti,ca familie,legaturi grecesti?
roxy-bine ai revenit hug
cris-spor cu proiectul.tu lucrezi ca programator?
andrica-acu am vazut si niste poze cu tine-esti slabuta tare....nu te mai stresa cu slabitul.cum merge masterul?iti place?
livia-mama,mama,mama,ce bunatai faci acolo...vai,salivez dupa placintele alea..asa facea si bunica,cu brinza,marar si ceapa verde.am facut si eu de craciun anul tecut,dar nu-s ca acasa.:(cu dieta cum stai?

eu sint ocupata cu piticotii si in plus,martea viitoare am un fel de inspectie si dupa aceea conferinta cu parintii.prea multe alete nu fac.am multe chestii de facut si nu stiu cind le-oi termina pe toate..:(sper sa le fac fata cumva...cu dieta merge,la fel si cu sportul...ieri am alergat 5 mile si marti am facut 5 mile pe elipticca +alte exercitii.

va pup si va doresc o nopate buna si o zi la fel..Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 9:47 am

Neatza fetele,
Eu m-am trezit si v-am citit, deja imi e pofta de tort, de langosh si de dulce.
Livia - vreau si eu foame
Arime - Raisa e o scumpa, e dulcica foc, parca e rupta din tine, mie mi se pare ca semanati de numa.
Andreea- am vazut pozicile- esti o slabutza si iti sta asa bine
Alessia - bebelul e asa mic si scump
July - spor la tot ce faci
Roxy - sper sa tortelesti pentru Tudor, vei fii foarte mandra apoi, eu te sustin doar moral, ca nu ma pricep sa fac minunatiile facute de Livia si de Arime, dar poate ne sunt mentori, asa ca BAFTA
Cris - cat mai ai pana nu mai meri la serv?
Deiutza - spor la munca si poate mai intri sa ne povestesti!pupi
Ana - pupi

Eu am mai pus doua pozici de la nunta, pantofiorii cu care am fost incaltata sunt cei pe care mi i-am cumparat!
kiss :
LE. Livia nu pot intra pe blog, e ceva temporar?
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Roxy Vin 23 Oct 2009, 9:57 am

Neata, fetelor !

Dana_mi, vad ca esti online. pupi Fug sa vad si pozele.

Va doresc o zi frumoasa si insorita !

Aici ploua Sad Eu am o traducere de terminat, apoi fug la cumparaturi, iardupa-masa am niste meditatii. Program plin Smile

Livia, astept sa imi spui cum e pelteaua. Trebuie sa imi fac timp si pentru asta Smile

Va pup !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 10:01 am

Spor la treaba Roxy, vad ca ai o zi super incarcata!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 10:11 am

neata fetelor pupi
julie imi place masterul pana acum dar nu-mi place programul...intodeauna am preferat mai bine sa ma trezesc la 5:30-6dim si sa scap mai repede decat sa am toata seara ocupata cum este acum, joi aj cel mai tarziu acasa, la ora 22

dana_mi am vazut pozele, esti frumusica foc dar stiai deja asta,nu? wink pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 10:32 am

Neatza Andreea, mersic muuult pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Vin 23 Oct 2009, 10:47 am

Buna dimineata fetelor!
Roxy pelteaua e tare, dar nu de taiat cu cutiul, se poate intinde mai ales daca sta la temp camerei. Eu nici n-am foarte multa, ma gandeam ca ar merge bine pe niste clatite sau pur si simplu pe paine cu unt, pt Stefan nu pt mine rade
Si eu am facut asta vara gem de mere cu gutui, asa facea si mama cu fructele rase, eu le-am dat in robot sa merga mai repede. E tare bun si gemul si da acolo n-am pus asa mult zahar, sincer cred ca mai mult la ochi cam 500g zahar la 3-4 kg de fructe, pt ca erau destul de dulci. Sper sa-ti fie de folos!
Dana nici eu nu pot intra pe blog, imi da o eroare si nu numai la mine, si eu sper sa fie ceva temporar, sa nu se fi stricat de tot la cat am muncit acolo Sad
Arime la tine merge blogul?
Spor la treaba fetelor si o zi frumoasa, eu o sa mai revin si la noi e vremea urata azi, asa ca o sa stam acasa, din nou!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 10:50 am

livia eu pot intra la tine pe blog fara probleme...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Vin 23 Oct 2009, 10:51 am

Da acum merge si la mine, m-am panicat putin ceva mai devreme Smile
Pupici Andreea! pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 10:55 am

pupi
eu fug putin sa aranjez prin casa dar revin wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 11:00 am

Livia pupi , merge si la mine, acum am vazut tarta taraneasca si am sa fac si eu azi, eu fac ceva de genu, dar ii spun chec aperitiv, doar cu sunca si cascaval.
Andreea spor la trebaluit
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 11:06 am

Mda……Medeea, m-ai terminat si pe mine cu tortul ala, clar…
Roxa, intr-adevar, ma gandeam eu asa ca seaman, ca nu seaman, cu cine seamana de fapt bebeii, dar e o chesie de termen lung, adica bebeii se schimba, si de-abia in 2-3 ani iti dai seama cum se stabilizeaza…insa in mare ma gandesc ca din primele luni poti aprecia more or less care va fi parcursul, de ex daca sunt contraste mari, tati brunet, mama blonda, iti cam dai seama de la inceput in ce directive merge cel mic Smile
Andrica, oricum, dar reusesti sa ramai asa bine organizata cu alimentatia, si responsabila, va fi totul ok…..asa planuiesc si eu dup ace nasc….nu-mi place grasutza, si gata…….e fain sa fii skijulitza, nu foarte mult, dar sa ajungi in stadiul in care ai o marja de eroare, si daca pui 1-2 kg, nu e problema….
Julienne, multumesc mult, lucrez intr-un call center, gestionez proiecte pt client din afara. Numa limbi straine am in cap Smile. E fain ca reusesti sa te tii de sport. Cand voi apuca la anul, planuiesc si eu mai mult sport, ca imbatranesc de-acuma…..n-o sa mai tina doar dieta….
Dana, acuma daca merg inainte cu proiectul, sper sa stau pana spre sf, macar pana in ianuarie (eu nasc spre s flui feb)…dar daca intru intr.-un ritm nici n-am ce face acasa, ca inainte cand stateam o perioada acasa, cateva zile, ma apucam, faceam curat, nebunie,,,,acuma n-o sa fiu in stare de nimic, de burtica un ma pot indoi foarte mult si obosesc foarte repede….si decat sa sterg praful si sa fierb oalele….Da eu tot vorbesc, depinde acuma si de cum ma voi simti, cat de mare e burtica….sper sa fie ok totul….imi doresc sa decurga ca pana acum, fara probleme mari…SI apropo de poze, vorba Andreei, esti o frumusica Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 11:16 am

Cris ma bucur ca vei merge la serv, vorba ta acasa obosesti si dupa o perioada ai sa te si plictisesti, asa la serv ai activitate si nu ai timp sa te gandesti la toate nebuniile, mersic si voi sunteti niste frumoase!!
Iti urez spor la munca pupi

LE ma duc si eu sa fac de papa, ceva adica langosi si tarta taraneasca ca mi-a facut livia o pofta de numa!Sunt prin preajma


Ultima editare efectuata de catre dana_mi16 in Vin 23 Oct 2009, 11:27 am, editata de 1 ori
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 11:26 am

dana_mi16 a scris:Cris ma bucur ca vei merge la serv, vorba ta acasa obosesti si dupa o perioada ai sa te si plictisesti, asa la serv ai activitate si nu ai timp sa te gandesti la toate nebuniile, mersic si voi sunteti niste frumoase!!
Iti urez spor la munca pupi

Mersi, momentan ma cam plictisesc, n-am cine stie ce de facut, ca si ieri, pana nu primesc de la client materialele de training si parolele pt softul lor, stau asa...in aer....si presimt ca mai stau asa jumate de zi...da dupa aia va fi jale....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 11:28 am

Te cred, asa e cand se aduna si nu sunt toate la timp, dar sunt sigura ca te descurci, doar acum lucrati doi, si unde-s doi puterea cresre wink
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 11:30 am

dana_mi16 a scris:Te cred, asa e cand se aduna si nu sunt toate la timp, dar sunt sigura ca te descurci, doar acum lucrati doi, si unde-s doi puterea cresre wink

Da, si tinand cont ca nu mi-am mai folosit creierul ca lumea de luni bune.......ar trebui sa dam randament maxim :D
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 11:31 am

Foarte adevatat wink
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 11:41 am

am niste nervi...pot sa bat pe careva? zid zid zid
l.e.: si peste toate am vrut sa fac o baie fierbinte sa ma relaxez....fa dc poti ca au oprit astia apa zid zid zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 12:39 pm

andreea_2008 a scris:am niste nervi...pot sa bat pe careva? zid zid zid
l.e.: si peste toate am vrut sa fac o baie fierbinte sa ma relaxez....fa dc poti ca au oprit astia apa zid zid zid

But uat hepand?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 12:42 pm

am sters ca nu vreau sa ramana mesajul pe aici wink


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Vin 23 Oct 2009, 1:53 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 1:23 pm

Andreea nu mai fii suparata, asa se intampla mereu fie ca esti mai mare sau mai mica, eu spre ex am o sora mai mica dar tot ei i se ia apararea, iar faza ca nu faci nimic nu mi se pare ca e chiar asa. Nu mai pune la suflet tot, ca asa arati ca te afecteaza si este inspre raul tau. Mai bine fa-ti treaba si lasale in pace, eu una asa fac cu soramea si cu mamamea cand fac pact comun impotriva mea si stiu ca se intampla si invers eu cu mamamea si soramea singura. Desi nu iti mai fa sange rau ca nu are sens!!!! pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 1:25 pm

stiu ca n-are sens, m-am mai calmat (ca m-am descarcat pe aici) dar asa de tare ma enerveaza cand fac faze din astea si cand mi se reproseaza lucruri total neadevarate...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de dana_mi16 Vin 23 Oct 2009, 1:27 pm

Te inteleg, dar se mai intampla si dinastea, ca nu ai ce face stii ca noi fetele ne certam mai tot timpul, vad ca si la noi e la fel. Asa ca nu te mai supara degeaba. Sincer nu are sens
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 1:29 pm

Ufff Andrica, ce nasol
Scuze de intarziere, am deja treaba pe proiect....

Sa stii ca si eu de abia asteptam sa plec de acasa....chiar daca e mai greu sa faci banii singur, satisfactia e infinita....eu n-am frati, insa placa era asemanatoare, eu aduc banii in casa, datorita mie tu ai facult facultate, etc...da, clar un subiect incendiar...de cand ma stiu mi-am dorit independenta, si vei vedea ca in curand ai sa scapi si o sa fie bine...Slava domnului, am un sotz care nu ma ingradeste si nu ma tine sub papuc....ma simt libera sa fac ce vreau eu in limitele bunului simt, si nu dau socoteala nimanui. Ultima oara m-a luat maica-mea la tel, cand i-am zis ca vreau sa ne mutam pana vine bb, ca ce vrem sa ne luam casa sau ap ? (cand am vrut sa ne luam casa, nu au fost de acord, ca isi imagineaza ca o sa ne cumparam gaini si porci, si o sa ajung sluga in casa-asta e ideea lor preconceputa despre statul la casa ), si ma bucur ca acuma ii pot face scandal, pt ca nu depind de ei nici cat negru sub unghie. I-am taiat-o scurt, orice ne-am lua, apreciem sfaturile lor, le luam in considerare, insa deciziile le luam singuri, pentru ca noi doi muncim si platim impreuna. S-a linistit. Ai sa vezi ce fain va fi cand se intoarce roata. Plus ca in momentul in care vor avea nevoie de ajutor, si vei fi tu alaturi de ei....o sa iti dai seama ca ei sunt acuma copiii, care au nevoie de protectie....ai sa razi, dar se intampla si asta la un moment dat......

Oricum, planul meu pt copiii mei e sa fac lucrurile diferit, clar....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB