Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyAstazi la 8:55 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

+14
diada
avr_dana
ana_bela
deiutza23
ramomic
juliennej
Roxy
livia1981
alessia
SilviaDumitrescu
crixuta
dana_mi16
andreea_2008
arime
18 participanți

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 1:52 pm

da, sincer abia astept si eu...da' mama inca viseaza ca o sa stau cu ea in casa pana la adanci batraneti rade rade cu sot, copil, catel etc :D
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Vin 23 Oct 2009, 2:03 pm

andreea_2008 a scris:da, sincer abia astept si eu...da' mama inca viseaza ca o sa stau cu ea in casa pana la adanci batraneti rade rade cu sot, copil, catel etc :D

Ha, ha, ha.....stiti ce imi zic maica-mea si taica-miu la un moment dat in ultima perioada?
Ii zic maica-mii, o sa mai vii pe la mine sa ma ajuti cu bebe, alea alea,,,,,si taica-miu zice..."lasa ca la voi aici oricum e frig si e spatiul mic, o sa vii tu cu bebe sa stai la noi la inceput, sa te ajutam, ca suntem amandoi, e cald, aveti unde sta...ce draga, n-ai mai vazut? O sa iti fie f greu la inceput, noi te ajutam"
Deci ei isi imagineaza ca o sa ma panichez atat de tare incat eu cu bebe merg la ei, si o sa il lasam pe tati la Iasi singurel, de parca noi 3 n-o sa fim in stare sa ne descurcam...ce inconstienti sunt....stiu ca va fi greu, dar eu asta mi-am dorit intotdeauna, o familie unita, nu din comoditate sa stea unu la deal si unu la vale....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 23 Oct 2009, 2:05 pm

rade rade rade claaaar asta o sa faci wink

l.e.: fetelor e asa frumos afara incat e pacat sa stau in casa asa ca fug la o plimbarica pana iese iubi de la munca...vb luni, sa aveti un week-end cat mai frumos pupi hug kiss kiss hug pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Sam 24 Oct 2009, 1:37 am

am gasit un link cu o camera pt bebelus si toddler,cam cum ar trebui sa fie pt a fi in libertate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
daca nu merge ,dati search pe google-infant black and white visual stimulation

ce mai vreau sa zic,e sa nu luati haine doar roz daca e fetita sau doar albastre de e baiat.ma innebunesc americanii astia cum totul e prestabilit:roz pt fetitat si albastru pt baiat ,de la jucarii la..suzete si vase de plastic sau sticle de baut laptele.e enervant si siciitor.


acum lucrez la un "chart"pt dezvoltarea copiluilui 0-4 luni.
o sa-l pun si aici cind e gata.
fac cite unul pt fiecare 4 luni de dezvoltare pina la virsta de 3 ani.sper doar sa am vreme,cu activiatile aferente fiecare dezvoltari in parte.
cred ca e f util nu doar pt mamici dat si pt tatici pt a intege ce se intimpla cu copilul lor.

andreea-lasa ca o sa te muti de la mama si o sa fie bine.eu nu prea am avut probleme din astea cu ai mei.
au fost insa f posesivi.dupa ce frate-meu a plecat in state,eu am ramas inca un acasa.ma sunau si de 10 ori pe zi sa vada ce fac.ajunsese sa fie stresant.cind am decis sa plec si eu ,a inceput showul...:(dar asta e viata,ce sa-i faci...?
oricum acum imi dau seama ca poate nu am pretuit prea bine faptul de a fi acasa.si acum inca visez la casa parintilor mei si weekendurile de acasa,cind ma trezeam cu micul dejun gata si cu miros de mincare buna pina sus in camera mea...
vremurile astea n-o sa mai fie niciodata...:(na..ca am dat-o in melancolie..dar mi-e dor de casa...

azi am dat-o in bara cu dieta,dar ce sa-i fac,se mai intimpla.mi-e foame de o vreme incoace si as minca tot ce prind..e de la ceea ce tre' sa vina...la sport nu ajung azi ca mi-e lene si frig...ieri am facut 6,05 mile pe eliptica.

dana-bafta sa fie si sa iei jobul.orice e bun pt inceput..mai incolo vezi tu.
cris-cum e buburuza din burtica?cind mai mergi la doctor sa vezi sigur ce e?
va pup si va doresc un super weekend!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Sam 24 Oct 2009, 1:10 pm

Weekend placut fetelor!

Juli e interesanta camera copilasului, dar la apartamentele noastre mici, e tare greu de aranjat asa ceva. Eu astept cu inters tot ce scri tu despre copii. pupi
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Sam 24 Oct 2009, 4:39 pm

Buna fetelor
Eu sunt fericita ca e iar weekend, si desi sunt grozav de fericita ca am inceput proiectul, si deja vineri am intrat in treaba, si parca merg toate cum trebuie, spre bine, sunt cam fleosc astazi...putin asa din cauza ca n-am chef sa fac curatenie si nu-mi place cand nu vad luna in casa (acuma mai depind si de sotz la unele chestii, ca nu mai pot desfasura chiar toate activitatile singura), pe de alta parte nu prea sunt incantata de ce vad in oglinda si azi cred ca e prima zi cand ma simt cu adevarat uratzaica Smile, grasutza de fapt, e si din cauza ca am de 2 zile si "bad hair days" si mi se pare ca arat groaznic...Imi sta si pe creier ca trebuie neaparat sa ne mutam de aici, si fie ne facem credit de casa, fie ne mutam in alta parte cu chirie....si o sa fie super nasol la mutat, ca eu nu mai am aceeasi capacitate de munca....aaaa cred ca si asta probabil imi sta pe creier....ca eu de obicei sunt energica, si pun mana si fac ce e nevoie, dar acuma nu mai pot chiar ca inainte.....
Sau or fi hormonii de vina, si de asta am picat in melancolie...
Vai, v-am ametit de cap.....probabile e o stare din aia stupida care trece Smile
Julienne, si eu deja ma gandesc la cum va fi camera lui bebe, as vrea sa am pt el macar o camera mica mica, dar unde sa putem sa incropim cate ceva....m-am uitat pe siteul acela, si se merge vad pe ideea asta de contrast de culori, nu de colorat-colorat. Si da, sunt de acord ca e o nebunie cu albastru pt baietei si roz pt fetite, eu voi lua si galben si verde si rosu, dar neaparat daca e fetita si o rokitza roz, din aia umflata bufanta :D

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Am ras cu lacrimi, asa ma simt eu acuma Smile))
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Sam 24 Oct 2009, 6:14 pm

Salutare fetele
Merci pentru aprecieri. Adevaru e ca inainte de a naste m-am tot gandit ce sentimente voi avea pentru cei doi copii. Acuma am inteles ca dragostea se poate imparti in mod egal.
Julli, nu avem greci in familie, pur si simplu asa ne-a venit cu numele. Iannis are acum aproape 3 luni, pe 27 o sa implineasca.
Cris, si eu am fost tare bucuroasa cand am plecat de acasa si am devenit independenta, mai ales ca ai mei au fost foarte stricti cu mine. E adevarat ca m-au facut la batranete si au cu totul alte idei, dar m-am simtit ingradita.
Am mai pus poze.
Pupici, revin mai tarziu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Sam 24 Oct 2009, 7:46 pm

salutare

livia-nu trebuie musai sa ai o camera mare ,cit sa fie adecvata coplilului.
cris-bafta cu gasitul unei case sau apartament sau ce vreti voi.
ana-mare bebe iannis si e asa dulcee.iti vine sa-i maninci obrajorii pupi
aici ploua si e de stat in casa...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Sam 24 Oct 2009, 9:59 pm

Salutare fetele. Am revenit.
Juli, la noi a fost soare si cald azi. Asa m-am bucurat ca am putut iesi cu piticii.
Sa ne mai pui materiale pentru bebici si pitici mai marisori.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Sam 24 Oct 2009, 11:38 pm

hello!!!!!!!!!!
Ati fugit toate?
Nah, am plecat la nani. Noapte buna.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Dum 25 Oct 2009, 12:22 am

juliennej a scris:salutare

livia-nu trebuie musai sa ai o camera mare ,cit sa fie adecvata coplilului.
cris-bafta cu gasitul unei case sau apartament sau ce vreti voi.
ana-mare bebe iannis si e asa dulcee.iti vine sa-i maninci obrajorii pupi
aici ploua si e de stat in casa...

Multumesc Julienne, ar fi super Smile si eu sper sa ne indeplinim chestia asta cat mai curand, ca imi sta pe creier.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Dum 25 Oct 2009, 2:34 pm

ziua buna!
slaba activitate de weekend!

o duminica faina.s-a facut soare si aici ...ura!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Dum 25 Oct 2009, 4:40 pm

Duminica faina Julienne...eu o bucata n-am avut internet, o bucata am mai avut treburi, mi-am pregatit dosarelul cu tot ce am facut pana acuma la sarcina ca sa fie gata pt vineri Smile la eco....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 25 Oct 2009, 7:15 pm

buna seara la fete.
nu v-am mai citit de mult si acum nu mai stiu ce tre sa scriu.de dim nu prea pot intra ca merg sa rezolv una alta,sa duc copiii la gradi si la mama si la 10:25 sunt la microbuz,seara mai fac mancare,curat si trece ziua.
ieri si azi nu am avut net mult timp,apoi m-am uitat la un film super de dragoste IF ONLY din 2004,e de plans dar super fain,merita vazut cu barbatii langa noi.l-am gasit pe mininova.
am slabit 2 kg sapt asta,n-am prea dormit,n-am prea mancat,stres si emotii,nici mkacar in we nu am avut pofta de mancare.
merg sa vad si pozele toate si revin.

am vazut pozele,aveti toate copii superbi ca voi,sa va traiasca si sa va bucure vietile.
o sapt frumoasa va doresc,eu voi fi tot asa ocupata si joi mai e si ziua lui Sori,asa ca voi fi terminata.
va poop pe toate,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de juliennej Lun 26 Oct 2009, 3:04 am

seara buna fetelor

dea-bafta cu serviciul?iti place?
cris-sapt asta afli de-i fetita ori baiat?orice ar fi sa fie sanatos si sa va bucurati de el/ea!

celelate fete absente weekendul asta.azi am fost pe afara toata ziua.f frumoasa zi de toamna aici.am facut poze,am fost intr-o padure ,la plimbare si nu stiu de unde,a aparut un sarpe,mare,cu o dunga galbena pe spate.statea cu capul ridicat si se uita la noi..am plecat de acolo repejor ca nu stiam ce urmeaza..
azi am avut o alta"pigday",adica am mincat de toate ,doar de dragul de a minca.dar de miine gata!!sper sa vina si ciclul asta ca ma dispera!
va urez o saptamina usoara cu soare si tot ce va doriti!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Lun 26 Oct 2009, 9:10 am

juliennej a scris:seara buna fetelor

dea-bafta cu serviciul?iti place?
cris-sapt asta afli de-i fetita ori baiat?orice ar fi sa fie sanatos si sa va bucurati de el/ea!

celelate fete absente weekendul asta.azi am fost pe afara toata ziua.f frumoasa zi de toamna aici.am facut poze,am fost intr-o padure ,la plimbare si nu stiu de unde,a aparut un sarpe,mare,cu o dunga galbena pe spate.statea cu capul ridicat si se uita la noi..am plecat de acolo repejor ca nu stiam ce urmeaza..
azi am avut o alta"pigday",adica am mincat de toate ,doar de dragul de a minca.dar de miine gata!!sper sa vina si ciclul asta ca ma dispera!
va urez o saptamina usoara cu soare si tot ce va doriti!!

Julienne, pigdays are good from time to time :D, nu si snake adventures (desi culoarea parea interesanta :D )
Vinerea asta aflam, mergem la eco bucurie bucurie bucurie

De azi intru serios in treaba cu proiectul si probabil va fi mai greu cu intratul pe forum, da oricum voi intra seara daca nu se poate altfel.
Deiutza, numa bine te mentii sexi daca ai inceput scarbiciul. Nici nu mai ai timp sa te gandesti toata ziua la mancare, te iei cu treaba si gata....
Va poop si va urez o saptamana frumoasa (initial scrisesem weekend fain rade )
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 26 Oct 2009, 9:10 am

neata fetelor pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de ana_bela Lun 26 Oct 2009, 10:06 am

Neatza fetelor
La noi a fost ceata pana acum. Acum a iesit timid soarele. Sper sa se arate mai indraznet.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 26 Oct 2009, 10:37 am

livia eclereeee wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de livia1981 Lun 26 Oct 2009, 3:26 pm

Buna fetelor!
Daaa Andreea am facut eclere, sunt preferatele sotului si daca a vrut ceva dulce i-am facut astea Smile nu ca mie nu mi-au placut rade
Dar gata ca m-am suparat rau de tot, trebuie sa trag putin de mine ca altfel nu se mai poate. zid
Deiutza ma bucur ca totusi mai treci cate putin pe la noi, felicitari pt slabit, dar nu te stresa prea tare, nu se prea marita mai ales ca inca nu sti cat e de stabil locul asta de munca. pupi
Ana pupici la bebei!
Cris tinem pumnii pt proiect, multa bafta, abia astept sa vi sa ne pui ce face bebe.
Juli interesanta plimbarea ta, nu i-ai facut poza la snake? Smile Mie imi plac serpii, mi se par foarte interesanti, dar sub forma de pantofi sau genti rade
O saptamana reusita tuturor!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de avr_dana Lun 26 Oct 2009, 5:11 pm

Buna fetelor
Cris..super filmuletzul....cand ai burta mare nu mai poti face nik..nici legat la sireturi, maturat mai de aplecat,...pedichiura nici nu mai spun, epilat...dar toate au un farmec wink BAfta cu proiectul si asteptam cu nerebdare vestea bebic

Deiutza cum e la serv? Colegii, lucru...mai pov cate ceva. E si f bine..ca nu mai stai toata ziua sa calc cum si de ce nu mai slabesti :P

Juli....serpi....mi s-a zbarcit pielea numai cand am citit affraid

la mine nimik nou...cu mancarea la fel...cred ca sufar de BINGE EATING Sad zid zid Ma abtin o sapt ..pap oki...si dupa cand scap nush ce sa mai infulec si dupa aia imi pare rau Sad...deci nu mai zic nik despre dieta mea....las de la sine

VA kiss pe toate
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 26 Oct 2009, 6:30 pm

raportelul pt azi:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:00
Crackeri fara colesterol, Misura, 40g - 134 calorii
Salata de vinete a la Adela, 100g - 78 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Lapte Cedra 1,5%, Napolact, 30ml - 13 calorii

Gustare 1, ora 11:00
Ciocolata lapte cu para bucati, Heidi ChocoVenture, 10g - 52 calorii

Prânz, ora 12:30
Pulpe pui fara piele crude, 200g - 340 calorii
Ciocolata lapte cu para bucati, Heidi ChocoVenture, 10g - 52 calorii
Lipie graham, 30g - 80 calorii
Mancare de legume a la Diana, 100g - 53 calorii

Gustare 2, ora 14:30
Gogosi, 100g - 399 calorii

Cina, ora 18:00
Spanac cu piept de pui, 100g - 48 calorii
Piept de pui, 70g - 121 calorii
Ciocolata caramel, Milka, 20g - 108 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1480 calorii, 68.3 proteine, (mult)79.2 grasimi, 74.8 colesterol, (mic)144.9 carbohidrati, 11.3 fibre, 435.3 sare, 19.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 180min - 737 calorii
Metabolism bazal - 1233 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1970 calorii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Lun 26 Oct 2009, 8:26 pm

Julienne, Livia, Dana, multumesc pentru gandurile voastre frumoase pupi pupi pupi hug
Am avut o zi nebuna astazi, dar ce repede si fain a trecut timpul, wow, nu-mi vine a crede.....ce important e sa faci ce iti place...parca am alt tonus.... bee Si am stat de la 9 la 7, de maine fac program 9-6 si vedem cat ne tine asa, dea domnu cat mai mult ca e mai simplu si cu transportul de la 6.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 26 Oct 2009, 8:52 pm

sa inteleg ca a inceput in forta proiectul pupi felicitari
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de crixuta Lun 26 Oct 2009, 9:19 pm

andreea_2008 a scris:sa inteleg ca a inceput in forta proiectul pupi felicitari

pupi Multumesc mult....da, de azi in forta bine de tot....dar au mers lucrurile bine....daca il incepeam acu cateva luni, era si mai bine.....da na, mai bine mai tarziu decat niciodata Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5 - Pagina 9 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB