Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyAstazi la 3:53 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

+16
SilviaDumitrescu
an-deea
teisoara
alessia
Giobsy
ana_bela
deiutza23
juliennej
ramomic
Roxy
avr_dana
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
livia1981
arime
20 participanți

Pagina 21 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de alessia Mar 06 Oct 2009, 7:22 pm

DANA hug .

Bafta multa la dieta!!!!!!!!!!! Te-ai hotarat daca numeri calorii sau tii ceva anume?
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Mar 06 Oct 2009, 9:21 pm

Buna Alessia pupi

Pai deocamdata o sa incerc sa pap cat mai sanatos si sa ma incadrez in 1500-1600 cal..atat cat se pot numara . De ex la diferite ciorbe sau mancaruri nu stiu nr de cal, dar o sa aproximez. In rest fructe legume fara prajeli si cat mai sanatos.

Felicitari pt noile achizitii wink Cred ca-ti stau super. Poze ceva?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mar 06 Oct 2009, 9:28 pm

Halinutza, ma bucur ca ai trecut oe la noi.
Da, e super cand creste burtica love , is topita dupa cel mic, asa ce se agita in burtica, parca al fi al meu wink
Da, am inceput sa fac lately mai multe plimbari si se simte la forma fizica.
Oricum am pus peste tot, inca nu mi se pare ca arat groaznic, insa am pus si pe fund, picoare, si pe sani, mamaaaa, toata lumea ramane cu ochii pe sanii mei Smile, si fetele comenteaza toate rade .
O sa fie bine, asta e, sanatate sa avem amandoi, si eu si webbitu cel mic Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 06 Oct 2009, 10:36 pm

am venit si eu cu raportul, cam merit bataita dar n-a fost cu intentie

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:00
Cafea, 200ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sare, 0 zahar
Lapte Cedra 3,5%, Napolact, 30ml - 18 calorii, 0.9 proteine, 1.1 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
Biscuiti digestivi, Viva, 50g - 226 calorii, 3.5 proteine, 9.5 grasimi, 0 colesterol, 31.5 carbohidrati, 3.5 fibre, 225 sare, 7 zahar

Gustare 1, ora 12:00
Ceai rosu cu vanilie, Teekanne, 250ml - 3 calorii, 0.3 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 0.3 carbohidrati, 0.3 fibre, 0.3 sare, 0 zahar
Iaurt light 0% grasime Life+, Milli, 150g - 48 calorii, 5.4 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar

Prânz, ora 14:00
Piept de vita, 100g - 155 calorii, 20.7 proteine, 7.4 grasimi, 62 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 79 sare, 0 zahar
Mancare de varza dulce cu piept de pui, 100g - 54 calorii, 4.1 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 1.9 fibre, 0 sare, 2.2 zahar
Piept de pui, 70g - 121 calorii, 14.6 proteine, 6.4 grasimi, 44.8 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 44.1 sare, 0 zahar

Cina, ora 19:00
Mancare de varza dulce cu piept de pui, 100g - 54 calorii, 4.1 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 1.9 fibre, 0 sare, 2.2 zahar
Seminte de floarea soarelui prajite, Nutline, 50g - 137 calorii, 5.5 proteine, 11 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0 fibre, 1.5 sare, 0 zahar
Ciocolata Diet, Milka, 15g - 75 calorii, 1 proteine, 4.7 grasimi, 0 colesterol, 6.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sare, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 893 calorii, 60.3 proteine, (mult)43.4 grasimi, 106.8 colesterol, (mic)63 carbohidrati, 7.6 fibre, 353.9 sare, 11.4 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 90min - 368 calorii
Metabolism bazal - 1233 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1601 calorii
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Mar 06 Oct 2009, 10:41 pm

Buna seara!
Multumesc tuturor pt felicitari, la fel va doresc si eu voua, casnicie indelungata, fericire si multa intelepciune!
Deiutza spor la lucru si bafta la interviu, poate totusi iti ofera ceva mai bun wink
Dana felicitari pt mobilizare, tine-o tot asa! Eu as lasa torturile, dar nu prea ma lasa ele pe mine Embarassed Fetelor nu va apucati de tortalit ca nu va mai lasati!
Alessia sa porti sanatoasa toate lucusoarele, cand ai timp sa ne mai arati niste poze!
Cris asa e, conteaza sa fie bebe sanatos, tu la ambitia ta sigur vei ajunge repede la silueta de dinainte de sarcina, in plus vad ca esti cumpatata si acum, nu faci ca altele Embarassed
Andreea ai mancat putin caloric, tot la SB esti?

Eu azi nu m-am putut tine ca lumea de disociatul meu, sunt cu ciclonul pe cap si as manca non-stop. Totusi sunt multumita ca n-am dat iama ca altadata in mancare, de maine sper sa-mi revin.
Noapte buna tuturor!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 06 Oct 2009, 10:44 pm

momentan nu-s la nici o dieta, stiu ca am mancat putin caloric dar chiar n-a intrat nimic mai mult Sad
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de ana_bela Mar 06 Oct 2009, 11:08 pm

Salutare fetele
Am trecut sa va pupacesc.
Livia, Multi ani impreuna sa aveti, cu fericire si numai impliniri. kiss
Am fugit la nani. Ma si doare capul. Cred ca o sa bag si un cei.
Va pupacesc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 06 Oct 2009, 11:20 pm

pupi ana

l.e.: ies si eu, noapte buna pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de alessia Mier 07 Oct 2009, 1:16 am

Fetelor,mi-am terminat treburile si m-am uitat si la poze.

DANA,DAVID are ochisori superbi kiss .Eu n-am facut poze de ceva timp;sper sa-mi gasesc ceva timp si chef si sa mai fac.

ANDRICO,ai papat asa putiiiin!!!!!!!!!!! Mie nu mi se intampla niciodata sa ma simt plina la sfarsitul zilei cu doar 900 cal harnica .

CRIS,vezi si bebe face miscare prin burtica sa fie intr-o buna forma fizica cand se intalneste cu voi.Joaca fotbal,face bicicleta.E de admirat,tinand cont ca nu are prea mult spatiu sa se invarta pe acolo. . . bebic

Noapte buna tuturor Sleep Sleep Sleep
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de ramomic Mier 07 Oct 2009, 2:24 am

Buna seara fetele pupi hug .
Imi pare rau ca am lipsit atat, dar e motivat (din pacate Neutral ).
Avem multe stresuri pe cap acum si am mai avut de-a face si cu o enterocolita urata rau Sad ... i-a prins pe mama si sot pt.inceput, apoi cumnata, nepotelul meu, 3 prieteni, un unchi zid, un adevarat cosmar Sad Sad Sad . Tare urata e boala asta shot ... Marutza 3 zile nu a vrut sa manance absolut nimic, iar apoi intr-o noapte a vomat si de a doua zi a fost bine, iar eu am patit la fel Shocked . Restul au tras-o cate o saptamana cu greata, diaree, ameteli cu toate pastilele si prafurile din lume ametit . Sper ca am scapat de virusi definitiv ca am "sterilizat" toata casa + hainele spalate la temperatura mare bine .
Cu kg-ele stau mai bine acum Merci ... am incercat sa mananc cat de cat rational si sa-mi amintesc pe cat posibil de Monti wink . Dimineata aveam 84.1 kg, deci nu am scazut mult la cantar, dar hainele par sa spuna cu totul altceva Smile + ca am ajuns la curea din nou la gaura de dinainte de a incepe sa pun pe mine Merci .
Se pare ca vine ciclonul peste mine, desi dupa calcule ar trebui sa mai astepte vreo saptamana Shocked ... o fi de la stres probabil.

LIVIA, te pup si va doresc La multi ani fericiti impreuna!, sa va iubiti si respectati toata viata, sa va bucurati de ingerasul vostru in fiecare zi hug . Sa nu te superi cand mai lipsesc pupi ... sti ca nu e fara motiv wink .
CRIS, un pupic mare pe burtica pt.Crixutz pupi ; mari nesimtiti sunt cei de la locul de munca daca nu ti-au dat intaietate la problema cu salariul shot . Mie mi-au marit salariul abia in aprilie, dar am avut noroc cu premiile (pt.o lansare auto, Craciun, Paste, 8 Martie ...) si mi-a iesit mai mult de 600 ron. Nu e mare diferenta, dar e vorba de 300 ron in plus pe luna wink . La noi in firma are toata lumea salariul real pe cartea de munca, dar problema a fost ca erau foarte mici salariile inainte de ultima marire Smile ... daca te gandesti ca am avut o crestere de 70% si tot nu am ajuns la un salariu super ok. Din cate stiu eu ai avut mai multe proiecte in ultimul an ... nu ti-au fost platite separat? Sti ca se iau in calcul toate veniturile, nu? Am o prietena care face doctoratul si a prins 2 proiecte super bine platite, iar acum ii vin o gramada de bani ca indemnizatie Merci .
JULIENNE am citit cu mare interes cele scrise de tine hug . Din pacate, imi dau seama din unele lucruri pe care le-ai spus ca nu procedez 100% corect in ceea ce o priveste pe Marutza mica Sad , mai ales in ultima vreme de cand ma macina stresul si gandurile Sad . Ma trezesc ca vorbesc pe un ton ciudat cu ea si saracutza nici nu stie de ce zid . Prin urmare, sper sa am timp sa studiez mai mult problema si sa invat sa las deoparte gandurile si stresul cand suntem impreuna hug . Mai nou isi gaseste singurica fel de fel de jocuri, gen facut de mancare si mers la cumparaturi ... ca doar asta o vede pe mami facand zid si canta toata ziua te miri ce Smile . O preocupa de asemenea incaltamintea si hainele altora rade + gentile si posetele de orice fel Smile .
Daca o las cu ai mei sau la socrela pt.cateva ore, radiaza de fericire cand ma intorc si ma strange intr-una in brate, imi spune "te iubesc mami" si "iubitule" (asa ii spune buni cand o imbratiseaza), dar nu stiu daca ar fi intr-o colectivitate cum s-ar manifesta, presupunand ca acolo ar avea activitate pe cand acasa cu bunicii nu poate face mare lucru Smile . In fine ... tare mi-ar place sa o vezi putin, poate ai reusi sa-ti dai seama daca am pus-o pe drumul cel bun Merci .
DEIUTZA, ANDRICA, DANUTZA nu fiti descurajate cu locul de munca, eu vreau sa fiu optimista in ce priveste evolutia economiei noastre ... vreau sa il cred pe Base cand spune ca ne revenim in 6 luni Smile . Si vorbesc foarteeee serios; de multe ori ma gandesc ca ma zbat ca nebuna sa obtin creditul asta acum, dar oare voi avea din ce sa-l platesc? Alung insa repede gandurile astea si imi propun sa vad situatia in roz Merci . Bafta multa fetelor, sa va gasiti jobul potrivit fiecare si platit pe masura asteptarilor pupi hug . DANA_mi si tie iti doresc asta bineinteles pupi .
ARIME nu sunt la curent cu acel concurs de crosetat, dar sunt tare curioasa daca ai iesit castigatoare Smile . Mi-a placut tare mult ideea ta pupi . Caut imediat subiectul sa vad daca s-a incheiat concursul wink . Pup balaur dulce hug .
AND-EEA mi-a fost dor sa te "vad" ... bine ar fi sa mearga toate struna si sa ne intalnim pe aici zilnic ca si pe vremuri Smile .
ALESSIA si mie mi-a fost dor de voi hug prietenie , dar nu promit nimic deocamdata cu intratul mai des pe forum pt.ca mai avem multe de rezolvat si multe stresuri de trecut, iar seara sunt franta de oboseala, asa ca de multe ori (daca reusesc sa deschid calculatorul) abia citesc cate o pagina sau doua si mi se inchid ochii cascat . Ce mai face bb Vani?
ROXA mi-e dor de tine prietenie hug .

PS: DEIUTZA, distractie faina la nunta pupi .
Va pup fetelor si va doresc tot binele din lume pupi prietenie .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Mier 07 Oct 2009, 4:33 am

salutare fetelor!

livia-la multi ani fericti impreuna!
ramo-bine ai revenit printre noi hug tare as vrea sa o vad pe maruta sipe tine si eu.poate se intimpla la iarna.sintem cam 50-50%sa mergem in ro..asa ca de merg,poate ne vedem.as vrea sa le vad si ne intilnim mai multe fete,dar cine stie cum o fi...
azi am mincat proteine,salata de tofu+alune si fructe uscate.
am fost si la gym-o ora si 5 minute de alergat si mers rapid +100 abdomene si 4 serii ex pt brate.

va doresc o zi buna tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 07 Oct 2009, 9:32 am

Neata fetelor
Ramooo, ce ma bucur ca ai venit pupi. Chiar daca nu apuci sa citesti tot, mai intra si mai lasa cate un mesaj hug
La mine la servici surpriza mare: mi-au trecut salariul pe cartea de munca tot, pe septembrie inclusiv ....nu-mi vine a crede....am zis ca am ajuns sa ne bucuram de drepturile noastre de zi....am fost coplesita.....
Naspa e ca nu stiu cum va fi cu lunile descoperite, daca mi le va plati diferenta in mana la prenatal, cele unde nu aveam tot venitul trecut....om vedea....Apropo de credite, am inteles ca ING ul ofera un credit asemanator cu Prima Casa, dar conditii mult mai bune, vezi si tu, azi mi-a zis si mie cineva.....
Halinutza, bb are loc acuma s se miste mai greu ii va fi cand va mai creste Smile
Va poop, ca butonez de juma de ora deja ...am o tragere de inima la munca,,,,,,
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 07 Oct 2009, 9:35 am

alinutza nici mie nu mi se intampla prea des una ca asta rade rade rade de obicei mananac de la 1200 in sus
cris ma bucur tare mult ca ti-a trecut tot salariul pupi
ramo sanatate multa pt toata familia si bafta cu creditul. abia astept sa te mai linistesti si sa poti intra mai des kiss

l.e.: imi iau si eu zborul spre facultate, vb maine. sa aveti o zi cat mai frumoasa pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 07 Oct 2009, 2:48 pm

buna ziua fetele,abia de 30 de min am ajuns de la Deva si imediat mergem la tara.
cu jobul mi-au oferit ce ma asteptam si nici asta sigur,ca au vazut ca nu-mi prea convine sa lucrez muncitoare,au zis ca ma suna ei,dar ii refuz mai mult ca sigur.

ieri am mancat 1290 cal si azi dim am avut in sfarsit 62 de kg.
azi am mancat doar cafea cu lapte,un ceai si iahnie de fasole.
am umblat azi de ma dureau picioarele si am trecut pe langa vreo 3-4 fornetti si aveam o foame de lesinam,cu greu am rezistat sa nu cumpar.
mi-am luat si boleroul ca a venit,asa ca maine merg de la 12 doar la epilat si pensat si vineri tre sa calc hainele.am cumparat s cadouri pt 2 nepotei si pt toate matusile,a mai ramas sa luam doar florile sambata si gata cheltuielile,dar cu ce dam la nunta ajungem cam la 20 de milioane,vai de capul nostru.
va las acum sa ma intind juma de ora,vb maine dim,paaaaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Mier 07 Oct 2009, 3:03 pm

Buna fetelor

Azi am colindat si eu un pic pe afara si am intrat in casa sa ma incalzesc la un ceai si acusik plec dupa DAvid.

RAmo hug pupi treci mai des pe la noi macar cu un salut wink SAnatate multa si sper sa fi scapat de virusi.

Cris felicitari ....pt drepturi;e tale. CIudat , dar asa e la noi in RO. E bine si atat decat deloc, nu?

Deiutza ...moamaa ce de-a bani. EU sincer mi-am luat o sg rochita vara asta si am mers numai cu ea...bine ca doar 2 nunti am avut...si nu pot decat sa ma bucur. Nu prea fac investitii de genu , ca nu prea imi stau bine rochitele si ma plictisesc repede de ele. Incerc sa le combin- fuste, pantaloni corset, bluze ceva si iese.....

Azi am papat pana acum
- o babana
- o cafea
- un pateu +rosie+60 gr paine
merg sa calc sa vad cat mai am voie azi :P

le: am papat 562 calorii si e ora 15, zic ca-i bine.
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 07 Oct 2009, 3:50 pm

Hello fetele,

Iertare ca nu am mai dat nici un semn de viata, dar atunci cand vine una rea se strang toate, imi e greu sa spun tot ce s-a intamplat de o saptamana incoace, dar sper de aici incolo sa rasara soarele si pe strada mea. De citit nu am apucat desi de dimineatza stau cu laptopul deschis si incerc sa ma concentrez sa citesc, dar nu reusesc.

Va pup si va doresc tot binele din lume hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de alessia Mier 07 Oct 2009, 7:12 pm

Buna fetelor!

RAMOOOO,ne bucuram ca sunteti bine acum cu totii si ca ati scapat de enterocolita! Ce mai face Marutza? Cand ne mai pui poze cu ea? pupi

DANA-bravo,vad ca te-ai pus serios pe dieta. Sper sa ajungi de tata asta acolo unde iti doresti.

DANA_ME,sper sa treci cu bine peste toate problemele.Noi suntem aici,daca ai nevoie de un umar pe care sa plangi.

Eu n-am nici un chef azi de servici;dupa 2 zile libere ,intotdeauna e greu sa ma intorc la servici...

Azi am facut 30 min de Pilates si sper sa reusesc diseara sa intru sa dau si raportul.In felul asta ,poate n-o sa trec de 1500 cal...

DEEA- sper sa vii si cu multe poze de la nunta.Iti urez distractie placuta de pe acum.

CRIS,ma bucur ca ai parte de vesti bune de la servici.

Va pup pe toate,o seara frumoasa!
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Mier 07 Oct 2009, 7:58 pm

am revenit cu raportul

CALORII INGERATE
*Micul dejun, ora 09:30*
Cafea preparata, Jacobs Kronung, 200ml - 4 calorii
Zahar, 10g - 39 calorii
Banane, 100g - 89 calorii

*Prânz, ora 13:13*
Rosii, 50g - 9 calorii
Paine neagra, 60g - 196 calorii
Pateu cu ficat de gasca, Scandia, 100g - 228 calorii

*Gustare 2, ora 16:26*
Paine feliata graham, Titan, 20g - 45 calorii
Fasole boabe fiarta, 150g - 198 calorii
Bors de sfecla rosie, 300ml - 76 calorii

*Cina, ora 19:28*
Bors de sfecla rosie, 300ml - 76 calorii
Castraveti in otet, 20g - 3 calorii

*Gustare 3, ora 19:30*
Seminte floarea soarelui, fara sare, Djili, 50g - 324 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1287 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Lucru la PC, 30min - 62 calorii
Mers, 40min - 251 calorii
Stat in picioare, 60min - 128 calorii
Metabolism bazal - 1538 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1979 calorii
Calculator calorii: calorii.slabute.ro
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 07 Oct 2009, 8:42 pm

Dana_mi, suntem langa tine, ai vazut ca noi tot povestim pe aici, varsa tot s te eliberezi hug
Dana, clar ca e mai bine decat sa nu se rezolve nimic, da am nebunit de la atata calcule, in curand cred ca ma fac consilier de maternitate, clar.....
Deiutza, maaaaaamaaa ce de bani. Da de ce tre sa faci cadouri la toate matusile?
La mine in seara asta am primit destule vesti: sotului meu nu i-au dat tiketele de masa pe ultima luna lucrata la ultimul job, cica n-au ajuns, ca aia acolo le impart ca pe paine cu salam. Asa de tare m-am enervat ca s-au dat in stamba taman acuma, si i-am facut panarama si sotului ca nu s-a certat mai mult cu ei. I-am zis sa-mi dea sa ii sun eu, daca il prind ever pe undeva pe fostul lui sef, il fac cu ou si otet, ca el si nevasta sa se mai si prefac ca sunt taaaare omenosi.
Veste buna: cica imi incepe proiectul ala pe 20 zid zid zid zid ....daca asa, stau pana cad pot la servici, uffff, pana nu vad nu mai cred, da cica in sf au semnat contractul.
Pun si 3 pozici, burtica e de seara, dupa cina, dimineata nu e chiar asa imensa, insa a crescut mult, oricum Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de ana_bela Mier 07 Oct 2009, 11:29 pm

Buna seara fetele.
Dana_mi, sper sa se duca toate relele de la tine.
Cris, merg sa vad pozele.
Ramo, mi-a fost dor de tine si de povestile lu Maruta mica. Ma bucur ca sunteti bine.
Alessia, tu oricum esti frumoasa si slabuta.
Pup restul fetelor. merg si eu la culcare, ca sunt rupta. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 08 Oct 2009, 8:45 am

buna dim fetelor,azi sunt mai libera pana la 11,apoi iar am destule de facut pana deseara.
ieri am mancat 1190 cal,a fost super bine ca am mancat alim satioase,dar azi iar am 62,3 kg,clar tre sa ascund cantarul,ca deja iar ma deprim.
RAMO ma bucur ca ne mai scri si imi pare tare raui de ce ati patit,sanatatea e chiar cea mai importanta in viata,sa dea Dumnezeu sa aveti multa sanatate de acum incolo hug .
CRIS esti tare frumoasa cu rochitza si burtica e tare frumoasa,abia astept sa mai creasca sa facem comparatii intre poze love .
ANA a crescut mare Iannis,cred ca deja simti cand il ti in brate,asa repede trece timpul.
DANA-MI imi pare rau ca ai trecut prin rele,sper sa se rezolve totul si sa vi cu vesti bune.
CRIS n-am mai fost in satul asta unde e nunta de mai mult de 8 ani si nu vreau sa mergem ca milogii,macar 1 data la 8 ani sa ne cheltuim.acolo stau cei 3 frati ai soacrei mele si la sotiile lor le-am luat cate o cutie de Poiana Chokotoff,una la o verisoara primara de-a lui Tony care e mamica de 2 ori si una soacrei mele,am luat 2 masinute pt cei 2 nepotei cu 50 de lei si ceva dulciuri pt ei de vreo 30 de lei.as fi vrut sa le iau mai multe,dar se aduna toate cheltuielile o data si din pacate nu am putut mai mult de atat.

beau cafeluta cu voi,poate mai apare cineva si caut o reteta de ciorba de burta.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Joi 08 Oct 2009, 9:12 am

Neata fetelor
Multumesc Deiutza....
Eu acu daca ma gandesc sa stau cat mai mult la servici, ma gandesc cu frica la dimensiunile burticii mele la iarna.....
Sper sa fie bine, imi bagam picioarele, dar mi-ar placea sa lucrez la proiectul asta inainte sa plec, plus ca daca stau acasa iau f putini bani. Daca mai stau la servici, iau si salariu intreg, il am trecut si pe cartea de munca, poate reusim pana in ianuarie sa ne facem un credit amarat pt casa (sper), avem atatea de cumparat pt bebe, si mai iau si bons pe langa salariu, si tichetele...deci nu e de ici de colo, se simte bine la bugetul casei.
Daca e totul ok, macar trag acuma, si incerc mai degraba sa stau cat mai mult cu bebe acasa cand se naste....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 08 Oct 2009, 9:17 am

neata fetelor
dana_mi imi pare rau ca ai pb, dc ai nevoie sa te descarci undeva noi suntem aici si te ascultam pupi
cris ai o burtica frumoasa foc si-ti sta super bine in rochita. bafta multa cu proiectul, sa iasa asa cum vrei tu si cum e mai bine pt tine si bebe

raportelul de ieri:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 09:30
Sunca pui, Caroli, 60g - 59 calorii
Rosii, 50g - 9 calorii
Perle de branza cu iaurt, Exquisa, 50g - 42 calorii
Lapte Cedra 3,5%, Napolact, 30ml - 18 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii

Gustare 1, ora 11:15
Iaurt light 0% grasime Life+, Milli, 150g - 48 calorii

Prânz, ora 12:30
Paine de cereale, BioBio, 50g - 91 calorii
Tocana de legume, Olympia, 100g - 125 calorii
Pulpa curcan, fara piele, 100g - 108 calorii

Gustare 2, ora 14:00
Baton cereale cu ciocolata Fitness, Nestle, 23.5g - 90 calorii

Cina, ora 19:30
Pulpe de pui, 150g - 317 calorii
Paine de grau, alba, 30g - 80 calorii
Seminte de floarea soarelui prajite, Nutline, 20g - 55 calorii

Gustare 3, ora 17:00
Banane, 200g - 178 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1222 calorii, (mult)81.2 proteine, (mult)44.6 grasimi, 210 colesterol, (mic)125.5 carbohidrati, 12.3 fibre, 566.9 sare, 34.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 60min - 246 calorii
Metabolism bazal - 1233 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1479 calorii


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Joi 08 Oct 2009, 9:19 am, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 08 Oct 2009, 9:18 am

neta ANDRICA.
neata CRIS.
ma bucur ca se anunta vesti bune,o sa fie bine cu burtica mare,perioada de gravida e f frumoasa,asa ca nu te mai gandi ca o sa-ti fie greu la iarna,gandeste-te ca va fi frumos love .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 08 Oct 2009, 9:21 am

neata deiutza pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 21 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 30 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB