Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:16 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

+16
SilviaDumitrescu
an-deea
teisoara
alessia
Giobsy
ana_bela
deiutza23
juliennej
ramomic
Roxy
avr_dana
dana_mi16
crixuta
andreea_2008
livia1981
arime
20 participanți

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 23 Sept 2009, 9:22 am

andreea_2008 a scris:
ce de bunatati ati pus pt iarna fetelor, imi trimiteti si mie? wink

BA Mie, mie.......
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 23 Sept 2009, 9:24 am

crixuta a scris:
andreea_2008 a scris:
ce de bunatati ati pus pt iarna fetelor, imi trimiteti si mie? wink

BA Mie, mie.......
le impartim? foame
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 23 Sept 2009, 9:26 am

andreea_2008 a scris:
crixuta a scris:
andreea_2008 a scris:
ce de bunatati ati pus pt iarna fetelor, imi trimiteti si mie? wink

BA Mie, mie.......
le impartim? foame
Ok............spuse Cristina fara tragere de inima rade rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 23 Sept 2009, 9:31 am

ANDRICA ai masurat bucatica de praji cu ruleta rade rade rade ?
eu la o buc de 7/7 cm puneam 200 de cal/buc,are super multe cal dar e si super buna.
eu dc fac eu ceva si miroase in casa sigur nu rezist,nici nu ma chinui.mai bine nu fac,dar dc am citit atatea pe bloguri ieri mi s-a facut o pofta de dulce si cel mai la indemana mi-a fost sa fac strudele cu mar ca se fac usor si au putine ingrediente.

mey de ce nu stati voi mai aproape ca pe bune v-as fi trimis pe conductorul de la tren zacusca.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 23 Sept 2009, 9:39 am

facea si mama o zacusca buna inainte...dar s-a lenevit si nu mai face nimic rade rade rade asa ca at cand am pofta ori imi cumpar ori mananc de la mama lui iubi
deiutza am aproximat din ochi nu cu ruleta :P nu conteaza cate cal a avut ca per total ieri sigur nu-s multe, numai ca n-a fost prea SBI zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 23 Sept 2009, 9:42 am

stiu ca tu nu numeri cal,eu ziceam pt mine,ca ma enerveaza ca are asa multe cal,as putea sa mananc fara probleme 4 buc dc nu am mancat si altceva si se aduna o gramada de cal SadSad.
gata,am fugit,paaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 23 Sept 2009, 9:47 am

spor la cumparaturi, sa gasesti ceva frumos wink
kiss pupi hug hug pupi kiss


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Mier 23 Sept 2009, 10:09 am, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 23 Sept 2009, 10:07 am

deiutza23 a scris:ANDRICA ai masurat bucatica de praji cu ruleta rade rade rade ?
eu la o buc de 7/7 cm puneam 200 de cal/buc,are super multe cal dar e si super buna.
eu dc fac eu ceva si miroase in casa sigur nu rezist,nici nu ma chinui.mai bine nu fac,dar dc am citit atatea pe bloguri ieri mi s-a facut o pofta de dulce si cel mai la indemana mi-a fost sa fac strudele cu mar ca se fac usor si au putine ingrediente.

mey de ce nu stati voi mai aproape ca pe bune v-as fi trimis pe conductorul de la tren zacusca.

Vaiiii ura ai face tu asta? click

Tre sa aiba si soacra, il bat pe sotz la cap sa o puna sa trimita odata, ca am pofte rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 23 Sept 2009, 10:17 am

Neatza fetele, am trecut sa va salut, nu v-am citit pentru ca nu am avut cand, am sa va citesc mai tarziu umpicut, acum ma duc la trebi! kiss pe toate si o zi faina sa aveti!!!!!!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 23 Sept 2009, 10:22 am

spor la trebi wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de dana_mi16 Mier 23 Sept 2009, 10:39 am

Mersi Andrica pupi
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime Mier 23 Sept 2009, 11:26 am

'neata fetelor!
welcome Alessia hug

Am citit din urma aseara, mult s-a mai scris si acum nu mai stiu ce si cum...
s-a discutat despre nebunii culinare pt. iarna, despre multe... fete harnicute printre noi wink
Juli tare faine informatiile tale, nu ai vrea sa fac un topic special cu toate cele despre "montissori", (nu stiu daca am scris bine dar nici rabdare sa caut sa ma corectez nu am acum...), ar fi pacat sa nu impartasim si celorlalte fete cu bebei ceea ce ne spui tu, si de ce nu fiecare sa posteze la acel topic informatii, activitatile cu copiii... eu oricum pe viitor vreau sa va arat ce activitati am cu Raisa wink Sa-mi spui ce parere ai, ar fi pacat sa se piarda aceste informati pretioase printre mesajele noastre de dieta... wink
Deiutza bafta in alegerea rochitei wink
Noi ne pregatim de plimbarica, profitam de soarele de afara Smile
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Mier 23 Sept 2009, 11:41 am

Buna fetelor!
Eu am alt comp, nici nu-mi vine sa mai instalez nimic pe el, poate maine vine si-l ia si pe asta. O sa folosesc intenetul si cam atat. Macar am de pe ce sa intru sa vb cu voi pupi
Alessia bine ai revenit! pupi Sa nu ne mai parasesti asa mult timp. Bafta la numarat calorii!
Juli nu mi-a iesit ieri figura cu cuburile, mai incercam azi, pana se prinde cum el ce se face cu ele. O rasturnat formele alea geometrice pe jos si si-o pus fundul in castron. N-am reusit sa-l fac sa le mute, sau sa le puna inapoi, nici n-am insistat prea mult. Apoi i-am mai adus niste castroane de mai multe marimi sa le bage unul intr-altul, erau 4, cate 2 le-o pus, dar mai mult nu. Oricum multumesc mult de sfaturi, o sa incerc si cu sticla, dar ceva mai mare decat boabe de fasole, el baga totul in gura. Acum are 1 an si 8 luni, tu poti sa vi cu orice idei, eu le pun in aplicare si va spun ce-o iesit Smile
Aseara m-am speriat ingrozitor. Eram toti prin camera, Stefan fugea agitat, dar nu l-am bagat in seama, la un moment dat incepe si sa tipe, m-am dus la el, avea un carabus din ala ce zboara si miroase urat in mana, ala il gadila si el tipa de numa. Bine ca n-o ajuns cu el in gura ca nu stiu ce faceam zid Probabil ca asta urma, dar il gadila in mana si s-o speriat. Nici nu stiu pe unde o intrat, poate l-am adus noi de afara. Shocked
Deiutza spor la cumparaturi, sa gasesti ceva frumos!
Legat de torturi, eu am facut pana acum cu 25 lei kg, nu stiu daca e mult sau putin, o astept si eu pe Arime sa ne spuna ea cu cat face. Eu am facut mai mult cu frisca, ai vazut.
La noi in oras preturile sunt 35lei cu frisca, 45lei cu pasta, decoratia separat. Am vorbit cu o tipa, o comandat un tort Hello Kity cu pisicuta, 1 kg, 80 lei Shocked mai mult a costat-o decorul.
Dana_mi spor la treaba, sa ne spui ce-a iesit!
Eu n-am mai fost dupa vinete si gogosari pt zacusca, sotul a stat toata noaptea sa-mi faca compul si acum doarme shot
Arime pupi pe mine ma intereseaza, cand ai timp sa ne povesteti!
Pup toate fetele! Revin mai tarziu!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Giobsy Mier 23 Sept 2009, 11:46 am

deiutza23 a scris:ANDRICA ai masurat bucatica de praji cu ruleta rade rade rade ?
eu la o buc de 7/7 cm puneam 200 de cal/buc,are super multe cal dar e si super buna.
eu dc fac eu ceva si miroase in casa sigur nu rezist,nici nu ma chinui.mai bine nu fac,dar dc am citit atatea pe bloguri ieri mi s-a facut o pofta de dulce si cel mai la indemana mi-a fost sa fac strudele cu mar ca se fac usor si au putine ingrediente.

mey de ce nu stati voi mai aproape ca pe bune v-as fi trimis pe conductorul de la tren zacusca.

"...Si nu ne duce pe noi in ispita..." Trenul accelerat Timisoara-Iasi trece si prin Simeria si prin Vatra Dornei. wink Ce zici?
Da' acu' nu te speria, ca am glumit. peace
Spor in toate albinutelor!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Mier 23 Sept 2009, 11:49 am

rade Eu nu m-am gandit la asta Giobsy Smile
Trenul vine de la mine, trece pe la Deiutza, apoi pe la tine si merge la Cris lol!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Giobsy Mier 23 Sept 2009, 11:51 am

livia1981 a scris:rade Eu nu m-am gandit la asta Giobsy Smile
Trenul vine de la mine, trece pe la Deiutza, apoi pe la tine si merge la Cris lol!

Pai atunci e musai sa-mi trimiti si tu ceva. Ca eu o sa aperciez maxim, si ca sa nu ramana Cris in paguba, o sa-i povestesc ce bun a fost. pupi
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime Mier 23 Sept 2009, 12:01 pm

Livia pupi bine ca mi-ai amintit, acum stiu ce trebuia sa mai scriu in mesaj hug
pret tort: 50ron/kg (atat cu pasta, cat si cu butter cream-ul), depinde si de zona acum, in Bucuresti sunt toate mai scumpe decat in provincie... !
Stiu ca Dana a spus ca nu-i place zaharul, eu una nu simt chiar atat de dulce torturile cu pasta acoperita, mai ales ca nu-l fac pe tot dulce. La insiropatul nu pun foarte mult zahar in sirop si mai depinde si de crema din interior. Este de preferat cand acoperi cu pasta de zahar sa ai o crema de lamaie si una de cioco/ mousse de cioco de exemplu... felia de tort este mancata cu placere si nici gretoasa nu este, nu am avut deloc plangeri pana acum!
Deiutza ai spus ca ti-am dat o idee cu butter cream-ul, ma bucur, este o alegere faina de decorat si tortul iese delicios, dar ar fi de preferat o crema de lamaie, mai ales ca si aici se foloseste zahar wink

gata, fug ca suntem in intarziere... hug
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 23 Sept 2009, 12:01 pm

Giobsy a scris:
deiutza23 a scris:ANDRICA ai masurat bucatica de praji cu ruleta rade rade rade ?
eu la o buc de 7/7 cm puneam 200 de cal/buc,are super multe cal dar e si super buna.
eu dc fac eu ceva si miroase in casa sigur nu rezist,nici nu ma chinui.mai bine nu fac,dar dc am citit atatea pe bloguri ieri mi s-a facut o pofta de dulce si cel mai la indemana mi-a fost sa fac strudele cu mar ca se fac usor si au putine ingrediente.

mey de ce nu stati voi mai aproape ca pe bune v-as fi trimis pe conductorul de la tren zacusca.

"...Si nu ne duce pe noi in ispita..." Trenul accelerat Timisoara-Iasi trece si prin Simeria si prin Vatra Dornei. wink Ce zici?
Da' acu' nu te speria, ca am glumit. peace
Spor in toate albinutelor!

Mmmmm, de la Vatra Dornei veverite, de la tine zacusca :D

Fie primita aceasta mancare oferita din inima....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime Mier 23 Sept 2009, 12:04 pm

daca va ganditi si trenul trece si pe la mine, clar va trimit la schimb ceva tortulet lol!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Giobsy Mier 23 Sept 2009, 12:11 pm

Ura! Este tren accelerat Bucuresti - Vatra Dornei!!!!
Asa ca...zacusca, tort, ce mai? sunt o rasfatata.
Aveti grija ce spuneti, ce promiteti ca eu inregistrez. wink
In schimb, la primavara, va trimit sirop de brad (ca poate uitati pana atunci rade ).
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de livia1981 Mier 23 Sept 2009, 12:14 pm

arime a scris:Livia pupi bine ca mi-ai amintit, acum stiu ce trebuia sa mai scriu in mesaj hug
pret tort: 50ron/kg (atat cu pasta, cat si cu butter cream-ul), depinde si de zona acum, in Bucuresti sunt toate mai scumpe decat in provincie... !
Na m-ai spart. Deci la voi sunt preturi duble Shocked Eu daca as pune atat, nu mai vand nimic, v-am spus in cofetarie cat e, dar oricum nu se compara, una e un tort facut in casa cu oua, lapte, etc si alta e unul facut din prafuri. Normal ca astea de casa ar trebui sa fie mai scumpe.
Luna viitoare o sa am unul pt botez si deja am stabilit pretul, de 25/kg. Asta e marea mea provocare de pana acum, sper sa fac fata Smile
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de crixuta Mier 23 Sept 2009, 12:34 pm

Super tare chestia asta cu torturile....ma gandeam ca iese fain, insa trebuie sa mai scazi si ingredientele.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 23 Sept 2009, 1:00 pm

eu dc as face torturi sigur n-as putea sa ma abtin sa mananc si eu rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de juliennej Mier 23 Sept 2009, 1:39 pm

salutare

arime-poti face subiect separat.
metoda se numeste Montessori,dupa Maria Montessori,italianca si primul lor femeie doctor.A fost inovatoare in f multe domenii.

nici un tren nu trece pe la mine si alina?Sad

livia-mai incearca si arata-i tu f incet la inceput,cum sa faca.

deea-pt cel mare,poti incepe sa ii scrii litere,pe bucati de foiea,fiecare separata,literele de mina,si cind ii dai foaia cu litera,ii spui"asta e litera "b" ,de la..."bonzar".ii mai dai un ac si ii arati cum sa intepe pe conturul litereri facute de tine.
ar fi multe alte materiale de care ar fi el interesat,dar e greu..pt ca nu le poti face.ai mai putea incerca sa scrii toate litere alfabetului pe foi de marimea cartilor de joc ,cu o culoare vocalele si cu alta consoanele si in fiecare zi sa faci cite 3 litere cu el.intotdeauna sa spui sunetul literei si nu "a,be,ce..."
pt mate,daca stie numerele deja,fa din nou numere ,mai intii de la 1-4 si ia pitricele .ieie cu el numarul 1 si numarati o pietricica dedesubtul cardului cu nr.
iei nr 2 ,numarati 2 pitercile,3 ,numarati 3 pitericele,4,-4 pitericele.nu merge mai departe de numarul 4 pina vezi ca stapineste f bine cele 4 nr.nu trebuie sa fie pitricele..pote sa fie orice altceva.fa cardurle cu nr intr-o maniera frumoasa.daca el scrie,lasa-l pe el sa le faca.o sa fie f incintat.iar ca obiecate de nr,orice altceva.eu am ,la mine in clasa,marbeles...

no,v-am pupat,o zi faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de avr_dana Mier 23 Sept 2009, 1:49 pm

buna vorbaretelor

Eu l-am dus pe DAvid la gradi la 8.45 si am venit acasa si pana acum am stat numai pe la bucatarie si am gatit.
Acu as dormi un pic....si poate prind vreo juma de ora si apoi ma duc dup a strunf la gradi.

Arime si eu is curioasa ce activitati faci tu cu Raisa. Al meu dupa ce vine de la gradi e calare pe calculator. Joaca jocuri de copii, Reksio cu matematica si abecedar, jocuri logice , de copii oricum..dar........Mie mi-e ciuda ca nu mai vrea sa se joace cu masini cu jucarii...prea putin mai are chef de jucat.
Afara da, alearga. cu mingea etc...dar in casa ori tv ori calc. Il mai iau eu sa ne jucam cu cuburi sau masini..dar se plicti repede. CAm cat lasati voi copii la pc ?
Juli ce zici de faza cu calc??
Stiu ca un copil care petrece prea mult timp la calc devine mai interiorizat, mai inchis, nu comunica...etc etc.....dar el noo....e un zglobiu de numa ....

Alessia welcome hug ...si bine ai puncat Deiutza de la 1 oct ....ca 1 sept s-a dus de mult . Nu am stiut ca si tu ai fost in invatamant . Si mie mi-s tare dragi copii, si cand faceam practica la gradi sau scoala inventam fel de fel de fise de lucru, rebusuri colorate .....era o placere sa predau. DAr acu in invatamant in Ro e o mare varza , s-au taiat din sporuri, salarii etc....

DAna-mi sunt si eu de acceasi parere cu Alesia. Arati mult mai bine in celelalte poze. Poza de la avatar nu e chiar reusita . Spre ca nu te superi :P
Deiutza asteptam sa vedem rochita ;)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4 - Pagina 10 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 20 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB