Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

+53
mdlupu
tiana
SilviaDumitrescu
ancone
dszilvike
ioana_gramaticu
MAYA
milena
Karina33
kdana
alexia
elenita
chemio
mirela baniai
RalucaS
feliciagl
MihaelaT
denisia_16
Kristina
dandana
fufa021978
Monica
bibanu
ppisic
alexya
kla78
umdc
margot
livia_iri
mandita
alexandra13
roxana096
Lore Adela
Noemi
ioana soare
Laila
DANIELA.I
pisi
topocad
bluegray
ralucapaun
Adriana13
tomari
ariana
Dionisia
geany
mag_s
Camy
JuliaDarling
Clio_Ela
duchess
diada
Admina
57 participanți

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Vin 29 Mai 2009, 4:05 pm

am gasit pagina asta : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
masina este cea de-a doua Minilock FN 2-9
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Vin 29 Mai 2009, 4:30 pm

dionisia.Asa arata masina mea si sunt foarte multumita de ea.Se numeste altfel,dar asa e formatul. wink
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Vin 29 Mai 2009, 8:32 pm

si tot asa putin ai dat pe ea ?
surfileaza si voal,face surjet ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Vin 29 Mai 2009, 8:39 pm

Eu am cumparat-o la mana a 2a si am dat 35 de euro pe ea.Eu sunt inca la inceput si nu am lucrat foarte mult, dar sunt multumita de masina...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Sam 30 Mai 2009, 2:54 pm

ei,am cumparat-o !
nu e reglata ,dar bine ca am pe cine sa intreb ...
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ariana Sam 30 Mai 2009, 2:59 pm

Sa o stapanesti sanatoasa si te asteptam cu creatii. kiss
ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Sam 30 Mai 2009, 4:08 pm

Sa faci cat mai multe creatii deosebite;de reglat o reglezi cand lucrezi sau pe resturi de materiale. wink
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Sam 30 Mai 2009, 9:33 pm

Dioanisia, felicitari pentru achizitie, te asteptam cu poze si cu creatii!

P.S. Am despartit subiectul ca deja nu mai eram pe felie acolo...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Sam 30 Mai 2009, 9:40 pm

Dionisia sa fie cu noroc noua achizitie si din cand in cand sa o mai ungi beat
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Sam 30 Mai 2009, 9:55 pm

multumesc frumos,fetelor !
am uns-o din prima,dar mi-au trebuit 2 ore sa pricep cum se pun firele acelea!
are si manual,e alb-negru,iar firele erau colorate...
are manualul si pe internet,dar era ocupat de baieti,ce sa le faci ?
am tras la trei feluri de materiale ,chiar imi place !
trebuie sa mai pun o matase,ceva ...
cred ca nu e foarte bine reglat, o sa pun si o poza
... dar voi chiar aveti cate 4 papiote de aceeasi culoare ?
ma minunez ,o sa ma intelegeti daca va spun ca eu imi lucrez cam un produs pe an rade
poate ma voi invrednici de acum incolo
cos
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Sam 30 Mai 2009, 10:06 pm

eu am 3 albe si negre si chiar gri, albastre, dar chiar ca mi-ar trebui cate 4 din fiecare culoare! restul le am cate una din tot felul de culori, si le tin intr-o cutie maare sus pe sifonier si abia ma chinui s-o urc/cobor rade , dar sunt foarte utile! unde nu am cate 4 ate, le fac pe spon in liniara (fac 4 sponuri) sau fac la mana pe tevi (daca ai tevi de la alte ate consumate, sau pur si simplu tevi de la altceva).

Dionisia, ma bucur mult pentru tine hug ma tin minte pe mine cand mi-a venit masinuta ce emotii am avut! nici nu am putut dormi calumea rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Dum 31 Mai 2009, 9:37 am

Dionisia, sa il stapanesti sanatoasa si sa ai spor la lucru! Acum sigur vei vedea ce diferenta este si vei lucra mai mult wink
Eu am ate multe, la con in special si incerc sa le asortez cat de bine se poate. Eu zic sa pui o papiota de culoarea materialului in firul care coase drept, paralel cu marginea, pentru ca se poate vedea pe fata, putin, daca este un material elastic. Neaparat sa revi cu poze ca este un produs ieftin si se gaseste cam in orice oras mare, un Metro, deci ar fi util multora.
Diada, pupi le-am mutat inapoi, ca m-am gandit ca suntem putine posesoare de triplock, sa lasam aici discutia despre achizitia unuia, ca sa le ajutam pe cele care isi cauta unul nou. cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare

Mesaj Scris de Adriana13 Mier 10 Iun 2009, 11:35 pm

Buna seara fetelor!

Admina, vreau sa imi iau si eu un triploc ca al tau, Priv 454D (de la ei am si liniara cu care ma inteleg bine) si vroiam sa te intreb daca are si cutitase pt taierea materialului.
Nu este specificat in descrierea produsului nimic despre acest "mic-mare" detaliu. cyclops


Pupici! Flowers
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Joi 11 Iun 2009, 9:53 am

Adriana, are si cutit pentru taierea materialului, in timp ce surfileaza wink Uita-te in prima poza de la primul mesaj ca se vede, langa piciorusul presor, in dreapta, cum te uiti. Acest cutit se poate si dezactiva (se apasa pe un ditamai surubul metalic, in partea stanga, sub carcasa si se roteste in jos, va merge mai greu prima oara). Dar in rest se merge numai cu cutitul si taie... mama-mama chiar si materiale groase, ma si sperie uneori ce bine merge masinuta asta. E foarte bine ca-ti iei modelul cu transport diferential ca este foarte util, nu ai probeleme cu nici un fel de material, eu inca nu i-am pus ceva sub piciorus sa nu-mi poata surfila, inclusiv plase elastice, polar, organza, doc, tricot, chiar si material din fire tricotate (am taiat un pulovar si am modificat o tunica, cumparate din comert). Uneori mai fac mici ajustari, dar de obicei merge ca uns, desi cred ca l-am uns doar odata, de cand il am.
In alta ordine de idei ce masina de cusut ai de la Privileg? cos Sau macar spune-mi daca ai prezentat-o la Masinile noastre de cusut, ca sa stiu sa caut.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare

Mesaj Scris de Adriana13 Joi 11 Iun 2009, 10:12 am

Multumesc mult pt info hug

Sper ca in maxim 2 luni sa o pot lua, nu mai cumpar materiale, nimic-nimic, ca sa strang baniii.

Am un privileg 1416B - il voi posta la topicul de masini.


O zi buna! flower
Adriana13
Adriana13
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 253
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 12/05/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Joi 11 Iun 2009, 12:51 pm

Aseara m-am apucat sa fac si eu o rochie de casa maica -mii, doamne, ce minunat a fost sa surfilez marginile in cateva minute (putine )!
multumesc, fetelor, va iubesc love
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Vin 12 Iun 2009, 8:54 am

Dionisia a scris:ce minunat a fost sa surfilez marginile in cateva minute (putine )!

exact asta a fost si prima mea senzatie! hug pai surfilam la zig-zag de-mi venea rau!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Dum 21 Iun 2009, 1:12 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] oare la firma asta se poate face comanda si la telefon? am incercat sa sun la un nr afisat dar mi s-a raspuns ca nr nu este corect Shocked
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Dum 21 Iun 2009, 1:57 pm

Tomari, nu cumva numerele afisate sunt numai din Polonia? Eu vad ca nu sunt numere sau adrese de Romania, doar e pagina tradusa in limba noastra. Vrei un model mai bun de overlock, decat cele gasite in Metro? Eu am cautat pretul de la masinile lor de cusut, mai bune (din pura curiozitate wink ) si am gasit pe site-uri in poloneza. Zlotul lor e aproape cat leul, vreo 0.93lei la 1 zlot, deci cauta modelul care te intereseaza si fa paritatea. Ca sa comanzi... nu stiu. Incearca sa scri un mail la adresele de mail din Polonia, doar ca scrie-l in engleza (Google translete, macar) si intreaba-i cine e distribuitor pentru Romania.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Dum 21 Iun 2009, 2:33 pm

Admina multumesc ptr raspuns kiss m-a derutat pagina tradusa. M-am uitat si eu pe site-ul lor dar ptr a comanda e prea complicat, asa ca mai astept sa vad ce se aduna la pusculita.
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ralucapaun Joi 25 Iun 2009, 11:50 am

Buna,

Dionisia, cautand pe net pareri despre triploc-ul de la Metro am gasit acest forum wink Thanks you!!
Spune-mi te rog daca ti se pare fiabil, ca eu am fost la Metro si l-am vazut expus si nu arata prea bine (ma rog, pe raft toti pun mana pe produsele expuse si trag de ele), cu me Eu am lucrat la triploc la un curs de croitorie cu unul Juki, care desi e f bun ca marca, fiind uzat si vechi, se strica la fiecare 2 minute. Trebuia iar sa iei penseta sa refaci traseul atelor...Cel de la Metro cum se comporta?
Merci frumos,
ralucapaun
ralucapaun
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Joi 25 Iun 2009, 1:01 pm

eu, pana acum , sunt foarte incantata de el !
l-am uns din prima , este mai silentios decat masina de cusut
dar, recunosc, nu am umblat la toate " setarile " rade , spune ca se poate ajusta latimea cusaturii , este de desfacut un surub pe lateral, apoi de desfacut altceva pe la talpita , am surfilat un tricot dantelat, dar mai plinut, si materiale de rochii, obisnuite ; nu l-am folosit la fineturi de mare clasa, ca nu prea am avut timp, adica am avut de lucru ...
sa vad daca trece testul ...
un overlock mai scump are mai multe cusaturi ( al meu doar una ) , iar setarile se pot face mai simplu , si trebuie sa mai aiba si transport diferential
( bineinteles ca al meu nu are, este foarte simplu, dar il iubesc love )
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 28 Iun 2009, 1:31 am

Fetelor...
triplocul meu e bucatele Sad
Azi am vrut sa gasesc o modalitate de a micsora pasul, si am tot desfacut din suruburi Sad
Am scos si cutitele, si acum nu mai reusesc sa pun la loc nimic.
Si s-a intamplat exact ca in aprilie, cand ma chinuiam cu masina de cusut liniara, sa o reglez. Sotul meu mi-a sugerat sa cumpar alta. Si bine am facut, ca merge super.

Acum va intreb de overlock. M-am uitat pe site la Quelle, in Ro costa 800 de lei, iar aici costa 389 de euro, modelul 454, cred ca Admina si Diada, voi il aveti.
Nu prea e momentul acum, ca e de patit impozitul, si vine si concediul... Dar daca l-as lua din Romania, parca parca... ar mai merge.
Cum e chestia cu 2 ace, si 4 sau 5 fire? Ca nu am priceput Sad

Diada, Admina, e usor de reglat pasul? Puteti sa puneti voi 2-3 poze, cu voal surfilat? Nu am vazut pana acum cum arata.
Si, eventual, o cusatura fara cutit, una cu pas mic, si alta cu pas mai mare?

Poate reusiti zilele astea, ca daca e sa ma hotarasc, ar trebui comandat. Aici nu cred ca se desfiinteaza Quelle INCA dar vreau sa mai prind in Romania...
Chiar daca dispare, am incredere, nu cred ca se strica asa usor, soacra mea are privilegul de 17 ani, si merge f bine. Nu a avut nevoie de reparatii.

Revin... Fetelor, ce inseamna transport diferential?????????????
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Dum 28 Iun 2009, 9:59 am

Ela, eu iti recomand sa-ti iei cu transport diferential, clar. Asta inseamna ca poate sa coasa orice material, dificil, elastic sau rar, fara probleme. Daca nu ar avea transportul diferential ar increti materialele, nu ar coase pe cele dificile... Asa e perfect si diferenta e mica la pret. Da, merita comandat in Romania ca e diferenta de pret, substantiala. Am sa incerc sa fac ceva poze; deocamdata nu mi-a iesit surjeul (tivul pe voal), dar am fost sfatuita de un specialist in domeniu si cred ca stiu unde sa umblu. Este de scos ceva, nu de invartit butoane.
Pana atunci da Diada mai multe detalii, ca ea e mai innamorata decat mine. love

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Dum 28 Iun 2009, 10:11 am

Chestia cu 2 ace si 4 fire, inseamna ca daca il bagi in triplock nu mai trebuie sa-l cosi in liniara, de exemplu bluzele din jerse le cosi doar la triplock, tivurile i le faci in liniara.
Pasul e usor de reglat, eu inca mai lucrez la asta Embarassed mie nu-mi prea iese cusatura in 3 fire, adica cea ingusta, cea lata merge snur si in 4 si in 3 fire!
Voal nu a incercat sa surfilez, in schimb mi-am surfilat o perdea Smile
Cusatura fara cutit nu am folosit-o decat o data, nu mi s-a parut interesanta....

O sa revin si cu poze, acum trebuie sa ies! Eu ti-l recomand cu toata increderea!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 2 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 13 Înapoi  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB