Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

+55
elenaveronica
dana.petrescu@yahoo.com
adii
Admina
Andante
loremunteanu
Ladia
arielas
Adela Ispas
Irinax3m
barbin
bimbo
corina armasu
clodi
Panea Laura
tomari
maravela lucia florina
emmancita
decusut.ro
trasorv
Buburuza
ggeorgiana
Flora-handmade
masini.cusut.croit
danavarzaru
ancuta_ancuta
despina13cucli
Greteledelweiss
amnro
Steluzza
Karina33
rosita
diada
fulguta28
scoobbyy
aurishta
core_elena
Zadina
carmensz
otilia gergely
gobelin
CarmenClaudia
MihaelaT
monicaamza
ANCA ECATERINA
unique mode
nicole24
croitorash
julia79
PAULA CONSTANTIN
valentinadof
Butterfly_Amalia
Lia33
orhapetru
MagdaMarin
59 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 06 Apr 2013, 3:53 pm

Capitolele anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*******************************************************

Chiar astept cu mare interes detaliile expedierii si eu vreau sa-mi iau acest set,dar pretul ma incurca tare mult caci nu stiam cat e transportul.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Sam 06 Apr 2013, 7:48 pm, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Sam 06 Apr 2013, 5:49 pm

aste e de la matri.eu :
Product
Overlock feet 3 piece
Voetenset 3 € 20.66
Europe (EU): € 1.00
21% BTW: € 4.34
Total: € 26.00

iar confirare paypal arata asa :
Total amount: -€26.00 EUR (equals -119.89 RON)
Conversion from: -119.89 RON
Conversion to: €26.00 EUR
Exchange rate: 1 Romanian Leu = 0.2168 Euros

deci suma totala e de 119 lei pentru toata tranzactia. acum sa vad in cate zile ajunge comanda. Daca e prea complicat postul se poate sterge ( eu am copiat din mail si din contul de paypal datele si am verificat si pe internet banking retragerea de pe card )

orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 15 Apr 2013, 1:23 pm

Azi au sosit piciorusele pentru masina, cele 3 : pentru atasare elastic, pentru incretire si pentru atasare bentita plus suportul de picioruse ( cel cu clema ca la masina de cusut pentru schimbare rapida a picioruselor, care nu aparea in fotografia de prezentare si care costa in alta parte 10 euro) plus o husa de polietilena pentru protectia masinii.
Livrarea pentru Germania dureaza 3 zile, pentru Spania 6 zile iar in romania a ajuns dupa 9 zile, dar e bine si asa avand in vedere ca a venit prin firma de curierat, transportul fiind gratuit ( ei taxeaza 1 euro pentru spatiu U.E.)
Am primit e-mail de confirmare a tranzactiei si de urmarire a comenzii dar e foarte dificil cu olandeza si nu se poate verifica ca si pe alte sait-uri externe ( gen amazon sau e-bay ) pt ca ei cer codul zip al romaniei si nu recunoate orice cod ( cer patru cifre si doua litere, ceea ce noi nu avem asa ceva in tara.....), in fine detalii poate nesemnificative.
Important e ca a ajuns comanda, preturile asa cum mi-a recomandat MagdaMarin sunt la jumatate ca in romania, si avand in vedere ca se ma gasesc accesorii si pentru alte tipuri de masini cred ca merita. Eu nu fac reclama, sait-ul l-am primit pe forum de la moderator care era interesat de tranzactie de aceea am decis sa scriu mai detailat cum a decurs totul.

In rest pupici de maini doamnelor si domnisorelor si..... "fir intins" cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 15 Apr 2013, 6:01 pm

Mersi mult de tot pentru detalii sunt cam sceptica la cumparaturile din afara tarii din cauza pretului pe transport.
Cum fac un banut imi iau si eu cate ceva de la ei.E mai rentabil ca in tara. hug

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Lia33 Mar 16 Apr 2013, 2:43 pm

Am si eu o intrebare legata de triplok si uberdecker.
Care este diferenta intre ele? Ce face uberdecker-ul. Eu vreau sa imi cumpar in viitor, cand se poate, un triplock. Am vazut la Merrylock ca au Masina combinata de surfilat si acoperire (uberdeck) . Este buna asa combinata sau trebuie triplock separate si masina de acoperire separate.
Ma intereseaza ce am nevoie nu doar pentru surfilat ci si pentru cusut si surfilat la tivuri si margini. La multe rochii si tricouri am vazut ca este cusut si surfilat dintr-una tivul sau unde este indoit materialul.
Daca iau triplock Brother sau Merrrylock merita sa-l cumpar pe cel mai scump sau unul mai ieftin, sau este mai bine sa iau unul industrial. Mentionez ca deocamdata vreau sa fac haine doar pentru mine.
avatar
Lia33
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : Arad
Data de inscriere : 30/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 16 Apr 2013, 10:51 pm

Citeste te rog subiectul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si te vei lamuri.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 17 Apr 2013, 11:53 pm

Buna! Am si eu nevoie de parerile voastre avizate wink
Trebuie sa ma hotarasc destul de urgent intre masinile de surfilat : Singer 14SH654 si Toyota SLR 4D. Ce recomandati?

Merci
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Joi 18 Apr 2013, 2:23 pm

Acum daca eu am Toyota as recomanda-o, dar avand in vedere ca nu am vazut cum merge Singer-ul nu ma pot pronunta; eu am masina de cusut liniara Singer si merge bine. Poate ar fi bine o comparatie intre cele doua masini (aspectul exterior nu prea conteaza si oricum produsele seamana bine intre ele ) , mai mult conteaza accesoriile pentr ele ( picioruse ) , eu pt Toyota am gasit doar extern, cum am mai relatat. daca accesoriile pt masinile Brother se potrivesc cu Singer atunci ar fi bine , pt ca sunt disponibile in Romania la multe magazine de profil. Si un aspect care nu trebuie neglijat e pretul, daca e diferenta mare intre ele mergeti pe care este mai ieftina.
Sper sa va foloseasca ( ati putea sa ne spuneti si despre pret sau de unde vreti sa le achizitionati ).
Succes !!!
cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Joi 18 Apr 2013, 4:45 pm

Multumesc mult pentru raspuns!
Si eu liniara tot Singer si este ok. Masinile sunt SH. Toyota am gasit-o pe ebay, este aproape noua si are accesoriile standard. Iar Singer-ul l-am gasit aici in Romania, pe un site de vanzari. Pare ok ca aspect, spune ca functioneaza si vine in dotare doar cu pedala. Pretul este acelasi....700lei.
Sau mai este varianta Silvercrest la 570lei...tot ebay click
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 30 Apr 2013, 9:46 am

La cat m-am chinuit ieri sa cos niste jerse in triplock,ar trebui sa ma duc la loc de dat cu capul dar acolo sunt alte discutii si am zis ca scriu tot aici.
Ooooooffffff!Dar nu ca m-am chinuit ieri sa cos ceva in triplock!Pai cum!?2 perechi de colanti in 3 ceasuri aproape!?Mi se rupea ata din ac ceva de speriat!si cat de greu mi se pare ca se introduce!!!Am cusut ce-am cusut in triploc dar cand s-aplic elasticul parca mi-o deochease cineva(poate eu!)
Nu va spun ca am terminat in liniara!Si nu mi-e ciuda de alta la urma urmei,doar de timpul pierdut!Pt ca nu e prima oara cand ma necajesc cu atele.Na,acum c-o fi ca am vrut sa cos doar cu un singur ac!?Dupa ce am bagat ata si in celalalt ac a mers unsa,numai ca eu voiam o cusatura mai ingusta si cu un singur ac.
Apropo,voi cand coaseti cu un singur ac,pe celalalt il scoateti?Eu il las in pozitia lui!


_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de orhapetru Mar 30 Apr 2013, 10:06 am

Eu de obicei scot acul, nu are rost sa intepe degeaba materialul ( scot acul din stanga si las doar cel din dreapta pentru o cusatura mai ingusta ).Daca se tot rupe ata pate fi prea tensionata , sau am patit si eu poate fi acul defect din fabricatie ( canalul pentru ata nu este uniform, m-am uitat cu o lupa si avea mici asperitati si tot se rupea ata ).
Daca ati folosit ata de surfilat si la ace stiu cum se introduce asa ca va inteleg.
Cand cos cu ata de surfilat si la ace, dau talpa jos si cu dispozitivul de introdus ata in ac bag firele, altfel dureza cateva minute pana nimeresc......si ma prea ma enerveaza.
Si eu am patit sa cos cu triplock-ul si apoi sa trec la liniara; acum ma bate gandul sa imi iau si un uberdeck .....( gandul ca gandul, dar mai rau o sa ma bata nevasta cred, cand o sa o vada acasa.......... Smile

In rest, pentru toata lumea "Fir intins " cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 30 Apr 2013, 10:21 am

O sa scot si eu acul de-acum.Ii dau eu de cap pana la urma!Interesant e ca atunci cand am bagat ata si in celalalt ac, a mers fara probleme.
Treaba cu uber-ul,Petru,cred ca e deja pasiune.Si e foarte bine,decat sa dai banii pe altceva, ia-ti!Fa-i sotiei tale hainute noi si vei scapa de bataie! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Admina Mar 30 Apr 2013, 10:28 am

Valentina, ai facut exact setarile de tensiune din manual? Ce overlock ai? Nu de alta dar parca nici eu nu m-am impacat cu cusatura cu un ac, nu prea o folosesc.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de valentinadof Mar 30 Apr 2013, 10:35 am

Cu manualul pe brate fac setarile,mergea bine ce mergea,erau bine tensionate, numai ca, stii cum e,cand ti-e lumea mai draga, ti se rupe ata Smile
Eu am triplock-ul de la Lidl.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de diada Mar 30 Apr 2013, 10:36 am

Si eu il las dar nu e bine, mai bine-l scoti. In final cusatura cu 2 ace nu este atat de lata! eu de grabita ce sunt si surfilez in 4 ace. Eu te inteleg perfect, asa pateam eu cu uberul zid

si totusi, poate sunt atele de vina? or fi putrede?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 30 Apr 2013, 1:50 pm

sau poate e ata prea subtire valentina, si mie mi s-a intamplat, si eu am masina tot de la lidl si ata era de vina
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty ana are mere

Mesaj Scris de julia79 Dum 12 Mai 2013, 7:38 pm

Buna seara,

Scriu si eu aici poate ma puteti ajuta. Mi-as dori o masina de surfilat insa imi este greu sa ma decid. Imi place in general gama Brother la masini de cusut pentru ca am una de vreo opt ani de care sunt foarte multumita, dar imi e greu sa ma decid cand e vorba de surfilat.
Nu as vrea sa cheltui mai mult de 1.200 de ron, maximum. Daca s-ar putea si mai putin ar fi minunat! Am o masina veche, la 5 fire, industriala, din cele facute prin anii "80 dar pentru ca nu am mai folosit-o de multi ani nu stiu ce mai pot scoate din ea.
Voi ce sfat imi dati? Multumesc mult pentru orice idee!
julia79
julia79
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Mai 2013, 10:50 am

Masina de surfilat de la Brother, nu gasesti sub 1400lei, decat doar sh, desi nu prea cred ca se vand multe. Sub 1200lei doar Merryock, dar sa o cumperi cu proba inainte, pentru ca noi nu am avut experiente bune cu o masina de acoperire, aceasta firma. Sau poate mai aduc la Lidl masinile de surfilat la 650lei...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de croitorash Lun 13 Mai 2013, 12:00 pm

Buna,

Intervin si eu in aceasta discutie... Gasesti masina de surfilat Brother M1034D la mai multe magazine online la un pret de cca 1100 lei. Eu am achizitionat o astfel de masinuta, am primit-o vineri insa nu am apucat sa o scot din cutie.

O zi frumoasa!
croitorash
croitorash
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : aici
Data de inscriere : 03/06/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de nicole24 Lun 13 Mai 2013, 1:55 pm

julia79 a scris:Buna seara,

Scriu si eu aici poate ma puteti ajuta. Mi-as dori o masina de surfilat insa imi este greu sa ma decid. Imi place in general gama Brother la masini de cusut pentru ca am una de vreo opt ani de care sunt foarte multumita, dar imi e greu sa ma decid cand e vorba de surfilat.
Nu as vrea sa cheltui mai mult de 1.200 de ron, maximum. Daca s-ar putea si mai putin ar fi minunat! Am o masina veche, la 5 fire, industriala, din cele facute prin anii "80 dar pentru ca nu am mai folosit-o de multi ani nu stiu ce mai pot scoate din ea.
Voi ce sfat imi dati? Multumesc mult pentru orice idee!


Buna,
eu am un Brother M1034D de care sunt foarte multumita.
Am cumparat-o cu 1200 ron si in rate.
Este important sa ai service in localitatea de unde achizitionezi.
Daca esti interesata de unde am cumparat da-mi te rog un mesaj pe PM.

Toate cele bune,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de julia79 Lun 13 Mai 2013, 6:48 pm

Buna seara tuturor,

Va multumesc mult de tot pentru opinii. Eu sunt din Brasov. Stiu ca firma Brother are un magazin in Sibiu, deci nu ar fi prea departe pentru mine. Nici pentru Bucuresti nu e problema pentru ca oricum ajung cam o data pe saptamana. Inteleg de la voi ca tot Brother e mai buna, deci merita si aici calitate pret. Nu stiu sigur daca am service in localitatea mea. A existat ceva, dar nu stiu acum daca mai exista. Nicole iti voi trimite un mesaj pe PM. Chiar vreau sa stiu.


Seara frumoasa tuturor!
julia79
julia79
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 12/05/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de unique mode Mier 15 Mai 2013, 5:00 pm

Buna, am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva,as dori sa stiu daca pot coase la triplock cusatura dubla paralela sau doar o pot coase la masina de cusut cu acul dublu.Am nevoie de piciorus special sau se poate doar din masina , masina are 4 ace, va multumesc.
unique mode
unique mode
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : cluj
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de unique mode Mier 15 Mai 2013, 5:05 pm

julia79 a scris:Buna seara tuturor,

Va multumesc mult de tot pentru opinii. Eu sunt din Brasov. Stiu ca firma Brother are un magazin in Sibiu, deci nu ar fi prea departe pentru mine. Nici pentru Bucuresti nu e problema pentru ca oricum ajung cam o data pe saptamana. Inteleg de la voi ca tot Brother e mai buna, deci merita si aici calitate pret. Nu stiu sigur daca am service in localitatea mea. A existat ceva, dar nu stiu acum daca mai exista. Nicole iti voi trimite un mesaj pe PM. Chiar vreau sa stiu.


Seara frumoasa tuturor!

si eu am brother cumpara cu incredere
unique mode
unique mode
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : cluj
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de diada Mier 15 Mai 2013, 6:49 pm

unique mode a scris:Buna, am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva,as dori sa stiu daca pot coase la triplock cusatura dubla paralela sau doar o pot coase la masina de cusut cu acul dublu.Am nevoie de piciorus special sau se poate doar din masina , masina are 4 ace, va multumesc.

nu poti coase, doar uberul face acea cusatura dubla.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de unique mode Mier 15 Mai 2013, 10:05 pm

diada a scris:
unique mode a scris:Buna, am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva,as dori sa stiu daca pot coase la triplock cusatura dubla paralela sau doar o pot coase la masina de cusut cu acul dublu.Am nevoie de piciorus special sau se poate doar din masina , masina are 4 ace, va multumesc.

nu poti coase, doar uberul face acea cusatura dubla.

iti multumesc mult, o seara placuta
unique mode
unique mode
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : cluj
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(5) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB