Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

+47
anc@
danielabordei
zass007
danae
adec
adriuta
Uca
Miniona
Clio_Ela
tiana
corina corina
camelia-db
Larisa
stoy
FlorentinaA
doria
isunica
amnro
musetel
Bbruneta
mes
sunflowers
zylv
symos
tomari
pisi
iorgutza
Admina
diada
ismi3ismi
aurelia.c
Steluzza
Panea Laura
IrisT
Karina33
CAMICARA
diana_roxana
clodi
kla78
RalucaS
emmancita
Indra
arielas
geany
rosita
MagdaMarin
Dionisia
51 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Dionisia Lun 15 Noi 2010, 7:17 pm

Capitolele anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Magda, dar la poza de mai sus, unde sunt cele 5 ate?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 15 Noi 2010, 7:22 pm

Acea poza era pentru a arata modelul masinii nu numarul atelor.
De aceea am zis:

marinmagda18 a scris:Toate sunt la fel ca aparate doar marca difera si numarul de ate.

Stiam ca Geany are modelul ala.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 7:31 pm

Hai ca am ajuns si eu acasa si am citit ce ati mai scris aici.
M-am mai uitat odata in cartea masinii si printre cusaturile prezentate nu e nici una cu lantisor. Din ce ati mai zis si voi, fetelor, inteleg ca exista si model cu patru ate si fara lantisor, care ar fi fix cazul meu. Pai cred ca e clara treaba, nu ma mai apuc de studiat din nou masina, ca inseamna ca atata poate.
E bine si asa! Mie imi era ca cine stie, poate are functii ascunse si nu o folosesc eu la intregul potential wink
Deci se cheama ca am triplock in 4 ate, nu overlock?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Triplock(overlock) totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 7:32 pm

... dar are multe ate, poate-ti vor sta in gat wink

Nu este numarul de fire influenta lanticului si sistemul de lucru...

Rosita, esti simpatica foc pupi

Triplock=tri ate plus 1 ac

overlock= 4-5 ate plus 2 ace

Coverlock (Überdeck)= 5 ate plus 3 ace
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Dionisia Lun 15 Noi 2010, 7:32 pm

ti-ai luat marca asta, ai lucrat cu ea , esti incantata? eu inca sunt
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Lun 15 Noi 2010, 7:49 pm

Nu stiu pe cine intrebi... eu nu sunt incantata de aceasta masina, dar sunt multumita Smile Daca as avea una pfaff as fi fericita foc taie Sper sa vina si acest moment cat mai curand.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Lun 15 Noi 2010, 8:15 pm

Geany Embarassed
Multumesc pentru lamuriri hug
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Dionisia Mar 16 Noi 2010, 8:15 am

geany a scris:Nu stiu pe cine intrebi... eu nu sunt incantata de aceasta masina, dar sunt multumita Smile Daca as avea una pfaff as fi fericita foc taie Sper sa vina si acest moment cat mai curand.
pe Magda o intrebam, care pusese poza ...
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Mar 16 Noi 2010, 8:24 am

Din punctul meu de vedere, o masina de cusut noua, nu poate crea probleme majore, decat prin faptul ca nu are poate toate operatiunile dorite. Cu privire la acest triplock sau altele marci chinezesti sau altele din categoria celor ieftine, la fel se intampla. Cutitele sunt noi, masina nu e chiunuita deci treaba face, dar la nivelul ei. Si eu vreau mai mult, adica usurinta in lucru, nu cu teama ca daca acum se deregleaza am facut produsul prea mic rade Acum chiar povestesc din experienta de zilele trecute, cand istetul meu overlock s-a jucat cu nervii mei si imi ingropa materialul cand mi-era lumea mai draga, rezultatul... am terminat bluzica, dar ceva mai mica decat o planificasem Shocked Norocul meu... fiind prima bluzica de gen fiind, mi-am propus din start sa fac doar de proba. Bine ca n-am avut alte planuri cu ea idee
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Mar 16 Noi 2010, 2:48 pm

Sunt fericita posesoare a unui brother 1034d, care tocmai a sosit. cos , dar sa nu uit, mai sunt si fericita posesoare a unei brother innovis 950. Au sosit la un interval de 2 ore, si nici nu stiu la care sa ma uit prima. Ma ajutati sa aleg?
rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


sub masa cersea atentie vechea mea masina, careia ii spun ca nu o voi uita niciodata kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Indra Mar 16 Noi 2010, 2:50 pm

Eu te felicit din nou ! Si abia astept sa vad noile lucrusoare. kiss
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Mar 16 Noi 2010, 2:58 pm

Wow, arielas! A venit Mosul mai devreme?? Ce de bunatati ai primit! Sa le stapanesti sanatoasa si sa le pui la treaba cat cuprinde. Nici masina veche nu arata rau deloc!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 16 Noi 2010, 3:02 pm

Felicitari Ariela.
Sa le stapanesti sanatoase.
Dar cea veche ce-a patit?
E acelesi model ca si a mea.
Dar despre masina simpla sa vorbim [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Caci acest subiect e de triplock-uri.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Mar 16 Noi 2010, 3:34 pm

Stiu Marinmagda ca aveam aceeasi masina, dar m-am upgradat. Vechea merge in continuare, dar eu vroiam mai mult de la ea.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 16 Noi 2010, 3:38 pm

Mie imi cam face figuri zid si credeam ca e modelul de vina .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de emmancita Mar 16 Noi 2010, 7:19 pm

Felicitari Arielas pt masinute, sa faci muuulte lucrusoare frumoase cu ele!
Mai fetelor, stiti ca v-am batut la cap cu triplocul acela... chinezesc cred, nu-mi mai raspunde ala la telefon sa ma duc sa o vad/testez, ca eu chiar as vrea sa o iau. Asta si-o fi luat zile libere si ma tine pe mine cu nervii intinsi!! shot
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 16 Noi 2010, 8:20 pm

Si eu am sunat la acel numar dar era inchis.Norocul(soarta) meu a fost ca fratele meu sa se duca acolo cu prietena lui si eu i-am zis numarul standului si am cumparat prin el triplockul.
Nu sunt prea comunicativi.
Am ajuns pe acolo cu cineva dupa ce l-am cumparat si am cautat si standul asta dar nu am avut cu cine sta de vorba ca ei mancau si cica mecanicul nu vorbeste nici romana nici engleza.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de RalucaS Sam 27 Noi 2010, 7:40 pm

Fetelor,

mi-am luat si eu triplok Dragonfly cu 4 fire (sau cum s-o chema) din SamExpo, dupa ce am cautat de nebuna prin toate Dragoanele un stand cu asa ceva. Primul pret pe care il zice turcul e 400, dar lasa usor la 350, probabil daca insisti lasa si mai mult. Acum am mari dureri de cap din cauza ei. Nu imi imaginam ca e atat de greu sa pui firele. Mai aveam putin si incepeam sa plang de ciuda ca am dat banii pe asa ceva. Cu chiu cu vai am reusit sa pun (cred eu) 2 fire. Sper sa reusesc si cu restul.

In orice caz, e munca de masochist, cu penseta. Ce mai, munca de chinez batran! rade

Spuneti-mi macar ca la cele mai scumpe - Brother, Singer etc, e mai usor, pentru cand voi avea bani de una mai human-friendly!

Asa ca, daca mai exista masochiste care vor Dragonfly din Europa, e mai simplu de gasit la Samexpo, standul e intr-un capat, pe culoarul perpendicular pe directia Sos. Colentina, un turc simpatic care vinde diverse chestii de mercerie, foarfeci, masini de croit. Am mai gasit la un turc mai prin centrul complexului, dar era foarte necomunicativ si nici nu vroia sa probeze masina.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Sam 27 Noi 2010, 8:09 pm

Raluca, sa-l stapanesti sanatoasa! Chiar daca deocamdata iti pune nervii la incercare, sper sa te obisnuiesti cu el. Parca mai sunt fete pe forum care au triplock marca asta si sunt multumite.
Eu am unul Privileg si mi-a fost si mie frica sa pun atele la inceput. Dar din fericire al meu are o schema pe capac cu traseul atelor, fiecare in culori diferite, si in plus, pe traseul atelor sunt bulinute in culoarea de pe schema, care sunt si ele de ajutor.
Sa-l pui la treaba cat mai repede! cos
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de RalucaS Sam 27 Noi 2010, 8:51 pm

Multumesc de incurajare! Smile

Cred ca am reusit cu firele dar probabil e ceva in neregula la tensiune. Am tras o cusatura de incercare si a iesit cam asa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de kla78 Mier 08 Dec 2010, 6:57 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




si acesta este noul meu triplock la care sper sa lucrez mai mult ca la cel vechi:))
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de clodi Mier 08 Dec 2010, 7:59 pm

Sa-l stapanesti sanatoasa! De fapt sa-l folosesti ca doar stapanirea nu ajuta rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de emmancita Mier 08 Dec 2010, 8:11 pm

Hai Kla, vino cu detalii. de unde l-ai luat, cu cat...poate ma lipesc si eu de unul, ca ala de care vb eu mai demult tot nu l-am luat, l-au scumpit si parca nu prea am asa incredere sa-l iau chinezesc.L-ai luat de curand,nu? Merci!
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 08 Dec 2010, 10:37 pm

Felicitari Kla sa-l folosesti sanatoasa.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de kla78 Mier 08 Dec 2010, 11:47 pm

EMMANCITA l-am luat din Olanda,l-am comandat pe net.era in oferta masina de cusut la 600€ si triplokul cica e cadou.am vazut ca trplock ca asta la ei acum este la 299€ in oferta daca te intereseaza iti dau pagina de unde poti comanda,mi-a ajuns in 8 zile.

multumesc.
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB