Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

+64
alexaaa08
katy51
Niculae Stefania
-iulia-
tomari
dorinacirstea
onuca28
manuela29
Maria B.
teisoara
alinachiri
afilimonb
moma
SilviaDumitrescu
nicoletanoni
corina armasu
doria
melaniecarla
Mickey
sergiu valentin
aurishta
Nina Constantin
emmancita
MihaelaT
valentinadof
ale_bebe
Cristache
Adela Ispas
PAULA CONSTANTIN
despina13cucli
aurelia.c
kla78
geo
barbin
diada
nicole24
Panea Laura
teisanu tatiana
Florina Radu
lacridrumas
vmir
coman lacramioara
clodi
fulguta28
rosita
geanina_scumpica
balanescugabriela
anacris
Karina33
pisi
Admina
elutzamicutza
oana_007
tiana
jderiuoana
MagdaMarin
ivanutamihaela
zylv
aidil
arielas
rozina
geany20062006
geany
carmenzoe
68 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Mier 18 Ian 2012, 10:47 pm

Capitolele anterioare: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



*******************************************************

La ce ziceti voi ata pufoasa? La ce se numeste wooly nylon (adica o ata elastica) cu care se coase pe tricot, dar pusa in bobina cand folosesti ace duble si cosi un tiv sa imiti coverlock?
Ma intriga numele asta ' ata pufoasa'. Scuzati intrebarea si nestiinta.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam Ian 21, 2012 10:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Mier 07 Noi 2012, 12:47 pm, editata de 2 ori (Motiv : Separat capitole(MagdaMarin); inlocuit link gresit la capitolul III (MihaelaT))
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany Joi 19 Ian 2012, 10:41 am

Carmen, este vorba de ata elastica, pentru ca nu are acea textura rasucita de fir ca ata de cusut, o numesc fetele si pufoasa...
Ea se foloseste la graiferele masinii de cusut triplock (masina de surfilat in 3 fire); la overlock (masina de surfilat, incheiat si tiv rulat in 4-5 fire) si coverlock (masina speciala care executa tivirea materilaleor elastice in special; are 5 fire si spre deosebire de overlock coase cu 3 ace). Eu am folosit si la masina de cusut liniara, la suveica.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Joi 19 Ian 2012, 12:07 pm

Mersi, Geany. Inteleg acum despre ce e vorba.

Ai putea sa-mi trimiti intr-un mesaj privat de unde se cumpara in Romania si cum se numeste oficial? As vrea sa compar cu se se vinde la voi si ce avem noi aici.
Cel mai mult ma intereseaza pt folosirea in suveica la cusutul cu ace duble pe tricot, tivuri care imita coverlock.
Desi am o masina cu overlock si coverlock, imi e cam lene sa schimb partile si prefer cusutul de coverlock la masina normala de cusut. Stiu ca nu e voie sa se puna pe site.

Cu tot respectul, cred ca e un punct de vedere gresit. Nu aveti VOI, oficialii de pe Lucru de Mana, voie sa puneti astfel de anunturi, ca sa influentati membrii. Dar persoanele care scriu isi pot impartasi impresiile despre unde se cumpara si unde te poti duce si vei fi servita bine. La fel si despre preturi. Asta face parte din comunicarea intre membri, pe care situl vostru o faciliteaza. Totul pe raspunderea celui care scrie. Pe listele internationale (Janome 6600 sau Bernina8 series sau Bernina Aurora), membrii care isi prezinta experienta cu anumiti comercianti precizeaza 'nu sunt afiliata, sunt doar un client multumit'.

Evident ca anunturile de promovare a unei firme trebuie interzise si scoase de pe lista, dar sugestiile unor clienti multumiti - nu. Cred ca ne vom da repede sema daca cine scrie tromboneste. Vor fi direct reactii.
Ne ajuta pe toate sa stim de unde se poate cumpara mai bine si mai ieftin. Sunt de meserie jurist si voi tot in Uniune sunteti, asa ca nu spun chiar prostii. Nu fiti mai catolici decat papa.

Am citit cu interes si placere mesajele voastre despre masinile de surfilat. In partea de continent in care stau, marcile de masini de surfilat considerate cele mai bune sunt Bernina / Juki, Janome / Elna, Babylock si Brother (nu direct in ordinea de la cel mai bun la cel mai prost. Bernina e facuta de Juli, dar Juki e mult mai ieftina). De Merrylock nu stiu nimic, asa ca nu vreau sa spun prostii.

Cu Pfaff am luat de doua ori niste plase mari si a trebuie sa schimb masina pt ca s-a stricat de doua ori acelasi lucru. De fapt Pfaff nu mai e ce a fost, de cand se face in China si nu se mai face in Germania.Pfaff traieste mai mult din gloria terecuta. Masinile vechi sunt mai bune / rezistente decat cele noi. Eu personal (cu Pfaff din 1988-2000) nu mai recomand Pfaffurile NOI. Ma doare inima, dar asta este.
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany20062006 Mier 25 Ian 2012, 10:11 pm

Fetelor ajutati-ma , maine vreau sa comand o masina de surfila meerylock2020 dar parca mi-ar place si un brother 1034D , nu stiu intre care sa aleg . MEERYLOCK-ul are la oferta un set de 6 picioruse gratis si este la acelasi pret cu brotherul . Ce sa fac?
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de rozina Joi 26 Ian 2012, 8:31 am

eu am un merylock 2020 ,, merge si pe materiale groase si subtiri. este usor de folosit , reglajul la fel
din punctul meu de vedere il recomand
nu am folosit brother niciodata , dar am lucrat pe masini industriale de surfilat , iar masina pe care o detin, se ridica asteptarilor mele
rozina
rozina
helper
helper

Numarul mesajelor : 41
Localizare : roman
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de arielas Joi 26 Ian 2012, 1:01 pm

Geany s-a tot vorbit de brother, nu stiu daca avem ceva in plus sa spunem. Noi care avem brother, ni se pare foarte buna, cele care au meylock spun la fel despre a lor, numai cine le-am testat pe amandoua poate sa fie un mai bun sfatuitor ca noi......eu iti recomand brother-ul.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de aidil Joi 26 Ian 2012, 6:48 pm

Geany, eu am tot brother, l-am luat de curand si desi nu mai lucrasem niciodata pe un overlock (si nici nu am vazut pe cineva lucrand live), m-am descurcat bine din prima. Eu sunt o persoana medie dpdv tehnic, dar totusi masina overlock nu e chiar asa de complicata cum s-a mai scris. Mai am inca de descoperit diverse la overlock, dar nu am ce sa-i reprosez. am ales modelul 4234D datorita sistemului de iluminare cu led si a celui de introducere automata a atei in ace. La masina de cusut (tot brother) am beculet cu lumina galbena si ma deranjeaza ca se incinge destul de repede, cu leduri pot sa iti spun ca se vede semnificativ mai bine. Cand ma documentam despre overlock, am descoperit ca cineva cu experienta de pe site a scris ca toate sunt cam la fel in principiu. Iti doresc sa te alegi cu o masina exceptionala!
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Joi 26 Ian 2012, 10:01 pm

Geany,
Incearca-le pe amandoua, cum foarte bine zice Arielas. Cere sa ti se faca demonstratii, ia cu tine niste resturi de materiale cu care ai lucrat si roaga-le pe vanzatoare sa-ti arate pe ele cum ies surfilaturile.
Si apoi cum se pune ata. In general regula e ca innozi ata noua la ata veche si tragi firul ca sa nu mai trebuiasca sa te chinuiesti cu penseta si alte chiorari pt punerea atei. Asta merge in general bine, dar se mai intampla sa-ti iasa de unde e fixata in timpul trasului si atunci musai bagi singura atele prin toate chestiile pe unde trebuie sa treaca. Intreaba-ma acum de unde stiu asta wink
Uita-te deci si cat de dificil este sa bagi singura ata (cu poza in fata, merge, chiar daca ma chiorasc bine si imi tremura pensea in mana - ei nici chiar asa). Te inveti. Dar considera acest punct in favoarea sau defavoarea masinii respective.

Apoi dupa mine mai mult te intereseaza ce poate bine face din ce te intereseaza pe tine, decat ca iti da un cutit sau piciorus in plus.

Asa gandesc eu....

Brotherul e in orice caz o masina super, de cealalta masina nu stiu, dar daca se zice ca e buna si nu sunt plangeri... e si ea la fel de buna.

La cumparatul unei masini de cusut conteaza si cum iti place tie sa lucrezi cu masina, daca stai bine in fata ei, lumina si ce scrie Aidil. O masina de cusut e ceva personal si tu hotarasti Ce-mi place mie, poate tie sa nu-ti placa.

Succes si spune-ne ce ai cumparat.
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany20062006 Vin 27 Ian 2012, 6:36 pm

Am comandat MEERYLOCK 2020 pana la urma dar din cauza zapezii nu am primito inca, am primit si manualul in limba romana pe email . Abia astept sa vina ziua de luni, atunci mi-a promis curierul ca mi-o aduce.
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de zylv Vin 27 Ian 2012, 7:03 pm

geany,de ce nu faci un sacrificiu financiar,si sa profiti de oferta cu uberul?
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Vin 27 Ian 2012, 7:07 pm

Ce e un uber? Ma intriga denumirea asta pe care nu o pricep. Vine din germana si inseamna ceva cu 'peste' (nu: peshte!)?
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany20062006 Vin 27 Ian 2012, 7:13 pm

A fost un sacrificiu si pt. MEERYLOCK in vremurile acestea de criza.Deocamdata o sa ma bucur de noua achizitie.
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de arielas Vin 27 Ian 2012, 7:15 pm

Uberul face o cusatura de acoperire, ca la tricouri cusatura de jos. Iti pot da o adresa sa vezi, eu una nu am, dar am vazut si inteles ce face.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Vin 27 Ian 2012, 7:28 pm

Este ceea ce se numeste coverlock? Adica acea cusatura care pe fata apare cu doua cusaturi paralele si pe spate apare ca o cusatura de overlock / surflare?
Milostiveste-te si da-mi un link sa pricep.
Coverlockul asta se inlocuieste cu cusut cu ac dublu pe fata si cu ata pofoasa in suveica. E adevarat ca pe dos nu arata la fel de bine ca ce-ti face coverlockul dar pe fata arata bine.
Multumesc ca ma indrumi.
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany Vin 27 Ian 2012, 7:40 pm

Carmenzoe, uber-ul este defapt Überdeck-ul aceeasi masina, dar cu o alta denumire Coverlock. Acel ac dublu inlocuieste optic überdeck-ul/coverlock-ul/masina de tivuri/cusatura de acoperire... dar nu si caltitativ. Cusatura facuta cu masina coverlock este muuuult mai elastica si rezistenta. Intelesesem ca tu ai overlock-coverlock, pacat ca nu o folosesti pentru cusaturile de acorperire...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de arielas Vin 27 Ian 2012, 7:58 pm

Geany stie mai bine ca are, dar uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany Vin 27 Ian 2012, 8:23 pm

Arielas, coverlock n-am... masina mea n-are si coverstich... dar ce are face super. Sunt foarte multumita de Pfaff-ul meu love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Vin 27 Ian 2012, 9:29 pm

Poate am, ca am Bernina 1300. Dar este margaritare la porci, ca sa zic sincer. Mie imi place sa lucrez mai mult cu mana si cu mijloace mai primitive.
Nu-mi place sa schimb fetele si partile de la coverlock la overlock si vitza vercea. De-abia am invatat sa o folosesc pentru haine.

Geany, sigur ca ce faci cu ac dublu in loc de coverlock nu este acelasi lucru, chiar numai si din punct de vedere al aspectului.
'Pontul' is stiu de la Marcy Tilton care demonstreaza asta pe DVD-ul Where did you get that Tshirt. Nu arata la fel, dar rezultatul este dupa ea acelasi si diferenta cu cealalta cusatura cu ac dublu si ate obisnuite, care se labarteaza pe tricot, este elasticitatea atei pufoase, care tine cusaturile bine.
Sa vad daca reusesc o 'screen capture' sa pun ceva imagini din dvd pe blog.
Am zis asta pentru cine nu are sau nu are deocamdata si pentru lenesi, ca mine.

Cautand sa vad ce e cusatura acoperita (tot cred ca nu inteleg, in anumite chestii am cap patrat rau!) am dat peste un site romanesc (n-am voie sa zic unde...) care vinde astfel de masini si ce am gasit acolo??? ...
Foarfeci KAI, cele mai bune foarfeci din lume, recomandate si vandute de Louise Cutting si alte dive in croitorie. Pe care le cautam cu disperare prin vest, prin Anglia, prin Germania, pt ca daca le comand din USA ma mananca vama si taxele pe care le iau hotii astia de la posta (12 euro in plus, peste taxele vamale, numai pt ca imi completeaza ei declaratia vamala = serviciu nesolicitat de mine).

E adevarat ca nu sunt ieftine, dar le ai pe viata. Pt foarfeca mica de 44 RON - cea mai buna la aplicatii sau cand ai ceva de taiat, de ex la tivuri - platesc aici aproape 20 de euro. Ca sa nu mai vorbesc ca pe cele mari nici nu le gasesc.
Trebuie neaparat sa vin de Pasti in Romania.

Geany, multumesc frumos pentru informatii.
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany Vin 27 Ian 2012, 10:33 pm

Carmen, cusatura de acoperire, este exact ceea ce se aude; acopera marginea materialului (taietura). O cusatura la coverlock, care pe fata are aspect de doua tighele paralele, iar pe dos, este cusatura de acoperire, aceasta daca este executata corect, acopera in totalitate taietura materialului. Cand nu acopera, raman margini in exteriorul cusaturii, acestea se mai numesc barbite si la CTC (controlul tehnic de calitate) trebuiesc corectate/taiate. Tot cusatura coverstich, se mai foloseste la tricouri sau imbracaminte sport, la imbinaturile detaliilor, avand pe ambele fete acelasi aspect acoperitor.

Ups... deja am trecut la subiectul cu überdeck-ul.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de arielas Sam 28 Ian 2012, 8:01 am

Au ma omorati cu subiectul asta..... trebuie sa mai vad despre ce e vorba. Geany credeam ca ai tu, dar e clar ca nu am inteles. Fug acus sa vad despre ce e vorba. zid
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany20062006 Sam 28 Ian 2012, 2:09 pm

De unde cumparati ace pt. masinile de surfilat?
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de ivanutamihaela Sam 28 Ian 2012, 4:13 pm

la mercerie gasesti Geany,la cea de materiale dar si la merceria forumului si sunt tare bune:)
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 29 Ian 2012, 8:53 am

Avand in vedere ca sunt cam aceleasi cu cele de masina liniara sunt la fel de bune si acelea.Eu pe alea le folosesc.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de geany20062006 Dum 05 Feb 2012, 4:01 pm

Mi-a sosit masina , e o bijuterie , merge usor , am reusit sa o dereglez incercand mai multe cusaturi.Acum m-am obisnuit cu ea, dar am o intrebare pot sa fac ca sa cose ca la uber? Ma gandesc ca ar trebui sa folosesc doar un graifer ( adica cel care nu este vizibil) si cele 2 ace , oare merge?
geany20062006
geany20062006
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 47
Localizare : marasesti
Data de inscriere : 15/10/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de carmenzoe Dum 05 Feb 2012, 5:01 pm

Geany (din Romania), trebuie sa scrie in manual ca are functia coverlock (uber). Iti trebuie ceva special, care iti transforma overlockul in coverlock (dezangajezi sau acoperi ceva). Si trebuie sa-ti explice in manual cum se schimba de la o functie la alta. Daca nu are asta - nu merge.

Succes si sa fie cu mult noroc. Imi inchipui ce fericita esti!
carmenzoe
carmenzoe
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 88
Localizare : olanda
Data de inscriere : 22/11/2009

http://sewingzoe.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(4) Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB