Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de chocolate Sam 26 Oct 2013, 9:26 am

Ioana, ai lucrat minunat , ca intotdeauna Smile Sper sa fie o toamna calda si lunga ca sa te bucuri cat mai mult de jacheta ta Smile
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Dum 27 Oct 2013, 1:06 pm

Nu pot sa cred ca "am ratat" prezentarea de saptamana trecuta. zid Sad zid 
Cu intarziere felicit pe Karina si Ioana pentru realizarile lor! Flowers Merci 
Bluzele tricotate de Karina le-as purta cu bucurie, modele frumoase cu un "pic de sic", atat cat sa le dea o amprenta personala. dama 
Jacheta Ioanei ..... e alta poveste.... scratch 
Cand ii vad postarile prima impresie e de blocaj al meu nu al tricotului wink ... apoi curg intrebarile ...... exista.... e adevarata .... e umana? Totul pare din alta lume.
Culoarea e de vis, modelul frumos, executie perfecta, dar prezentarea....... acum intervine Ioana noastra. Am intrat pe Ravelry si acolo am vazut diferenta. Nu citisem numele celor care lucrasera, dar m-au atras unele fotografii ...... Intr-un loc unde aceeasi jacheta este prezentata de mai multe persoane, ce-a a Ioanei e de departe ce-a mai frumoasa! queen Ea creaza o poveste in jurul obiectelor .... asta nu o poate face oricine, ci numai artistii! artist Merci 
Tehnici de tricotat gasim la tot pasul, dar partea cu povestea din jur ..... nu! Sad 
Ioana, ramai artista noastra! hug pupi primul
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de myky7robc Lun 28 Oct 2013, 8:00 pm

acidor tu cum faci sa postezi emoticoane, ca eu nu mai am deasupra locului de postat mesaje asa ceva si nici o iconita nu o mai am acolo sus.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Lun 28 Oct 2013, 10:01 pm

Myky, ti-am trimis mesaj. Smile 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Oct 2013, 12:13 am

Mimiady, Chocolate, Acidor , va multumesc mult pentru aprecieri!hug 

Acidor iti multumesc frumos pentru cuvintele frumoase, inseamna mult pentru mine!pupi  Mi-ai ridicat foarte sus stacheta pentru urmatoarele proiecte, sper sa ma ridic la inaltime!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Uca Mar 29 Oct 2013, 1:21 am

Karina, îmi plac ambele! De primul știai dar de al doilea n-am mai apucat să-ți spun.
E super și culoarea și ideea modelelor, și cum l-am gândit, tot!


AcidoR a scris: Intr-un loc unde aceeasi jacheta este prezentata de mai multe persoane, ce-a a Ioanei e de departe ce-a mai frumoasa! queen Ea creaza o poveste in jurul obiectelor .... asta nu o poate face oricine, ci numai artistii! artist Merci 
Tehnici de tricotat gasim la tot pasul, dar partea cu povestea din jur ..... nu! Sad 
Ioana, ramai artista noastra! hug pupi primul
Mai frumos decât atât nu se putea spune!
Și mie tot varianta Ioanei îmi place cel mai mult. Consider că până și culoarea aleasă de ea se potrivește cel mai bine modelului.
Ioana, îmi place ( ceea ce-mi și sărise în ochi din prima) că ai schimbat modelul la partea de jos-mijloc a dantelei.Totodată ai personalizat jacheta dar ai și echilibrat modelul.
Așa, mi se pare că dantela chiar are continuitate, e un tot, nu pare întreruptă prin acele linii verticale din modelul original, trecerea e mult mai lină așa.
Mă gândesc că totuși au și liniile un rol important, nu-s puse la întâmplare. Probabil a fost gândit modelul așa pentru a se potrivi pe mărimi.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Mar 29 Oct 2013, 1:13 pm

Ioana, singura ti-ai ridicat stacheta, nu impinsa de la spate de mine. Tu ai postat niste obiecte executate de tine si eu nu am facut decat sa-mi spun parerea despre ele. Te-ai concentrat asupra obiectului, nu cred ca ai lucrat cu gandul la noi si la parerile noastre. scratch 
70-80% din tehnicile de tricotat descrise de tine, le stiu si eu, nu cu denumirile spuse de tine, dar daca ma pui sa fac acelasi obiect, nu o sa iasa la fel nici daca-as mai trai inca 100 de ani, asta-i realitatea si nu-mi este nici greu nici rusine s-o accept.zid Embarassed
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 31 Oct 2013, 3:21 am

Am reusit sa termin si eu o vesta...provocata de voi!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Poza nu este reusita...dar nu am avut rabdare, sa rog pe cineva sa-mi faca o poza.wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de criss472013 Joi 31 Oct 2013, 7:54 am

Smile poza nu e reusita ai dreptate dar vesta este super dragalasa de la culoare si pana la modelul diafan...mie imi place la nebunie si dupa ce termin proiectele deja incepute sigur voi incerca si eu modelul pe ceva de vara(poate toata iarna voi termina....daca nu mai sunt veri...nu?)...imi place💋 kiss 
criss472013
criss472013
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 56
Localizare : constanta
Data de inscriere : 01/09/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de vyky2010 Joi 31 Oct 2013, 8:38 am

Vesta este superba!Felicitari!
vyky2010
vyky2010
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 331
Varsta : 78
Localizare : PITESTI
Data de inscriere : 07/06/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Joi 31 Oct 2013, 8:53 am

Superba vesta! S-o porti sanatoasa! Acelasi model fac si eu acum la un sal la care ma chinui de ceva vreme
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de cris_io_mat Joi 31 Oct 2013, 9:00 am

Piciul este foarte draguta,s-o porti cu drag!
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 31 Oct 2013, 11:28 am

Superba culoarea, asteptam o poza cu vesta pe purtatoare, cred ca arata foarte bine asa. Daca nu te superi, as sugera sa cauti niste nasturasi perla la culoare.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 31 Oct 2013, 6:28 pm

E foarte frumoasa vesta ta,dar,asa cum a spus kerkyra,si eu sunt as schimba nasturii.Mai am o intrebare.Nu-mi dau seama bine din poza si de aceea te intreb.Se rasuceste la maneci? Nu i-ai facut o margine? Imi place ca lucrezi uniform si ingrijit,iar deschizatura in ,,v" a iesit foarte bine.Felicitari!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Joi 31 Oct 2013, 6:57 pm

Piciulica, sa porti sanatoasa vesta! love Ai lucrat-o frumos si are o culoare de bomboane Smile Shocked 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Joi 31 Oct 2013, 11:01 pm

Uca iti multumesc mult!hug pupi 

Piciule e foarte frumoasa vesta, imi place modelul dantelat, iar culoarea e tare dulce! love  Angelica a vazut bine, i-ar trebui ceva la rascroielile manecilor, ca sa nu para neterminata acolo.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Vin 01 Noi 2013, 5:00 am

Va multumesc pentru aprecieri! La maneca am crosetat trei randuri de picioruse...sper sa reusesc sa fac poze. O sa ma gandesc la o simbioza panza-tricot..dar nu vreau sa-i stric culoarea...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 01 Noi 2013, 6:41 am

Piciul frumoasa vestuta ,sa o porti sanatoasa!
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Karina33 Vin 01 Noi 2013, 3:45 pm

Vin si eu pe fuga sa ma laud cu ceva colorat, vesel.
Saptamana asta, tot cu si datorita andrelelor minune, am facut un pulover din ramasita de 90 de gr de mov merinos si pana-n 500 gr de lana cu acril multicolor.
Mansetele, benzile inferioare, gulerul si romburile sunt model cu stelute (1+3), in rest e jerse simplu.
Am impletit cu nr 3 asa ca a mers rapid totul. Duminica seara l-am inceput si joi seara l-am cusut (l-am blocat pe masura ce terminam cate o bucata).
Mie imi place ca-i vesel si usor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 01 Noi 2013, 4:47 pm

sa il porti sanatoasa! Este foarte frumos! Dar si tu esti o frumoasa! wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 01 Noi 2013, 4:55 pm

Karina este super pulovarul colorat si vesel.Dar andrelele astea minune sunt turbo domne de a iesit asa rapid produsul finit?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de letho Vin 01 Noi 2013, 7:11 pm

Karina, jos palaria! Frumos, vesel si practic! Si nu mai spune tu ca-s vinovate andrelele minune ca-s doar mainile tale minunea hug Ca sa nu zic ca daca ar fi fost doar andrelele minunate, ar trebui sa am colectie si de pulovere, nu doar de andrele si fire zid Asta e un fel de-a spune ca ma complexezi teribil...   Oricum, poate ar fi util sa ne impartasim si pe forum impresiile legate de diverse tipuri de andrele ori de unelte in general, mie sigur mi-ar fi de folos, am cateva numere lipsa si le-as completa cu ceva de calitate. Acum astept urmatorul tau pulover turbo hug

Ioana, sa ma ierti ca n-am zis nimic despre jacheta ta superba dar am ramas din nou fara cuvinte hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 01 Noi 2013, 7:55 pm

Karina , imi place , lucrezi foarte frumos Mineca vine perfect nu stiu ce secret ai !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Uca Vin 01 Noi 2013, 8:59 pm

Uau, Karina! Mamă, ce fain e!!!!
Ce spor ai avut!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de dorina narita Vin 01 Noi 2013, 9:24 pm

Karina, ce-mi place bluza ta noua! Trebuie sa-i scriu lui Mos Craciun sa-mi aduca si mie asa andrele
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB