Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

+69
anc@
mihaelavama
MagdaMarin
ancush
Motzu
MihaelaT
ikuta
vero50
Karina33
norelif
geany
dorina64
europolis
anielle
sabinatudor73
melus
cozma felicia
Marry
valentinadof
adelina24
solmizel
Maria51
mykya
lennny
symos
dienutzababy
alinutza_andrei08
viorica
corina corina
violeta25
Serban Valentina
mnarcisa
cristina350
myky7robc
HERMYNNA
ancaiuliana
leia
Nicoleta Irimescu
irish05
Anuk
denis21
Admina
diada
Uca
violetas
MARI_H
canadianca50
piciul
anda81
violeta_10
firicel
mariaz_09
Gabiuta
rosita
bubu85
doraly
stoy
julix_2007
cory74
danadea
aba
emmancita
ioana soare
cris69
mimiady63
rebel
kitty_1973
tantza_m
samo99ro
73 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de samo99ro Sam 22 Ian 2011, 9:07 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rebel, stii tu cum vad eu plovarul asta al tau? Peste o camasa rosie sau ciclam, cu maneci usor bufante. Material: ceva matasos, dar mat, nu lucios. Sau din vascoza, dar material subtire. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Ce zici?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de tantza_m Sam 22 Ian 2011, 11:23 pm

multumesc Cris Merci
o sa incerc si eu
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 23 Ian 2011, 12:26 am

Rebel, Cris...felicitari! Imi plac mult! Cam cate grame de fir imi trebuie pentru o asa rochita( pulover)
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de rebel Dum 23 Ian 2011, 9:19 am

samo99ro a scris:Rebel, stii tu cum vad eu plovarul asta al tau? Peste o camasa rosie sau ciclam, cu maneci usor bufante. Material: ceva matasos, dar mat, nu lucios. Sau din vascoza, dar material subtire. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. Ce zici?

multumesc pentru sfat, Samo pupi

kitty_1973 a scris:Rebel, Cris...felicitari! Imi plac mult! Cam cate grame de fir imi trebuie pentru o asa rochita( pulover)

am avut 400 g... mi-a ramas si pentru un fesulet lucru de mana
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de samo99ro Dum 23 Ian 2011, 9:36 am

Asta inseamna ca esti destul de slabuta. Gresesc?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de rebel Dum 23 Ian 2011, 10:32 am

intr-adevar sunt slabuta, nu gresesti. wink
rebel
rebel
helper
helper

Numarul mesajelor : 94
Localizare : B
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Dum 23 Ian 2011, 11:49 am

Multumesc pentru raspuns Rebel! Si eu sunt slabuta (marimea 38/40)
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 23 Ian 2011, 12:31 pm

rebel si cris... super lucrurile ...felicitari si cat mai multe realizari.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cris69 Dum 23 Ian 2011, 6:55 pm

la rochita mea nu stiu cat a intrat cred ca 550 g. firul este mai gros.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de samo99ro Dum 23 Ian 2011, 6:59 pm

Acuma, depinde nu numai de grosimea firului, ci si de grosimea andrelelor. Daca e mai subtire si-l faci mai relaxat, cu andrea un pic mai groasa, intra mai putin, nu?
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de ioana soare Dum 23 Ian 2011, 11:15 pm

depinde si de tipul firului,de compozitia lui, exista fibre mai usoare sau mai grele, de aceea cel mai bine este sa luam in considerare si cati metri de fir avem la o anume greutate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de kitty_1973 Lun 24 Ian 2011, 12:18 am

Ai mare dreptate Ioana! kiss
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de emmancita Lun 24 Ian 2011, 12:19 pm

Postez si eu trei plovarase pe care le-am lucrat acum mai multi ani, le-am avut in tara si am rugat-o pe mama sa mi le trimita... wink , parca mi-era dor de ele,
de cand am descoperit forumul asta parca am innebunit, numai lucrusoare facute de mana mea visez, de toate vreau sa-mi fac, dar timp nu prea este... adevarul e ca mai mult stau sa vad ce mai postati voi decat sa...dau din maini!!!
Asaaa, prezentarea:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


ultimele doua sunt lucrate dupa modele luate din revista Verena, care stiu ca aparea acum multi ani in Romania, acum nu mai stiu daca mai e...
Pe margini le.am facut o bordura mica cu croseta, ca nu aveau o terminatie prea grozava..., cel albastru nu are model pe spate asa ca nu l-am pozat si cu spatele. Cel de culoare mustar l-am muncit mai mult , dar cu mai mare placere, cred ca-mi place sa ma complic, asa mi se pare mie mai interesant sa lucrez...
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de aba Lun 24 Ian 2011, 12:25 pm

Frumoase pulovarele, felicitari. Imi place tare modelul de la ultimul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de danadea Lun 24 Ian 2011, 1:50 pm

Emmancita, foarte frumoase bluzitele; sa le porti sanatoasa
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cory74 Lun 24 Ian 2011, 3:51 pm

Emmancita, chiar frumoase bluzele tale...! Greu de spus care e mai frumoasa, greu de ales...! Sa-ti mai faci Smile
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 24 Ian 2011, 8:27 pm

Emmancita, imi plac puloverele tale. Unul mai frumos ca altul.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de cris69 Lun 24 Ian 2011, 8:33 pm

si mie imi plac. cel galben -mustar este preferetul meu. e superb.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de emmancita Mar 25 Ian 2011, 11:31 am

Multumesc fetele, multumesc mult!! Merci
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de stoy Mar 25 Ian 2011, 11:34 am

Emmancitasi mie imi plac puloverele tale sunt foarte frumoase.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de doraly Mar 25 Ian 2011, 12:26 pm

Felicitari, emmancita, foarte frumoase puloverele! Ai avut nevoie de multa rabdare si atentie si le-ai lucrat foarte ingrijit. Imi plac si culorile, si modelele! Spor la lucru in continuare!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de bubu85 Mar 25 Ian 2011, 1:51 pm

vin si eu cu o vest facuta pt nepoata mea
culorile mie nu-mi plac
dar se potrivesc cu uniforma de la scoala, si ea asa le-a dorit
e facuta dintr-un fir f subtire , lucrate cu ace 2.5 care mi-au capiat ochii, degetele si zilele
dar am reusit sa fac ceva frumos si enpoata mea e multumita de ea[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bubu85
bubu85
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 663
Varsta : 38
Localizare : la mine acasa
Data de inscriere : 05/08/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de doraly Mar 25 Ian 2011, 8:08 pm

Frumoasa vestuta, cosmina, a meritat efortul; iar contrastul culorilor o face vesela, numai buna pentru o eleva silitoare Smile. Sa o poarte sanatoasa! Succes scolaritei, iar tie spor la lucru in continuare!


Ultima editare efectuata de catre doraly in Mar 25 Ian 2011, 8:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare)
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de rosita Mar 25 Ian 2011, 9:08 pm

Wow, Cosmina, andrele de 2.5! Felicitari pentru rabdare, si sper sa aprecieze nepoata ta!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de aba Mar 25 Ian 2011, 10:13 pm

Felicitari cosmina, a meritat chestia cu ochii si degetele, sa o poarte cu placere nepoata. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VI

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB