Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

+67
annamaria26985
emmancita
Floren
anamaria79"
cory74
Admina
emi
tomari
MagdaMarin
Andata
letho
valentinadof
kmn
nancyrbd
piciul
Dionisia
ioana soare
Giobsy
mariaz_09
silvisor
cozma felicia
adrianas
blonzii2007
kittygreeneyed
ancush
Ana Maria
m.a.r.i.m.a.r.
europolis
myky7robc
irish05
aisha
mihaelavama
albinlei
Rocco33
Cristache
Cristina Munteanu
Anusca
rucsy
Octa75
crina68
denis21
Copilarim
violetas
Serban Valentina
kitty_1973
lennny
Marry
bubu85
firicel
corina corina
danadea
aba
canadianca50
CCristinaC
geany
SilviaDumitrescu
Uca
samo99ro
rosita
ikuta
symos
Karina33
mimiady63
stoy
carmenco
solmizel
MihaelaT
71 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 17 Apr 2011, 6:21 pm

Capitole anterioare:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de solmizel Vin 22 Apr 2011, 10:07 am

Am tricotat un bolero din lana. Marginile sunt crosetate.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de carmenco Vin 22 Apr 2011, 10:39 am

ssssssuperb! Imi place foarte mult! Sa-l porti cu placere!
carmenco
carmenco
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1869
Varsta : 50
Localizare : prahova
Data de inscriere : 12/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de stoy Vin 22 Apr 2011, 10:43 am

Solmizel , foarte frumos, cam pe cate ochiuri ai pus?Am si eun un material asemanator si mai ca mi-as face si eu unul la fel.
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de solmizel Vin 22 Apr 2011, 11:18 am

stoy a scris:Solmizel , foarte frumos, cam pe cate ochiuri ai pus?Am si eun un material asemanator si mai ca mi-as face si eu unul la fel.
Multumesc mult.E practic si calduros.La tricot am pus 150 de ochiuri. Eu port de obicei marimea S. Cel mai sigur e sa faci o mostra de 10 ochiuri si sa o masori in cm.Asa n-ai cum sa dai gres la lungime.
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 25 Apr 2011, 11:34 am

Solmizel,e foarte frumos .Sa-l porti cu placere.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Apr 2011, 6:39 pm

Pentru martisoare mi-a trebuit un fir alb-zapada si cum am gasit la 100gr, si-am folosit doar 20gr, m-am gandit sa fac un 'ceva' pentru o nepotica ce-a venit pe la noi de Pasti. Modelul a fost gandit sa se inchida cu o brosa Hello Kitty ca-i inca fana. Din pacate sau fericire n-am gasit si pustoaica s-a bucurat mult de toate brosele crosetate de mine dar si de cele primite de la iepuricele mele. I se asorteaza acum la absolut orice!

Daca trece pe-aici Firicel spuneti-i ca am lucrat cu andrele nr 4, mi-au intrat aproape 150 de grame si firul e Bella de la Red Heart. Modelul e adaptat dupa unul din cartea aia cu 303 de modele si il stiam ca-l mai lucrasem pentru mine acum peste 20 de ani.

Pozele sunt facute pe fuga cand am vazut-o ca era imbracata cu el. Ii place si-l va purta si la scoala.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de symos Mar 26 Apr 2011, 7:13 pm

karina foarte frumos boleroul
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de stoy Mar 26 Apr 2011, 7:42 pm

Solmizel multumesc de raspuns.
Karina,draga mea ma faci sa te invidiez din ce in ce mai mult cam la multe te pricepi si nu numai atat dar faci niste lucruri super, super
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ikuta Mar 26 Apr 2011, 8:34 pm

Karina, hai nu fi modesta!Foarte frumos boleroul si foarte frumos lucrat.Doamne,ai maini de aur kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Karina33 Mar 26 Apr 2011, 9:16 pm

Multumesc fetelor! Nu-i mare lucru la modelul asta, e rapid asa ajurat, se repeta iute si nu-ti trebuie diagrama decat la primele randuri.
Mi-e drag sa lucrez dar stau (stiu, nu-s singura!) prost cu timpul liber, ramane insuficient dupa activitatile obligatorii.

Ikuta ai vazut ca buna intrebuintare au brosele de la tine? La mine ar fi zacut cu anul in vreo cutie ca n-avea cine mi le pune-n piept!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ikuta Mar 26 Apr 2011, 9:26 pm

Ma bucur ca plac si vor fi purtate cu drag kiss
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de rosita Mier 27 Apr 2011, 10:15 pm

I-am facut mamei mele o jacheta tricotata, dintr-un fir buclat pe care mi l-a adus cand m-a vizitat ultima data. Cred ca avea firul ala de prin anii '80 cel putin, etichetele erau ingalbenite de timp. Ea mi l-a adus sa-mi fac ceva mie, ca s-a gandit ca daca il tine in sifonier de atata amar de ani, nici ca-si mai face ceva din el. Dar m-am gandit sa-i fac o surpriza si sa ii tricotez ceva pentru Pasti. Asa ca m-am pus pe treaba si a fost gata la fix. Nu i-a venit sa creada ca i-am facut ceva din firul ala, si a fost bine ca culorile au fost pe gustul ei, de vreme ce ea si le-a ales. Poze:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mi-a placut cum s-au aranjat dungile alea la partea din fata, zici ca asa le-am aranjat eu, sa fie simetrice de-o parte si de alta a nsaturilor. Dar asa s-a intamplat sa iasa Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de samo99ro Mier 27 Apr 2011, 10:18 pm

Foarte dragut, intradevar. Si culorile sunt placute. Calde. Sa-l poarte sanatoasa.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Uca Mier 27 Apr 2011, 10:20 pm

Hi, hi Rosita, pana sa citesc tot, ma minunam cum ai reusit sa le potrivesti!
Super, e frumoasa! Sa o poarte cu placere si mandrie!

Karina, e fain rau boleroul, am si eu cartea, cred ca o iau putin la lecturat!
Ca mai nou m-a apucat tricot

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 27 Apr 2011, 10:22 pm

Foarte frumos si jacheta dar si bluza de dincolo. Sa le poarte sanatoasa!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Karina33 Mier 27 Apr 2011, 10:26 pm

Rosita ce copil exemplar esti!
Sa-ti traiasca mama si sa se bucure de tine si de ceea ce lucrezi!
E frumos si calda combinatia culorilor! flower

Spor la lecturat si apoi la tricotat Uca! Eu am cartea din copilarie dar nu ma prea bag la modele complicate ca nu-mi plac. Le admir cand le vad lucrate de altcineva dar n-as purta asa modele incarcate. Raman pe simplu si rapid deocamdata. Poate la pensie (daca o apuc) o sa ma complic din plictiseala.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de mimiady63 Mier 27 Apr 2011, 11:49 pm

Karina e foarte frumos boleroul,iar modelul e chiar usor .I-am facut si eu de pasti o pelerina cu acelasi model,fetitei fratelui meu ,care a implinit 6 anisori .
Rosita e frumoasa bluza. Si eu am o buza tricotata cu acest fir ,din 1986,dar sunt alte culori.Tot asa frumos s-au asezat dungile. E super si la purtat si la spalat.Acum o poarta fica mea,dupa o perioada de stat in dulap,cand nu s-au mai purtat atat de mult tricotatele.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de solmizel Joi 28 Apr 2011, 8:03 am

karina imi place foarte tare boleroul.Foarte frumos modelul.

rosita, parca-i facut de masina de tricotat Smile
solmizel
solmizel
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 249
Localizare : Sper ca pe Pamant
Data de inscriere : 26/01/2010

http://solmizel.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de rosita Joi 28 Apr 2011, 9:37 am

Fetelor va multumesc, sunteti niste dragute
kiss

Karina, mi se pare ca nepoata ta seamana cu tine, e bucatica rupta!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de geany Lun 09 Mai 2011, 8:27 pm

Am cautat printre subiecte si cred ca aici ma incadrez si eu. Am realizat o tunica, desi la start ma gandisem la rochita, m-am razgandit pe parcurs. Este realizata simplu, asa cum v-am obisnuit defapt... Am lucrat cu andrele de 2 (cred), firul este poliacril si lamé. Am adaugat si motonei pentru decor...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 09 Mai 2011, 8:31 pm

Geany, e foarte frumoasa tunica ta (ca tot ce faci tu, de altfel) iar culoarea... ma omoara pur si simplu. Mie imi plac mult nuantele de mov. Felicitari! Flowers
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 09 Mai 2011, 8:58 pm

foarte frumoasa tunica si culoarea , imi place foarte mult !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de ikuta Lun 09 Mai 2011, 9:01 pm

Mooooooovvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv! Geany, frumoasa tunica, dar superba culoarea.
ikuta
ikuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2183
Varsta : 66
Localizare : cluj napoca
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de geany Lun 09 Mai 2011, 10:41 pm

Multumesc, sunteti foarte dragute. Si mie imi place, culoarea este atat de placuta love iar combinatia cu argintiu parca o face si mai deosebita Smile No, ce mi-am laudat marfa rade Asa se intampla (cred) la fiecare cand e incantat de un nou produs. love
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) VII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB