Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de gordunel Mar 09 Iul 2013, 11:39 pm

ioana soare a scris:Nu m-am exprimat corect cand am spus dantelat, dar nu e modelul acela la care in randul 1 scazi spre dreapta si faci jeteu, iar la randul 3 faci jeteu si scazi spre stanga? Hmm, cred ca totusi nu e, desi serpuirea arata la fel. Din cauza gaurelelor pe care am crezut ca le are modelul am spus ca e feminin, dar daca m-am inselat si e alt model serpuit atunci imi cer scuze Embarassed 

De nasturi am crezut ca nu sunt inca cusuti pentru ca nu sunt la distanta egala, am crezut ca i-ai pus doar asa, pentru poza si ca urmeaza sa-i cosi la locul lor. Imi vin in minte doua posibile motive pentru onduleurile acelea - 1) sunt prea scurte bentitele comparativ cu lungimea fetelor; 2)nu ai blocat puloverul - la blocare bentitele se mai intind un pic.
Modelul nu are gaurele si se vede serpuirea mai in evidenta deoarece materialul este o lana mai groasa. Cu nasturii ai dreptate ca nu sunt pusi la distante egale deoarece sotul are burta si cand i-am pus la distanta egale se "cracana in draptul burtii si atunci i-am pozitionat in functie de asta. Scuze nu ai de ce sa iti ceri este normal sa ne si inselam doar din poze.love 
gordunel
gordunel
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 11 Iul 2013, 7:15 pm

Poate reusesti sa faci o poza doar la model sau ne explici si noua schema! Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de iuliana72 Joi 11 Iul 2013, 8:03 pm

am primit cadou de la diada o ata de care habar aveam daca se putea lucra era din aceea latoasa,am intrebat in stanga si dreapta cum se lucreaza cu ea dar nu am primit nici un raspuns asa ca pe cont propriu mi-am zis ca trebuie sa fac ceva din ea pana nu ma enervez si o arunc sau leg rosii cu ea asa ca ...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 11 Iul 2013, 9:31 pm

iuliana72, no bine ca nu ai legat rosiile cu ea!...cred ca ele s-ar fi bucurat saracele, dar parca este mai bine la "bundita tricotata" wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de gordunel Vin 12 Iul 2013, 8:08 am

Foarte frumoase noile tale creatii Ilulia tine-o tot asa si spor la tricotat
gordunel
gordunel
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de cozma felicia Vin 12 Iul 2013, 10:38 am

Iuliana,la pardesie tricotate,la jachete pentru copii,gasesti o multime de lucruri lucrate cu acest fir.Se lucreaza ca orice fir(eu lucrez cu andrele de 7,dar se poate lucra si cu numar mai mare).Se pot face fulare,caciuli,veste,jachete etc......
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 02 Aug 2013, 1:44 am

Am terminat de ceva vreme un mic cardigan, dar nu am vrut sa ii fac poze pana cand nu a fost gata si rochia potrivita. Asa ca abia acum ajung sa vi-l arat:) Aveam de mult aceasta idee in minte, de o jacheta mititica de vara, cu maneci foarte scurte si putin bufante, cu coloane de dantela in fata. Modelul de dantela l-am luat de la puloverul Peabody, mi-a placut foarte mult si mi s-a parut foarte potrivit stilului jachetei pe care o aveam in minte de cum l-am vazut. Am ales sa lucrez raglan de jos in sus, iar decolteul l-am modelat cu randuri scurte. Firul este 60% bumbac, 25% alpaca, 15% matase si este foarte placut la purtat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Vin 02 Aug 2013, 6:32 am

Ioana ca de obicei ne rasfeti...parca as fi la o parada Chanel! Felicitari!flower  Culoare e ok cu aceasta vara fierbinte, detaliul din spate e sic si maneca bufanta iti vine bine! Si cum spuneam nu ai uitat nici un detaliu..sandale, rochie, curea pandantiv...iti urez plimbare placuta in briza vantului pe care o ai in preajma!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 02 Aug 2013, 7:50 am

Ce frumosa este toata imaginea,a spus Piciul cam tot ce se putea spune nu-mi ramane decat sa admir si sa visez.....
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de gordunel Vin 02 Aug 2013, 9:13 am

piciul a scris:Poate reusesti sa faci o poza doar la model sau ne explici


Buna ziua
Alaturat am adaugat modelul si schema acestuia.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

gordunel
gordunel
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 02 Aug 2013, 11:36 am

Piciule, Mari, va multumesc mult pentru aprecieri!hug 
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Uca Vin 02 Aug 2013, 12:22 pm

Ioana, îl așteptam de mult. love  Ce mult îmi place!!!Flowers 
Culoarea e superbă, firul e demențial, modul de execuție, profesionist iar tu foarte,foarte frumoasă!
Îmi place mult de tot și rochia, atât materialul cât și croiala ( inclusiv lungimea).
Felicitări!!! Ești un model pentru mine!pupi 

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 02 Aug 2013, 1:24 pm

E minunat,Ioana! Comentariile sunt de prisos.aplauze 
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Vin 02 Aug 2013, 1:50 pm

Felicitari Ioana! Flowers aplauze
Ca de obicei ne incanti privirile. Sa porti sanatoasa "tinuta" si sa ai numai noroc, realizari si bucurii. Smile  
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Vin 02 Aug 2013, 3:15 pm

Jos pălăria!!!!! Impecabilă realizațiune!!!! Maxime felicitări!!!!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de firicel Vin 02 Aug 2013, 3:22 pm

felicitari Ioana!Deosebit de frumos!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Vin 02 Aug 2013, 3:34 pm

Multumesc, Gordunel! Sper sa reusesc pana la toamna sa-i fac sotului meu un asa pulover. Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 02 Aug 2013, 3:40 pm

Va multumesc frumos pentru aprecieri!pupi hug 
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de gordunel Vin 02 Aug 2013, 7:35 pm

piciul a scris:Multumesc, Gordunel! Sper sa reusesc pana la toamna sa-i fac sotului meu un asa pulover. Numai bine!

Cu multa placere picule si alta data. Daca vrei pot trimite si instructiunile pt acest model.
Felicitari Ioana si spor la lucru 
gordunel
gordunel
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de doraly Vin 02 Aug 2013, 8:32 pm

Ioana, ce frumoasa e jacheta, perfecta pana la cel mai mic detaliu, ce frumoasa esti tu si cat de armonioasa e imaginea de ansamblu!
De fiecare data ma uimesti!
Felicitari si toata admiratia pentru felul impecabil in care faci totul!
Sa o porti sanatoasa si cu drag!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Sam 03 Aug 2013, 12:07 am

Multumesc mult Doraly!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de cozma felicia Sam 03 Aug 2013, 2:40 pm

Ioana,subscriu la ce au spus fetele;alte comentarii sunt de prisos.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de valentinadof Sam 03 Aug 2013, 4:35 pm

Ioana,superb,asa cum au spus fetele,si culoare ma-nebuneste!
Am o intrebare:Cum ai ridicat ochiuri pt marginea cu butoniere,pe dedesubtul primului rand din fata?Se vede sirul de ochiuri pe fata foarte frumos pana sus de-o parte si de alta a marginilor fetei!Nu stiu daca am fost coerenta!love 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de danniela Sam 03 Aug 2013, 6:31 pm

Ioana, ti-am vazut creatia pe facebook ...sincer nu stiu care e mai frumoasa creatia sau tu...pana la urma zic ca tu ca doar tu faci creatia sa arate frumos. Te admir!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Sam 03 Aug 2013, 11:44 pm

Va multumesc frumos pentru cuvintele frumoase, inseamna mult pentru mine!hug 

Valentina ochiurile pentru bentitele cu nasturi si butoniere le-am ridicat intre primul si al doilea ochi de la marginile fetelor. Atunci cand am lucrat fetele, am avut la margini doua ochiuri pe fata, urmate de ochiuri pe dos (mai intai cele doua ochiuri pe dos de la modelul elastic 2fata/2 dos, apoi ochiuri pe dos de la modelul dantelat). Asta este de fapt motivul pentru care sirul de ochiuri pe fata de langa bentite iese in evidenta - faptul ca dupa el urmeaza ochiuri pe dos.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 3 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB