Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Mier 15 Mai 2013, 10:09 pm

Capitolele anterioare:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Piciuleeeeeeeeeeeeeee, meduză ai?!!!!!!
E o căpățână în toată regula,soro!!!!! Mi-ai jignit scheletu*!!!!! Smile)))))))


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 18 Mai 2013, 9:09 am, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 16 Mai 2013, 6:20 am

tricot zau...nu am vazut bine finalul...reflecta lumina in monitor wink. Iertare Merci Sa-l porti sanatoasa si poate ne pui schema si noua...ca sa nu incurc iar desenele!pupi
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Joi 16 Mai 2013, 8:27 am

Multzam de aprobare, Piciule! Am uitat sa spun ca firele le-am comandat pe net de la o firma germana si abia cand au ajuns am vazut ca erau fabricate in Romania! ura
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ema Joi 16 Mai 2013, 10:02 am

L-ai reusit Iti vine bine pe corp si se vede bine (model/culoare) Spor mult in continuare
Si aici sunt multe fire produse in Romania Nu stiam ca mai facem asa ceva
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Joi 16 Mai 2013, 10:07 am

Mda, Ema, acasa nu am gasit mai nimic care sa imi placa pt ca erau toate date la export...Ma bucur ca iti place! kiss
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ema Joi 16 Mai 2013, 10:10 am

Pe la noi, am vazut numai turcesti Iar alea facute in Germania (cele cu procentaj mare de lana in ele si cu culori super misto) erau scumpe ca ochii din cap
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de crina68 Joi 16 Mai 2013, 10:35 am

Piciule,ce atâtea scuze,surată????? Se glumește mult pe aici, nu știi???? Smile
Bag poze pentru oripilare la poze inspirațiune, imediatamente.

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de anda81 Joi 16 Mai 2013, 9:03 pm

Ducess,felicitari. kiss
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Vin 17 Mai 2013, 8:28 am

Anda81, multumesc! pupi
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de cristina07 Vin 17 Mai 2013, 9:05 am

Angelica, foarte frumos boleroul alb! E foarte elegant.
Ducess, si puloverul tau imi place. Se asaza frumos pe tine.
Sa le purtati sanatoase! Bravo! Flowers

Multumesc Piciule! pupi
Si eu le invidiez pe fete, in ultima vreme nu reusesc ca ma mobilizez pentru nici un proiect.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 17 Mai 2013, 8:00 pm

Asa sint si eu !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Mai 2013, 6:04 pm

Si ca sa nu ma plictisesc de cuvertura domino am "insirat" aceasta bluza, numai buna pe caldura de afara! wink [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 19 Mai 2013, 7:48 pm

Minunata ! Ai avut ceva de lucru dupa cat e de subtire firul ! Bravo !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Dum 19 Mai 2013, 7:54 pm

S-o porti sanatoasa si sa-ti aduca noroc! love
Ce migaleala e acolo, ce fir e si cu nr. de andrele l-ai lucrat? Shocked
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 19 Mai 2013, 8:36 pm

E foarte frumoasa si finuta.Bravo,Piciule,dar de ce n-ai postat la provocare?Fiind asa subtire,e buna pentru vara.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Lun 20 Mai 2013, 3:40 am

Andrele nr 2...am uitat de provocare...dar pana pe 15 iunie, poate mai tricotez alta..tot se ameteste o comanda! wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Karina33 Mar 21 Mai 2013, 10:45 pm

La provocarea cu cardiganul n-am participat din cauza butonierelor, nu-mi place daca stau cumva cascate, asa ca am 'fentat' un model ce doar sugereaza existenta butonierelor.
Modelul e de-AICI si adaptat masurilor si firului meu.
Firul este lana 100% de-aia de sosete, sursa Diada, andrelele obisnuite de 2,5. Firul este mult mai aspru fata de merinosul fin si matasos lucrat anterior, dar s-a mai imblanzit la spalat/balsam/blocat.
Am lucrat la el agale, in putinul timp liber, am lalait la ultima palma o saptamana ca venea Pastele, apoi nu l-am putut poza ca nu aveam nasturii potriviti.
Nu stiu daca voua vi se par potriviti dar mie imi plac, imi trebuia ceva vesel, colorat, sa sparga monotonia firului, ceva asa mai traznit (ca mine zid ).
II multumesc, iar, lui Letho pentru ajutor, nasturii sunt impasliti de ea, am terorizat-o cerandu-i sa combine cat mai aiurea culorile.
Apoi m-a terorizat ea azi cand mi-a trimis mai multi nasturi decat puteam pune pe pulover si m-a pus la cazne grele sa aleg la care din ei sa renunt. Cred ca am sucit nasturii astia vreo trei ore pana am zis ca daca nu-i cos mai repede nu-i mai cos niciodata.
Scuzati pozele facute in oglinda si strambaturile mele, sunt de la concentrarea de-a vedea ce pozez.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De vreo saptamana am o noua problema: am un dulap de fire si nu stiu de care sa ma apuc zid

Ioana mi-am adus aminte (scuze te rog) ca m-ai intrebat de maneci. Le lucrez simetrice, doar rascroiala pieptului e diferita de cea a spatelui. Fiind tricotata se aseaza singura maneca.

Piciule de ce n-ai facut rascroiala la umar/maneca? Ar fi fost cu alta poveste...mai ales ca te-ai muncit cu anderelele alea subtiri!

Ducces ca de obicei mi-ai bucurat ochii cu un pulover executat fara cusur!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Mar 21 Mai 2013, 11:57 pm

Karina, ma tot gandeam la puloverul tau si asteptam sa apara. Eram convinsa ca trebuie sa fie ceva deosebit, ceva cu un ceva mai altfel, asa cum au fost toate puloverele postate de tine. Si am avut dreptate! Imi place mult asimetria din fata, cu linia oblica si modele diferite, iar nasturii colorati ii dau un aer jucaus si tineresc. Tu si Letho aveti o colaborare foarte frumoasa, sunteti amandoua talentate si creative si ceea ce rezulta nu poate fi decat unic!

Referitor la rascroieli, chiar zilele trecute am revenit cu gandul la acea intrebare. Lucrez la un fel de jacheta de vara si initial, cand am gandit-o si calculat-o, vroiam sa-i fac niste "pense" verticale sub sani, pentru a da volum in zona respectiva. Sa merg si cu inmultiri laterale, dar doar cat sa ajung la dublul latimii spatelui, apoi locul necesar pentru sani sa-l fac cu pense. Era o idee tare buna, chiar am facut niste calcule si planuri, apoi m-a fulgerat un gand - ce fac cu tot materialul in plus, dupa ce trec de partea cea mai proeminenta a bustului? O solutie ar fi fost sa rascroiesc mai mult pentru brate in fata, dar aveam prea multe ochiuri in plus , prea mult de scazut in plus la rascroielile din fata. Sau poate o parte sa intre in rascroiala de la gat? Oare merge, se aseaza bine? Candva o sa incerc varianta asta, pentru ca sunt curioasa daca merge, dar acum, pentru jacheta am ales sa lucrez fara pense verticale.

Piciule si eu m-am intrebat la fel, de ce nu ai facut rascroieli. Maneca cazuta nu mi se pare ca se potriveste cu un pulover mulat. Contrasteaza lejeritatea negativa de peste tot cu materialul in plus adunat la subrat. Eu as fi rascroit si la gat, sau daca era sa ramana decolteu barcuta, as fi lasat deschiderea mai lunga. Si as fi lucrat circular, ca sa nu existe cusaturi care sa se vada prin impletitura subtire si transparenta. In rest puloverul e finut , impletitura e frumoasa, si ca fir si ca model.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Mier 22 Mai 2013, 6:02 am

Multumesc mult de sfaturi Karina si Ioana! Merci
Eu cu finisarile nu am stat bine niciodata...nici cu rascroielile...dar vazand aici ce lucruri minunate realizati, am schimbat "obiceiul": am cumparat fire, am gasit un model de bluza si acum tot socotesc la o schema si fac sablon pentru numar de ochi...etape pe care eu le faceam la bunul simt si la "ochiometru"! rade
Karina, sa-l porti sanatoasa! E vesel, e cu model, e cu tipar "sui"(adica nu clasic), e rascroit si vine foarte bine pe tine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 22 Mai 2013, 4:50 pm

E foarte frumos,Karina.E lucrat impecabil si,sincer,imi place mai mult decat cel din model.Felicitari!!!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Uca Joi 23 Mai 2013, 2:12 pm

Uau, ce frumos este! Karina, e superb!
Felicitări ție și lui Letho pentru minunata voastră colaborare, vă completați de minune! Nasturii au fix efectul pe care ți l-ai dorit.
Karina, ești dovada vie că se poate. Jos pălăria!
Păi, dacă ai lucrat printre picături, cu andrele de 2,5 mm... eu mă mai pot plânge că n-am timp de tricotat? bataita primesc.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de letho Joi 23 Mai 2013, 10:00 pm

Karina, iti sta minunat, au spus fetele totul!
Singura eroare e ceea ce voi numiti "colaborare", pentru ca n-am absolut nici un merit in afara de ace! Nasturii i-am executat mecanic, dupa indicatii clare. Cand mi-a zis Karina ca vrea niste nasturi in culori traznite am zis vaaaai, ce ma fac?? Am o mare problema, cand vine vorba de culori contrastante imaginatia mea se blocheaza instantaneu zid In final am rezolvat-o cu schema de culori in fata: am eliminat culorile gri si maro, am ales baza si bulinele le-am facut in culoarea opusa conform schemei: simplu si fara pic de imaginatie rade Asa.... si parca a inceput sa-mi placa sa le combin, acum parca imi surade o bluza ceva cu niste culori mai nebune wink
Asadar, Karina, sa o porti cu placere si sa te apuci repede de urmatoarea! hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Vin 24 Mai 2013, 7:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iata ultima creatie, proaspat facuta! Nu am mai reusit sa-l conving pe Sclifosel sa ma pozeze, din pacate...Sper sa va placa!
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de tantza_m Vin 24 Mai 2013, 8:08 pm

Karina, Ducess felicitari ! Sunt minunate creatiile voastre !
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Ducess Vin 24 Mai 2013, 8:16 pm

Multumesc, Tantza_m! hug
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 12 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB