Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Karina33 Vin 01 Noi 2013, 10:00 pm

Mersi mult! Ma bucur ca va place si voua!
L-am lucrat repede ca mi-a placut firul asa multicolor, lucratul doar jerse merge si cu ochiii inchisi, andrelele sunt tare prietenoase, m-am folosit de toate cablurile si opritoarele ca sa fac intai toate mansetele pe mov, apoi treceam doar varfurile si continuam pe multicolor.
Canadianca am tot scris cum fac eu rascroielile si manecile: ca-n croitorie.
Dorina musai sa-i scrii lui Mos Craciun!
Letho hug  la cate fire avem, si la ce fisier de inspiratie mi-ai pus la dispozitie, ar fi cazul sa aleg un fir si-un model si sa trec la impletit rade
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Sam 02 Noi 2013, 6:26 am

Karina33, fain si acest pulovar! Ai cusut patratelele? Adica le-ai facut separat? Sa-l porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Sam 02 Noi 2013, 10:07 am

E superb puloverul Karina!love  Ti se potriveste perfect iar romburile sunt de mare efect! Ce imi place mereu la puloverele tale este ca fiecare are cate un detaliu inedit care il face unic!

Letho iti multumesc! hug Si eu cred ca e o idee buna sa impartasim impresii despre andrele de toate tipurile.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Sam 02 Noi 2013, 11:03 am

Karina, deosebit "veselosul" tau! love Transmite buna dispozitie numai cand il privesti. Sa-l porti sanatoasa! Smile
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Liliana Solom Sam 02 Noi 2013, 9:53 pm

ioana soare a scris:Am terminat de ceva vreme un mic cardigan, dar nu am vrut sa ii fac poze pana cand nu a fost gata si rochia potrivita. Asa ca abia acum ajung sa vi-l arat:) Aveam de mult aceasta idee in minte, de o jacheta mititica de vara, cu maneci foarte scurte si putin bufante, cu coloane de dantela in fata. Modelul de dantela l-am luat de la puloverul Peabody, mi-a placut foarte mult si mi s-a parut foarte potrivit stilului jachetei pe care o aveam in minte de cum l-am vazut. Am ales sa lucrez raglan de jos in sus, iar decolteul l-am modelat cu randuri scurte. Firul este 60% bumbac, 25% alpaca, 15% matase si este foarte placut la purtat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este deosebit de frumos. Felicitari !
Liliana Solom
Liliana Solom
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 67
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/04/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de diada Dum 03 Noi 2013, 6:10 am

Super Karina, eu imi aduc aminte de movul merino rade uite ca i-ai gasit intrebuintare rapid! Esti priceputa in toate, sa-l porti cu placere!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de letho Dum 03 Noi 2013, 5:36 pm

Diada, ce memorie ai, nu stiu cum reusesti sa tii minte la cate fire iti trec prin maini! Oricum.... lana merinos ramane pe departe preferata mea, e asa de fina love Abia astept sa mai aduci hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de anda81 Mar 05 Noi 2013, 5:47 pm

Felicitari pt creatiile vostre..... Ioana, ca de obicei lucrurile facute de tine sunt impecabile.....si imi plac in mod special culorile pe care le alegi,vii,pline de viata,felicitari!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de claudine Mar 05 Noi 2013, 11:24 pm

Sunt foart frumoase puloverele facute de voi! Felicitari tuturor!
Ioana, m-am indragostit de puloverele tale!
Imi spui, te rog, unde ai gasi modelul? L-as lucra si eu.
Multumesc mult.
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 08 Noi 2013, 4:08 pm

Piciu super vesta .Karina imi place bluza ,iti vine foarte bine.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Vin 08 Noi 2013, 7:13 pm

Claudine, la pagina 13, Ioana a scris: "Modelul este Laelia al Hannei Maciejewska si se poate descarca contra cost de pe Ravelry." Citeste acolo ca sunt detalii multe sau intra pe Ravelry.
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 67
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de claudine Sam 09 Noi 2013, 12:36 am

Multumesc, AidoR. Asa am obs. ce frumos tricoteaza Ioana Smile
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Noi 2013, 6:54 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o bluza inceputa in vara si terminata azi, ca sa ma apuc si eu de lucruri serioase wink 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 11 Noi 2013, 6:57 pm

Foarte frumoasa !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de dorina narita Lun 11 Noi 2013, 7:49 pm

Frumoasa bluzita Piciule. Imi place cum ai lucrat si-mi place si culoarea. Eu i-as mai face ceva la gat ca parca nu sta chiar bine (sau mi se pare?).
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Mar 12 Noi 2013, 4:58 am

Multumesc, Dorina Narita! Atat a ajuns firul...lucru
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de anda81 Mar 12 Noi 2013, 5:30 am

Fooarte draguta!hug 
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Mar 12 Noi 2013, 7:53 am

Piciul imi place bluzica sa o porti sanatoasa !
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mier 13 Noi 2013, 9:04 am

Piciule imi place tare mult bluzica ta, sa o porti sanatoasa si spor la "lucrurile serioase" pe care ti le-ai propus in continuare  hug
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de feliana Joi 14 Noi 2013, 4:23 pm

Ma inspirat pulovarul albastru, am inceput si eu unul sper sa ma descurc cu modelul.
Felicitari pentru toate fetele cu miini de aur!
avatar
feliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 23
Localizare : cluj
Data de inscriere : 13/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 14 Noi 2013, 7:14 pm

O vesta terminata cam de vreo 3-4 saptamani, acum insa am gasit timp s-o pozez. E un fir gros iar vesta e ca o paturica Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 14 Noi 2013, 7:44 pm

kerkyra, felicitari!flower  Si pozele si vesta sunt reusite! Sa o porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 14 Noi 2013, 7:50 pm

Multumesc, am intrat iar in febra tricotatului Smile , asa ca sper sa postez cat mai des. Mai am un pulover cu fire de la Diada gata, dar trebuie sa-l inchei si sa-i pun nasturi, poze in we.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 14 Noi 2013, 9:22 pm

Felicitari,Kerkyra,e foarte frumoasa vesta si numai buna pentru iarna care bate la usa.aplauze 
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 15 Noi 2013, 6:11 am

Super vesta Corina ,sa o porti cu drag !
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 11 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB