Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

+93
Puiu Predulescu
teresapetre
Iulia888
violetas
denis21
valentinadof
arielas
piciul
christinuca
LRodica
leia
Floren
orhapetru
anaR
Dulcisor
Samarineanca
Chilibiju
crismi
32vali
cocolina2005
pd.lavu
Buburuza
codryna
iriclau
laurin
adina_lg
danabarbu2007
Fancy-
arabelaa
ritame
madena215
danire
Dionisia
rosita
kabunta
Karina33
manus marioara
adriandusmanescu
Andata
ralou
oliv
mnarcisa
zmz
elenaveronica
jade84
dory
Ais
kitty_mire
Irinax3m
M.Emilia
roxanamoraru91
Carmen T
Elspethalexia
scoobbyy
mariucamariuca
AlexandraPuff
tanasaviorica
maravela lucia florina
Juls5
micheline
voicu silvia
ramonela
biribishpampela
margot
sergiu valentin
jeorjel
crystyna_1226
Panea Laura
ralucis
fulguta28
ismi3ismi
mateia
Indra
Larisa
marabr
Ralusa
aidil
zahariaelouise
Admina
zulluf
ancabanu
gretty
aurishta
danae
diada
oana.n
Cristache
lllorena84
aurelia.c
ElizaD
Florina Radu
ancuta_ancuta
MagdaMarin
97 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de cocolina2005 Dum 22 Mar 2015, 9:13 pm

Buna,
Am si eu o rugaminte, as vrea sa fac niste bratari din piele si caut cava deseuri de piele subtire.
Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti sau in apropiere?
cocolina2005
cocolina2005
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de 32vali Lun 23 Mar 2015, 12:13 pm

Cocolina, in Crangasi este un magazin de incaltaminte si am vazut ca au resturi de piele si pretul era in functie de marimea bucatii de piele. Eu intrebasem in iarna pentru ca vroiam sa fac opinci pentru fetita si era 40 lei o bucata.
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de crismi Sam 28 Mar 2015, 11:10 pm

Nu stiu daca s-a discutat deja acest subiect, cel putin, eu nu am gasit discutii pe aceasta tema. Citind forumuri de croitorie din strainatate, am vazut ca se practica cumpararile colective de materiale, pentru ca sunt mai ieftine cumparate in cantitati mai mari. Am vazut de exemplu la cameleon textile niste tricoturi foarte bune, dar pretul e convenabil de la 10 m in sus,respectiv aceeasi situatie si la alte materiale,pe care nici nu le gasesti altundeva. Poate mai e cineva interesat.
crismi
crismi
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : constanta
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de iriclau Dum 29 Mar 2015, 3:06 pm

Da, dar cred ca e convenabil cand persoanele stau in aceeasi localitate.
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Chilibiju Lun 30 Mar 2015, 8:34 am

Cocolina, incearca pe Breslo, am vazut bucatele de piele de vanzare la un pret bun.
Chilibiju
Chilibiju
helper
helper

Numarul mesajelor : 19
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/10/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 31 Mar 2015, 1:49 am

Ati vazut pe undeva seersucker pe la noi? Ma bate gandul sa incerc un sacou barbatesc de vara. Oricum, e un material tare frumos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Dulcisor Mier 15 Apr 2015, 12:16 pm

Buna fetelor!
Am tot vazut prin mesaje ca multe dintre voi ati procurat diverse materiale de la persoane de pe forum. Cum pot gasi aceste persoane si oferta lor? M-am uitat in sectiunea sunt disperata sa vand, dar nu este nici o informatie actuala. Multumesc!
Dulcisor
Dulcisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Joi 16 Apr 2015, 12:28 pm

Contacteaza-le pe PM. Si Diada are albumele actualizate, Narcisa mai are materiale si parca si Camy. Trebuie sa le intrebi pe Pm care sunt albumele actuale, cred ca nu mai posteaza des la subiect, dar actualizeaza in Picassa.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Dulcisor Vin 17 Apr 2015, 12:59 pm

Multumesc Admina. O sa contactez fetele prin PM.

*De ce apare in mesajul meu "sunt disperata sa vand", cand eu am scris altceva?

Dulcisor a scris:Buna fetelor!
Am tot vazut prin mesaje ca multe dintre voi ati procurat diverse materiale de la persoane de pe forum. Cum pot gasi aceste persoane si oferta lor? M-am uitat in sectiunea sunt disperata sa vand, dar nu este nici o informatie actuala. Multumesc!
Dulcisor
Dulcisor
helper
helper

Numarul mesajelor : 16
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/01/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Sam 18 Apr 2015, 8:12 am

Ca sa nu se faca reclama pe forum, la acea sectiune.wink A fost o vreme mai tulbure cand fetele vindeau acolo si scriau la subiecte: am materialul x la Baz.ar, uita-te acolo si cumpara de la baz.ar. Si am fost nevoite sa schimbam setarile forumului, ca sa o lase mai moale.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Cristache Mier 24 Iun 2015, 1:45 pm

Am si eu nevoie de ajutor.
Ati vazut prin mercerii plasa d-asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

?

este aceiasi plasa care se foloseste la buzunarele laterale ale rucsacurilor:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Mier 24 Iun 2015, 11:54 pm

Se gaseste prin Sam Expo, de langa Dragonul Rosu. Nu stiu daca gasesti in merceriile din tara. Si se poate si la Texline sa aiba plasa pentru articole sportive. Mi se pare ca cea de la rucsacuri nu e elastica, pe cand cea de la interiorul treningurilor e elastica. Dar la Texline cred ca au de ambele si poti cere mostre.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Cristache Joi 25 Iun 2015, 9:14 am

Admina, multumesc mult!!!
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de anaR Mar 21 Iul 2015, 7:04 pm

Buna seara. Poate sa imi spuna cineva de unde pot sa cumpar plasa textila? Imi trebuie pentru un cort sa-i fac usa.
anaR
anaR
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Iul 2015, 10:19 am

Au la Texline Timisoara, plasa pentru echipament sportiv. Fiind sintetica, banuiesc ca asta cauti. Mergi si intreaba acolo.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de laurin Joi 13 Aug 2015, 4:46 pm

Buna ziua tuturor harnicutelor! Stie cineva care este diferenta dintre organza de matase si organza de poliester in ce priveste proprietatile lor ca materiale si de unde pot achizitiona organza de matase?
Multumesc mult!
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Mier 02 Sept 2015, 4:28 pm

Buna din nou! In ultimele zile am cautat cum am stiut Smile magazine online de tesaturi. As vrea sa gasesc intr-un singur loc tesaturi gen blugi, stofa de paltoane, fas, micropolar si jerse, la preturi decente.
O sa va spun de care stiu si o sa va rog sa imi mai faceti recomandari, daca stiti altele.
Texline (dar ei nu au actualizate pe site si trebuie cerute mostre), Cameleon, La textile, My textile. Stiti voi altele? Sau fetele care vand, aveti si materiale din acestea?
Va multumesc anticipat!
Edit:La Cameleon vad chestii faine in colectia noua, dar vand doar la 12 m... Ar fi oare doritoare de comanda comuna pentru tesaturile enumerate mai sus? Sau mai bine caut in alta parte?
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Vin 04 Sept 2015, 8:27 pm

Tot eu o sa va mai intreb si unde gasiti umpluturi de perne/fotolii tip para. Multumesc anticipat!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de sergiu valentin Sam 05 Sept 2015, 8:41 am

Pentru puf siliconat de umplut pernele incearca la Texline ( eu de acolo am cumparat ) . cos
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Sam 05 Sept 2015, 6:45 pm

laurin a scris:Buna ziua tuturor harnicutelor! Stie cineva care este diferenta dintre organza de matase si organza de poliester in ce priveste proprietatile lor ca materiale si de unde pot achizitiona organza de matase?
Multumesc mult!
Nu stiu daca mai ai nevoie.... Organza de matase e mai rara, cam ce gasesti in comert e poliester. Poate au organza de matase la Shiral sau Sharbeck sunt magazine cu materiale de lux.

Adina, umplutura de perne e difetita de cea de fotolii tip para. Pentru umplutura de pufuri, cred ca gasesti in marile magazine, poate chiar Metro, Selgros. Dar uite si online: AICI
Umplutura de perne (siliconica) se gaseste prin mercerii, se vinde la kg.
AICI  vand de ambele, dar nu stiu daca dau cantitati mai mici.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Sam 05 Sept 2015, 8:23 pm

Multumesc, sergiu valentin si Admina! Smile
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de orhapetru Sam 05 Sept 2015, 8:57 pm

Umplutura perne hipoalergica tip superball eu iau de la Valcea, cel mai bun pret-calitate pe care l-am gasit pana acum si am cumparat cam 120 kilograme...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Trimit si in cantitati mici, comanda minima 5 kg, oficial...si ne-oficial trimit si mai putin, dar daca vrei  jumatate de kiligram, atunci cumperi direct o perna wink wink
_-----------------
Umplutura de polistiren (perle de polistiren ) vreau si eu de ceva vreme sa iau , dar inca nu mi-am facut curaj sa imi umplu casa si cu asa ceva rade
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Floren Dum 06 Sept 2015, 3:19 pm

"Operezi" in cada , ca sa nu umpli casa de bilute !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de leia Mar 22 Sept 2015, 10:58 pm

Buna seara, imi puteti recomanda in Iasi un magazin cu stofe, materiale textile de buna calitate?
Ajung sambata in Iasi si as vrea sa cumpar niste stofe gen tergal gabardina pentru fuste mai subtiri sau groase. Multumesc anticipat.
leia
leia
helper
helper

Numarul mesajelor : 17
Localizare : din tara
Data de inscriere : 26/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 22 Oct 2015, 12:16 am

Ce mai stiti de depozitul de la Filaret? Mai exista? Mai e nenea ala enervant?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 8 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB