Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:54 am Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyAstazi la 10:53 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyIeri la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

+93
Puiu Predulescu
teresapetre
Iulia888
violetas
denis21
valentinadof
arielas
piciul
christinuca
LRodica
leia
Floren
orhapetru
anaR
Dulcisor
Samarineanca
Chilibiju
crismi
32vali
cocolina2005
pd.lavu
Buburuza
codryna
iriclau
laurin
adina_lg
danabarbu2007
Fancy-
arabelaa
ritame
madena215
danire
Dionisia
rosita
kabunta
Karina33
manus marioara
adriandusmanescu
Andata
ralou
oliv
mnarcisa
zmz
elenaveronica
jade84
dory
Ais
kitty_mire
Irinax3m
M.Emilia
roxanamoraru91
Carmen T
Elspethalexia
scoobbyy
mariucamariuca
AlexandraPuff
tanasaviorica
maravela lucia florina
Juls5
micheline
voicu silvia
ramonela
biribishpampela
margot
sergiu valentin
jeorjel
crystyna_1226
Panea Laura
ralucis
fulguta28
ismi3ismi
mateia
Indra
Larisa
marabr
Ralusa
aidil
zahariaelouise
Admina
zulluf
ancabanu
gretty
aurishta
danae
diada
oana.n
Cristache
lllorena84
aurelia.c
ElizaD
Florina Radu
ancuta_ancuta
MagdaMarin
97 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Lun 22 Sept 2014, 7:32 pm

Materialele in State sunt cam intre 2$ si 10$ per yard, bumbacurile simple uni sau cu model, cele de quilt, de care cred ca folosesc la genti. Intr-adevar gasesti imprimeuri super la acest tip de materiale si uneori au si oferte, dar materiale de haine: jerseuri, bumbac cu elastan, denim, raiat, etc. nu prea se gasesc si sunt scumpe. Cele mai ieftine jerseuri sunt cu 4-5$ si sunt din polyester.
Chiar am vorbit cu o fosta croitoreasa ca s-a lasat de meseria asta, pentru ca tiparele sunt scumpe, materiale gasesti si cu 20-30$, cele de decoratiuni interioare... Pe cand produsele de-a gata sunt mult mai ieftine.
Am gasit un site in tara, care vinde materiale de quilt, cu 23lei/ jumatate de metru. Probabil ca iesiti mai ieftin daca luati din afara, daca aveti de luat mai multe, sa platiti o taxa de transport. Dar atentie la suma, sa nu se adauge tva si vama.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Mar 23 Sept 2014, 12:16 pm

Multumesc de raspunsuri.
In Bucuresti nu am cum sa ajung, si de comandat din afara probabil ca nu renteaza, avand in vedere ca nu as vrea multe. In primul rand, as vrea sa le testez, deci tot sa caut site-uri din tara cred ca imi ramane, chiar daca sunt mai scumpe.
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 23 Sept 2014, 12:20 pm

Mai ramane Ikea, vad ca au introdus si comanda online. Oferta limitata, dar orisicat...
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Mar 23 Sept 2014, 2:20 pm

Da... La Ikea am vazut ca la comanda online se plateste 50 de lei pentru "colectarea produselor din magazin", plus transportul...
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Mar 23 Sept 2014, 2:39 pm

Am vazut si eu cretonul de la Obor... Cam frumusel, asa. Mi-a facut pofta de niste draperii shabby chic pentru viitorul meu salonas / birou / atelier, cameruta mea exclusiva, feminina si trandafiroasa la care visez de ceva vreme.
Si dintre toti baietii mei, numai motanul o sa intre acolo. wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de danire Sam 27 Sept 2014, 10:31 am

Materiale faine se gasesc intr-un depozit din Ungaria...este o doamna care le cumpara....sunt intre 23-33 lei metrul...eu am luat de acolo pentru o patura quilt....se plateste o taxa...in care intra transportul si comisionul ei...cine este interesat rog pm!
danire
danire
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : iasi
Data de inscriere : 21/05/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de madena215 Vin 24 Oct 2014, 1:21 pm

Buna fetelor,
si bine v-am gasit. Sunt si eu noua pe aici si am stat si v-am citit postarile cu interes. Voiam sa va rog sa imi dati si mie site-ul din sua pentru o eventuala comanda.
Multumesc frumos si ma bucur ca m-am alaturat si eu voua! wink
madena215
madena215
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ritame Vin 24 Oct 2014, 2:52 pm

danire a scris:Materiale faine se gasesc intr-un depozit din Ungaria...este o doamna care le cumpara....sunt intre 23-33 lei metrul...eu am luat de acolo pentru o patura quilt....se plateste o taxa...in care intra transportul si comisionul ei...cine este interesat rog pm!
 Buna, daca ai comandat de acolo materiale si le-ai primit, arata-mi si mie, te rog, ce modele? M-ar interesa, si cat e taxa de care spui pentru transport, merci.
ritame
ritame
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Varsta : 42
Localizare : Home
Data de inscriere : 14/07/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Mier 12 Noi 2014, 3:49 pm

Dragelor, am ajuns in  sfarsit si eu la Sam Expo. Impresii:

Unu: nu mi s-a parut chiar asa de departe, am mers in jurul pranzului, cand traficul e mai lejer, am gasit loc de parcare fix in fata si nu este atat de "bodegos" cum ma asteptam eu; este doar foarte inghesuit.

Doi: daca nu cauti ceva anume, cred ca-ti ia o zi intreaga sa cotrobai dupa chestii prin toate magazinasele. La materiale toti pe care i-am intrebat vand si la metru, dar au preturi diferite in functie de cantitate. La mercerie unele chestii sunt la metru/bucata, altele la rola/cutie/pachet. Aproape totul se mai poate negocia cativa firfirici - cat sa te simti bine ca ti-a facut pret bun.

Trei: din motive de igiena financiara, am plecat cu listuta dupa mine, fara card, cu buget limitat si cu ora fixa - altfel nu m-as fi putut abtine sa nu cheltui o gramada. Oferta e mare, mare de tot. Eu am luat strict ce aveam pe listuta dar oricum, mi-a ramas gandul la niste panglicute de organza (o nebunie de culori), la niste stofe (bunicele si calitativ), la niste tricoturi si jerseuri, la... la multe. M-am abtinut cat am putut sa nu ma uit nici in stanga nici in dreapta, dar tot am mai zarit cate ceva. Materialele sunt undeva la 12-15 lei voalurile, 18-20 de lei jerseurile si materialele de toamna, pana la maxim 25-28 de lei stofe care au si lana in compozitie (am verificat personal cu bricheta din dotare - chiar au). Nu m-am uitat (nu am intrebat) la materialele de seara, dar erau gramezi.

Patru: Nu am gasit chiar tot ce-mi trebuia asa ca m-am oprit la Bucur Obor - preturile sunt duble, triple si chiar de 4 ori mai mari - exact aceleasi materiale! o stofa de 25 de lei in Sam era 85 in Obor, un tricot de 20, era 55, altul de 20 era 62... deci cam merita drumul, zic eu
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 12 Noi 2014, 5:02 pm

Buburuza, ai mare dreptate. Am fost si eu recent, chiar de doua ori. Cateva adaugiri: parcarea din fata costa 4.5 lei (pret fix, unic).  Cativa din cei intrebati de mine mi-au spus ca dau la metru, dar minim 5 metri. Materialele nu au pretul afisat, se intreaba vanzatorul.
Acum tocmai vin din Obor, ca am ratacit prin casa nasturii de la sacoul pe care trebuie sa il termin pana maine si am dat o fuga pana acolo. M-am uitat de curiozitate la materiale. Intr-adevar, preturile pentru aceleasi materiale ca in Sam Expo - duble, triple. Si nasturii luati - am dat 1 leu pe un nasturel de pus la maneca sacoului!!! N-aveam incotro acum, dar cred ca nu voi mai calca prea curand prin Obor...

Imi place expresia "igiena financiara". Te superi daca o preiau? Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Mier 12 Noi 2014, 5:49 pm

Samarineanca a scris:Buburuza, ai mare dreptate. Am fost si eu recent, chiar de doua ori. Cateva adaugiri: parcarea din fata costa 4.5 lei (pret fix, unic).[...]
Imi place expresia "igiena financiara". Te superi daca o preiau? Smile
1. Da, am uitat: parcarea costa fix 5 lei, ca sa nu ne mai incurcam cu maruntis. Nici eu nu as fi mers la Obor daca as fi gasit exact ceea ce cautam. Insa... Recunosc, aveam rezerve inainte de a merge la Sam, dar sunt sincer impresionata de oferta si de preturi. Si parca m-as mai duce macar odata, ca am lasat in urma o stofa subtire buclata, un olive-kaki-mustar sau un caramiziu-scortisoara, sau un cream... si poate ca le-o fi dor de mine. Plus niste panglici...
2. wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 12 Noi 2014, 6:18 pm

Am luat si eu stofa din aia buclata. Verde aprins wink
Si eu am lasat niste stofe pe acolo sa imi planga de dor. Nu mai rascoli si tu! rade
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de arabelaa Mier 17 Dec 2014, 5:07 pm

Salut fetelor, va pup pe toate.
Sunt noua aici, din ce am cautat nu am gasit detalii, dar intr-o oarecare masura ati mai atins subiectul.
Stie careva pe unde se pot gasi niste materiale mai deosebite, pentru combinat la ceva frumos?
Exista pe undeva niste dantele cu ornamente modulare, care se decupeaza si se fac niste rochite extraordinare, dar unde sa le gasesti. Pe unde intri pe diferite online-uri, nu gasesti decat niste poze mai bune sau mai putin bune, dar e greu sa-ti dai seama cu ce material ai de-a face. Foarte putine explicatii privind calitatea materialului, caracrteristici tehnice (sper ca nu va plictisesc dregele mele), idei sau posibilitati tehnice de folosire a materialului respectiv. Sigur ca toata lumea se lauda ca iti trimit mostre, dar toti te pun sa platesti transportul (ceea ce este si normal la urma urmei). D-aia zic, stie careva un site unde oamenii explica ce au acolo? Noi intre noi ne mai putem da sfaturi, putem invata unele de la altele ce e aia un shantung, ce e aia o dantela stretch, dar parca este altceva cand afli aceste lucruri chiar de la cel care le vinde, care se si obliga fata de tine cand iti lauda un material.
Ce ziceti, va bagati?
arabelaa
arabelaa
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/12/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Fancy- Joi 18 Dec 2014, 9:41 pm

La Sam Expo se poate ajunge cu tramvaiul 21 chiar de langa Bucur Obor pana la capatul liniei.
Fancy-
Fancy-
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 19 Dec 2014, 10:42 pm

arabelaa a scris: [...] din ce am cautat nu am gasit detalii, dar intr-o oarecare masura ati mai atins subiectul.
Stie careva pe unde se pot gasi niste materiale mai deosebite, pentru combinat la ceva frumos?
Exista pe undeva niste dantele cu ornamente modulare, care se decupeaza si se fac niste rochite extraordinare, dar unde sa le gasesti. Pe unde intri pe diferite online-uri, nu gasesti decat niste poze mai bune sau mai putin bune, dar e greu sa-ti dai seama cu ce material ai de-a face. Foarte putine explicatii privind calitatea materialului, caracrteristici tehnice (sper ca nu va plictisesc dregele mele), idei sau posibilitati tehnice de folosire a materialului respectiv. Sigur ca toata lumea se lauda ca iti trimit mostre, dar toti te pun sa platesti transportul (ceea ce este si normal la urma urmei). D-aia zic, stie careva un site unde oamenii explica ce au acolo? Noi intre noi ne mai putem da sfaturi, putem invata unele de la altele ce e aia un shantung, ce e aia o dantela stretch, dar parca este altceva cand afli aceste lucruri chiar de la cel care le vinde, care se si obliga fata de tine cand iti lauda un material.
Singurii pe care-i stiu eu ca-si asuma calitatea produselor pe care le vand si care dau explicatii calificate sunt Cameleon textil (care vinde in general tricoturi, jersey, polar, wellsoft) si fabrica Florian (panza topita, in si borangic made in  Romania). Si-ar mai fi Picasso care vinde toate minunatiile si finess-urile (la preturi exagerate dupa parerea mea). Pana la urma tot varianta cu mostrele e cea mai buna. Nu ne-ai povestit cata experienta ai in croitoreala... ca pana la urma asta ajuta cel mai mult atunci cand alegi materialele.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Sam 20 Dec 2014, 5:15 pm

Eu de fabrica Florian n-am auzit. Vad ca nici domnul google nu zice nimic despre. Ar fi interesant ...
Mai e Shiral pe zona de lux, nu?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Sam 20 Dec 2014, 6:50 pm

Samarineanca a scris:Eu de fabrica Florian n-am auzit. Vad ca nici domnul google nu zice nimic despre. Ar fi interesant ...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] deFlorian wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de piciul Dum 21 Dec 2014, 8:02 am

La Sam Expo se gasesc doar materiale de croitorie sau si fire de crosetat tricotat?
Nu am fost niciodata. Doar la Sahara si acolo depinde ce nimeresti ca daca cauti ceva anume nu prea coopereaza...sau asa am nimerit eu o zi!
Multumesc anticipat! Oricum mi-am propus sa ajung si eu macar odata....dar la anul cred! Au program de sarbatori si ei si luni numai de Sam Expo nu am timp wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 21 Dec 2014, 9:43 am

Piciule, la Sam Expo am vazut parca vreo doua magazine care aveau si ceva fire, dar nu multe sortimente si banuiesc ca trebuie sa iei tot baxul, nu cred ca dau la sul. Merita insa sa faci un drum pe acolo dupa sarbatori, pentru ca la capitolul mercerie (altele decat fire) sunt multe lucruri interesante.
Sigur, cu mentiunea ca cele mai multe se dau la pachet, nu la bucata, mai ales cele cu valoare mica. Dar daca sti ca folosesti o chestie in mod curent, poti lua mai multe deodata. La altele nu merita, spre exemplu, eu am luat ce am luat de acolo si m-am dus tot in Obor sa iau un fermoar verde, ca doar nu era sa iau 100 de fermoare doar pentru ca voiam sa fac o rochie.
Am vazut fire si la Cora. N-am comparat insa preturile, ca eu nu prea sunt cu tricotatul.

La Sahara mi se pare ca sunt mai ok cu solicitudinea de la o vreme. Diferenta de pret intre Sahara si Sharbek e tot mai mica, observ, asa ca a devenit si Sharbekul o optiune, as zice.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de iriclau Dum 21 Dec 2014, 2:51 pm

M-am uitat pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , e super inul topit regal ....
Mie imi place inul dar nu-l port pt ca ma enerveaza cand se boteste, dar inul de pe site, e botit cu o anume forma . Oare vand si la metru? As fi interesata...
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Buburuza Dum 21 Dec 2014, 7:21 pm

iriclau a scris:M-am uitat pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  , e super inul topit regal ....
Mie imi place inul dar nu-l port pt ca ma enerveaza cand se boteste, dar inul de pe site, e botit cu o anume forma  . Oare vand si la metru? As fi interesata...
Din cate am inteles eu (de pe pagina lor de Facebook, inca nu am facut o comanda la ei) exista comanda minima de 5 metri la anumite sortimente, de 10 - 15 metri la alte sortimente. Eu o sa-i sun abia spre sfarsitul lunii ianuarie.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 22 Ian 2015, 1:01 pm

Buna ! Aveti idee de unde pot comanda si eu urgent on-line vatelina ? la texline nu au
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de iriclau Joi 22 Ian 2015, 4:01 pm

buna Danabarbu .

Aici vad ca au , doar ca preturile cred ca sunt mai mari : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
iriclau
iriclau
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 184
Varsta : 40
Localizare : iasi
Data de inscriere : 27/01/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de adina_lg Joi 26 Feb 2015, 1:02 pm

Buna!

1. Stiti cumva unde gasesc picioruse pt. masina de cusut nu foarte scumpe? Cel mai urgent mi-ar fi piciorus pentru tiv rulat. (Ce am gasit eu e min. 25 lei, la care se adauga transportul si cred ca iese la vreo 40 de lei)

2. Si pentru voal imprimat aveti sugestii (in afara de Texline)? Sau poate sunt persoane aici pe forum care vand.

Multumesc!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de laurin Mier 04 Mar 2015, 11:44 am

Buna fetelor dragelor,

Stiti de unde pot sa cumpar un bust de coritorie femei mas 36 sau 38? Nu imi trebuie reglabil, ci unul fix pentru prezentare si ca sa pot lucra pe el fuste/rochii. Am gasit pe un site la 99ron de plastic, dar vroiam sa mai identific si alte surse.

Multumesc mult
laurin
laurin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 221
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 19/10/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 7 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB