Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:38 pm Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:35 pm Scris de LRodica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:30 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

+93
Puiu Predulescu
teresapetre
Iulia888
violetas
denis21
valentinadof
arielas
piciul
christinuca
LRodica
leia
Floren
orhapetru
anaR
Dulcisor
Samarineanca
Chilibiju
crismi
32vali
cocolina2005
pd.lavu
Buburuza
codryna
iriclau
laurin
adina_lg
danabarbu2007
Fancy-
arabelaa
ritame
madena215
danire
Dionisia
rosita
kabunta
Karina33
manus marioara
adriandusmanescu
Andata
ralou
oliv
mnarcisa
zmz
elenaveronica
jade84
dory
Ais
kitty_mire
Irinax3m
M.Emilia
roxanamoraru91
Carmen T
Elspethalexia
scoobbyy
mariucamariuca
AlexandraPuff
tanasaviorica
maravela lucia florina
Juls5
micheline
voicu silvia
ramonela
biribishpampela
margot
sergiu valentin
jeorjel
crystyna_1226
Panea Laura
ralucis
fulguta28
ismi3ismi
mateia
Indra
Larisa
marabr
Ralusa
aidil
zahariaelouise
Admina
zulluf
ancabanu
gretty
aurishta
danae
diada
oana.n
Cristache
lllorena84
aurelia.c
ElizaD
Florina Radu
ancuta_ancuta
MagdaMarin
97 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Joi 14 Iun 2012, 4:50 pm

Nu cred ca iti vor spune, probabil tot comandate la cantitati mari, pentru industria textila. Cele din prima poza imi par de costum de baie (de plastic) si sistemul ajustabil tot de sutien. Se gasesc si la magazine online, la cantitati mai mici, sistemele de inchidere.
Cele speciale de papion... nu am vazut sisteme de inchidere asa. Ajustarea se poate improviza tot cu ceva de genti (penru barete de buzunare, spre exemplu) sau de sutien (sper sa se gaseasca si de metal).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de zahariaelouise Joi 14 Iun 2012, 5:33 pm

eu am folosit sistem de prindere din plastic, gasesti in mercerii
cel din prima fotografie o gasesti pe merceria forumului, este sistem de inchidere costume de baie, iar reglajul il ai la accesorii pentru sutiene, de reglare al bretelelor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ps. poti cumpara bretele de silicon ca sa iei reglajul, sunt ieftine


zahariaelouise
zahariaelouise
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 670
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de aidil Joi 14 Iun 2012, 8:04 pm

Zulluf, eu am cumparat asa ceva de la merceria de pe titulescu, d-na mi-a spus ca asa ceva a vandut pt inchiderea papioanelor, este probabil din plastic, dar acoperit cu o pelicula alba-argintie. Mi-a oferit cele 2 parti pt inchidere, dar si partea aceea pt reglare. Era 1,5 lei sau 2 lei, nu mai stiu.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de zulluf Joi 14 Iun 2012, 9:32 pm

Mulțumesc mult pentru răspunsuri, m-am lămurit și o rezolv eu Smile
zulluf
zulluf
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

http://www.facutincasa.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Plasa Voaleta

Mesaj Scris de Ralusa Lun 25 Iun 2012, 12:22 pm

Buna fetelor.Indraznesc sa va intreb daca stiti un loc de unde pot gasi plasa pentru voaleta.Tulle plasa sau ceva asemanator.Cred ca sunt in cautarea acestui material misterios Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 4246 de vreo 5 luni si nimic nimic.
Daca ma puteti ajuta raman profund indatorata.Multumesc prietenie
Ralusa
Ralusa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : www.ilovehandmade.ro
Data de inscriere : 27/09/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 25 Iun 2012, 6:18 pm

Gasesti in orice mercerie mai mare.
Incearca si la timisoara la texline.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Ralusa Mar 26 Iun 2012, 9:07 am

Multumesc pentru raspuns,texline este intradevar un depozit bun,problema este ca eu sunt din Petrosani si imi este destul de greu sa ajung in orasele mari.Asi dori ,daca se poate,un link sau asa ceva catre un site care are plasa pentru voaleta.Pe siteul texline nu am reusit sa gasesc un astfel de material.
Multumesc inca o data.
Ralusa
Ralusa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : www.ilovehandmade.ro
Data de inscriere : 27/09/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de marabr Mar 26 Iun 2012, 9:35 am

ralusa, texline nu are siteul actualizat.da un telefon si intreaba,ei trimit comenzi prin posta,nu trebuie sa ajungi in timisoara
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Ralusa Mar 26 Iun 2012, 10:00 am

uhum,uhum..multumesc tare.am sa sun kiss
Ralusa
Ralusa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : www.ilovehandmade.ro
Data de inscriere : 27/09/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Larisa Lun 16 Iul 2012, 11:43 am

Fetelor am gasit un site foarte fain de materie prima si materiale pentru croitorie, pe mine m-a fascinat cate chestii are, site-ul e international din Londra, nu m am putut abtine sa nu vi-l arat la cate chestii are. Link-ul este acesta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Daca este considerat reclama rog adminele sa-l stearga. Multumesc. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Ralusa Lun 16 Iul 2012, 11:52 am

Impresionant siteul,multumesc pentru informatie.
In legatura cu texline,am discutat cu ei si nu au plasa despre care vorbeam eu...uffff poate intr-o zi am sa o gasesc:))
Ralusa
Ralusa
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : www.ilovehandmade.ro
Data de inscriere : 27/09/2011

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Indra Lun 16 Iul 2012, 2:18 pm

Larisa m-ai omorat cu site-ul englezesc. Si zici ca pot comanda de aici din Romania? Chiar acum ma uit sa vad cat ar costa transportul! Merci
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Larisa Lun 16 Iul 2012, 2:29 pm

Ma bucur ca va place si pe mine m-a impresionat f tare. Eu am plasat dimineata o comanda la ei si la Stat nu apare Romania in rest apar toate tarile si am lasat UK dar am completat la Country-Romania, si le-am trimis mail sa-i intreb de ce nu apare Roamania, au zis k modifica cat de repede, acum stau si astept, daca nu ii bombardez cu mail-uri rade. Transportul nu tiu cat poate fi. Cum aflu ceva te instiintez daca doresti. Scuze daca sunt off topic pupi

Gata, am vorbit cu ei totul e in regula cu comanda, urmeaza sa-mi spuna cat costa transportul pentru Romania,Indra daca doresti sa comanzi de pe site-ul acesta te anunt cand stiu cat costa. pupici
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de mateia Mar 17 Iul 2012, 3:36 pm

buna fetelor,
imi puteti spune si mie unde gasesc magazine de textile in constanta? va rog........
mateia
mateia
helper
helper

Numarul mesajelor : 22
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 10/11/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ancabanu Vin 20 Iul 2012, 10:56 am

de pe site-ul acesta a cumparat cineva? am gasit la ei un voal care mi-l doresc mullt si nu am gasit in alta partea aceea culoare...
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Indra Vin 20 Iul 2012, 12:24 pm

ancabanu imi plac materialele si nu sunt scumpe... si am vazut ca au voal cu buline!!! super...eu comand acum
Indra
Indra
helper
helper

Numarul mesajelor : 89
Localizare : Ramnicu Valcea
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 20 Iul 2012, 6:16 pm

Larisa,dar sunt scumpe rau!!! NU sunt scumpe?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 20 Iul 2012, 7:22 pm

Calitatea face toti banii!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 20 Iul 2012, 7:29 pm

Si asta e adevarat,insa,la preturi mari gasim si la noi calitate...Oricum,e bine de stiut.Multumim Larisa.
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ralucis Sam 21 Iul 2012, 10:26 am

Aici sunt niste materiale fenomenale, si au si reducere pentru ca se inchide magazinul in august Sad [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Iul 2012, 1:49 pm

Sunt frumoase, intr-adevar. love Dar jumatati de metru, cu latimea uneori de 1m."106 cm x 49 cm", "122 cm x 49 cm"

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ancabanu Sam 21 Iul 2012, 2:14 pm

Admina a scris:Sunt frumoase, intr-adevar. love Dar jumatati de metru, cu latimea uneori de 1m."106 cm x 49 cm", "122 cm x 49 cm"

Asta am observat si eu si mi se par oricum destul de scumpe chiar daca sunt reduse. Materiale asemanatoare sunt aici , numai ca preturile sunt tot la jumatate de metru wink
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Admina Sam 21 Iul 2012, 2:23 pm

Sunt de patchwork, cred si uneori, daca ai articole mici de facut, merita. Bine, depinde cu cat poti sa le vinzi, daca vrei sa faci lucrul asta. Oricum, daca vrei sa-ti faci o fusta gipsy, dai faliment. Smile
Asa e si draguta de intaritura G785 mult laudata in Burda, dar costa cam 25lei/ m, cu latimea de 90cm (sper sa nu ma insel). E ok daca ai salariu in euro, in mii de euro. Daca esti platit in sute de lei... cam greu.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de marabr Sam 21 Iul 2012, 2:46 pm

super materiale sunt si pe kreativshop, dar tot pentru patchwork, adica materialele se vand tot la 50 cm. eu caut poplin imprimat, imi place extrem de mult, dar daca as lua de la ei 2 m ptr o rochie, tb sa dau 80 ron doar pe poplin.asa mai bine o cumpar din magazin.tare rau imi pare ca nu exista si in magazinele de profil materiale ieftine si bune.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de ralucis Sam 21 Iul 2012, 3:30 pm

Eu știu ca le-am scris si mă costa 3 metri de dantela de bumbac cu latime 1,40 110 lei cu tot cu transport. De altfel, scrie sub multe materiale ca dacă vrem mai mult sa luam legătura cu ei si ne fac un total.
ralucis
ralucis
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 135
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/08/2009

Sus In jos

Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3) - Pagina 2 Empty Re: Furnizori de materiale si materie prima -croitorie (3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB