Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 11 Iul 2011, 1:37 pm

Hello

Greu cu despachetatul asta. Abia am reusit.
O sa pun si poze numai sa ma dumiresc cu noul aparat foto.
Nici nu stiu ce sa povestesc. M-am reindragostit de insula asta. E superba. Oamenii sunt ospitalieri. Am intalnit un oladenz care si-a cumparat casa intr-un satuc. Vinde suveniruri intr-o statiune, dar e relaxat omul ca-i vine pensia din Olanda.
Pfai, m-as muta acolo. Oamenii habar n-au de criza. Sunt relaxati, zambitori. N-ai cum sa te prefaci non stop.
M-am bucurat sa nu dau de manelisti. Am intalnit si romani pe acolo, dar muuuuult mai civilizati decat ce vedem pe acasa, deci se poate sa ne purtam si ca oamenii nu numai ca animalele.
Sunt si acolo vanzatori ambulanti pe plaja, dar nu urla. Vin la tine si te intreaba ce mai faci si daca doresti sa cumperi ceva de la ei. De le raspunzi cu "nu, multumesc" nu insista. Iti ureaza sa ai o zi buna si pleaca.
Plaja e foarte aerisita, adica nu mirosi picioarele vecinului. Poate ca si din cauza ca fiecare hotel cam are piscina lui. E plin de piscine si poti merge la oricare. Intrarea e gratis, doar sa consumi de la ei. Daca duci biscuiti sa fructe sau alte gustari, nu-ti are nimeni treaba. Scrie la intrare sa nu aduci mancare din afara locatiei, dar nu te urmareste nimeni de unde ai biscuitii.
Apa marii e extraordinar de curata si limpede. Se vede fundul marii la 10 metri. Am vazut broaste testoase uriase, asemanatoare cu cele din Galapagos. Anul asta sunt foarte multe si daca inchiriezi barca ai ocazia sa inoti alaturi de ele. Noi n-am mai avut vreme, dar la urmatoare vizita o sa inchiriem si barca.
Ce m-a impresionat cel mai tare au fost tufisurile (boschetii Smile ) de pe marginea drumului. Erau leandrii infloriti si tufe imnese de aloe crescute la intamplare si pe care nu le ingrijea nimeni, dar erau superbe.

Moama ce m-am intins. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 11 Iul 2011, 1:54 pm

Ana, ce bine suna ce povestesti tu Smile, mirific!!!! Sper sa apucam si noi in viitorul nu f indepartat o vacanta frumoasa si linistita.....asa mult imi doresc sa il duc pe Andrei la mare dar sa fie intr-un cadru fain si curat, nu la manele si cioburi pe plaja....
Noi ne-am intors acasa....cu cata bucurie am regasit linistea si spatiul de la noi....s-au adunat prea multe rude, prea multe bagacioase, prea multe care au stat prea mult...chiar si mama care e f pacifista a avut niste pareri de rau...inca ma mir cum ma pot inca insela uneori aparentele....
Nuntile ca nuntile, dar parca inmormantarile scot ce e mai rau din oameni...
Andrei al meu azi s-a trezit pe la 5, la 6 ne-am dat jos din pat, eu sunt tunsa de oboseala dupa saptamana asta, dar macar am iesit dimineata pe vreme f faina afara Smile
Acuma e o canicula ingrozitoare....
Mai scrieti si voi una alta, ca va mai bat la cap....pana la 6 nu cred ca iesim, de-abia dupa Smile
PS: Ana, ma mai duc sa studiez ofertele de Zakyntos :P
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 11 Iul 2011, 2:51 pm

Cris, Smile foarte bine.
Noi am fost cu masina. Drumul a fost ok. L-am facut din 2 parti. Acu depinde si cat aveti voi de cheltuiala. Oricum, eu recomand Kalamaky. Plaja e foarte frumoasa si curata. La sfarsitul lui august aveti sanse sa vedeti broscutele cum eclozeaza.
Uite, noua ne-a placut tare mult aici. La piscina asta am stat mai mult decat la hotel. E exact asa cum arata pozele. Barul e super ok. Cred ca se si pot negocia preturile.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Am vazut o camera. E curata. Ai si o bucatarie mica, utilata. Cred ca nu era televizor. Clima avea sigur.

L.E. Si asta-i ok hotelul. E chiar pe plaja unde mergeam noi. Pretul cred ca e pe camera cu mic dejun.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 11 Iul 2011, 3:25 pm

ziua buna!

ana, ce fain suna ce spui tu acolo.
eu de abia astept sa ajung in ro,adica fix peste o luna pe vremea asta sintem in cj..de abia astept..
la anul am zis ca nu mai mergem in ro in vara si mergem pe altundeva, fie aici ,fie in europa.

anna ma omoara cu dormitul.ia tot patul ,noi pe cite o bucatica.trebuie sa o pun la ea in pat, dar tot dupa ce ne intoarcem din ro ca asa ar fi prea multe modificari pt ea.
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 11 Iul 2011, 8:10 pm

buna fetelor

dana felicitari pt burtica

eu vineri am avut prezentarea, am scapat cu bine, am luat 10
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 12 Iul 2011, 8:33 am

Neatza

Andreea, FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!! hug
ura ura ura ura ura ura

Acum trebuie sa te si relaxezi.
Poate treci mai des pe la noi, la o poveste.

Eu acusi incep lucrul. S-au dus repede cei 2 ani.
Intr-un fel abia astept.

Juli, asa si Iannis. Ii place sa simta pe cineva langa el.
Ma uitam la el intr-o seara cand dormea in patut si am constatat ca mai are putin si nu mai incape, deci va trebui sa renuntam la el. Nu stiu cand o sa vrea sa doarma cu Edy in camenra.

La noi e iar canicula. Of, tare greu suport. De n-as avea clima, as innebuni.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 12 Iul 2011, 9:44 am

neata

iar mi-a luat pitica patul si nu mai am unde dormi, deci la mies de noapte ma transfer pe canapea pina i se face foame..

andrica, bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ai scapat de scoala, acu vacanta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ana, cind incepi lucrul? ce o sa lucrezi?si cu cine -i vei lasa pe pitici?
ma apuca groaza cind ma gindec ca acus e septembrie si tre sa fiu inapoi la munca.Sad(
cris, tu ce mai faci cu cauatarile de job?
dana, ai dat examenul?

zi faina sa aveti! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 12 Iul 2011, 9:59 am

Neatza Juli.
In 27 iulie face piticul 2 ani. Smile Eu lucrez consilier juridic la S.A.-ul sotului. Mai am ceva litigii. Inca ma gandesc la avocatura, dar n-am gasit maestru. Mai astept. Poate iasa ceva. Eu imi doresc tare de tot Timisoara. Sotul e impotriva. N-ar pleca de langa mami. Eu as face si naveta.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 12 Iul 2011, 11:23 pm

Buna fetelor
Eu revin dupa o noapte agitata, am avut probleme burticale de la ceva cumparat la Carref....da s-au dus 400 de gr cu ocazia asta (incerc sa prind doar partea pozitiva).
Sotul m-a enervat iar aseara, n-ar recunoaste frate ca ar nebuni daca ar sta singur cu Andrei o zi cap coada....drept scuze am primit o dedicatie romanticoasa pe fb Smile
Handrico, felicitari!!!!! Oricum eram precisa ca te vei descurca super...
Julie.....o sa te mai chinui putin cu Anna, dar incet incet va fi din ce in ce mai usor. Andrei al meu ar gurita plina de coltisori iviti, nu-mi vine a crede ca doarme noaptea....Se mai agita uneori la adormit, dar na, perfect n-are cum sa fie Smile
Julie, eu in continuare imi caut job...numai ca acuma vara e mai greu...Am fost acu cativa ani la un interviu cu unii din Buc care voiau sa deschida si aici, am tinut legatura cu unul dintre cei de la interv, unul din ownerii businessului si exista sanse sa deschida si la Iasi intr-un final...da cine stie cand se mobilizeaza. Acu e un moment propice ca sunt spatii, au facut un mega centru comercial langa palat, sunt locuri de inchiriat garla....
Eu sper sa fie ok....
Ana, prima varianta suna bine....chiar ii ziceam cumnata-mi de idee si a fost f receptiva, sotul zice ca sept e ok. Poate ne hotaram la ceva ar fi asa fain Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 13 Iul 2011, 2:32 am

seara buna!

azi am avut 3 copii,a mea si inca 2..pffff,m-au terminat psihic si fizic.
ana, cum poti cu amindoi??e mai ggreu decit cu o clasa de 14,citi am avut.valeeeu!
tot imi zice mama astor 2 sa o las pe anna cu ea si copiii coteodata, dar parca nu ma lasa sufletul s-o las..ea ii lasa cu mine,fara grija, ei sint si mai mari,oricum..
mi-e dor sa dorm o noapte cap coada, sa fac ce am chef o zi intreaga!mai vin vreodata vremurile alea?cred ca s-au dus si nu mai vin decit cind om fi la pensie si piticii mari.
pff, m-a lovit filozofia, dar dupa ziua de azi, nu -i de mirare.
ana, ce mare e deja si piticul tau..nu va hotoriti si la o bebelina?
cris, bafta.trebuie sa gasesti ceva.
gata, ca ma cheama iar datoria..
a..nici ken n-ar sta o zi cap coada dar el recunoaste.se temre un doi de cum o aude plingind.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 13 Iul 2011, 9:20 am

Neata Smile
Julie, aceleasi intrebari mi le-am pus si eu ..... dar la un moment dat te obisnuiesti....oricum, vei vedea, atunci cand Ana va merge singurica, dupa un an va fi mai usor, va avea momente cand va fi pasionata de o activitate, o jucarie...dezavantajul e ca atunci va trebui sa alergi dupa ea si va trebui sa fii atenta la ce baga in gurita, sa nu se loveasca cu copiii, etc
Eu iar am avut pana pe la 2 noapte alba ca ma duru burtica :P. Concluzionez ca a fost de la inghetata.....Iar am putin sub 52...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 13 Iul 2011, 9:34 am

Neatza

Vaaai fetelor, cred ca a fost ceva in aer ca si Iannis a fost tare marait ieri. Cred ca de mai bine de 10 ori a cerut titi. Acu inca doarme. Smile

Cris, da, septembrie e superb pe insula. Prima data in septembrie am fost. Apa e foarte calda si vremea perfecta. Nu ploua.
Sper sa-ti gasesti job-ul potrivit. E foarte important sa faci ceea ce-ti place. Si daca trebuie sa mai si construiesti afacerea, satisfactia de si mai mare. Apropos, ai zis ca incerci sa scrii tu proiecte. Eu zic ca ai putea incepe de pe acum. Am inteles ca asta faceai si la firma? Am inteles bine? Eu am firma de consultanta, dar e trasa pe drepata. Eu nu le am deloc cu partea economica si sotul nu a vrut sa se implice. Daca in amaratul asta de Lugoj as fi avut clienti, tu ai gasi imediat.

Juli, o sa vina si vremuri mai bune. Si o sa vina si zile in care o sa faci ce vrei tu. Smile Nu te descuraja. Stiu ca e tare greu cand nu ai nici un fel de ajutor. Crede-ma ca e mai bine asa, decat cu bunici care sa te toace cu ce sa faci si ce nu. Depresia ar fi muuuult mai mare. La Edy a stat mama la noi pana la 3 luni si m-a terminat. Practic cand ea a plecat, am terminat si cu alaptatul. La Iannis m-am impus eu si nu a mai stat decat pana la 2 luni. Smile
Ei, nici al meu nu cred ca ar rezista cu pruncii toata ziua si ma gandesc ce disperat era cand eu eram la master. rade rade Tin minte ca mergea la mall cu inca un prieten, ala neinsurat. Va dati seama ce fain aratau ei doi cu caruciorul. rade Ba intr-o zi a mai si tras Iannis un kk din ala de s-a murdarit pana la gat. rade
Asa de incurajare, eu am zile cand fac ce vreau. Adica doar ii hranesc si ii schimb, apoi ei se joaca impreuna si eu ma uit la tv sau citesc. Juli, nu mai ai mult de asteptat. Smile

Mi-ar placea tare mult o fetita, dar mi-e teama ca va iesi tot baiat. Chiar ma gandeam zilele astea. Nu stiu. Plus ca nu mai am 20 si ceva de ani. Ar trebui sa ma gandesc si la o carieta. Hai sa nu zic carieta, dar ar trebui sa mai si fac ceva. Greu, tare greu.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 13 Iul 2011, 6:04 pm

ziua buna!

cris,sanatate si ai grija cu kilele ca nici prea slabuta nu i bine..adica stii tu!
ana,cris, citeodata nu vreau decit sa am iar patul intreg si sa dorm si o zi in care sa nu fac nimic,sau doar ce vreau.
cu mama, cind va fi aici, nu stiu cum a fi.vad ca si cind vb incepe cu sfaturi si le-am zis de acuma, sa stie si ea, si matusile si toata trupa ce da sfaturi ,ca nu am cerut sfaturi la nimeni si nu vreau.cind o sa am nevoie de sfaturi o sa cer..acu om vedea.

ana,ai vreme si de cariera..si vreme pt inca un copil din plin..:)zic eu..Smile
seara faina sa aveti! aici e caldura nebuna ,anna doarme.as face sport, dar stiu ca imediat cum ma apuc, se trezeste..asa ca...

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 13 Iul 2011, 11:13 pm

Julie ura
Bine punctat....asa vreau si eu, o zi numai pt mine, si o noapte....da sa nu fiu cu gandul la Andrei, daca a mancat, ce face...
Cat despre sfaturi....offfff, oamenii le dau pt ca nu au ce fel de conversatie sa faca uneori....
Cat am fost acu cu praznicul de 40 de zile, cate mi-a fost dat sa aud....copil care se trezise la 11....la 13 deja lumea imi spunea.....da de ce e marait, unul ca i-o fi foame, unul ca i-o fi somn, toti iti cunosc copilul mai bine decat il stii tu.....altul ca de ce nu ii dai putin borsuc, alta baba ca sa ii dea lapte coclit de la tarani cu biscuiti direct din troaca ei....
Noroc ca acuma is mai degajata si nu prea ma mai agit, nu prea mai bag in seama aberatiile, desi totusi uneori imi mai sare mustarul. A stat o ruda la noi o saptamana, ca nu mai scapam de ea, aia cu servitul din lingura ei, si a trebuit sa ma iau de ea intr-una: nu-i da tu sa manance nimic, nu folosi lingura copilului, nu te spala cu sapunul copilului, nu ma bate la cap ca stiu eu cat, ce si cand sa manance....la un moment dat devine extenuant intr-adevar....
Na ca ti-am dat de gandit Julie Smile
Desi mama mea a cam inteles dupa cateva altercatii mici ca eu stiu mai bine ce are nevoi Andrei si nu prea se mai baga Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 13 Iul 2011, 11:36 pm

da,mi-ai dat de gindit!oricum, acum in august cind merg, daca nu-mi place ,le spun.nu prea imi pasa de se supara una din multitudinea de matusi pe care le am.mama ,la fel, a inteles si se abtine de la sfaturi deocamdata.cind a fi aici ,om vedea.dar i-am zis cam ce vreau si cum vrea de la ea.daca poate sa-mi respecte dorintele,bine,daca nu, spargem tirgul si iau babysittera ca pe aia o platesc si trebuie sa faca cum am eu nevoie.

azi tare miriita a fost mamzela mea..nicicum nu i-a convenit cum o tineam.nici in brate,nici in pat, nici pe jos,nici pupata..nimic..acu iesim afara ca s-a innorat si ea un pic mai racoare.

seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 14 Iul 2011, 2:22 pm

salutare fetelor

Ana superba vacanta si superbe locuri
Andrica felicitari pt nota....gata cu scoala.

Cris asa e cu babele.....iti vine sa crezi? :D
juli pupici Annei. Poate e nelinistita din cauza caldurii, ii faci duduri mai dese?

Eu am o stare de lesin...e sauna in casa si ma doare capul de numa
Eu astept sapt viitoare sa vad ce si cum o sa fiu la toamna, ce post o sa iau si unde. Asa m-am saturat de invatat.
Ieri taica-miu m-a intrebat " Da cat mai inveti?"
Si i-am spus " Fiecare face ce stie sa faca" , Daca am avut un an-doi de pauza in rest in fiecare an , incepand cu cei 7 anisori, teme, invatat, examene, licenta, disertatie, titularizari, examene si iar ex. De acu daca am intrat in hora invatamantului...socoteam si ultimul ex o sa-l dau cam la 40 de ani. peace
Asta daca nu o sa se iveasca altceva si o sa renunt .

o zi racoroasa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 14 Iul 2011, 2:52 pm

Buna fetelor
Julie, asa e cu bebelusii astia, au cate o zi (sau mai multe) de-ti vine sa pleci de acasa...Eu sunt bucuroasa ca mi-am facut in parc o gasca de mamici tinere cu care ne intalnim mereu, bebelusii devin parca mai apropiati si imi place ca sunt simpatice si nu-s incuiate la minte. Plus de asta sunt si funny si ma simt foarte fain, trece dimineata tare frumos, chiar daca Andrei al meu e cel mai agitat dintre toti, sunt singura mamica care nu apuca sa stea pe banca Smile
Dana, chiar voiam sa te intreb la ce gradi esti, in ce zona e. Tare e dificil in BT cu joburile, doar sa-ti faciliteze cineva intrarea pe undeva. Nu v-ati gandit sa incercati si prin Iasi o perioada?
Noi aseara am avut o mega aventura cu o megalacusta uriasa care a intrat in dormitor la noi inainte sa ne culcam.....si ne-am certat ca prostii cine sa o omoare Smile
Pana la urma a cedat barbatul, chiar daca voia sa ne lase cu lacusta in casa pana azi...ca eu deja il luasem pe Andrei si ne intinsesem in living :P. Dupa ce a pocnit-o bine cu un prosop, i-a dat picioare si capace, a aruncat prosopul pe balcon. Insa lacusta noastra azi dimineata isi revenise din ameteala si picotea in prosop....
Iar am fiori pe spinare ca mi-am amintit de ea rade
PS: fetelor, la noi e mega canicula. Si iar am dat peste cap aerul conditionat, ca nu mai stiu cum sa-l setez sa dea maxim de raceala.
Ma duc sa investighez Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Iul 2011, 12:48 am

Julieeee!!!!!!!!!
La Multi Ani fericiti alaturi de Anna si Ken Smile
Sa aveti parte de bucurii impreuna mereu si sa fiti sanatosi sa va bucurati unul de altul. Iar tie pe plan personal-personal, sa slabesti cat vrei si sa te rasfeti mai mult hug
Te pup, sa ai o zi frumoasa astazi!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 16 Iul 2011, 3:07 am

cris, merci mult de tot!Smile

am iesit in dupa masa asta toti 3, am mincat o salata cu crab meat,delicioasa ,iar apoi,o felie de piine cu cream cheese si o inghetata.
miine, adica simbata,nu stiu ce om face..


oricum, multumesc mult de urare.
aaa..si am uitat sa zic ,ca in ultima saptamina am mai scazut apropae 2 pounds.uraaaaaaaa!


weekend fain sa aveti, fetelor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 18 Iul 2011, 10:01 am

Juli...La multi ani !!!!!!!!!!! Cu intarziere :D Sa fii sanatoasa in primul rand, sa te bucuri de cei dragi si sa ai numai impliniri si o viata fara greutati ura

intru mai tarziu
va pup
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 18 Iul 2011, 5:31 pm

Hello
Mai, da ce liniste pe aici!!!!!! Toata lumea e in vacanta?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 18 Iul 2011, 7:21 pm

Buna fetelor
Daaaa, e liniste mareeee.
Noi sambata am fost la tara sa sarbatorim ziua de nastere a nanului lui Andrei si am venit de-abia ieri. A sosit si soacra si e la plimbare cu asta micu`....sotu inca nu a venit.
O sa pun filmulet pe fb cu Andrei la tara...a fost innebunit dupa rate, pui, bobocei, gaste, purcel, bibilici, curcani, etc....am observat ca dupa o experienta de genul asta parca evolueaza f mult.....incearca sa vorbeasca mai mult acum, imita f multe cuvinte....
I-am luat o carte f faina, cu viata subacvatica, si are tot felul de chestii marine magnetice, care stau pe carte, nu mai zic pe frigider, a fost f incantat Smile....cuvantul caracatita i-a iesit f fain Smile
Julie, e fain ca slabesti, bravo!!!
Fug!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Iul 2011, 4:57 pm

salutare

chiar ca e liniste pe aici...sper sa nu disparem una cite una:(

noi ne tot chinuim cu somnul.mai nou adoarme pe la 12 noaptea.dimineata s-a trezit la 4 cu chef de povesti.am certat-o, ea imi ridea cu gura pina la urechi..sint beata de nesomn..de abia astept sa ajung in ro sa am pe ajutoare.
in rest ..caldura mare.dar asta e si in ro, dupa cite zic ai mei..
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 20 Iul 2011, 7:57 pm

buna fetelor Smile
julie ;la multi ani si tot ce iti doresti pupi

eu n=-am mai intrat ca in ultima vreme am avut ff mult de munca si ma ustura ochii de la atata uitat inn calc asa ca nu l-am mai deschis si acasa.

eu vineri plec la mare, ma int dumnica si dupa-aia mai am 5 zile pana la concediul de 2 sapt Merci abia astept

in rest nu prea am noutati decat ca am dat comanda de verighete. primul model din cele pe care vi le aratasem (nu cel cu pietricele pt ca mi s=a parut totusi cam prea scump si nici nu imi placea prea tare varianta pt el)
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Iul 2011, 3:13 pm

Buna fetelor
Handrico, felicitari pentru achizitie Smile....e fain cand iti ieri verighetele. Distractie faina la mare!!!!
Julie, of, cred ca ti-e tare greu....noi aseara am fost la niste prieteni si au venit si niste amici cu o bebelusa de 7 luni....nu m-am putut sa nu-i tot compliementez ce norocosi sunt...fetita lor a stat suuuper cuminte in brate, pe canapea, si a zambit tot timpul. Cealalta fetita de 1 an si 7 luni....destul de linistita. Andrei in schimb facea ture peste tot, s-a dat non stop pe tobogan si s-a bagat peste tot Smile. Facand comparatie cu toti ceilalti copii, am ajuns la concluzia ca al meu e cel mai energic...Azi am fost sa ii fac vaccin, a crezut ca il trimit afara singur cu soacra si mi-a tipat continuu pana la dr. Si nici nu am fost cu masina ca sotul e plecat. Sunt epuizata, Andrei scoate tot untul din mine rade
Noi miercuri in principiu mergem la sot acasa sa vedem bunicii, strabunica, etc...
Intre timp am reusit sa mai organizez prin casa, sa-mi fac ordine in cutii, dulap, bla bla...parca e nitel mai bine, da` mai am Smile
Voi ce mai faceti, Ana, pe unde umbli?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 23 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB