Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 26 Oct 2011, 3:08 am

salutare

cris, da doamne sa iasa asa cum vrei. sa ne spui si noua ce e, cind e momentul.
ana, tu ce mai faci? cum le place la baieti la scoala?
deiuta?
dana?

la noi nimic nou...mai nou, anna vrea sa manince singura.daca o hranim noi cu lingurita, isi face greata si nu vrea sa ia mincarea.daca isi duce singura lingurita la gura, maninca.bea din paharel ,apa, singura.se ridica in genunchi,se tireste pe jos.dinti inca nu are.


eu de 2 zile ma tot porcesc,cred ca de stress si de nedormita,am dat dat in mincare.dar de miine trebuie sa imi revin si sa merg si la gym..


zi faina sa aveti.la noi e posibil sa ninga joi.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 26 Oct 2011, 1:38 pm

Buna fetele

Eu o saptamana fara copii, ca sunt in vacanta.
In rest mai nimic, incerc sa-mi termin treburile pe care mi le-am propus pt gradi, Frig, urat, mai mult in casa, nimic nou.

Juli ai fata mare daca deja vrea sa pape singura. Sa nu-i ingradesti libertatea.
Cris bafta muulta si sa-ti iasa toate planurile.
Andrica spor la servivi
Ana? Tot cu serviciul?

Eu am inceput sa iau tarate de psyllium ,sper sa aiba ceva efecte. SI ma tot chinui sa beau apa.
Ne mai auzim Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 28 Oct 2011, 7:31 pm

Buna fetelor
Eu mai greu cu postatul, am fost ocupata cu traducerea si cu cealalta treaba....doar pe fb e mai usor sa mai bag cate un comment, am mai discutat si cu niste fosti clienti de la servici si mi-a fost drag sa imi povesteasca ce au mai facut in ultimii 2 ani rade (ce comunist suna)
Inca mai am de bibilit si verificat traducerea finala, maine plecam pana la BT la bunica, si in seara asta tre sa imi curat casa si sa fac o baie, ca saptamana asta le-am facut pe toate pe fuga...uffff
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 29 Oct 2011, 12:09 am

cris, drum bun.
dana, nu-i ingradesc nicicum liberatea.din contra.i-am laut un scaunel si mai tre sa ii iau masuta si apoi o sa o asez la masuta ei sa manince.
azi am avut toata ziua conferintele cu parintii..
sint asa obosita,fizic,psihic ca nu mai pot...weekendul asta tre sa dorm ca am niste cearcane...
weekend fain si calduros..aici se anunta prima zapada serioasa.Sad(
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 29 Oct 2011, 1:10 am

Of Julie, ma inspaimanti cu oboseala Sad.
Sper sa fie bine cat mai curand. hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 29 Oct 2011, 7:09 am

neata buna la voi!
la mine meizu ' noptii!

am dormit cu anna de la 7pm pina la 11 pm.acu sint fresh si nu mai am somn.as putea face sport daca nu m-as teme ca -i trezesc pe vecinii de jos..si cum ma tem mai bine bintui pe net si monologhez ,in speranta ca imi vine somnul din nou...

zi buna sa aveti!!!! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Sam 29 Oct 2011, 11:27 am

buna fetelor Smile

cris si mie tot rochia de la poza nr 9 imi place cel mai mult pana acum :D imi place cum vine, mi se pare ca ma face sa par mai slaba in cond in care in poza aia aveam si pantalonii pe mine, pe sub rochie (ca de altfel la toate pozele pe care le-am pus ultima oara). Sapt viit mai merg la un targ asa ca o sa vin cu poze noi Smile

la munca, din pacate, nu a iesit momentan chiar cum am vrut eu...n-am reusit sa scap 100% de ce faceam inainte...o sa ma ocup cam 60% de proiect si 40% de restul + ca am ramas pe cap (in cei 60% din timp) cu munca a 2 persoane. Plus ca 3zile/sapt am un sef si niste colegi, un birou...iar restul sapt ma duc la alt etaj cu alti colegi si alt sef Smile) amuzant nu? sunt cu fundul in 2 luntre, cum se zice
asta e, o sa fie f obositor dar macar invat multe lucruri noi si imi place mult
din pacate la bani nu tine nimeni cont si-s tot pe salariul de 100% CC...

andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 31 Oct 2011, 3:15 pm

buna fetelor,mi-a fost tare dor de voi,dar nu mi-a mers calc aproape 1 luna,cine stia ce sa-i faca ne tot amana si uite asa a trecut timpul si a fost tare naspa fara calc.
eu ca de obicei la munca sau la tara cu sotul,duminica relax si iar de la capat.
desi in ultimele zile am mancat cam multe si de toate,vad ca azi m-am redresat iar,am acum cam 57,2-57,5 kg,sunt multumita de cum arat,doar ca am zile cu muuuuulte pofte si asta ma cam enerveaza.
in rest e totul ok,Edy a fost putin racit,a tusit cam tare dar acum e aproape bine,Sori a implinit sambata 7 ani si ieri ne-am sarbatorit,tata a casigat actiunea cu taxa auto,dar urmeaza recursul finantelor,noi am fost amanati pana in 7 dec cand se va termina,sper sa ne admita si noua actiunea.
imi place la munca,nu-mi place doar ca a venit frigul si tre sa ma imbrac gros,in rest sunt tare fericita si multumita de tot din viata mea,cand o fi mai rau asa sa fie Merci .
ANDRICA am vazut si eu pozele cu rochitele,mie imi place tare mult rochita cea mai umflata,cea cu multe voaluri,asta a fost boala mea mereu,o rochie de printesa Embarassed ,cele cu trena nu mi-au placut niciodata.
CRIS spor sa-ti iasa toate cum vrei tu si sa ne spui si noua cand va fi sa fie bine hug .
JULLI ai grija cu oboseala,poate ar trebui sa iei ceva vitamine,nu stiu,inttreaba si tu si vezi cum faci sa fi bine pt micuta ta hug .
DANA ainceput iar scoala,imediat merg si eu dupa Sori,sa mai intri sa ne mai spui cum sunteti.
ANA banuiesc ca nu ai mai dat ex in barou,eu astept rezultatele sa vad cati au intrat la noi la Deva sunt tare curioasa.
va poop si sper sa intru mai des,paaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 31 Oct 2011, 8:19 pm

kiss fetelor
deiutza eu niciodata nu m-am dat in vant dupa rochiile umflate dar am zis sa probez si asa, sa nu zic ca nu am incercar Smile
felicitari pt greutate

eu azi am avut o zi taaare aglomerata si obositoare
va pup tare si sper ca sunteti toate bine
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 02 Noi 2011, 3:17 am

seara buna!

iar e liniste pe aici...

deiuta, bine ai revenit.

andrica, spor la toate si cine stie cind se iveste alta ocazie.

cris, cum merge treaba?ce mai face andrei?

dana, din nou la scoala?

ana,baietii tai ce fac? tu cum mai stai cu kg?mai esti la diet?

p-acilea nimic nou..m-am apucat de jm de 5 ori pe sapt.vreau, trebuie ,e musai sa slabesc.

azi , anna are 7 luni.incredibil cum trece vremea!pina cind face ea un an , trebuie sa ajung inapoi la kg si mai ales la forma fizica de dinainte de sarcina.musai!

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de adriuta Mier 02 Noi 2011, 7:41 am

Buna dragelor, ce mai spune grupa vesela? Eu sunt un picut bucuroasa ca de 2 saptamani sta sub 140lb cantarul si mananc bine. Dimineata ies cu al mic in parc si el e cu Atv-ul sau cu bici si eu alerg pas alergator. Primele zile ma dureau toate dar acum parca ma simt mult mai bine.Am avut si 138 dar e in jur de 139. In seara asta au vrut ai mei salata beof si am mancat cu 2 felii de paine pe la 8. Evit sa mai manac dupa 6.Am pus la celalat subiect ca initial m-a derutat neshte sfaturi despre experientele personale si ale altora in legatura cu slabitul.

Julien, eu locuiesc in Phoenix, de ani buni si acum aici e ff cald. De fapt toata iarna e ca o toamna romaneasca, numai ca nu vezi frunze aurii...haha. Dar temperaturile abia nu de mult au scazut sub 100 ziua si acum e chiar si mai jos, noaptea se raceste dar doar putin. Este o vreme excelenta pt outdoors, vb aia, plimbari, drumetii, parc, gradina. Asa o tinem pana prin Mai, un pic in februarie de mai rece. Din Iunie pana in Sept...in casa si la AC.

In legatura cu dormitul al meu care are 3.5 acum a dormit sngurel pana acum cateva saptamani. Il schimbam din dormitorul lui de nursery in cel mijlociu si i-am si cumparat o mobila cu full care sper sa ii ajunga pana la colegiu. Eu am dormit in pat de 1 pers pana m-am maritat dar aici cica trebe quenn ...come onnn... Ei intre timp cat facem noi si dregem pe aici pustiul vrea cu mama si uite-asa adoarme la mine-n pat si-l transbordam la el in camera aprape in fiecare seara.

Aveti grija cu bombonelele astea de Halloween ca eu bag la snickersuri de cred ca saptamana viitoare tre sa dau 4 ture de parc nu numai 2:)))

Sa aveti o toamna frumoasa. kiss
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 02 Noi 2011, 4:55 pm

Buna fetelor
Eu tot ocupata. Traducerea e ok, de-acu ma pregatesc sa astept banii Smile)
Cealalta treaba imi ocupa timp si momentan nu prea merge....inca e la inceput si nu raspunde nimeni pozitiv. Om vedea....
Deiutza, ma bucur ca esti multumita de toate Smile. Iata, pana la urma rasare soarele pe strada tuturor :P
Julie, stiu cum e.....si eu eram setata (ca la botez oricum am aratat naspa) ca la un an sa art bine, ca altfel cred ca ma depresionam....tine-te de treaba si va fi ok Smile. Te sustin!!!!
Handrica, multa treaba si tu Smile. Asteptam decizia cu rokia Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 02 Noi 2011, 5:55 pm

Buna fetelor

Deiutza ma bucur pt tine ca sunteti bine si ca te simti bine, Felicitari si pt greutate si nu in ultimul rand La multi ani pt Sori. Ai baieti marii hug

Juli bafta muulta cu slabitul . Si inainte faceai mult sport , si iar te felicit pt ambitia ta de a face sport atat de des. Bafta multa. La multe luni linistite pt Anna pupi

Cris tie ce-ti mai face nazdravanul?
Andrica rochia cea mai buna e cea in care te simti tu bine, sexy increzatoare.Iar daca corpul te ajuta poti incerca orice. Mai nasol de cele mai grase care nu prea au multe optiuni

Va salut si ma intorc la facut hartiile pt saptamana asta .
Azi la gradi am facut compot de fructe de toamna. A fost delicios iar copiii super-incantati.
wink
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 02 Noi 2011, 10:38 pm

salutare

adriuta, fain la tine, dar vara nu-i de stat.

cris, bafta si sa iasa bine si la ce lucrezi acuma.

dana,fain ca ati facut compot.noi a facut un fel de chec cu dovleac.

de sport musai sa ma tin ca sa am o forma cit de cit ok la corp.burta arata naspa rau dar sper sa-si revina cit de cit.mie mi-ai apraut vergeturi dupa sarcina si n u in timpul sarcinii.nu stiu de ce...

azi a treia zi de jm si as merge si la gym ca doarme annna pe afara in carucior, dar n-am cheie:))

seara faina,fetliiiiiiiiiiii!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 04 Noi 2011, 1:04 pm

buna fetele,azi sunt libera si stau acasa cu piticii pana la 15 cand mergem la petrecerea de Hallowen.
LA MULE LUNITE ANNA RUNA,sa cresti mare si cuminte si sanatoasa,ce mai trece timpul hug .
va poop si we frumos va doresc.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 04 Noi 2011, 6:49 pm

Daaaa, Anna Runa are 7 luni Smile. Stiu niste parinti care pana la un an luau in fiecare luna cate un tort, va dati seama foame
Fetelor, eu iar is ocupata, azi am muncit toata ziua la tort, maine il sarbatorim pe sot si toata saptamana am pregatit cate ceva, inclusiv spalat de geamuri, ca era si timpul zid
Noroc de musafiri, nu??!!
Deiutza, mai baga si tu pz pe fb :P
Fug la treaba, am trecut sa dau vesti, sa va salut si sa cer vesti, evident...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 05 Noi 2011, 2:12 am

salutare



multumim de urari si la fel ,sa creasca mari toti copilasii.

cris, ce tort ai facut?si ce bunatati ai gatit?

si noi il sarbatorim pe k luna asta,la sfirsit si ii vine familionul la noi, asa ca tre sa bucataresc si io ceva..cred ca o sa-i zic la mama sa le faca sarmale ca oricum n-au mincat in viata lor.Smile)

ma tin de sport cu sirg mare..doar aseara n-am facut nimic ca nu mai puteam de oboseala.azi dimineata m-am trezit la 5,30 crezind ca e 6,30,nevoasa tare ca sint in intirziere la scoala.pe ceasul din dormitor mi se parea ca e 5,30 ,pe cel din bucatarie arata 6,30..asa ca la ora aia,mi-a dat prin cap ca s-a schimbat ora si nu mi-a spus si mie nimeni:))

probelema era ca nu aveam ochelarii si n-am vazut bine ora..

weekend fain sa aveti!

cris, la multi ani sanatosi husbadului.sa iti traiasca si a te faca happy.Smile

ps:fetelor ,am citit primele pagini din capitolul asta..ioi ce emotii erau pe capul me acu 7 luni...si ce repede au trecut..Smile

va multumesc pt toate sfaturile pe care mi le-ati dat..Smile

rooooxy??pe unde esti???ne mai citesti??de ce nu mai zici nimic?mai da pe aici...Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 05 Noi 2011, 11:27 am

Julie, ce fain ca e mama ta acolo Smile, mai ales sa o pui si la bucatarit.
Pe bune, nu-i asa ca a trecut tot , sarcina, emotiile, uffff Smile
Multumesc pentru urari Smile
Tortul e o inventie de-a mea, va zic dupa, daca a iesit bun :P
Fug, ca-s stresata cu treaba Laughing
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 06 Noi 2011, 1:01 pm

No, nu mai pot sa editez mesajul ca sa adaug tot acolo tricot
Foarte bine ne-am simtit aseara, si copiii la fel, asa m-am bucurat Smile
Deja azi am alta stare de spirit :P
Andrei a pupat-o pe fetita unor prieteni de-a terminat-o Smile, a facut intrecere cu motocicleta cu un baietel cu masinuta, jale a fost, noroc ca e spatiu, jucariile erau imprastiate in toata casa....
Sper ca aveti si voi un weekend fain, eu dupa atata treaba chiar m-am relaxat fain Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 07 Noi 2011, 3:21 am

seara buna!

cris, fainca v-ati simtiti bine.pina la urma ce tort ai facut?si ce alte bunatati??

noi azi am fost pe afara.a fost o zi suuuperba de toamna.

saptamina trecuta am facut sport in fiecare zi, exceptie joi.vineri simbata siduminca ,cardoi,la gym, eliptica cite 55 de minute.luni ,marti si miercuri- jm.sper sa ma tin de treaba si saptmanina asta.am cam dat -o pe aratura cu mincarea ieri seara...

saptamina faina si usoara sa aveti.la mine e scurta pt ca vineri e ziua veteranlio si stam acas'.uraa!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 07 Noi 2011, 4:05 pm

Buna fetelor
Ei Julie, nu am facut mare lucru, cat am pututu eu, mereu imi propun prea mult si se lasa cu frustrari, asa ca de data asta am fost obiectiva si am zis, atata fac, mai mult e clar ca nu am timp....
Porc umplut cu ciuperci, la cuptor, cartofi la cuptor cu cascaval si marar, un mic aperitiv cu preparate, mini-pizza facute de minte cu foaie din comert, se fac f f f usor si rapid si tortul cu blat clasic, putina nuca in el, mousse de ciocolata alba, am dublat cantitatile si in mijloc am pus un strat de nuca si cirese dintr-o dulceata dementiala de cirese...., a iesit f aspectuos si a fost devorat, deci...inseamna ca a fost bun Smile. Am gasit o varianta misto de sirop de insiropat deci daca va trebuie spuneti si va postez retelele cand veti avea nevoie Smile. Si culmea, anul asta mi-a iesit destul de aspectuos, torturile mele, dupa cum afirma si prietenii, sunt grozave, dar arata ingrozitor Laughing
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 07 Noi 2011, 6:56 pm

buna fetele.
CRIS vreau eu neaparat reteta de sirop de insiropat,ca desi si mie imi ies torturile bune parca nu sunt insiropate cu siropul ala care stiu eu ca trebui,nu au gustul ala bun.
am facut si eu si vineri si duminica praji,fara nici un motiv si am inceput sa fac paine de casa,fara aparat,framant cu mana cu faina de la tara,iasa tare tare buna,dar e pericol pt silueta,e adevarat ca am cam mancat zilnic,dar deja am 58,3 kg,tre sa mai reduc iar painea,dar e asa buna ca o mananc si goala.
in rest cu munca,incerc sa invat lucruri noi,dar imi e asa greu cand vad cate nu stiu Sad ,eu sunt genul care imi place sa stiu tot,dar n-am ce face,nimeni nu s-a nascut invatat,dar e tare frustrant.
va poop si vb.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 07 Noi 2011, 7:08 pm

Iote Deiutza:
Sirop:
- 400 ml. apa
- 200 g. zahar
- 2 plicuri cappuccino de ciocolata/caramel
- 1 sticluta esenta de rom

Chiar e super bun, n-am mai incercat asa combinatie si m-am declarat incantata...si ar fi mers (dupa cum a iesit tortul) si 500-600 ml de sirop, chiar ma bucur ca mi-am dat seama cam ce cantitate trebuie ca sa fie bunut , nici prea uscat nici prea zemos :P
Deiutza, si eu sunt la fel, si mie mi-ar placea sa stiu tot Smile))....da nu e posibil zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 09 Noi 2011, 4:09 am

salutare

deiuta, si e fac piine pt anna si si pt noi, fara masina desi am si din aia..dar e mai simplu fara..oricum s eu incerc sa nu mai maninc ca nu e buna deloc pt dat jos kilele..

cri,s una suuuper bine ce ai facut tu acolo..eu ma tot gindesc ce sa fac..deocamdata sarmale.mai mult nu stiu....Smile

p-aci e fain si cald..si azi am facut sport, jm..

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 10 Noi 2011, 12:27 am

Buna fetelor
Slaba miscare pe la noi, cred ca in curand ne evaporam Smile
Julie, din ce am observat, strainilor le place mancarea noastra, asa ca n-ai cum sa dai gres Smile
Noi in seara asta am fost singurei, tati e la Bacau....
Ar cam trebui sa ma tirez la somn, uffff, n-am chef de nimic...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 15 Noi 2011, 7:51 pm, editata de 1 ori (Motiv : Separat capitole)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 30 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB