Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyMar 14 Mai 2024, 11:02 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyDum 28 Apr 2024, 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 21 Iul 2011, 11:49 pm

salutare!

andrica ,merci de urari.fain ca v-ati luat verghite.o sa aveti mai putne cheltuieli mai incolo
cris,fain ca mergeti in vizite..asa mai schimbati decorul.oare eu unde sa merg??:D
e o caldura aici de poti praji oua:)).azi au fst 40+ de grade.am iesit cu anna pina afara pt 5 minute si am transpirat amindoua de parca am mers pe jos 100 de km.
cris, inseamna ca andrei te-a ajutat sa slabesti:))
noi am avut in sfirsit o noapte buna.a adormit pe la 11 ,s -a trezit doar o data pt papa si caca si a dormit pina la 9,30.de ar tine-o tot asa ,ar fi suuper.dar cer prea mult,fiecare seara e o surpriza la noi.azi a dormit doar 45 de minute toata ziua.acu casa de zor, dar nici de dormit n-ar dormi.
nah, ca iar vorbesc singura,dar azi n-am vb cu nimeni in afara de anna.imediat o dau pe limba ei:))
noapte buna sa aveti!

aa, ce mai vreau sa zic e ca, as bea un pahar de vin.n-am fost eu bautoare mareniciodata,dar seara citeodata, zau de nu-mi vine sa-mi iau o sticla:))mai ales cind avem cite o zi plina de miriieli.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 22 Iul 2011, 12:37 am

Seara buna.
Sunt pe aici, dar nu stiu ce ma tot invart toata ziua si nu apuc sa scriu nimic, ca sa nu mai zic ca totul e cu fundu-n sus in casa. Nu stiu, parca ma paste o depresie. Sper sa reusesc sa ma adun.
La noi e racoare. In sfarsit se poate respira.

Juli, nu stiu, eu mai beau cate un pahar de vin sau bere, dar Iannis e mare si nu suge asa de des. Daca bei o gura, doua, de pofta, n-o fi asa bai.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 22 Iul 2011, 4:45 am

no,am baut 2 guri de vin rosu.bun a fost!!Smile

am plecat la plimbare cica, cu masina ca fara, te topeai la 8 seara.si zice ken, nu ne intarcem acasa pina nu adoarme.ii zic io, nu incerca sa cistigi un razboi cu bebe sau un toddler ca-l pierzi intotdeuna.ei si iaca asa ,in minutul urmator ,se apuca anna de un plins nebun si ne intoarcem acasa fara fi adormit:))
asa ca si-a invatat si omul lectia:))
sa vedem ce ne rezerva seara asta , ca pina acu,offfff!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Vin 22 Iul 2011, 7:13 pm

buna fetelor

si eu mai mult pe acasa ,dar parca nu mai apuc sa intru.
Azi am vost in vizita la o prietena care are bebita de 2 luni. E destul de cuminte. Azi a dormit toata ziua. Nici nu are colici nici nu se agita prea tare , e o norocoasa ca are bebe asa cuminte.

Andrica concediu palcut Smile

Cris asa sunt baietii ff energici, nu au stare deloc. Dar cunosc si suficiente fete care is agitate si zbenguite foc.

Juli poate ca e prea cald face asa urat. Nu ii plac baile mai lungi? ca sa adoarma dupa?

Ana ce depresie draga? Daca mai intri si tu in depresie eu dau faliment. Nu ai voi e, da? Auzi la ea. Dupa ce ca e si HMS si a fost si in vacanta mai are curaj sa pomeneasca de depresie :P hug

DEiutza LA MUULTI ANI !!!!!!!!!! Sa fii sanatoasa, voiasa sa ai impliniri in cariera si tot ce mai vrei tu Smile Sa ma treci pe la noi si sa nu papi mult la tara kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 22 Iul 2011, 9:57 pm

Julie, eu la botez am baut mai multe gurite pe parcursul noptii si a fost ok Smile. Am avut un vin bun de tara si eu m-as fi imbatat si cu citronada :P. Dimineata imi pocneau sanii de lapte Smile.
Deiutza, la multi ani pe maine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa lupti sa-ti implinesti visele, da???(parca-s la Dansez)
Ana, eu muncesc non stop de 2 zile, si tot ma depresioneaza curatenia asta....parca nu mai termin...si o pandesc pe soacra la orice firmitura....
Danoooo, nu mi-ai mai zis la ce gradi esti....poate imi pui o pila pt o prietena, pt bebel adicatela:)
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 23 Iul 2011, 1:16 am

deiuta,la multi ani, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de ai tai!

azi au fost iar peste 40 de grade.am iesit doar pt 15 minute si la intoarcere ma durea capul si stomacul si inca nu mi-a trecut.e groaznicccccccc!!!mai bine frig decit caldura asta!!in viata mea nu m-am simitit asa de la caldura si in viata mea n-am simtit asa caldura!

am mincat un magnum azi! mai da' buna-i inghetata aia!e pt prima data cind am mincat,dar e buuuuna!
deci vinul produce lapte???de asta -mi pocneau sinii azi?:D
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 24 Iul 2011, 3:40 pm

Fetelooor, la noi s-a mai racorit, zilele astea a fost taaaare fain Smile
Aseara am fost la niste prieteni la gratar fara Andrei, si culmea, desi ne-a prins bine sa stam fara sa alergam dupa el, ne-am dat seama ca sutn mai frumoase iesirile cu el si nu te plictisesti nici macar o secunda Smile
Azi ne intalnim cu finii, cea mica, suntem in formatie completa cu catei, copii si purcei.
Saptamana viitoare, miercuri noapte plecam la sot acasa si stam cateva zile.....mai amanam rutina pe saptamana urmatoare.
Va pup, mai trancaniti si voi nitel Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 26 Iul 2011, 4:49 am

salutare

si aici s -a racorit,azi chiar a plouat.de miine e cald iara:(
cris, drum bun.
ana, cum esti? a trecut starea aiurea?
aici nimic nou...astept sa ne mutam si dupa romaniaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 26 Iul 2011, 6:02 pm

Hello
As zice ca m-am mai linistit. Vremea nu ma ajuta deloc. Ploua.

Sunt la rascruce de drumuri. As da admitere pentru Barou, dar nu gasesc maestru. As da examen pentru avocat definitiv, dar ca sa intru asa imi trebuie clientela. Eu nu o am. Nu cunosc avocati in Lugoj. E aiurea.
Pana la sfarsitul saptamanii tre sa ma decid.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 26 Iul 2011, 8:01 pm

Buna fetelor

Ana chiar asa greu sa gasesti un maestru? ...sau mai bine spus scump
Nu ai putea sa gasesti in alta localitate mai aproape o colaborare ceva cu un avocat experimentat ca sa-ti fie si coordonator?

Juli gata va mutati in casa noua? In alt stat sau tot acolo?

Va salut pe toate si ne auzim peste o saptamana ca plec intr-o scurta vacanta prin Sibiu
kiss
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 26 Iul 2011, 11:00 pm

A mai trecut si Danaaaaa!!!!
Ano, ce sa zic? Eu habar n-am ce alegere e mai buna, insa iti urez sa alegi cu noroc si sa te decizi eventual si repede, ca e nasol cand stai in dubii multa vreme. La noi iar s-a facut mega canicula de cateva zile, asa ca as prefera nitica vreme ploioasa....
Julie, ce fain ca va mutati!!!! Si faina si calatoria, cred ca o sa te simti bine cu ajutoare care sa o tina mai de care pe Anna Smile
Io ma tot pregatesc de calatorit, sotul zice ca are liber si toata saptamana viitoare, insa in functie de cum ne simtim, sa nu zicem si sa plecam cand ne plictisim Smile....ce bine ma cunoaste :P
Eu as vrea si vreo 2 zile la mare, da e asa complicat....o sa vad io cum facem, dar bucuria lui Andrei la nisip, la valuri, cred ca ar fi grozav.....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 26 Iul 2011, 11:44 pm

Of, Cris, nu-mi mai povesti de valuri ca ma apuca plansul. Cred ca depresia mi se trage de la concediu. A trecut prea repede. Ma mut pe Zakynthos.
M-am uitat la poze si m-a apucat plansul. M-am indragostit de insula aia. As pleca oricand acolo, fara sa mai intorc capul. Si as uita de avocatura si de tot.
Uau! Nu credeam ca voi zice asta vreodata. Daca renunt si la avocatura, e bai mare. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 27 Iul 2011, 2:08 am

salutare

dana, drum bun si vacanta faina.tot aici in stat, dar un pic mai departe de boston downtown, adica vreo 30 de minute pe autostrada.omul asteapta raspuns de la ibm,si de ii dau cit a cerut de mutam in missouri. eu sper ca nu,ca imi place aici:D!!
ana, da examen ca poate gasesti avocat dupa!am vazut foto ce le-ai pus pe fb. chiar ca sint peisaje faine..Smile
cris, fain ca meregeti si voi in vacanta!

aci nimic nou!!!!!vreau sa vina odata august 10 si sa plecam!!!!!!
aa..mi-am luat rochie pt nunta si sandale..faaine.mai ales sandalele.si annei i-am luat o rochita,tot pt nunta, roz bonbon, fix cum nu-mi place mie, dar i-a placut la om, asa ca am luat-o.Smile)

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 27 Iul 2011, 12:19 pm

ana,asa e ca azi e ziua lui iannis?daca ma insel scuze.
daca e azi , sa creasca mare, sa fie sanatos si sa faca in viata doar lucururi minunate!
kiss birthday bucurie
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 27 Iul 2011, 7:03 pm

fetelor pupi
ana la multi ani pt iannis si lasa depresia deoparte Smile dc te muti in grecia ia-ma si pe mine rade

fetelor eu de luni sunt in concediu 2 saptaaamnaaani :D planuim cateva zile la sibiu si cateva la munte. abia astept
au venit si verighetele dar n-am reusit sa ajungem azi sa le luam, sper sa mergem maine seara

in rest....sper sa imi gasesc cat mai curand de munca pe un salariu mai mare ca asa nu se mai poate. o sa fiu nevoita sa preiau niste chelt in plus fata de pana acum ceea ce inseamna ca nu o sa imi mai ramana nimic pt mine, ce sa mai zic sa mai pun si deoparte...si incep sa ma panichez ca trece timpul repede si bani pauza
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 28 Iul 2011, 9:59 am

Neatza
Multumim pentru urari.

Cat despre Grecia, ah, tare fain a mai fost. Peisajele sunt exact ca in poze. Apa e limpede, limpede. Se vede la 10 m. Am mers cu barca cu fund de sticla si se vedeau pestii. Plajele au nisip cu culori diferite. Superb!!!!! Imi pare rau ca nu am luat nisip de pe fiecare plaja. Data viitoare cand ajung pe insula (prevad ca la anu Smile ) o sa ma pregatesc cu un vas de sticla. Smile

Cred ca ma apuc de invatat. Pana in 9 septembrie (ultima zi de inscriere) am vreme sa ma decid daca merg mai departe sau nu. Sa vedem ce o iesi.
Sunt bulversata ca tocmai acu s-au schimbat multe legi, adica toate codurile. E tare aiurea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 02 Aug 2011, 9:46 am

Buna fetelor
Sosit si noi. Baietii inca dorm, eu banatui sa ma recuperez cu netu` Smile
A fost fain.
Intru sa va mai povestesc!!!!

PS: No, am revenit Smile
NE-am intalnit cu strabunica, bunicii, verisorii, a fost o debandada, o nebunie, si mult timp petrecut in aer liber, pentru ca toata lumea are si curte la tara.
Andrei s-a jucat cu toata lumea si cred ca i-au prins tare bine toate experientele noi, mereu cand facem ceva iesit din rutina parca infloreste si evolueaza tare fain Smile
De-abia astept sa mergem si la munte saptamana viitoare, e tare fain acolo, la Tusnad si lacul Sf Ana, copiii vor fi incantati, zic eu Smile
Mergem aproximativ in acelasi format...
Ce jale cand intram iar in rutina, ufff Smile
Ana, Handrica , bafta!!!!!
Si eu sper sa imi gasesc job, e musai....deja simt ca a trecut mult timp si reintoarcerea la servici imi tot bate la usa....sper sa o fac in conditiile mele, fara prea multe compromisuri.
Avem cu toate un an plin de provorcari, de fapt un sfarsit de an Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 03 Aug 2011, 2:28 am

salutare!

cris, faina minivacacanta ati avut!!

noi simbata ne mutam,apoi de miercuri intr-o saptamina, rooooomania!!

azi am fost la dr. anna are 6 kg si 63 cm.a luat 2 vaccinuri si a plins saracuta de numa'...
cam asta-i treaba pe acilea..Smile
spor la cautat job, fetelor..eu ma gindesc cu un pic de stringere de inima ca vine spetembrie si gata statul cu pitcuta mea..dar asta e ,n-am ce face...

zi faina sa aveti si mai intrati pe aci ca se pune praful.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Vin 05 Aug 2011, 8:18 pm

buna fetelor

toata lumea se plimba , frumos

Ana La multi ani pt Iannis. Ai baieti mari. Sa fie sanatosi si sa ai numai bucurii de la ei pupi

Cris foarte frumos la Lacul Sf Ana si zona de acolo. Se face si baie in lac , sa nu-ti uiti costumul de baie :D La serviciulvechi nu mai vrei sau nu mai poti sa te intorci? Bafta cu un job mai bun wink

Juli a crescut Anna , cred ca multe hainute i-au ramas deja mici , nu?

Andrica concediu placut si voua:)

Eu abia ce am venit din Sibiu, doamne ce imi place orasul asta. Mai ales centru vechi cu piata mare, am urcat si in Turnul Sfatului de unde se vedea tot Sibiul. Ardealul e cu totul altfel decat Moldova mea.....parca eram in alta tara ..si aerul era altul si parca lumea mai civilizata.

Va poop pe toate si sper sa mai treceti si voi pe aici
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 06 Aug 2011, 11:15 pm

Buna fetelor
Eu mai intru, da cand vad ce slabuta e activitatea pe aici Smile...
Julie, sa te bucuri de vacanta Smile. Ce putin mai ai...Mi se pare mie putin care mai am 6-7 luni...desi nu cred ca o sa le stau pe toate. Nu cred ca apuc sa ma intorc fix cand face Andrei 2 ani ca na...mai depind si de ce proiecte sunt, chiar daca e sa ma intorc la vechiul job.
Dana, imi caut, desi pot sa ma intorc si inapoi....numai ca eu sunt cu engleza-franceza, si acuma sunt mai mult proiecte pe italiana, asa ca m-am reapucat de ea, incerc sa ma asigur pe toate partile, sa fiu sigura ca ma descurc si la vechiul job, sper in acelasi timp sa imi gasesc altceva...oricum nu ma las pana nu iese bine....
Si eu sunt foarte incantata de zona lacul Sf Ana, e super fain acolo...
Andrei al meu e iar agitat zilele astea, cred ca tot dintisorii sunt, da face atatea mofturi, of, uneori nicio plimbare nu-ti tihneste....in rest....bine ca e sanatos, vor trece astea, macar doarme noaptea ca si-asa sunt zombie....
Mai intrati la povestit fetelor Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 08 Aug 2011, 7:18 pm

Ce mai faceti fetelor?

Juli v-ati mutat ?

Cris ati plecat la munte?

poop
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 08 Aug 2011, 7:42 pm

Hello
Multumim pentru urari. prietenie

Eu citesc, dar nu stiu de voi reusi sa termin. Nu stiu daca voi da examen anul asta. Imi e tare greu cu piticii. Ei vor sa se joace, eu nu ma pot concentra. N-am cu cine sa-i las.
Oricum, examenul va fi sangeros. Sunt 3 probe: grila din toata materia, eliminiatoriu, apoi sinteze plus caz practic cate 2 materii intr-un examen. E total aiurea.

Nu prea o sa mai dau pe aici. Incerc sa vad de reusesc sa ma tin de tempoul propus.

Va pup
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Aug 2011, 2:13 pm

Buna fetelor
Dana, vineri plecam Smile.
Ana, ai muuuulta treaba....si eu ma tin bine de italiana, chiar ma mir ce constiincioasa am devenit. Cred ca ma arde rau in spate ca nu mai am mult de stat acasa si vreau sa fie totul foarte bine, eu trebuie sa fac tot posibilul sa fie asa...deci, munca Smile.
M-am si organizat nitel mai bine, zic eu...cand doarme Andrei la amiaza, invat. Mi-am luat un aspirator din acela mic portabil, si nu ma mai roade curatenia in casa...s-a murdarit pe ici colo, aspir si gata, nu mai arata toata casa dezastruos...ne-am luat si un covoras la baie, ne-am pus site la geamuri
(adio lacuste). Urmeaza perdele si draperii...si inca visez la bucatarie flower
Gata, fug la invatat!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 09 Aug 2011, 3:24 pm

salutare

ne-am mutat!!3 zile ne-a luat sa mutam toate catrafusle.simbata au mutat mobila,iar duminca si luni,ken si frate-so cutii si iar cutii..nu stiu cind terminam de despachetat,probabil doar dupa ce ne intoarcem din ro..
oricum e fain aici,avem 3 bedrooms, balcon maaaare,piscina, tennis court,gym jos..e fain..interent nu avem inca si nici cablu ca astia din telecomunicatii fac greva.acu folosesc telefonu:D1
miine plecam in ro.sper sa fie ok anna cu zborul.mi-e un pic groaza cu alaptatul si cu dormitul..sa speram ca va fi totusi ok..


anna, succes cu invatatul
cris si tie.te-ai apucat de italiana de la 0?
oricum sinteti de admirat ca puteti si invata! eu cind doarme anna, alea 20 sau 30 de minute ,nu vreau decit liniste !Smile
dana, tu ai mai dat exmen sau se mai da examen pt post?

cam asta-i treaba pe aci..ne auzim/citim din romaniaaaaaaaaaaaaaa! de abia astept!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 09 Aug 2011, 3:31 pm

Julie, ce bine ca te-ai mutat Smile
E bine ca Anna mai papa tzi, asa stii ca o poti calma/hrani cand vrei tu, fara multa agitatie. Calatorie usoara, usoara Smile
Si eu la inceput doar voiam sa ma relaxez cand dormea Andrei, dupa un timp iti dai seama ca mai trebuie sa faci si altceva.
Mie sincer imi merge mai greu creierul acum..se cunoaste ca am facut o pauza, dar uite asa ma antrenez....si vreau sa zica astia de la work ca m-am retardat Smile))
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 24 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB