Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Mai 2011, 4:19 pm

Ana, sigur fac cu autocitirea, pentru ca e jale altfel. Ne-au venit consecutiv, odata 7 mil, odata aproape 9 milioane.
Iti dai seama ca nici pentru cineva care se descurca cu banii nu e o suma mica, daramite pt noi care suntem la limita Smile
Asteptam saptamana asta sa ne facem descoperirea de cont si vrem sa le rezolvam pe toate. Alta solutie nu am gasit.,..
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 16 Mai 2011, 8:07 pm

salutare

ana, sanatate tatalui tau si tie BRAAVOOOOOOOOOOOOOOOOO pt slabit!
ana, febra n-am facut,dar vineri seara si simbata seara am avut dureri in tot corpul.credeam ca racesc si am luat un tyleneol.simbata am facut doar dus aproape fierbinte.la fel si ieri.acum e muuult mai bine.am si tinut-o pe anna mai mult la sinul ala.
cris, o gramada de bani dati pt gaz.
micii nu-s de dieta?
ce mai mincati de dieta?


aici e frig,frig si ploua,poua...naspa.pitica doarme, am dormit si eu cu ea.
omul e la lucru sint solo si "depresata"..
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de micheline Lun 16 Mai 2011, 9:27 pm

Azi diminata mi-am pus fusta, dupa luni intregi de umblat in pantaloni. Si sunt atat de maaaare, M-am deprimat total. Am inceput tot de azi dieta rina. Sper sa ma si tina.
micheline
micheline
helper
helper

Numarul mesajelor : 79
Localizare : Romania
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Mai 2011, 10:07 pm

Julie, micii ar fi poate mai de dieta, daca nu s-ar servi in cantitai mari, plus paine si mustar rade
Cu tine intru la depresie Smile Sotul are munca de noapte azi si maine. Sper sa nu se mai trezeasca Andrei de cateva ori pana la 12 ca nu apuc sa fac nimic de el...
Bine ca esti ok Smile. De obicei e ok, si eu citisem pe net si asa panicata eram, ma si vedeam pe masa de operatie, deh, hormonii erau de vina.
Eu azi mi-am facut o fasole din aia batuta. In rest ii mai dau cu salate, cas, omleta, tre sa ma mobilizez sa fac si o ciorba, da lenea e mare ...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 16 Mai 2011, 10:48 pm

fetelor eu abia acum am aj acasa de la facultate Sad
cu dieta nu mai zic nimic,,,de 3sapt sunt atenta la ce mananc, nu reusisem sa sacad decat paa la 54 si acum imi arata iar 55...
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Mai 2011, 11:02 pm

Handrico, asa patesc si eu uneori, de la o zi la alta imi arata cantarul de-aiurea.
De obicei e o problema de retentie de apa, se remediaza rapid.
Asa ca nu te deprima Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 17 Mai 2011, 8:56 am

Neatza

Cris, mama ce de bani dati pe gaz!!!!!! Noi avem 105mp si nu am platit mai mult de 700 la regularizare. E clar ca-s total aiurea facturile.

Andreea, asa a fost si la mine o perioada. Nu scadea nici daca nu mancam nimic toata ziua. Poate e retentie de apa. Un ceai de cozi de cirese face minuni. Cred ca si din cauza ca esti prea obosita.

Juli, si la noi ploua si e muuuult mai frig decat duminica. Sper ca de maine sa fie mai bine.

Sper sa mai scad un pic la cantar. Deja nu mai am burta asa de mare, dar mai am de lucru. Poate arat si eu cat de cat pana plecam in concediu. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 17 Mai 2011, 10:25 pm

Ana, asteptam poze Smile
Maine cred ca dam o fuga pana la Piatra Neamt ca are sotul treaba, si profitam sa il ducem pe Andrei la zoo.
Azi a fost super ciufulit, cred ca din cauza ca a stat putin sotul cu el, sunt frunta, daca se mai trezeste, il trimit prin vecini Smile
Am descoperit si eu ca duda ce ce imi crescuse cantarul, ca azi ma tot miram, pipaindu-mi suncile, ca totusi nu par asa grasa: mi-a venit CM-ul.
Oricum maine in deplasare nu voi manca de dieta.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 18 Mai 2011, 2:08 pm

salutare
aici tot ploua.
pitica a dormit mai toata ziua ieri.n-am putut iesi nicaieri.asta noapte, mare minune, a dormit chiar daca dormise ieri..

cum e andrei?
zi faina sa aveti!

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mier 18 Mai 2011, 5:49 pm

Hello
O sa pun si poze, da mai am de lucru. Mie nu imi pare diferenta mare. Am de lucrat muschii ca-s fleasca.
Vezi, Cris, ca nu-i chiar asa de grav. Dupa ce pleaca musafirii o sa fie ok si cantarul. Smile
Si la noi vrea sa ploua. Am reusit sa iesim de dimineata. Am luat o camasa si o cravata sotului ca azi facem 9 ani de casnicie. Moama ce a mai trecut timpul!!! Smile
Acu facem ceva pulpe la gratar cu mujdei. Am facut si o ciorbita de curcan. Deci maine nu gatesc. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 18 Mai 2011, 8:56 pm

ana la multi ani Smile

am mai scapat de un ex si azi...sapt viit scap de toate, apoi peste cam 1luna dizertatia si gata si masterul....ce repede a mai trecut timpul

azi in sf a revenit cantarul la 54 dar nici un semn ca ar scadea sub zid
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 19 Mai 2011, 2:51 am

ana,la multi ani si sa fiti in continuare fericiti!!

andrica, bravo ca ai slabit.
la mine cintarul tot atita arata desi nu maninc piine si nimic dulce de aproape o luna.maninc insa destul de mult cantiatativ si seara...asta e.daca nu o sa slabesc cind n-o mai alaptez pe pitica sau dupa ce incep sa fac sport.

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 19 Mai 2011, 7:55 pm

s-a dus inca un examen Smile ce bineeeee
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 19 Mai 2011, 9:05 pm

felicitari Andrica ca scapi de ex

Ana - Multi ani fericiti de acu incolo.
SI noi pe 11 mai am implinit 9 ani de cand ne cunoastem :D

Ana ,Andrica felicitari pt slabit

Azi a nascut o prietena de-a mea ,o fetita Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 19 Mai 2011, 9:09 pm

buna dana si la multi ani si voua

sa ii traiasca fetita prietenei tale

weeh-end placut fetelor kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 19 Mai 2011, 10:17 pm

Buna fetelor Smile
Felicitari Ana pentru sarbatorirea casniciei, Handricai ca a scapat de niscaiva examene, Danei pentru bebelusa prietenei Smile.
Mi-a sarit inima cand am intrat, am crezut ca o sarbatoriti pe Ana pt ziua ei, si zic, uite dom`le , plec o zi si le sfeclesc pe toate ...ca uitasem si de ziuan finului, noroc de facebooku` asta ca te scoate din macaroane Smile
Va povestesc maine cum a fost, ca sunt tare obosita si am o durere de cap, of...
MAcar am mai iesit din rutina...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 20 Mai 2011, 8:28 am

Neatza
O cafeluta?
Mulumesc pentru urari. hug

Juli, e clar retentie de apa. Incearca sa bei ceai de cozi de cirese, daca gasesti din ala varsat, nush cum sa spun, nu din ala la plic. Si da, la Edy am dat muuuult mai repede jos, mai ales dupa ce s-a terminat alaptatul. Dar as fi preferat sa fiu grasa si sa-mi alaptez copilul. Smile

Andreea, dupa ce o sa termini masterul, o sa ai asa un sentiment de neliniste, parca iti vine sa mai faci ceve si nu ai ce. E asa m-am simtit. rade Oricum, bafta si spor. pupi

Cris, ce tare ai fost!!!!!!
Bine ca ati mai iesit din rutina.

Eu as fi vrut in weekendul asta la Felix, da nu mai avea Andrada locuri si nu vreau la altii. Sper sa aibe weekendul viitor. Smile

Dana, La Multi Ani fericiti si de aici inainte!!!
Felicitari prietenei pentru bebelina. Sa creasca frumos!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 20 Mai 2011, 11:59 am

Buna fetelor Smile
Tare s-a mai incalzit la noi. De-abia astept sa se trezeasca Andrei si sa pape, apoi afara.
Desi obositor, tare fain a fost in deplasare.
Piatra Neamt e un orasel tare dragut, unde pot sa zic ca am mancat ieri cei mai buni covrigi din viata mea Smile. L-am dus pe Andrei la zoo, unde nu a fost el atat de fascinat nici de caprioare/cerbi, pauni, ratuste iepurasi, ursii dormeau lenes intr-un colt, dar au amenajat oamenii tare dragut acolo, cu spatiu de joaca pt bebei, pietricele, scranciob cu protectie in fata unde i-a placut si lui Andrei, plus alte cateva dispozitive. Andrei s-a simtit foarte bine, cred ca de asta e si asa fleortzait azi, ca a revenit si el la rutina zilnica Smile
Nu am mai apucat sa mergem cu telegondola, cred ca ar fi fost o experienta draguta.
Oricum, e relaxant sa mergi in alta parte pt ca dupa ce adoarme Andrei seara, nefiind acasa, nu mai ai de spalat vase si alte minuni prin casa. Drumul insa e greu si cu mancatul, Andrei nu prea e fan borcanele, si cand mergem in deplasare tre sa ne orientam sa ne taraganm cumva cu mancare pt el.
Voi ce mai faceti?
Julie, cum mai este pe acasa, cu Anna?
Ana, Iannis ce mai face la varsta asta?
Fetelor, Dana, Handrica, Deiutza, haideti si mai povestiti si voi aberatii, cum fac eu Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 20 Mai 2011, 1:45 pm

neata!

dana, felicitari pritetenei tale pt bebe.
andrica,inca un pic si gataaaaaaa!

ana, daca beau ceai de cirese ,nu afeceteaza productia de lapte??si eu prefer sa fiu grasuta si sa o alaptez pe pitica.vedeti ce frumos am zis ,nu?Smile)
cris, ne descurcam destul de bine.am luat un wrap si o tin in el ca i place.vrea mai mult in brate si e grea deja si pe mine ma doare spatle de numa.
am luat bilete pt ro de pe 10 august pina in sept.uraaaaaaaa!

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 20 Mai 2011, 2:05 pm

Hello

Cris, ce faina iesire ati avut!
Iannis a inceput sa vorbeasca, asa cum poate el. Nu mai vorbeste pe limba bebeleasca. Incearca sa pronunte cuvinte si ce nu poate, zice "aia" . Bineinteles ca noi nu descifram 100% ce zice el si e disperat cand vede ca nu intelegem. Asa de fain insista. Parca ar spune "mama da nu intelegi?".
Cand vrea sa ma faca atenta si il tin in brate, ma prinde de fata cu amandoua manutele si spune "mama!!!!".
Evident ca se catara peste tot. In camera la Edy e o canapea micuta langa geam si se urca acolo ca sa vada camioanele care lucreaza pe malul Timisului. De cate ori trece camionul tipa cat il ine gura "iteo oaaaaa", adica "uite-l'.

Juli, singurele ceaiuri contraindicate in alaptare sunt ceaiul de menta si de salvie. Astea scad productia de lapte. In rest e permis orice.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 20 Mai 2011, 2:50 pm

ana,ce dulce cred ca e iannis love

o sa iau cirese si o sa usuc eu cozile si apoi fac ceai.merci!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 20 Mai 2011, 11:25 pm

Julie, si pe mine ma doare inca spatele cand fac treaba. Nu stiu cand trece nebunia asta Smile.
Ana, ce fain, Iannis e maricel bine acum, deja ai inca un barbat serios in casa Smile.
Si Andrei comenteaza si ma uimeste cat de multe chestii intelege. E asa usor sa ii subestimezi pe copii cand nu vorbesc. El comenteaza multe si intinde un degetel, arata si bodogane pe limba lui, adica face eforturi sa se faca inteles, dar mai are de lucrat Smile. Imita calutul, animale salbatice, leu, dinozaur, le zice rhaaaaa-nu stiu cum sa reproduc-si ii place sa imi arate nasul, uneori inainte sa adoarma sau cand se trezeste ma prinde de nas si ii place la nebunie ca pe mine ma izbeste rasul cand il vad si el e asa de bucuros Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 21 Mai 2011, 3:31 am

ce faini sint piticii cind incep sa vorbeasca..Smile
pitica mea cind se trezeste ,daca nu sint linga ea, se uita peste tot pprin camera,cercetator iar apoi cind merg la ea si ii zic pe nume ,zimbeste toata si da din minute si picioare si rideeee..Smile

ana tu cit maninci ,cantitativ??tu l mai alaptezi pe iannis asa-i?nu a scazut laptele??eu am mincat mai putin intr-o zi si pe seara erau sinii fleasca.am crezut ca e doar poveste, dar e pe bune.

si e normal sa imi vina asa cite o foame de as minca orice??e din cauza alaptatului sau sint doar eu nesatula:))??
imi tot zic sa nu maninc dupa 6 dar nu pot pt ca ii mai dau ei sa manince de nu stiu cite ori si pe la 8 ma apuca o foame cumplita desi inainte de 6 mincasem cina.
nu stiu,e ciudat rau corpul meu si nu stiu cum sa maninc sa slabesc...nu ma mai recunosc.sport nu pot face ca taietura inca nu-i inchisa in partea stinga complet.merg pe jos apropae in fiecare zi,dar se pare ca nu i de ajuns.
piine si nimic dulce n-am mai mincat de la pasti.maninc salate, carne ,oua,brinza si fructe ,cam cite unul pe zi..+lapte de soia si iaurturi normale.

in alta oridine de idei, au innebunit astia cu pomepele de benizna.60$pt un rezervor plin.e jaleeeeee!aia cu masini mari ,peste 100$!

acum ca m-am plins de toate, zi faina sa aveti!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Sam 21 Mai 2011, 8:56 am

Hello
Cris, asa e, nu ne dam seama cate stiu ei.
Iannis stie cand trebuie sa plece tata-su si sta la usa sau se prinde dupa zgomotul cheilor si fuge pe hol. Abia il mai tin in casa. Cand se trezeste dimineata, papa un pic de titi si pe urma striga "tai-tai", adica asta inseamna ca vrea sa plece. rade La somnul de pranz face la fel. Smile

Juli, e normal sa iti fie foame. Si eu mancam la inceputurile alaptarii de zici ca nu mancasem de-o luna. E prea mult sa nu mananci dupa ora 6. Ia cina macar pe la 8.
Ah, si sanii o sa mai fie si goi, de fapt e suficient pentru Anna. Important e sa nu te descurajezi. Lapte o sa fie intotdeauna suficient, chiar de-ti pare uneori ca nu se satura. Atunci sun pusee de crestere, cand mananca muuult mai mult, dar organismul tau o sa produca dupa cererea ei.
Cantarul o sa inceapa sa te bucure, dar eu cred ca e inca devreme. O sa vezi ca dintr-o data o sa se duca in jos. Asa a fost si la mine. Eu ma simteam ingrozitor cand ma urcam pe cantar si vedeam 74. Pfai, n-am avut niciodata atatea kg. zid
P.S. Si tu ai facut muuuuult sport inainte. Muschii cantaresc muuult mai mult decat grasimea. hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 21 Mai 2011, 12:28 pm

Buna fetelor
Ana, sa ne pui o poza HSM!!! Smile
Julie, eu nu am avut ass accese de foame la alaptat. Dar multe mamici mi-au zis ca au patit exact ca tine sau mai rau, ar fi mancat si pietre de foame. Fiecare organism reactioneaza altfel. Dar eu am pus cele mai multe kg de aici si poate grasimea extra nu ii dadea corpului semnale de disperare Smile
Si eu am slabit greu tare la inceput chiar daca eram atenta la ce mancam. Am citit pe net ca in primele 9 luni de la nastere corpul secreta prolactina parca, pt alaptat si asta impiedica slabitul.
Oricum, hai sa iti povestesc din perspectiva mea acum, poate te ajuta Smile.
Eu am fost disperata cat de tare m-am ingrasat 29-30 kg.F mult. PE langa toate depresiile, cand ma vedeam in oglinda, muream. Nu aveam cu ce sa ma imbrac, doar in pantaloni de trening, hainele de gravida, nu-mi venea nimic altceva. Mi-era frica ca n-o sa mai slabesc niciodata. Dintr-o data, pe langa grijile noi de mamica, ma mai simteam si ca un monstrulet urat. Mi-era naspa sa ies fara copil, nu-si dadea seama nimeni de ce arat asa rau, macar cu Andrei in brate ma simteam mai bine rade .
Acum, in perspectiva, ma gandesc ca m-am consumat prea mult. Sunt constienta ca nu aveam cum sa fiu slaba de la inceput, ca trebuia sa trec prin perioada asta. Si-mi dau seama ca imi doream atat de mult sa slabesc, ca era imposibil sa nu arat ok din nou. Deci daca m-as intoarce inapoi, cand avea Andrei cateva luni, mi-as cumpara un tort de inghetata si o pizza si as manca linistita stiind ca asta e, ca oricum voi slabi dupa ceva vreme.
Da...mi-ar fi placut sa nu ma simt ca o balena esuata la botez rade , dar asta e....unul din sacrificiile pe care trebuie sa le faci.
Daca iti vei dori la fel de mult sa slabesti, vei slabi cu siguranta, si vei arata mult mai bine decat multe femei care nici nu au bb.
Stiu ca pe moment e greu sa gandesti asa, dar perioada asta chiar trece repede, chiar daca nu simti asa acum Smile hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB