Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:55 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 19 Apr 2011, 6:56 pm

saluatre

andrica, spor cu cautatul si sa gasiti ceva ce va place!
ana,cum ai petrecut de ziua ta?mai e iannis bolnav?
dana, anna maninca ,doarme si face caca.cinnd e obosita si vrea sa doarma ,plinge si face urit...noaptea doarme destul de bine,se trezeste cam de 2 ori pe noapte ,citeodata nu mai vrea sa doarma la ea in par si o pun cu noi..cam asta e...
afara singura inca n-am iesit ca nu pot scoate caruciorul si caratoarea inca n-a venit...

ce faceti de pasti ,fetelor?
cu dieta cum sinteti?
inca n-am luat cinatar ,dar saptamina asta am renunatat la piine si cereale.ar fi trebuit sa las carnea ,dar nu prea stiu ce sa maninc...

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 20 Apr 2011, 12:08 pm

Buna fetelor Smile
Offff, ce nebunie cu sarbatorile astea, nu mai scrie nimeni cu spor Smile
Eu sunt dietless, mai baxez si porcarii, inghetata, mai biscuiti, incerc sa nu dau cu paine si sa nu mananc mult cantitativ.
Mi-am dat seama ca stand acasa nu prea am sanse sa nu ma gandesc la mancare. La mine vad ca ori e dieta strict, ori nedieta plus porcarioare. Era mai simplu cand eram la scarbici.
Mai fetelor, sunt intr-un big bull...s..it rade
Stiti ca imi depun CV-ul la o firma unde vreau eu sa lucrez in viitor, e una din putinele posibilitati aici in Iasi ca sa merg pe domeniul pe care sunt acu.
Ei, si ei tot angajeaza, ca tot au proiecte noi.
Si nu m-au chemat la interviu.
Am nas de criminalist, mi-am dat seama de ce, tot cautandu-i pe linkedin, angajati, bla bla.
Mai tineti minte cand mi-am dat demisia de unde lucram io, si m-am dus in alta parte unde am stat o zi, si m-am reintors pt ca era naspa tare?
Ei, o gagica de acolo de la HR lucreaza la HR acuma la firma unde vreau eu, si cred ca mi-a pus o "pila" ca altfel nu-mi explic, CV ul meu se potriveste f bine pe joburile lor. Of.....nush ce naiba solutie sa gasesc, sa imi dea sansa unui interviu pe viitor.
Spuneti si voi, cine si-o face cu mana lui....lucru de mana se cheama rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 20 Apr 2011, 1:21 pm

Buna fetelor

Cris ..ce sa zic..naspa. Mai insistapoate totusi....sau schimba-ti numele :P

Eu azi is varza, m-am trezit cu gatul intepenit rau de tot de nu m-am putut ridica din pat. A venit socrela si m-a ajutat Am plans de durere ,nu am mai patit asa c eva niciodata.Nici acu nu pot sa invart gatul prea bine, dar dupa 2 pastile un pic de gel si masaj ma mai misc...dar ca lupul cu tot corpul .

De Paste o zi in vizite una la tara si a treia zi la servici :D

Juli e bine ca Anna e cuminte pupi si doarme binr .Psihicul tau cum e ?

La noi azi e super soare si frumos numai bine de plimbare. DAr nu ma incumet sa ies prea departe cu gatul stramb

O zi frumoasa Smile
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 20 Apr 2011, 1:44 pm

Dana si sotul meu s-a intepenit, dar intr-o parte. El pateste asta f des nu stiu de ce.
Si imi vine sa il bat rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mier 20 Apr 2011, 4:27 pm

VAi Cris , sa stii ca nu e de gluma . Sa nu-ti vina sa-l mai bati pe saracul om :P
Si la mine e prima data , ca pana acum mi se parea ca ehh mare branza, ce tot atata se vaita lumea. Dai odata capul in stanga si dreapta poc-poc, invarti gatul si trece. DAr nu e deloc asa. Dimineata am crezut ca vine salvarea Smile))) asa m-am panicat Nu stiam ce e cu mine si de ce am ramas cu ochii pe pereti spre stanga

DAr deja e mai bine . Sper ca pana maine sa treaca, ca am o gramada de treburi.

Maine pregatim pt pasca si cozonac de casa...o delcicatete
Si vom face si o pasca cu cioco , care e mai degraba o prajitura super cremoasa si delicioasa
Si dieta dupa PAste strict , ca asa nu merge.
Ori e strict ori nik.
Si am o pofta de a manca un pic de pasca foame foame si altele
Mai ales ca am incercat sa postesc sapt asta ..si m-am saturat de iarba goala dupa care mi se face foame imediat :D
Vreau ceva mai consistent...un piept de pui peste care sa se topeasca o felie de cascaval beat

Azi am papat dim o salata mareee cu de toate + un pic paine Iar mai devreme am facut dovlecei cu rosii ,ceapa ardei. Au iesit deliciosi dar deja mi-e foame Smile)))

vorbesc singura , fug .MAi las si pe altii sa monologheze
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 20 Apr 2011, 6:31 pm

salutare

cris, adauga la numele de pe resume si numele de fata si poate te cheama asa la interviu...
dana,sper ca te-ai destepenit de tot.ce de bunatati faci acolo bucatar ...
eu nu stiu ce o sa fac..poate mergem la fratele lui ken ,da' om vedea cum ma simt...
faina e atmosfera aia de dinainte de sarbatori in ro barfa

zi faina sa aveti!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Apr 2011, 9:00 am

Hello

Multumesc muuuuult de urari. hug

Ieri am fost fara net. Nush ce s-a intamplat. A venit un nene de la romtelecom si s-a rezolvat.
De ziua mea am fost la Timisoara cu Iannis la dr. Duminica spre luni a tusit toata noaptea. Mai precis, am adorimit abia pe la 4 dimineata. Cred ca am mai scris, nu-s sigura. Daca am mai spus, iertare. Eram prea obosita.
Acum e muuuult mai bine. Mai tuseste cand si cand. Sper ca i-a gasit remediul homeopat potrivit pentru el.
Doctorita m-a felicitat ca il alaptez inca si mi-a sugerat ca pana la 2 ani nici sa nu incerc sa il intarc. wink
I-a placut tare mult ca folosim scutece de panza si mi-a spus ca scutecele gen pampers, folosite la baietei peste un an, vara cand e cald, pot sa dauneze pentru viitor. Adica pot afecta fertilitatea. Acum ma documentez mai bine.
Noi am inceput sa folosim alt fel de scutece pe alte considerente, adica, pe motive de ecologie mai mult, daaar, la asta nu m-am gandit.
Si cand ma gandesc ca la Edy am folosit numai pampers...

Aaaaa si asta nu-i reclama. zid zid zid zid
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Apr 2011, 1:12 pm

Eu pe fuga.
Bb trezit repede. Chemat sot, facut pizza la pranz, evident bb trezit mai devreme rade
Julie, m-am gandit si la asta. Astept sa vad ce posturi mai scot in urmatoarele luni si vad cum procedez.
Ana, am auzit si eu de chestia asta cu supraincalzirea. Macar pampersii par mai ok decat alte scutece mai ieftine si mai groase.
Eu as vrea sa il tin pe Andrei acu daca se incalzeste doar in kilotzei si sa il schimb de fiecare data. Eu n-am covoare pe jos si ar fi mai simplu.

PS: fetelor, daca o mai tineti minte pe finutza mea, a participat la Castigi in 60 de secunde, sa va uitati ca o da marti :D Smile
De-abia astept sa vad cum a fost, cica super fain Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 21 Apr 2011, 8:46 pm

Hello
Azi bagat inca un drum de Timisoara, dupa cozonaci moldovenesti. Am luat si pasca. Sper ca o sa fie la fel de buna ca si cozonacii. pofta
Cris, chiar m-am gandit ca se poate coase o bucata de panza pe chilotei si acolo sa mai bagi un prosopel si gata scutecul de panza. Si eu vreau la vara sa trec la chilotei. Deocamdata incerc sa-mi fac curaj sa ii pun noaptea scutec lavabil, ca sa scap definitiv de pampers. Bine, noi nu folosim pampers, ci scutece de la DM din alea biodegradabile, ca sa fim eco 100%. croseta
Juli, e super fain ca Anna doarme. Daca ti-ai luat sling sau wrap, poti iesi linistita la plimbare. Cat despre slabit, eu zic sa nu te ingrijorezi, o sa slabesti. In cel mult 9 luni trebuie sa ajungi la greutatea si forma de dinainte.
Acum e important sa te odihnesti, sa alaptezi, sa te sincronizezi cu Anna, sa va obisnuiti una cu cealalta. Eu sunt sigura ca arati foarte bine. Eu cred ca maternitatea implineste femeia si nicidecum nu o urateste. pupi
Va pupacesc.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 21 Apr 2011, 10:21 pm

Fetelor, eu vreau sa va fac de pe acuma urarile, sa nu fiu maine pe fuga si sa nu apuc, desi oricum mai scriu daca am cu cine ma conversa Smile, ca plecam cel mai devreme seara sau sambata dimineata.
Va doresc un Paste linistit, odihnitor, frumos, relaxant si fara peripetii/calorii acumulate. Sa va bucurati langa cei dragi de Inviere si sa ne reintalnim cu bucurie dupa. Noi luni venim.
hug hug hug
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Vin 22 Apr 2011, 11:18 am

Hello
Vin si eu sa va urez Sarbatori Fericite!!!!!! hug hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 22 Apr 2011, 6:10 pm

Fetelor,

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi kiss
va puuup dulce si ma bucur din suflet ca am avut norocul sa dau de voi acum... mult timp Smile nici nu mai stiu cat a trecut de cand ne conversam. de 2 ani suntem aici dar cat am mai vb si inainte.... rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 22 Apr 2011, 6:23 pm

Si eu va doresc sarbatori frumoase, un Pasti luminat alaturi de cei dragi!!!

Si eu sint prin zona daca am cu cine conversa..Smile

Zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 23 Apr 2011, 12:44 pm

Sarbatori fericite fetelor si sa va bucurati de fiecare moment alaturi de cei dragi,ca mom astea sunt unice si nu se mai intorc kiss .
eu nu am mai intrat ca am zugravit cam copiilor,am facut un mov intens,am luat covor cu mov,nergru si alb si am facut mobila de lemn vopsita crem deschis cu bordura aurie,au o camera de vis.
am facut ieri sarmale,stiu ca nu trebuia dar nu am mai avut nik de mancare cu zugravitul asta zid si am vopsit ouale,azi am facut ciorba acra de miel,friptura de miel la ciptor si 2 portii de mini amandine si am comandar 3 cozonaci cu vanilie si stafide.sper sa nu ma fac cat casa,dar oricum vreau sa ma bucur de fiecare secunda de sarbatoare.
va poop si Hristos a inviat!
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 24 Apr 2011, 12:15 am

Buna fetelor Smile
Iaca am nitel semnal furat de pe la vecini, am inceput sa ne relaxam putin, am pus-o pe bunica sa aiba grija dimineata de Andrei si taaaare bine e Smile
Am papat si niscaiva protioare, nah Smile
Sper ca sunteti bine cu toatele si ca n ne ingrasam prea mult rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 24 Apr 2011, 4:42 pm

Hristos a inviat!
sa aveti un pasti luminat,linistit si imbelsugat! paste
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Lun 25 Apr 2011, 11:35 am

HRISTOS A INVIAT !!!!

paste

SARBATORI FERICITE TUTUROR !!!
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 26 Apr 2011, 6:27 pm

fetelor, pe unde sinteti???

tot sarbatoriti??

la mine s-a deschis un pic operatia, sint cu antibiotice de 4 ori pe zi, ken ma panseaza de 2 ori pe zi..aiurea de tot!!

cum ati petrecut??

zi faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Mar 26 Apr 2011, 9:42 pm

Seara buna

liniste nu gluma
Gasca adunarea, gata cu leneveala si plimbatul !!

Eu maine merg la gradi s ma intalnesc cu prichindeii. Deja m-am plictisit acasa.

Juli nu-ti face griji, se mai intampla sa se desprinda.Incearca sa te menajezi mai mult si sa nu faci mari eforturi. Se va prinde la loc
Surorii mele i s-a desprins rau de tot , mai ales ca era si fff grasa avea suta de kile , dar cu atentie si grija se prinde la loc

pupici si nu te speria. Pupicei Annei

Clar ca tre sa incep dieta ca deja nu am cu ce ma imbraca , imi ies colaceii peste haine de numa. Acu tot imi iau cate o bluza, sacou pe deasupra ...........dar mi-e groaza cand va trebui sa renunt la ele.

Cris am vazut-o pe fina ta , Alina la tv . Ea era nu? Si chiar a castigat pe bune ?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 26 Apr 2011, 9:58 pm

Seara buna

Juli, ai grija de tine. kiss

Cris, abia pe la sfarsitul emisiunii mi-am amintit. Sad
Sa ne povestesti cum a foat si vorba Danei, chiar a castigat?
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 26 Apr 2011, 10:13 pm

seara buna, fetelor

si eu m-am plictisit acasa...pitica doarme de rupe, eu nu pot..
e asa fain afara ,as iesi la plimbare dar nu vreau s-o trezesc.

spor cu dieta dana..pe mine sigur nu ma incape nimic din vechile haine.inca port pantalonii de gravida si tricourile lui ken...

cum mai stati cu kilele?
de pasti n-am mincat mare lucru, asa ca sper ca n-am mai pus in plus.

seara faina!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 26 Apr 2011, 10:32 pm

Buna fetelor Smile
Aoleu, am venit epuizata psihic in fata calculatorului, atata ce m-am agitat la emisiune Smile. Da, a fost fina mea si a castigat pe bune, acuma ma contraziceam cu sotul, eu nu, ca trebuia sa mearga mai departe, el nu, ca a facut bine ca s-a oprit, offff, m-am agitat mai rau ca un pepsi rade . Era terminata de emotie fina mea, ea e f curajoasa de fel, insa a zis ca e tare greu sa te tii tare cu 200 de oameni in public si cu toate luminile alea....
Julie, imi pare rau ca ti s-a intamplat asta....banuiesc ca nu ai facut efort mare....important e sa te vindeci repede. Eu eram f activa la 2 saptamani dupa ce am nascut, ridicam chestii grele, etc, dar multa vreme mi-a fost greu cand ma ridicam si mi se incordau muschii, o perioada stiu ca ma tineam de un prosop legat de patutul lui Andrei. Si mai ales noaptea, cand amorteam, nu putea sa ma ridic brusc, sarea sotul inainte mea la bb.
Sa te faci repede bine Smile Cum ati petrecut in rest, ce mai face Anna palpitant Smile ? (te batem la cal, daca noi nu mai avem coca mica...)
Dana, bafta la dieta, se cam incalzeste de-acuma....Eu am 53.5, sper sa nu ma mai ingras pt ca nu mai vreau decat sa tin zile de dieta uneori pt mentinere...ca 52 sigur nu mai pup pana ma apuc de munca. E greu cand stai acasa sa nu te gandesti la mancare. Si uneori seara dupa ce adoarme Andrei am chef sa mananc o inghetata cu sotul sau o bere, asa ca.....tre sa ma mentin la 53.5, nu vreau mai mult.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mar 26 Apr 2011, 10:50 pm

mai,ce bine ca ati aparut...
cris, la ce emisiune a fost fina ta?si ce a cistigat?
si eu am fost fff activa, am facut curat, mincare etc...doctorita a zis ca nu e de la ce am facut..asa a fost sa fie ,cica..sper sa se inchida si sa scap odata de atitea hibe.

anna doarme ,scoate tot felul de sunete cind doarme si maninca..ieri vorbeam cu ea si mi-a zimbit..i-am pus un mobile deaspura patului portabil din living si ii place sa se uite la el..ar sta acolo la nesfirsit si s-ar uita cum se misca animalele alea.
o sa mai fac ceva chestii pt mobilul ala sa le agat..
am pus-o intr-o caratoare babybjorn sau asa ceva, ce a luat omul pt amindoi si ii place la nebunie.am iesit ieri cu ea in chestia aaia si a dormit de numa...
nu stiu cum poate dormi atita,pe bune...azi s-a trezit pe la 8,30 a stat treaza pina la 10,30 timp in care a mincat de nu stiu cite ori, apoi a dormit pina la 1,30 cind s-a trezit sa mince si iar a adormit pe la 2,30 ..acu e aproape 4 si ea tot doarme...asta noapte am pus-o cu noi in pat si s-a trezit doar o data sa manince.am trezit-o eu ca erau "sticlele"pline si dadeau pe dinfara:))!
na,cam asta e viata noastra,plictisitoare de numaaaaa!!
cris, tu ai avut 83 de kile cu tot cu andrei sau fara??si de cind ai inceput sa slabesti serios?
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Mar 26 Apr 2011, 11:14 pm

Aha, a aparut lumea. Smile
Gata cu trandaveala!!!

Vaaaiiii, Juli ce-mi place viata ta plictisitoare.
Profita ca sta Anna si se uita la carusel. Iannis nici ca a vrut sa-l vada si Edy nici atat. Lor le-a trebuit, dom-le, actiune.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mar 26 Apr 2011, 11:19 pm

O Julie, ce fain Smile ai o super somnoroasa, e bine, bine, bine!!!! rock
Andrei are niste nopti uneori, de abia ma tarai a doua zi...
Fina a fost la Castigi in 60 secs, uite: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eu am avut 83 cu Andrei in burtica, 76 cand m-am cantarit acasa prima oara, pana la 70 s-au dus singure, cred ca era si multa apa acumulata.
De la 70 am inceput sa fiu atenta la ce mananc, plus ca Andrei avea colici, l-a durut tare burtica odata dupa ce am mancat cartofi si nu am mai avut curaj, cand il vedeam cum se strange de durere.
Incearca sa nu mananci multe dulciuri, la mine asta functioneaza, si mai ales fara multe porcarii seara, iarasi asta functioneaza la mine si acuma, daca nu ma culc cu stomacul full de mancare. Acu mananc si paine putina si inghetata, si o felie de cozonac, un biscuite, dar seara incerc sa diminuez portiile si vad ca m-am mentinut....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 8 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 30 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB