Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 12 Mai 2011, 8:03 am

Neatza
Sunt pe fuga ca tre sa pregatesc micul dejun. Smile

Juli, daca te-ai duce la farmacie si ai cere doar D3? Sau nu iti da decat cu reteta?
Baita la noi s-a desfasurat de la inceput (si la Edy) cu muuuulta apa si fara nimic in vanita. Smile

Cris si la Edy i-a zis dr. ca merge putin intr-o parte cu un picior si ne-a recomandat taloneti, dar noi nu i-am facut. Acum merge foarte bine. Deci eu zic ca totul se corecteaza in timp, mai ales ca nu e grav.

Chiftele la cuptor nu am facut inca, dar chiar o sa incerc. Smile

Gata, am fugit.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Mai 2011, 7:05 pm

kiss fetelor
am aj acasa, am mancat varza light si fug la invatat
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Mai 2011, 7:47 pm

Andrica, spor!!! Sa ne spui cum mai merge cu pregatirile pt nunta, rochita, nasi, alea alea Smile
fetelor, fac si eu acu chiftelute la cuptor, sper sa iasa bune, l-am pus pe sot sa pregateasca carnea, legume, sper sa iasa bune, de-abia astept, parca mi-e pofta sa le mananc cu iaurt, am eu un pitic.
La noi evident ca s-a facut super frumos afara, doar a terminat sotul concediul rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Mai 2011, 7:49 pm

cris momentan pregatirile stagneaza pana ma linistesc cu facultatea Smile
avem doar restaurantul pana acum

la nasi inca nu suntem 100% hotarati, prietenii nostrii cei mai apropiati nu sunt casatoriti dar totusi am vrea pe cineva apropiat de varsta cu noi. Nasii vostri cum sunt, cum i-ati ales?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Joi 12 Mai 2011, 9:51 pm

salutare natiune

noi azi am fost la padure- cu gradinita, a fost frumos dar f obositor. Am venit cu o zumzaiala in cap, dar a trecut :D

Juli eu baita i-am facut intr-o cadita normala, putin inclinata si cu suficienta apa , dar nu f multa. Incet incet l-am pus in cada mare si ii placea la nebunie muuulta apa.
Eu i-am dat Vigantol si i-a facut Cris descrierea perfecta :D

Cris si lui David i s-a spus la un mom dat ca ar avea ceva la un picir, ca ar calca stramb...dar nici nu am mai fost la dr, si merge normal, nu calca stramb. Copiii se dezvolta, si daca merg bine e oki. Si Osteocare i-am dat si eu , e bun .
Ce mare a Andrei rock

Al meu e un "little giant" Luna viitoare face 5 ani si are deja 27 kg si 123 cm
Andrica stai bine daca ai tradus 30 pag. acu depinde in cat timp :P
"Limbile" mele is ruginite complet , si nu e de bine. BAfta cu ex
IAr apropo de nasi, si eu cred ca tre sa fie tineri , prieteni de nadejde, etc si nu "parinti spirituali de 50-60 ani"

MA duc in pat ca al mic deja doarme ...de la atata alergatura pe afara
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 12 Mai 2011, 10:15 pm

dana n-am tradus 30pag, atat am de tradus Smile) + niste muuulte chestii de facut in diverse programe pe calc
si n-am nici un chef si nici un spor.,...abia astept sa scap de sesiunea asta si de dizertatie pt ca sincer ma simt f obosita..am nevoie de o pauza
sa ajung si eu acasa seara linistita si sa imi vad de ale mele, nu de proiecte .. sa stau un week-end intreg degeaba fara sa am mustrari de constiinta ca aveam de facut nu stiu ce referat

nu ma bagati in seama, sunt doar f obosita si stresata, imi revin eu
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 12 Mai 2011, 10:59 pm

Handrico, imi aduc aminte foarte bine senzatia....cand eram studenta de-abia asteptam sa scap la munca, aveam niste prieteni cu care locuiam impreuna in chirie si lucrau, si ii invidiam ca ei zaceau pe canapea dupa ce veneau de la scarbici si eu tot cu cursuri, cu citit, cu invatat....Nu ca m-as intoarce, da acuma parca sunt asa multe de facut seara...si tot nu zac. Desi trebuie sa recunosca ca inainte sa il avem pe Andrei, daca aveam pata, chiar puteam sa zacem in liniste rade
Apropo de asta, daca tot m-am intins: noi dormeam in weekend super tarziu, daca eram prea obositi si pana la 2-3 dupa amiaza, ca ne culcam si tarziu. Si efectiv mi se parea IMPOSIBIL sa fii capabil sa te trezesti mereu devreme, chiar si in weekend, si mi se parea ca nu se poate ca in weekend sa nu stai fleosc in pat pana ai chef sa misti un picior, sau ce e aia, sa ai copil, sa il speli, sa il calci, sa il scoti la plimbare, sa il hranesti...de unde energie?!!!??. Frate, se poate!!!! De cand il am pe Andrei mi-am dat seama ca se poate rade rade rade
Ana, Dana, vad ca e ok, daca si bebelusii vostri au avut chestii asemanatoare, si totul e ok...e bine.
Handrico, asa, cu nasii. Dana are dreptate. Nici noi nu am vrut babaciuni, ci prieteni, sa ne intalnim si dupa aceea fara sa le pupam mainile.
Doar ca nasii nostri locuiesc in alta zona, si vb la telefon, dar....ne vedem la ocazii Sad. Deci e bine sa va ganditi daca pe langa tinerete, nasii vostri vor putea sa va fie aproape si fizic si nu stiu....la diferentele pe care le vad acum intre noi prietenii pe care ii avem de ani de zile....sa aveti si pe viitor preocupari comune, eventual situatii financiare asemanatoare, ca daca sunt diferentele f f f f fmari... e mai dificil sa pastrezi relatiile, oamenii se mai schimba, din cate am observat eu. Am citit undeva o chestie, ca oamenii ii cunosti cu adevarat nu cand le este rau, ca atunci tot sunt bisericosi, ci atunci cand le este bine.
Of, cat am mai parlamentat asta seara, se cunoaste ca am facut treaba pe din 2 cu sotul rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 13 Mai 2011, 2:36 am

seara buna

noi azi toata ziua am fost in casa..nu stiu ce am facut ca sint rupta de oboseala.
ana, asta o sa iau, vitamina d fara alte vitamine.
andrica, asa simteam si eu.dar zau de n-as prefera o sesiune acum si sa stiu ca dorm o noapte non stop fara trezit si schcimbat..
cris,eu inca , cumva mai simt ca noptile imi apartin..nu stiu cum sa explic...??
mda..
cum stati cu dieta?eu de la pasti n-am mai mincat nimic dulce sau piine si produse de panificatie.
mai maninc fructe ca imi cere organismul.sper ca am si slabit ceva.
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 13 Mai 2011, 2:10 pm

Buna fetelor Smile
La mine dieta merge bine. Mi-am facut aseara chiftelute de pui, au iesit f bune.
Am vreo 53.3, deci ma declar super satisfacuta. Sper sa n-o dau in strachini weekendul asta. Daca da....de luni de la capat rade
Julie, e bine ca Anna e cuminte si nu te-a acaparat complet. Ma gandesc ca or fi mai linistite fetitele, cine stie??!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Vin 13 Mai 2011, 6:34 pm

buna

Azi am avut o zi cam nasoala de vineri 13, Plina de nervi am fost sa platesc facturile si aflu ca luna viitoare iar regularizare la gaz ,deci o factura mareee din nou. Aflu ca tre sa ne regularizam la 3 luni .
Vin acasa tre sa ma apuc de aspirat si de sters praful........dar parca m-a pedepsit cineva sa fac asta.
In gandul meu" daca nu eram la socrela ma infundam in pat si trageam draperiile sa nu se vada praful"...dar m-am conformat si am facut curat

intru acu pe mail si primesc :

FEMEILOR !!!
Amintiţi-vă că un strat de praf protejează lemnul mobilelor...

O casă se transformă în cămin când poţi să scrii "Te iubesc" pe praful de pe mobilă.

Eu singură munceam cel puţin 8 ore în fiecare sfârşit de săptămână pentru a lăsa totul perfect "pentru cazul că vine cineva". In final, am înţeles că "nu venea" nimeni, pentrucă toată lumea îşi trăia viaţa petrecând-o bine !!!

Acuma, dacă vine cineva, nu trebuie să explic în ce condiţii este casa : sunt mult mai interesaţi să mă asculte despre lucrurile pe care le-am făcut ca să-mi trăiesc viaţa şi să mă distrez.

Dacă nu ţi-ai dat seama...Viaţa este scurtă, petrece-o bine !

Fă curat, dacă e nevoie...

Dar ar fi mai bine să pictezi un tablou sau să scrii o scrisoare, să faci o prăjitură sau un desert, să plantezi o sămânţă, să te gândeşti la diferenţa între "a vrea" şi "a trebui".

Fă curat, dacă e nevoie, dar nu ai mult timp...

Cu atâtea plaje pentru înotat şi munţi de escaladat, râuri de navigat, o berică de băut, muzică de ascultat, cărţi de citit, prieteni de iubit şi viaţă de trăit.

Fă curat, dacă e nevoie, dar...

Lumea de afară : cu soarele pe faţă, aerul în păr, zăpada care cade, o răpăială de ploaie...Ziua asta nu se mai întoarce...
Fă curat, dacă e nevoie, dar...

Ţine cont că bătrâneţea va sosi şi nu mai eşti ca acuma...Şi când îţi vine rândul să pleci, te vei transforma tot în praf.

wk fain si faceti ce aveti chef :D

Art 4 din Regulament:
De asemenea membri sunt rugati sa nu scrie mesaje cu text colorat, deoarece ingreuneaza citirea


Ultima editare efectuata de catre marinmagda18 in Vin 13 Mai 2011, 8:25 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters culoare text)
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 13 Mai 2011, 7:42 pm

week-end placut fetelor kiss
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Vin 13 Mai 2011, 10:26 pm

Aoleu Dana, si la voi la fel? Sad
Si noi suntem terminati, pe iarna ne-au venit vreo 7 milioanre regularizarea la gaz. Acu ne-au venit aproape 9. Deci pe bune...ce naiba sa mai intelegi, cum naiba se descurca lumea? Ar trebui sa facem o petitie, asta cu regularizarea mi se pare o nebunie, de unde sa scoti atatia bani de=odata??!!1 In fine....
Treaba asta...niciodata nu se termina, si niciodata nu e perfect cum ti-ai dori.
Si eu ma strofoc in fiecare zi, la mine e asa vizibil si deranjat daca se aduna scame si fire de par pe jos, jale....praful de pe Tv il mai ignor rade
Uneori fac treaba cum trebuie, uneori asa, in mare superficial, ca nu mai apuc. Cred ca asa o sa fie si weekendul asta, ca maine vrem grata, duminica parc, si in seara asta am fost sa luam de-ale gurii.
Problema e ca desi stai o zi intreaga la curat, luni sau marti deja arata jale in casa, asa ca uneori ii mai dau delete, ca e munca inutila. Naspa e ca stand acasa tot timpul te enervezi cum arata. Voi daca lucrati, chiar ar trebui sa dati ignore decat sa munciti tot timpul.
Acuma ce-ar trebui sa fac, maine, in loc sa ies cu cei mici ai mei, sa stau in casa sa fac curat.
Chiar ca dau ignore de data asta, sa vad cum fac in mare....asta nu inseamna ca n-o sa ma simt vinovata si n-o sa ma oftic...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Vin 13 Mai 2011, 11:29 pm

seara buna

ce e regularizarea asta?adica de platit mai mult ,dar de ce?
eu curat fac cind apuc..nu e totul perfect,dar asta e....pe mine praful pe tv ma enerveaza mai tare ca orice altceva,asa ca il sterg des:)

noi am fost pe afara,am mers pe jos pina la mall si inapoi. am luat in mania cumparatului de haine la pitica,mai ales rochii..daca nu imi iau eu ,ii iau ei:))

voi le-ati dat suzeta la pitici?
ea isi cauta mina sau degetul cu disperare ,dar nu reuseste sa dea de ele intotdeuna si se enerveaza de numa..i-am dat o data suzeta, dar a refuzat-o categoric.

weekend fain sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Sam 14 Mai 2011, 12:26 am

Nici lui Andrei nu i-a placut suzeta, o scuipa. I-am dat-o la vreo 2 saptamani dupa nastere, m-am gandit ca asta il va calma. No chance Smile
Mda....regularizarea....nu se citeste consumul decat odata la aprox 3 luni dar tu platesti un fel de estimare pe baza consumului anterior. Regularizarea vine cand iti citeste cat ai consumat si daca ai platit mai mult, nu mai platesti, insa investesti o suma prea mare de bani care merge in conturile lor si de care te chinui sa faci rost. Asa e si la curent. Ar fi mai bine sa platesti lunar si nu s-ar crea atatea tragedii. Sper ca am explicat bine peace
Julie, vreau si eu sa cumpar rochite Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 15 Mai 2011, 12:56 am

seara buna

cris, eu tre sa ma opresc din a-i cumpara haine.azi i le-am aranjat si are un dulap din ala cu sertare(5 la numar) plin.

ma doare sinul sting.parca e un pic rosu si cind il ating e tare.am tot pus-o azi pe pitica la el,dar parca nici laptele nu vine calumea.suge un pic si apoi se opreste si incepe sa plinga.am incercat sa scot un pic de lapte cu degetele, dar nu iese nimic.l-am tot masat,dar tot nu trece.
aveti idee de ce si ce ar trebui sa fac??
multumiri!
seara faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de came_lia Dum 15 Mai 2011, 2:47 pm

Buna,
vad ca prietenele tale nu apar sa-ti raspunda- incerc eu
probabil s-a infundat un canal mamar - ar trebui sa o pui pe micuta sa suga din acel san, este nemultumita pt ca nu vine laptele, dar daca este flamanda si suge bine s-ar putea sa-l desfunde ea.
Uite aici un articol cu problema
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Sanatate!
came_lia
came_lia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 63
Localizare : Miercurea Ciuc
Data de inscriere : 04/10/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 15 Mai 2011, 3:22 pm

merci came_lia.
am mai citit si eu aseara pe net si am pus-o destul de des.
am facut si un dus cald,cald si am masat sinul si acum parca e mai moale dar tot nu ca la inceput.o sa o mai pun si pe ea la sin.dimineata asta a stat destul de mult la sinul cu pricina.
multumesc mult ,inca o data!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de arielas Dum 15 Mai 2011, 4:06 pm

Trebuie sa te strofoci sa iasa laptele, chiar daca te doare. Eu am patit-o si s-a infundat canalul. Am ajuns la doctor cand mai aveam putin si ma taia. Mi-a dat antibiotice puternice , ceea ce nu e bine pentru copil. Si eram la al doilea copil. S-a mirat si ea, caci ar fi trebuit sa le am desfundate, canalel, zic. Am stat cu gheata la san pentru ca era rosu .
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 15 Mai 2011, 7:47 pm

Buna fetelor
Julie, acum am sosit, am fost cu baietii la iarba verde.
Nu mai citi de pe net ca te panichezi, asa am facut si eu si deja ma vedeam cu mastita si operata.
Ai facut bine, cu pus la san des, dus cald masat....eu aveam un punct pe sanul stang parca unde mereu mi se infunda si mi se intarea cand ma umpleam de lapte. Cum papa ala mic, cum era ok. Mai aveam si alte puncte, dar nu asa mari.
Daca tu ai pompa electrica, s-ar putea sa te ajute mai bine la scos laptele.
Anna s-ar putea sa se enerveze ca nu-i vine cum trebuie, dar sanul banuiesc ca e plin, nu?
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de avr_dana Dum 15 Mai 2011, 9:31 pm

Seara buna
Juli sper ca esti oki cu sanul Smile

Gata weekendul Sad maine din nou la treaba

Noi am fost prin parc dim , si m-am inoit cu niste sandale si o fusta lungaaa cum imi doream de mult.
Cris unde fusarati la iarba verde? Ce loc preferati in Is ? Noi frecventam Ciric sau Bucium. Era tare frumos...

o Saptamana frumoasa
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 15 Mai 2011, 10:31 pm

Dana, noi am cautat un loc linistit pentru Andrei Ciricul e taaare aglomerat.
La iesirea spre Horpaz este un drum spre dreapta, la padure. Si la marginea padurii e f fain, vine putina lume si ai si umbra, soare pe camp, ceva caluti care i-au placut lui Andrei.
Doar ca acum nu era aproape gol ca de obicei si Andrei pe care l-am dus dormind, s-a trezit repede si voia numai la ceilalti oameni, la mingile lor, ne-am tot chinuit sa-l tine pe langa noi Smile.
A si racit vineri seara, tare rau a dormit, dar iesitul asta afara ieri si azi, mai mult, i-a prins bine, nu e asa mucios ca de obicei.
Ieri a jucat fotbal cu un pui de chinez mic Smile.
Ce fain ca te-ai innoit, vreau si eu sa ma fac draguta ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 16 Mai 2011, 2:27 am

multumiri.
e un pic mai bine, nu f bine.miine o sa merg sa vad doctorul ca nu-i de joaca..
saptamina faina si usoara la toata lumea!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 16 Mai 2011, 10:23 am

Neatza
La noi a fost o saptamana nebuna, nebuna. Suntem amandoi la dieta, deci e de bine. El a scazut 3 kg si eu 2. Smile
Tata e la spital. Si-a rupt femurul si l-au operat. Mama e cu el non stop si o terorizeaza. Infirmierele-s degeaba platitite ca nici nu se uita la el. In fine, ma enerveaza si imi pare rau de mama ca e tare obosita.

Fetelor eu dau autocitire la gaz. Intrebati la ei. La noi se poate. Mi-am facut cont pe net, cu datele din contract si dau indexul de pe pagina lor, dar trebuie mers la ei mai intai si facut un act aditional la contract prin care se specifica trecerea la autocitire. ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Juli, ai facut foarte bine. Incearca sa pui o compresa cu apa fffffff calda, atat cat suporti si sa masezi inainte de supt. Mai merg si foile de varza cruda puse pe nodul. Si daca te poti mulge, fa-o cat de des poti.
Ai facut si febra?

Auci, curatenia. La mine e tot timpul durere in casa. Piticul imprastie tot si eu nu am enegrie sa strang non stop. Praful mai sta si la mine. Prefer sa merg cu ei in parc, decat sa smotrulesc tot timpul. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 16 Mai 2011, 3:07 pm

Wow Ana, ce fain ai slabit. Tine-o tot asa, o sa iti iasa perfect faza cu HSM Smile.
Eu ieri am fost cu astia micii la iarba verde, m-am umflat de la mici ca mi-era o super pofta, si i-am dat si cu o inghetata. Iar a sarit cantarul, iar sunt la dieta Smile
Chiar mi-ai dat o veste buna cu autocitirea, sigur o facem si noi. Doar ca inca e gazul trecut pe numele dezvoltatorului, trebuie sa il trecem pe numele nostru curand, la fel si curentul.
Noi acuma incercam seara sa terminam cu stransul si ziua sa ies mai mult cu Andrei afara. am fost dimineata, acu doarme si cand se trezeste iesim iar.
Am primit cu ocazia aniversarii de casatorie un flower delivery Smile de la cumnata. Foarte fain Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 16 Mai 2011, 3:16 pm

Cris, acu cand va treceti gaazul pe numele vostru intrebati de optiunea cu autocitirea. Daca va refuza, da de stire. Doar am neamuri la gaz. wink
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 12 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 30 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB