Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyAstazi la 8:46 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyIeri la 10:54 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

+20
dana_mi16
StMihaela
dorina64
zahariaelouise
mykya
micheline
arielas
came_lia
Gianina4ever
firicel
Roxy
vero50
avr_dana
andreea_2008
deiutza23
ana_bela
juliennej
crixuta
aurishta
MagdaMarin
24 participanți

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Sam 21 Mai 2011, 3:45 pm

neata!

merci fetelor.
tare aiurea ma simt cind ma vad in oglinda.poze nici nu vreau sa fac..pe cintar ma tem sa ma urc ca vad acelasi numar in fiecare zi.
cris, sa stii ca si eu fac asa, o iau pe anna cu mine peste tot,macar asa, ca scuza..Smile)
unde merg sa ma epilez si sa mi fac pedichiura, tipa are tot felul de clinete si ieri imi zicea ca unele din clinetele ei s-au si ingrast in perioada asta de alaptat.macar sa nu ma mai ingras..
ana, cina asa o maninc acum pe la 8.dar am multe gustari in timpul zilei.nu ma pot opri la 2 sau cite or fi recomandate.pur si simplu mi-e foame!si trebuie sa maninc.

nici eu n-am nimic cu ce sama imbrac si nici nu vreau sa imi iau alte haine.vine vara si chiar n-am nimic de vara.hainele de gravida sint de toamna /ianrna asa ca nu stiu ce o sa fac..port trcourile lui ken prin casa, afara, inca nu stiu...ieri am incercat o camasa ,nici vb sa o pot incheia..departe chiar de posibilitatea asta.
pina implineste pitica un an, trebuie sa fiu inapoi la kilogramele mele.cel mai rau arata burta..groaznic:((
mda..iar m-am plins..
azi iesim pe afara.in sfirsit e cald si soare....
sa aveti un weekend suuuper!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 22 Mai 2011, 12:23 pm

Julie, o sa fie bine, ai sa vezi. La mine parca a fost un vis ca am fost umflatica iarasi Smile. A trecut perioada aia si nici n-a fost lunga tare.
Azi sunt fericita, am 52,5 iarasi si arat ok la sunci. Abdomenele alea si-au facut si ele treaba, chiar daca nu am lucrat intens. Deci curaj Julie, se poate scapa de burta. Bine, nu pot sa zic ca arat perfect, dar nici data trecuta cand am slabit nu aveam burta impecabila, dar in picioare cand stau arata ok. Cand ai sa poti sa faci si abdomene, tu cu sportul stiu ca esti tare, nu o lenesa ca mine, o sa arate grozav burtica ta din nou.
Iar e fain afara, mai tarziu mergem iarasi in parc. Si iar se duce un weekend, offf.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Dum 22 Mai 2011, 6:21 pm

bravo ,cris!!!
sint ffffff determinata sa ajung la kilele dinainte de sarcina si mai ales sa fac sport din nou.fffffffffff determinata!Smile
sper doar sa si slabesc!Smile)

pitica doarme, omul sta cu ea, plec pe afara.problema e ca nici nu stiu ce sa fac...dar o sa gasesc io..Smile
zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Dum 22 Mai 2011, 10:18 pm

juliennej a scris:bravo ,cris!!!
sint ffffff determinata sa ajung la kilele dinainte de sarcina si mai ales sa fac sport din nou.fffffffffff determinata!Smile
sper doar sa si slabesc!Smile)

pitica doarme, omul sta cu ea, plec pe afara.problema e ca nici nu stiu ce sa fac...dar o sa gasesc io..Smile
zi faina sa aveti!

Asa si trebuie sa faci, gaseste o ocupatie Smile, vreau sa stea cineva cu copilu meu 3 ore, sa ies cu brabatu linistita la o cina la un restaurant fain in aer liber....of Smile
Iar daca esti atat de determinata, sigur vei slabi, din atatea mii de diete imposibil sa nu gasesti una sa te simti ok cu ea si sa dea rezultate.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Dum 22 Mai 2011, 11:42 pm

Seara buna

Promit ca o sa pun si poze, dar m-am trezit cu m pe cap. Trebuia sa vina abia in weekendul viitor. Sa vad cum o fi si luna viitoare si de-i tot aiurea tre sa merg la dr. Nu vreau sa ma trezesc cu alte chestii grave. Eu nu am patit asa ceva pana acum.

Juli, eu zic sa mai ai un pic de rabdare. Eu am inceput sa dau jos abia dupa 6 luni, dar inceeeeeet de tot. Apoi cand mi-a venit ciclul s-au dus kg-le mai repede, dar asta pe la un an. Nu vreau sa te descurajez. Mai bine cumpara-ti rochite dragute care sa acopere burtica, ceva in care sa te simti bine si sa pui in valoare sanii Smile si sa aibe si Anna acces repede la ei Smile
Ah, si m-a pocnit rasul cand ai zis ca un rezervor de benzina e 50$. La noi e dublu rade Da noi suntem mai bogati. rade rade

Cris, ma regasesc tare bine in povestea ta, doar ca la mine a durat mai mult pana am scapat de cifra 7 si inca mai am de dat jos, dar as putea spune ca sunt acceptabila. Daca reusesc sa ma si tonific putin, ar fi grozav. Trebuie sa ma apuc din nou de JM si tare as vrea sa ma pot mobiliza la alergat un 10 minute dimineata, inainte sa plece sotul la serviciu.

Ieri am fost toata trupa la spa. Super incantat piticu. A inotat cu aripioarele. S-au distrat tare omuletii mei si aseara au cazut lati. Iannis a adormit in masina si nici nu l-am mai imbracat in pijama. L-am pus direct in pat si nic titi nu a mai cerut, decat mai spre dimineata. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Mai 2011, 1:53 am

seara buna!!

cris, ce mare e andrei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
e inalt si tare dulce!
o seara fara pitica ,mi-as dori si eu.de abia astept sa ajung in ro, sa fie si ai mei cu ea si sa iau o pauza.

ana, fain ca ati iesit cu totii la spa.
sa stii ca e buna ideea cu rochiile..:)o sa o pun in aplicare.cind aude omu, se ia de cap.iar haine!!
nu stiu eu ma simt mai slaba cumva, mai ales dimineata, dar cintarul arata acelasi numar.Smile)
cam la cit timp vine ciclul?citeodata am dureri usoare de burta ca si cum ar veni,dar nimic inca..

am iesit doar sa cumpar mincare, pina la urma,solo..au aparut ciresele ,juma de kil 7$ si piersicile..si am inceput o carte super:"ramas bun casei parintesti"-ileana vulpescu.am luat-o din ro,in iarna.e suuuper,ma tine legata!!

de benzina,stiu ca in ro e mult,dar aici si distanetele sint muuuuult mai mari si facem plinul o data pe saptamina.
o saptamina usoara sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Lun 23 Mai 2011, 11:48 am

Hello
Juli, e super ca ai vreme sa citesti. Si eu mai citesc seara "Paradisul femeilor", Emile Zola. Mi se pare usurica, dar te tine legata. Smile
Fug putin cu piticu afara. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Mai 2011, 3:18 pm

Ana, i-ai obosit fain pe cei mici Smile.
Si Andrei al meu a picat lat acuma, am fost afara pana la pranz si s-a jucat cu 2 fetite, a tipat, a alergat....dupa masa a picat instant Smile
Julie, Andrei e mare, e inaltut, numa ca poza aia parca il face mai inalt, cred ca din cauza ca ii atarna picioarele. Cresc intr-un ritm atat de alert, parca nu-mi vine a crede ca totusi mai sunt fix 8 luni si face 2 ani. Of, incepe sa bata tic tac si ceasul meu de job....ma ia cu friguri..
Ana, mie mi-a placut la nebunie Paradisul femeilor, l-am citit cand eram mai tanara, si l-am tot recitit Smile
Julie, mie CM-ul mi-a venit cam la 7 luni ale lui Andrei parca....sa nu-ti fie dor Smile inca. Oricum, mi se pare ca Andrei a fost mai agitat cand eram eu pe CM.
Partea misto e ca dupa nastere, nu mai am dureri asa de mari pe CM, e mai tolerabila toata treaba.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Lun 23 Mai 2011, 4:42 pm

buna fetele,de citit va citesc mereu in timpul sapt,in we nu apuc,dar mi-e tare greu sa scriu,sunt tot fara chef,tot deprimata,azi mi-au venit si bucuriile,sunt grasa si mananc ca sparta,de azi am trecut la dieta,mancare cat mai putina,fara paine si cat mai light,ca am multe bluzite in dulap ce nu le pot purta ca stau ca naiba pe mine,umblu cu 4-5 bluze si le spal si tot asa,plus ca ma urasc cand ma vad in oglinda.azi mi-am luat inima in dinti si m-am cantarit,am "frumoasa" greutate de 63,2 kg zid zid zid ,deci de azi va tin companie la dieta.azi am baut 2 cafele cu lapte fara zahar si am mancat spanac cu ochiuri pana acum,mai mananc o data mai tarziu si gata.
am introdus si actiunea pt recuperarea taxei de poluare,sper sa recuperez banii ca atunci m-as simti mai linistita cu datoriile astea,dar abia in sept am primul termen.
in iulie-august ne mutam la tara,eu voi avea doar miercurea cauze in rest e vacanta la instanta,pana atunci mai am cauze pana pe 28 iunie,asa ca mai stau prin zona,sper sa am mai mult chef de viata si de scris.
va poop si ma gandesc oricum la voi kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Mai 2011, 5:55 pm

ziua buna!

ana, citesc cind doarme pitica sau cind e omul cu ea..mai bine citesc decit pe net.Smile

cris, ti-ai mai pus resumeul la firma aia ,cu nume diferit?
deiuta, ai grija cu mincatul putin..stii tu cum functioneaza.

aici iar e frig.vremea asta e ciudata rau.o zi cald, una vara ,cald si umed si tot asa.
pitica doarme de vreo ora si eu am citit..:)chiar e super cartea asta..Smile

zi faina sa aveti!!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de andreea_2008 Lun 23 Mai 2011, 8:11 pm

buna seara fetelor wink
mai am maine un ex si gata pana la dizertatie
ana, sunt convinsa ca dupa o sa simt nevoia sa imi gasersc o alta ocupatie dar momentan asa simt nevoia de o pauza.... rade
cantarul nu se misca deloc deloc (se tot invarte la 54-55) desi multa lume imi spune ca am slabit...asa ca nu stiu ce sa mai zic. in week-end-ul asta recunosc ca am cam mancat si prostioare (adica nu shake si niste pandispan) dar in rest incerc sa fiu cuminte chiar dc nu de SBI

in rest nimic nou, munca si examene..abia ast sa scap si sa imi petrec cateva week-end-uri la strand sau undeva la o piscina, sa stau la soare si sa ma balacesc. pff...vreau concediu dar mai am 2 luni pana atunci rade

ps: ce0mi place noul meu ticker, macar ala sigur scade in fiecare zi rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Mai 2011, 10:57 pm

rade Handrico. Tu esti tinerica grupului nostru, pune mana si te decstreaza cat poti Smile
Deiutza, grea e mentinerea asta, tre sa numeri fiecare dumicat, eu cel putin, stand acasa, mi-e mult mai greu sa ma mentin decat atunci cand eram non stop la scarbici. Scrie mai des, chiar daca nu apuci sa ne citesti, macar mai stim si noi de tine Smile
Julie, nu mi-am depus acolo ca nu a aparut nici un job nou, dar am cerut si vreau sa mai cer niste scrisori de recomandare si data viitoare cand depun sa fiu si mai convingatoare decat pana acum Smile. Parca nu-mi vine sa-mi depun pe alt nume, mi-e sa nu li se para naspa alora....nu stiu ce sa zic, sa nu ma recunoasca si sa se intrebe de ce mi-am schimbat numele, ma mai gandesc. Momentan stau in dubii daca sa-mi depun CV-ul la jobul ala de aparuse, va ziceam eu de el, as vrea sa si citesc sa ma pregatesc in eventualitatea unui interviu, dar in ultima vreme chiar n-am apucat, asa de pe fuga ce-s tot timpul...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Mier 25 Mai 2011, 4:29 pm

salutare!
ce liniste,ce faceti fetelor?

aici se pare ca ins firsit e varaa!weekendul asta e memorial weekend,inceputul neoficial al verii.

cintarul tot atita imi arata,desi tot stau deporate de piine si dulciuri.
asta e,astept sa se intimple vreo minune si sa ma trezesc slaba rade

zi faina sa aveti si mai dati si pe aici.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Mier 25 Mai 2011, 10:54 pm

Asta ma gandeam si eu Julie, ce linisteeeeee!!!!
Eu in seara asta am trimis baietii la plimbare si eu am gatit, ca era jale, iesind toata ziua cu Andrei, efectiv nu mai aveam nimic de mancat, casa dezastru...
Vreau o vacanta Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 26 Mai 2011, 9:30 am

buna fete,azi sunt acasa pana la 12,apoi merg la Deva si apoi la tara,we asta stam acolo de vineri dim pana dum seara,e si ziua mamei,ne chefuim putin wink .
de 3 zile am mancat fara paine,fara dulce,fara seara tarziu si se vede,important e sa nu ma opresc acum ca iar pun rapid la loc intr-o zi ce am dat in 3 zile.ideea e ca ma simt bine mai fara burta,dar mai am muuuuuult,mi-am ales un scop mai realist,apoi mai vedem.
va poop,we fain,paaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Mai 2011, 9:34 am

Neatza

Deiutza, asa te vreau. Incet, dar sigur. Apoi tu nu ai mult de dat jos si e important sa te mentii acolo si sa papi sanatos. Iaca cine vorbeste.
Ieri am mancat numai prostii. Nush ce am avut, dar am umblat numai dupa dulciuri. Azi, gata, sunt cuminte. Smile

La noi e o vreme tare ciudata azi. Imi pare ca e si ceata si parca ar iesi si soarele. Ciudat.

Va pup. Sa aveti o zi faina.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Mai 2011, 12:36 pm

ziua buna!

deiuta, bravos!
ana mai faci jm?m-am gindit sa incep si eu sa fac asa usurel primul nivel.dar bineinteles ca ieri ,n-a dormit mai deloc buburuza..si a vrut numai in brate.asa ca ieri "am facut " jm cu buburuza:))
ieri mi-am luat niste tricouri si 2 perechi de pantaloni de vara.de la small si extrasmall , sint la large.Sad(

voi la cit timp le faceti baie la copii?eu ii faceam tot a doua zi sau a treia, dar de cind cu caldura, cred ca trebuie in fiecare zi.

aici e caaaald si umezeala mare.cum o scot afara cum plinge.cred ca nu -i place umiditatea deloc.dar o sa se invete, ca n-are ce face.Smile

zi faina sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Mai 2011, 1:03 pm

Juli, ieri nu am facut JM ca aveam o febra musculara de-mi venea sa plang cand indoiam genunchii. Azi e muuult mai bine si o sa fac dupa ce culc piticul.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Mai 2011, 2:11 pm

Hello fetelor Smile
Julie, eu la inceput inceput ii faceam in fiecare zi, dupa aceea ii faceam cam la 2 zile, dar vara trecuta cand a dat canicula, iar ii faceam in fiecare zi. Acuma intr-adevar e cam nasol, ca transpira iar, insa daca nu il bag in baita, il pun la chiuveta in picioare si il spal din cap pana in picioare, la dus mi-e nasol ca oscileaza prea tare centrala si el se agita si in toate directiile.
Ana, si eu as tot rontai, dar incerc sa ma controlez, of.
As rontai non stop Smile.
Julie, in curand vei fi HSM, think positive Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Mai 2011, 3:19 pm

Ah, da, uitasem. Si eu ii faceam baita in fiecare zi. Asta pana la 1 an, apoi cand era nevoie. Acum iar facem aproape in fiecare zi, ca-i cald si se zbenguie in parc. Ca sa nu mai zic ca se tavaleste pe jos. Smile
La Edy erau zile cand ii faceam si de 2 ori. La pranz dupa ce veneam din parc si seara, ca era ca un purcelus. rade
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Mai 2011, 3:40 pm

multumiri.in spital asa ne-au zis cam la 2-3 zile sa le facem.dar acu cred ca necesita mai des.
ana, bravo ca te tii de treaba.
azi o sa merg sa imi iau haine de sport mai mari si o sa fac si eu.
sau o sa incerc..operatia tot nu e inchisa in partea stinga..si sint deja aproape 2 luni.sau poate ar trebui sa astept pina se inchide?eu simt ca as putea face sport, doctorita a zis ca pot dupa 6 sapt, dar acu nu stiu daca e indicat daca operatia nu-i inchisa total.

habar n-am ce sa fac..
cris, crede ma ca incerc sa think positive.dar cind m-am vazut ieri in oglinda...s-a cam dus pe apa simbeteti pozitivismul meu..Sad
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Mai 2011, 4:03 pm

Juli, sti produsele de la forever living?
Sunt 100% naturale, pe baza de aloe. Din ce am folosit eu, am fost foarte multumita. Este un spray, bun pentru rani, arsuri. Poti sa-ti dai cu el si in gat cand te ustura. Poate te-ar ajuta. Produsele sun facute in usa, deci ar trebui sa gasesti multe referinte despre ele.

avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de juliennej Joi 26 Mai 2011, 4:13 pm

stiu de ele ana, din ro.
aloe este si aici, sub diferite forme.nu m-am gindit la asta.mesi de idee.poate o sa incerc.
fetelor, tocmai m-am cintarit si se pare ca am sczut ,in sfirsit!!!!!!
se misca cintarul si la mine!sint happy!Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de crixuta Joi 26 Mai 2011, 5:33 pm

Bravo Julie!!!!!!!!!!!11
Ti-am zis eu Smile
Eu nu m-as apuca de sport asa repede, mai ales ca ai avut probleme cu operatia. Sau cel putin fa doar ce nu solicita abdomenul....ma gandesc ca banda ai putea face, cu inclinatie mai mare, ca sa nu alergi sa te agiti f mult.
Na, zic si eu Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de ana_bela Joi 26 Mai 2011, 5:54 pm

Juliiiiiiiiiiiii, yey!!!!!!!!!!!! Ai vazut? Inceputul e greu, apoi se duc repede. hug
si eu zic sa mai astepti putin cu sportul.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12 - Pagina 14 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete-12

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB