Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

+47
anc@
danielabordei
zass007
danae
adec
adriuta
Uca
Miniona
Clio_Ela
tiana
corina corina
camelia-db
Larisa
stoy
FlorentinaA
doria
isunica
amnro
musetel
Bbruneta
mes
sunflowers
zylv
symos
tomari
pisi
iorgutza
Admina
diada
ismi3ismi
aurelia.c
Steluzza
Panea Laura
IrisT
Karina33
CAMICARA
diana_roxana
clodi
kla78
RalucaS
emmancita
Indra
arielas
geany
rosita
MagdaMarin
Dionisia
51 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Vin 26 Aug 2011, 5:33 pm

Bravo fetelor, sa le stapaniti cu placere si sa le folositi. Spooorrr!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de camelia-db Vin 26 Aug 2011, 9:43 pm

Buna , desi nu scriu ff des aici pe forum ( sa fiu sincera chiar mai deloc) , va urmaresc si citesc mai mereu ce se scrie. Imi sunteti f de folos si va multumesc tuturor.

Am o intrebare si poate este cineva care sa ma ajute. Vreau sa imi cumpar o masina overlock ( m-am oprit la o Elna 544) . Acum ceea ce nu stiu : pot sa folosesc aceasta masina si ca pe o masina normala ( liniara cred ca ii zice)?S-au este de preferat sa o pastrez si pe cea liniara langa overlock?

va multumesc si o seara buna
camelia-db
camelia-db
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 43
Localizare : olanda,almere
Data de inscriere : 13/02/2010

http://www.calcedoniasewing.blogspot.nl

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Sam 27 Aug 2011, 10:34 am

Buna Camelia, au mai fost discutii pe tema asta pe Forum, iar raspunsul scurt este ca cele doua masini nu se pot inlocui una pe celalalta wink
Sporuri!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de camelia-db Sam 27 Aug 2011, 10:37 am

da, deja am luat asta in calcul...am tot citit de aseara pe net si am vazut ca asa este...nu se pot inlocui...bine ca am aflat ca pe cea liniara aproape ca o vandusem..multumesc mult
camelia-db
camelia-db
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 43
Localizare : olanda,almere
Data de inscriere : 13/02/2010

http://www.calcedoniasewing.blogspot.nl

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Sam 27 Aug 2011, 10:42 am

Camelia, bine ca n-ai vandut-o! Mai degraba poti face cu liniara ceea ce face triplockul, decat invers! Intotdeauna poti folosi zigzagul liniarei ca sa surfilezi ceva decat sa folosesti triplockul ca sa faci un tiv sau sa aplici o manseta sau o banda de butoniere!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 12:33 pm

Raluca sa inteleg ca acela mic e triplock-ul dragon-fly? Smile chiar ca arata ca un dragon-fly pupi si pot sa zic ca merrylockul e biju pe langa el, sa o folosesti cu sanatate si la cat mai multe surfilari pupi

Camelia eu nu stiu inca prea multe despre masinile astea dar ma gandesc ca e totusi mai bine sa le ai amandoua separat, pentru ca overlocul nu face ce face o liniara si o liniara...face si nu prea ce face un overlock.
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de corina corina Sam 27 Aug 2011, 1:51 pm

Raluca , chiar ai de gand sa arunci vechiul triplock ? Am si eu unul la fel si imi fac treaba cu el . L-as cumpara pe al tau , macar sa am piese de schimb . N-ai vrea sa-l mai pastrezi o vreme ? Acum am multe pe cap , dar as regreta daca nu l-as lua .
Dar inainte de toate , ca sa fiu sigura ca e triplok-ul despre care vorbesc spune-mi daca e sigur ca al meu . Am o poza la ''Masinile noaste de cusut '' , cap.3 , pag.18 .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 5:06 pm

Fetelor am primit masinuta, ce fericita sunt dar nu-mi iese tivul, nu inteleg ce trebuie sa fac, am tot invartit de rotitele alea pana m am ametit la un moment dat a prins, a mers cum trebuie apai iar a revenit si a facut cum nu trebuie, desi nu schimbasem nimic la rotite, ce poate fi? Nici nu stiu ce ar trebui sa va zic ca sa ma puteti ajuta tricot deja incep sa-mi fac ganduri ca nu e buna masina. Va rog frumos ajutati-ma. No Sad
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Sam 27 Aug 2011, 5:11 pm

Ia-o calm, citeste, uita-te la videoclipuri si ai sa vezi in cateva zile, nu imediat, ca masina nu are nimic! Calm, calm, calm... wink
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 5:19 pm

hug da e buna ideea, caut filmulete, nu prea le gasesc, daca stii ceva filmulete cu greseli sunt tare bine venite Merci , pana atunci citesc manualul, poate poate ma mai descretesc putin. Sper in cateva zile sa reusesc sa fac ceva, dar ai patit asa sa setezi pe rotite tensiunea sa mearga cum trebuie la inceput si la un moment dat in timpul surfilarii sa o ia pe apa sambetei? kiss
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Sam 27 Aug 2011, 5:25 pm

In carte iti explica cum se seteaza tensiunea (rotitele cum spui tu) si de asta spun s-o iei de la inceput. Nu ai primit un dvd cu instructiuni?? Acolo sunt primii pasi. Ai dereglat-o, ia-o de la capat.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 5:29 pm

Am inteles, ok le iau de la capat si dupa ce citesc manualul o sa ma uit la dvd, merci de sfaturi. hug pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de arielas Sam 27 Aug 2011, 5:36 pm

Ei nu cred ca asta vroiai sa auzi, dar de la distanta nu pot sa te ajut altfel. Poate altcineva. Ai putina rabdare sa te obisnuiesti cu ea si ai sa razi de tine in cateva zile cand ai sa vezi ce usor era. in general tensiunea se tine la 4. Nu stiu ce i-ai mai dereglat pe acolo. Eu cand am primit-o, am cusut cu ea asa cum era si a mers. Erau puse si atele. Tu cum ai primit-o?
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 8:25 pm

E ok ce mi-ai scris ca m-am mai linistit, asa e ce poti sa-mi zici de la distanta Smile probabil si eu ma agit aiurea ca asa cunt eu ca un pepsi. Pai avea atele bagate si am pus alte ate, dar cu sistemul acela ca am facut nod si am tras fiecare ata, nu am infirat eu din nou, si am incercat-o asa cum era setata tensiunea, nu am umblat pana nu am cusut ca m-am gandit ca e setata si sa nu o dereglez, dupa ce am cusut am vazut k e larg firul graifarului inferior (albastru), si am umblat doar la cel albastru si nimic, apai m-am uitat la harta din manual si dupa cum arata cusatura parea ca trebuie micsorata tensiunea in firul graifarului inferior (albastru) si marita tensiunea in firul graifarului superior (verde), firele acelor le-am lasat la aceeasi tensiune, 4 mi se pare, iar in albastru am pus 3 si in verde am pus 5 sau 6 tot nu a mers.
Am lasat asa setata tensiunea si m-am uitat la filmulete sa vad poate gasesc hiba si m am gandit ca poate nu sunt bine asezate firele sub piciorus si le-am scos si le-am asezat din nou sub piciorus si i-am dat drumul, a mers perfect , pana dupa ce i-am dat vreo 2 3 surfilari de vreo 15 cm si iar s-au largit firele, nu am inteles ce poate fi. Am incercat si pe toate firele la 4 si nu-mi merge No poate sa depinda de material? Sau ar trebui sa umblu si la acele rotite ce le mai are in lateral?
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 27 Aug 2011, 8:40 pm

Verifica piciorusul.Daca e ridicat nu merge.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Sam 27 Aug 2011, 8:55 pm

Am reusit cred sa o aduc la linia de plutire, cum am tot umblat la ea a zis Arielas ca am dereglat-o, asa a si fost si pana la urma in manual la harta firelor am gasit ordinea in care se seteaza tensiunea la fiecare fir, mi-a trebuit un pic pana s-a reglat dar in final am pus-o pe 5 si mergeeeee taie o sa pun maine si poze. Multumesc de sfaturi si de faptul ca m-ai linistit Arielas pupi Merci

Nu era ridicat piciorusul, stiu ca nu merge, nici la liniara nu merge, deja am in reflex de la 12 ani sa-l las jos, oricum merci de pont pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Dum 28 Aug 2011, 10:56 am

Felicitari fetelor! Iau parte la bucuria voastra si intens chiar. Aici ploua cu masini noi?! Spuneam ca imi doresc Pfaff si am Pafffff! De ieri sunt posesoarea unei masini de surfilat in cinci fire Paff hobbylock 4870. Saptamana ce urmeaza voi face si eu poze.

-o poza din internet pana voi poza eu

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Dum 28 Aug 2011, 11:11 am

Felicitari Geany, sa o folosesti la maxim cu sanatate, ce mandre suntem de achizitiile noatre Smile, eu ma gandesc ca e furtuna cu bani, de ploua asa cu masini noi rade pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Dum 28 Aug 2011, 11:18 am

La mine a fost o surpriza, iar cand am mers cu un scop la masina si am fost trimisa defapt cu alt scop, imi venea sa strig de bucurie... dar cum stiind ca sunt in strada m-am bucurat in liniste rade Nu ma puteam opri din a spune wow! Un moment de neuitat!
Este o masina cu valoare de 1200€, deci oricat mi-as fi dorit Pfaff, cu pusculita mea nu mi-as fi putut cumpara veci beat
Multumesc! pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Larisa Dum 28 Aug 2011, 11:38 am

Vaaai foarte frumoasa surpriza, asa surpriza cui nu i-ar placea, pacat ca nu ti-a facut poza sa-ti vezi ulterior expresia rade
Stiam ca sunt scumpe masinile Pfaff dar nu m-am gandit chiar la 1200 euro, oricum sunt sigura ca isi merita toti banii ca din cate stiu sunt printre cele mai bune, mai ales ca o ai pe viata si cred k esti cea mai fericita din moment ce ti-ai dorit-o. pupi
Larisa
Larisa
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 164
Localizare : Satu Mare
Data de inscriere : 02/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Dum 28 Aug 2011, 2:49 pm

Mi-am dorit foarte mult o masina de surfilat la care sa pot lucra; si nu o masina la care sa-mi pun nervii la incercare. Voi poza si eu comparativ cu Riccar, masina care mai putin a lucrat decat m-a enervat. Insa dorinta de Pfaff a devenit arzatoare de cand comparasem masina liniara Pfaff cu alte masini de cusut la care am lucrat in timp. Nu doar ca e mult mai mare, dar cum se coase cu ea, calitatea cusaturii, optiuni diverse, reglarea vitezei, brat liber, lumina sunt doar o parte din lucrurile care te fac sa lucrezi cu placere si spor.

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de tiana Dum 28 Aug 2011, 7:36 pm

super masina geany! cat de tare mi-o doresc si eu,poate pt ca si liniara e tot pfaff! o masina adevarata! de unde ai cumparat-o? sa ne arati ce face!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de geany Dum 28 Aug 2011, 7:42 pm

Cumparata, nu este din magazin, ci cumparata in privat, dupa un anunt. Masina este noua, nu s-a cusut la ea niciodata. Pretul platit este semnificativ redus, comparativ cu pretul real. De la 1200€, cumparata cu 300€. Coase foarte bine si o iubesc din prima zi rade
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de rosita Dum 28 Aug 2011, 8:34 pm

Wow, Geany, chiar ai dat lovitura! Super tare! Sa o stapanesti sanatoasa si sa te folosesti de ea multa vreme de acum incolo!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de camelia-db Dum 28 Aug 2011, 9:02 pm

Sa o stapanesti sanatoasa , ai facut o afacere foarte buna, Geany.
Pana la urma la mine a ramas si liniara si Elna s-a transformat intr-o Bernina 700D. Acum ramane de citit si invatat cum functioneaza... sper sa ii dau de cap.
camelia-db
camelia-db
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 43
Localizare : olanda,almere
Data de inscriere : 13/02/2010

http://www.calcedoniasewing.blogspot.nl

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(3) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB