Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Conserve pentru iarna - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Conserve pentru iarna

+59
Gabiuta
da-mely
Uca
carmenco
StMihaela
Angelica18
cocav
vyky2010
zahariaelouise
ileana cosanzeana
alinutza_andrei08
annamaria26985
Serban Valentina
oanapip
margelutamea
AlinaJ.Bijoux
aurishta
RamonaM
mykya
europolis
Marry
valentinadof
cld
SilviaDumitrescu
ghita
katyP
ema
amoni
skyla
codruta-cosmina
mnarcisa
canadianca50
ncoroleac
violetas
fizicuta
firicel
cris69
julix_2007
melus
magdaR
manuela29
datsun
mimmi
CCristinaC
silvisor
Tache Marilena
iuli.b
Giobsy
margot
MagdaMarin
MihaelaT
Eva
ikuta
cretu_veronica22
diada
teisoara
ivanoiuadela9
adelina24
daniela67
63 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de firicel Dum 29 Aug 2010, 7:36 pm

cred ca ar merge si copti la tara peplita daca ai o tara cu plita rade dar curatati de coaja si cotoare si pusi apoi in borcanele mici de 370ml. cat ca mananci o data si cu aceeasi marinata peste ei.dar dca preferi kapia in locul ardeiului gras,sa fie kapia "carnos",gros in coaja,ca dupa ce-l cureti sa-ti ramana ceva.este o varianta pe care cred ca o s-o incerc si eu .
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de melus Dum 29 Aug 2010, 11:53 pm

Multumesc lui Dumnezeu pt. recolta de vinete(si pt. celelalte), dar de cand coc la ele mi se pare ca m-am copt si eu(bine ar fi, la minte). [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Va rog, daca stiti, spuneti-mi si mie alte modalitati, retete, de conservare a vinetelor, care sa nu nucesite coacere. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Poate vreo punga speciala in care sa le bag si sa le las asa in pivnita, pana la iarna... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de magdaR Dum 29 Aug 2010, 11:56 pm

Foarte interesante retetele pt Ketchup , dar si pt ardeii marinati.
Numai ca eu am ramas tot la zacusca. Adica nu mi-a mers sterilizarea cu uleiul ferbinte si maine trebuie sa bun borcanele la fiert. zid 40 de borcane. .... si macar de as sti ca o sa fie treaba buna asa.... ca ma apuca plansul de pe acum daca mi se strica toata. Sad
Marilena, an batut si eu borcanele ca sa se aseze bine zacusca ...dar tot au mai ramas bule de aer.
magdaR
magdaR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 28/06/2010

http://magdahobbyarts2.blogspot.com

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de cris69 Lun 30 Aug 2010, 12:00 am

eu coc ardeii , ii curat de coaja si samburi si ii rup fasii. 400g de ardei pun intr-un borcan de 720 ml si apoi fac un sirop din 50 ml otet, 4 linguri de miere si 150ml apa. siropul doar il dau in clocot si il torn peste ardei. ii pun in patura sa stea la cald pana se racesc.

ardeii marinati ii incerc si eu saptamana aceasta. nu e mult de lucru si la iarna sunt sigura ca sotul meu ii va adora. mersi de reteta.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de margot Lun 30 Aug 2010, 8:50 am

Iata o reteta pe care-am experimentat-o pentru fete cand au plecat la Bucuresti:
5kg ardei, 3kg rosii, 1kg ceapa (optional ciuperci), 0.500l ului, sare, piper, boia, cimbru, cativa catei de usturoi, frunza de telina sau patrunjel - dupa gust; ardeii se coc, se curata de pielita si seminte si se rup in fasii: se incinge uleiul, se adauga ceapa (si ciupercile) iar dupa ce se mai inmoaie ceapa se adauga sucul de la rosii si se lasa la fiert. La sfarsit se adauga ardeii, se dau cateva clocote, se potrivesc de gust si se pun in borcane de 0.400ml. Se pot consuma ca o zacusca de ardei copti, se pot folosi ca sos pentru friptura, paste etc. se pot adauga pe langa cartofi si iese o tacanita minunata, se pot combina cu vinete de la congelator si iese zacusca de vinete. Borcanele capsate se fierb 30 minute in bain-marie. Consider ca aceasta metoda de sterilizare este sigura. Conservele le-am folosit si dupa 2 ani (daca au mai ajuns...)
Melus, cu vinete poti face un ghiveci pe care sa-l pastrezi in borcane sterilizat prin fierbere, sau felii, prajite in ulei, cu suc de rosii si putin usturoi...
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de margot Mier 01 Sept 2010, 8:12 am

Si un pont pentru sucul de rosii: daca aveti un storcator electric de legume si fructe (daca are orificiul de alimentare mare e mai OK ca rosiile pot fi puse intregi), se trec intai prin acesta si numai ce ramane se trece de 2-3 ori prin dispozitivul de separare a pielitelor si semintelor! Economia de timp este semnificativa!

avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty CASTRAVETI SI GOGOSAR LA BORCAN

Mesaj Scris de ncoroleac Joi 02 Sept 2010, 9:17 pm

va dau o reteta pentru castraveciori si pentru ardei gogosari la borcan ptr.iarna dar tine si 2 ani.La un lit de otet pun 5 lit apa,12 linguri sare,4o linguri zahar,foi de dafin,boabe piper etc.Toate acestea nu se fierb doar se amesteca se punin borcane se capacesc si se fierb 15-20 minute nu mai mult ca se zbarcesc. Folositi-o cu incredere=fara conservanti kiss
ncoroleac
ncoroleac
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : lucru de mana
Data de inscriere : 01/09/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de margot Vin 03 Sept 2010, 2:27 pm

Diada, pe pag.1 ne-ai dat niste etchete pentru care-ti multumesc! Se pot scrie din calculator aceste etichete? Cum? Deocamdata le-am folosit numai poza si scrise de mana! Multumesc! kiss
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 09 Sept 2010, 7:49 pm

Silvisor , interesanta reteta ta cu rosiile .Te intreb cit de mari se pot pune borcanele si apoi cum folosesti rosiile nu sint prea sarate ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 09 Sept 2010, 7:55 pm

Melus , eu tai vinetele feii cam de1.5 cm [le poti curata de coaja de tot sau in dungi , o fisie ramine alba una mov ] , apoi le prajesti in ulei si le cladesti in borcane de 800 gr fara sa mai pui nimic pe ele doar cit ulei lasa si le sterilizezi o jumatate de ora. Iarna le folosesti la musaca cu carne sau asa pe felii de paine si ornezi cu ceapa sau masline , rosii cum vrei Se tin asa prajite foarte bine si la congelator .
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de melus Joi 09 Sept 2010, 10:31 pm

Multumesc, canadianca! M-ai nimerit cu vinetele prajite pt. ca imi plac tare mult, stropite cu putina zeama de lamaie si cu sos de smantana. Acum sunt foarte incantata sa stiu ca se pot si conserva in felul acesta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
melus
melus
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 44
Localizare : romania
Data de inscriere : 03/08/2010

http://vecinagreierasului.blogspot.com

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 14 Sept 2010, 9:23 pm

Am terminat si eu de facut zacusca, gogosarii in otet si dulceata de piersici rosii. Iata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 14 Sept 2010, 9:29 pm

Oo Cristina! Impresionata colectie.
Eu sut in urma rau de tot, nu am reusit sda fac nimic. Am vrut dulceata de pepene dar pepenii pe care i-am luat eu aveeau nise coji asa subtiri ca nu am avut ce alege.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de CCristinaC Mar 14 Sept 2010, 10:05 pm

Narcisa, am facut atitea conserve si provizii, ca zici ca vine foamete mare la mine. Nu stiu ce naiba m-a apucat, ca am sapte sertare de congelator cu vinete, fasole pastai, mazare, dovlecei, pastirnac si morcovi rasi, ardei tocati, patrunjel, cimbru, leustean, marar, busuioc... si nici eu nu mai stiu ce e pe acolo. Cert este ca am multe pungi cu ardei si morcovi ca eu nu suport sa pun in mincare vegeta sau delikat. In camara e alta nebunie. Dulceata de visine, capsuni, zmeura, mure, piersici, prune. Am mai pus castraveti si gogosari in otet, am facut zacusca. Vreau sa mai fac gogosari in sos de rosii, gem de gutui si rosii in suc propriu(pentru a caror reteta trebuie sa sun socrela). Cam atit ca oricum sint multe pentru spatiul pe care il am alocat camarii rade
Asa ca, Narcisa draga, mai ai timp, numai ca e cazul sa te cam apuci de lucru. Sa ai spor pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de codruta-cosmina Dum 19 Sept 2010, 1:34 pm

Saptamina aceasta am fost f harnica...ma laud singura rade am facut zacusca
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]][/url]
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
si tocana de legume..aici trebuie sa specific cu mindrie ca toate ingredientele sint din gradina proprie! Smile
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
Asa arata camara noastra acum,...asteptam iarna!
Am facut si bulion,numai din gradina si castravetii la fel,..pe acestia ia pus mama mea,profit inca ca mai poate face cite ceva desi e destul de batrana...dar parca cum ii pune ea pe iarna nu mai pune nimeni!Ce face mama acasa e cel mai bun intotdeauna
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 19 Sept 2010, 5:54 pm

Cosmina, ce bine arata! Daca as fi avut si eu o gradina...te intreceam rade Dar nu ma lasa sa plantez pe bloc zid Iar la piata ma uit la preturi si trec mai departe...... zid
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 19 Sept 2010, 6:10 pm

Saptamina asta am facut dulceata de ardei piscos, .este buna la gratare cui ii place iute Am fiert 500 ml otet cu 500 gr zahar si cind s-a topit am pus in sirop un kg de ardei taiati rondele si scos simburii .I-am fiert, 30 minute apoi am pus in borcane mici am capsat si apoi le-am acoperit pina s-au racit borcanele sa stea la cald in pat cald .Eu pun in tigaie carnita din piept de pui taiata cubulete .o lingura din aceasta dulceata piscoasa un gogosar taiat si o rosie taiata o lingura de ulei si le las pe foc sa-si amestece gusturile pina se topeste rosia ,Fac mincarea asta si din ficatel de pui .Daca sint gratare linga garnitura de cartofi sau ce vrei pui si o lingura de piscos Da un gust bun la carne Anul trecut am pus si 500 grame prune fara simbure si a iesit ceva foarte bun Merita sa incercati si daca face-ti cu jumatate cantitatile
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de violetas Dum 19 Sept 2010, 6:32 pm

Gata si eu cu prima portie de zacusca de vinete, maine vreau sa pun gogosarii in otet si cei cu sos de bulion ( asta daca nu pun mana mai intai pe croset)
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de codruta-cosmina Dum 19 Sept 2010, 9:50 pm

Firicel......... kiss love ...de cind caut asa o reteta.....am gustat o data la cineva dar nu stia reteta ..........multumesc!
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 19 Sept 2010, 9:54 pm

canadianca50 a scris:Saptamina asta am facut dulceata de ardei piscos, .este buna la gratare cui ii place iute Am fiert 500 ml otet cu 500 gr zahar si cind s-a topit am pus in sirop un kg de ardei taiati rondele si scos simburii .I-am fiert, 30 minute apoi am pus in borcane mici am capsat si apoi le-am acoperit pina s-au racit borcanele sa stea la cald in pat cald .Eu pun in tigaie carnita din piept de pui taiata cubulete .o lingura din aceasta dulceata piscoasa un gogosar taiat si o rosie taiata o lingura de ulei si le las pe foc sa-si amestece gusturile pina se topeste rosia ,Fac mincarea asta si din ficatel de pui .Daca sint gratare linga garnitura de cartofi sau ce vrei pui si o lingura de piscos Da un gust bun la carne Anul trecut am pus si 500 grame prune fara simbure si a iesit ceva foarte bun Merita sa incercati si daca face-ti cu jumatate cantitatile

Eu cu siguranta am sa o incerc. si am sa pun si ardei iuti in ea, asta asa ca sa fac barbatu fericiti (si nu numai el wink )
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de firicel Dum 19 Sept 2010, 11:23 pm

codruta-cosmina a scris:Firicel......... kiss love ...de cind caut asa o reteta.....am gustat o data la cineva dar nu stia reteta ..........multumesc!
zici de ketchup au de ardeii kapia prajiti in ulei,in tigaie/tu codruta,cum faci tocanita de legume pt.iarna?doar ne arati si nu ne dai reteta? wink
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de codruta-cosmina Lun 20 Sept 2010, 1:42 pm

De ardeii kapia,...pers resp ii avea in borcan de 3l cu un fel de sos,credeam eu ,dar era un deliciu,sa te lingi pe degete!
Reteta de tocanita de legume?..... rade facuta la ochi!Eu le-am cintarit doar sa am habar cit ulei sa pun.Aici am avut 1kg ceapa,1kg ardei amestecat cu gogosari si kapia(ce am gasit in gradina),1kg rosii,2 maini pline de fasole verdesi un dovlecel marisor,1kg morcovi.500ml ulei,sare piper.In uleiul incins am aurit ceapa am adaugat morcovul apoi fasolea,mai la urma dovlecelul si rosiile,sarat,piperat.....amestecat aproape continuu mai ales cind adaugi orezul(2,3 maini).Eu am scapat cam mult orez anul acesta....si toate le-am taiat cu robotul.Din cantitatea asta mi-au iesit 7 borcame de 800ml.Puse in patura si a doua zi date la duns.Iti dai seama ca poti adauga si 1,2 vinete,varza,...fasole boabe,etc...eu zic ca nu conteaza din ce o faci,conteaza sa o fierbi pina da uleiul deasupra si pe urma fierte in duns.POFTA BUNA!
Asa aratau rosiile mele cind le-am pus,dar poate fi si bulion sau chiar taiate mai mari
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 20 Sept 2010, 7:41 pm

m narcisa imi cer mii de scuze ca nu am spacificat clar ca reteta este numa din ardei piscosi si este un deliciu
pupi
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de codruta-cosmina Lun 20 Sept 2010, 10:11 pm

Tu fetele ce e ARDEI PISCOSI?care pisca?iuti?
codruta-cosmina
codruta-cosmina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 199
Varsta : 50
Localizare : medias
Data de inscriere : 04/06/2010

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de cris69 Lun 20 Sept 2010, 10:43 pm

eu am facut zacusca cu fasole si am in plac saptamana asta si una cu ciuperci.
avatar
cris69
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 54
Localizare : suflet in bataia aripilor
Data de inscriere : 27/10/2008

http://cristina-aripideinger.blogspot.com/

Sus In jos

Conserve pentru iarna - Pagina 4 Empty Re: Conserve pentru iarna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB