Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyAstazi la 12:08 am Scris de vlad_mom

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyAstazi la 12:00 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyIeri la 9:37 pm Scris de LRodica

» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyIeri la 9:30 pm Scris de LRodica

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyIeri la 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyIeri la 6:52 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptySam 27 Apr 2024, 7:35 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Joi 07 Oct 2010, 9:35 am

buna fetele.
am vb cu RAMO,a zis ca a mai citit,dar are mult de munca si acasa nu intra deloc pe calc.dar a zis ca intra curand si vb mai multe.nu s-au mutat inca,nu prea au bani,dar au ap lor macar.
JULLI nu cred ca esti grasa,stai sa vezi mai incolo cum va fi.
eu sunt supe mega stresata,stau pana la 12:30 noaptea si invat si parca tot nu-mi ajunge timpul,dar vreau atat de mult sa-l iau.
ANA trimite-mi te rog invitatie pe mess ca nu stiu adresa ta,ca de multe ori vb mai bine si mai repede asa.
va poop si fug.de dieta nu stiu dc pot tine,as tot manca,ieri am mancat interzis un corn de 80 de g.sambatat am nunta,o sa mananc si acolo,mai vad eu dc pot tine,eu oricum ma straduiesc,gata,paaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Oct 2010, 11:19 am

Neata fetelor Smile
Julie, as vrea eu Smile. Tot un 1.65, cam asa, am si eu, eheee.
De-abia astept sa mai intre si Ramo...nu am mai vazut poze cu Maruta mare Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 07 Oct 2010, 1:27 pm

ziua buna!

deiuta,spor la invatat.inca un pic si scapi.
nu neaparat ca-s grasa,dar pt ca n-am facut sport de atita vreme se vede la picioare si brate..de burta nici nu mai vb..

ramo,mai intra si mai spune-ne de mara.
la fel alina, roxy,cealalta dana,livia,oare ce mai fac??
alina a avut nunta.oare cum a fost?

inca 2 zile pina la weekend.yuhuuu!!!!
o zi faina sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Oct 2010, 1:37 pm

Vai, si eu de-abia astept weekendul Smile.
Astept sa se trezeasca Andrei, ii dau sa pape si il iau de-o aripioara sa mergem la notar, poate mai grabim lucrurile. O sa fie minunat sa car in brate 9 kg de baietel Smile.
Tare e greu pt sotz sa se descurce cu toate singur, fiind plecat mai mult de juma de saptamana prin delegatii.
Julie, si mie mi-ar placea sa faca fetele o vizita pe aici sa ne mai povesteasca ce mai fac Smile.
Legat de sarcina eu cred ca e imposibil sa nu pui macar cateva kg pe tine. Daca nu pui multe, ai sanse sa le dai jos in primele luni de alaptat.
Aaaa, voiam sa iti zic sa ai grija sa te speli usor pe dinti si sa folosesti ata dentara, de fapt parca am mai zis, dar unele gravide, me included, au gingiile sensibile, se umfla, sangereaza, dor, asa ca mai bine previi decat sa treci prin asta. Eu am patit-o cand aveam o nunta, ma durea toata gura zid .
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 07 Oct 2010, 2:25 pm

Salutare la toata lumea
Deiutza, cred ca e normal sa mananci mai mult. Organismul cere pentru ca face efort suplimentar, chiar daca tu nu-ti dai seama. Si da, stiu, teoretic ai putea manca un castravete sau ardei sau morcov, dar parca tot mai bun e un biscuite sau o bucatica de ciocolata sau o prajitura pufoasa. Smile Asa-s si eu, d-aia nu am reusit sa slabesc pana acum. zid
Juli, cred ca pentru tine sunt suficiente plimabarile pe jos. Mai mult nu incerca inca. Eu am zis ca de ar fi sa incercam si a treia oara o sa fac bicicleta dupa 12 saptamani, asa, usor, cate 10 minute.
Cris, eu tocmai am fost la plimbare cu una bucata prunc de 12 kg jumate in sling, ca tati o uitat sa ne lase caruciorul. Crede-ma ca e o binecuvantare pentru coapse. Se simte. wink
Eu am mai dat mesaj Liviei, dar nu mi-a raspuns. Sper ca sunt bine.
Abia astept si eu vesti de la Ramo si Alina si de la celelalte fete.
Arime intra numai sa deschida un nou capitol.
Mi-e tare dor sa mai stam la troace, dar poate la iarna ne adunam.
Pupici.
Sa aveti o zi minunata. kiss

L.E. Deiutza, da-mi id-ul de mess
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Oct 2010, 4:31 pm

Ana, binecuvantarea cea mai mare la mine e pt spate tricot , am ajuns acasa leaorca in spate.
Plus ca m-am luat la discutii cu vreo 3 femei, vreo 2 au sarit sa-mi imbrace copilul ca li se parea prea gol, una sa ii puna gluga in cap. I-am zis "va rog frumos sa va luati mana de pe copilul meu".
Oamenii astia parca sunt nebuni. Tare sunt saritori romanii in tara asta.... shot .
Deci eu nu inteleg: daca eu la copil i-as da de pe acuma 2 caciuli si gluga in cap, pai la iarna ce ii mai dau frate??!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 07 Oct 2010, 8:22 pm

D-aia iau eu slingul sau mei-tai-ul, ca cu astea nu ma doare spatele, dar ma dor picioareleeeeeeee. E greu tare omuletul meu.
Hi, hi! La iarna o sa ii dai 3 caciuli rade
Nu-mi spune ca si mie imi mai zic babele ca ii copilu dezbracat, ca nu are caciula si afara is 20 de grade. plange
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 07 Oct 2010, 8:32 pm

ziua buna..defapt seara buna.

aici nu te intreaba nimeni nimic..poti sa duci copilu in pijama in parc ca nu intereseaza pe nimeni.oricum aici umbla imbractai aiurea..iarna,tipele in flip-flopsi ,fara ciorapi dar li se invinetesc picoarele de frig..
aveam un copil care venea in pantaloni de pijama la scoala...
si aci,la scoala asta este unul,in clasa mai mare, vine vara cu caciula din aia cu urechi,de lina si cu ciroapi ,strampi(pser ca stiti ce sint ca nu mai gasesc alt cuvint) si panataloni scurti pe deasupra.
asa ca aici...doar in fundu' gol sa nu fii pe strada ca in rest e ok.

azi iar sint ca o leguma fiarta..saptamina sta imi mai revenise energia ,dar azi nici voce n-am avut.


ana,voi mai vreti un piticot?
cris,va mutati in casa noua mai repede?

seara faina.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Oct 2010, 9:13 pm

Ana, numai babe nebune Smile.
Julie, imediat te relaxezi, vine weekendul Smile
Julie, eu tot sper sa ne mutam. Pana una alta, tre` sa mergem in fiecare zi sa ii batem pe toti la cap sa isi faca treaba shot


Mega PS: iata fetelor ce fac eu acu:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Buna si la SB daca o adaptam o idee. Sotului ii fac crutoane. Dar sincer, de la ceapa si usturoiul acela, miroase super in casa pofta pofta pofta


PS: fetelor, a iesit beton Smile. I-a placut si consoartei. Eu am pus secretul gustului.
Si cand te gandesti ca are putine calorii si se face super rapid....

Alt PS ( rade cred ca incep sa ma obisnuiesc sa monologhez): Fetelor, tipa asta are retete super faine, linkul de vi l-am pus....incep sa imi curga balutze...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 07 Oct 2010, 11:36 pm

cris,arata tare bine..am si eu un brocoli prin frigider de care am si uitat...poate fac in weekend sau cind imi revine energia ca acu zac pe canapea pusa pe cearta cu omul si cu universul...
noapte buna sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 07 Oct 2010, 11:54 pm

Smile Eu era sa bag divort cand eram insarcinata Smile))).
Cand ma apucau dracushorii....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 08 Oct 2010, 9:19 pm

salutare

liniste mare pe aci..
la mine nimic nou..ba da,de cind iau vintaminele alea si pastilele de iron,vomit in fiecare dimineata.in rest..la fel.
weekend fain sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 08 Oct 2010, 10:13 pm

Julie, si mie mi-a fost greata de vitamine la inceput, dupa aia m-am mai obisnuit cu ele.. Smile
Ana, intreaba fetele de tine partea cealalta boo
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 08 Oct 2010, 11:40 pm

cris si fetelor,ati luat vitaminele pe tot parcursul sarcinii?mie mi-a zis sa le iau pe tot parcursul.nu miros,nu sint mari..si culmea e ca vomit inainte sa le iau.nu stiu ce-o mai fi si asta..

eu am liber si luni, e columbus day.
weekend fain.ce planuri aveti?eu sa dorm,ca de obicei:))
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 09 Oct 2010, 10:24 am

buna dim.
JULLI eu am luat pastile doar de la 6 luni pana la sfarsit.
cu Sori vomitam absolut dupa fiecare masa pana la 14 sapt,cu Edy nu stiam cand ma apuca,puteau trece 4 zile sa nu vomit deloc si 2zile sa vomit dupa fiecare masa.
eu de4seara am nunta,am mai scazut la ticker,dar cum merg la nunta nu are rost sa-l schimb ca iar pun la loc si imi place de obicei mancarea de nunta,nu pot sta sa nu mananc,renunt doar la supa si pireu,in rest cam mananc din toate Embarassed ,asa ca las pana luni si vad atunci dc mai am ce schimba la ticker.
we fain si linistit.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Oct 2010, 12:13 pm

Neata fetelor Smile
Julie, eu am luat vitaminele toata sarcina din urmatorul motiv: in mod normal iti pot iesi analizele ok si zici ca nu ai carente si nu ai nevoie de vitamine insa am citit ca bebelusul cu cat creste in burtica cu atat isi ia mai multe din organismul tau. Iar analizele nu le poti face in fiecare saptamana ca sa vezi daca esti in regula sau nu tot timpul. Desi initial am avut senzatia ca si de la vit ma ingras si voiam sa le las, am zis ca e mai important sa am un bebelus sanatos.
Deiutza, si mie imi place sa pap la nunti, si prajituri, si tort, si mancare buna Smile. De fapt imi place sa mananc oriunde merg, imi place mancarea, si gateste altcineva, ca eu sunt satula numai eu sa gatesc si sa nu ma serveasca nimeni la masa rade .
Deja am doua saptamani de dieta, dar nu mai slabesc asa usor ca inainte, clar. Asta e...macar scad, visez sa ajung la un 57, de acolo totul va fi parca mai usor wink .
Julie, noi nush ce planuri sa mai avem, ca e tare urat afara si ploua. Vrem sa mergem sa vedem de un frigider ca al nostru e tare mic, si sambata cand facem piata si luam pt Andrei si pt noi kilograme de fructe si legume, nici nu mai stiu unde sa le indes. AM gasit unul aseara pe care voiam sa il luam, dar era ultimul si avea niste mici zgarieturi.
Weekend frumos si luuuung!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 09 Oct 2010, 3:01 pm

neata buna si de la mine.Smile
aici e soare si frumos.m-am trezit la 6,18am ,speriata ca am dormit prea mult si ca n-am timp sa ma pregatesc de scoala.l-am trezit si pe om.el ma intreaba ca unde vreau sa plec ca e simbata dimineata:D
atit mi-a fost somnul..sper sa mai dorm peste zi.

deiuta,distractie faina la nunta.si mie imi placea mincarea de nunta,mai ales prajiturile.n-am mai fost la o nunta in ro de cel putin 8 ani.da' merg la 2, anul viitor.Smile
cris-bafta cu frigiderul. cum maninca andrei?i-ai inlocuit o masa de lapte cu mincare sau inca nu?felicitari pt 2 saptamini de dieta.
pastilele o sa le iau si eu pe tot parcursul dupa cum a zis doctorita.de mincat nu maninc mai mult si nici nu-mi dau vreo pofta de mincare nevazuta.oricum ,nu cred ca dupa vitamine ne-am ingrasa noi in timpul asta.la mine stiu ca e lipsa totala de miscare..si daca e sa ma ingras, asta e..o sa slabesc iar,numai sa fie bebele sanatos.

eu azi nu stiu ce fac...e prea fain afara de stat in casa,desi ar trebui sa fac curat.
o zi faina va doresc! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Oct 2010, 7:24 pm

Julie, lui Andrei i-am inlocuit doua mese deoarece mi-a luat f prost in greutate in ultima vreme.
Dar dupa masa oricum mananca si tzi, ca nu papa mult cantitativ.
O sa te descurci super cu bb din moment ce esti asa matinala :D. Eu is din aia de dorm si juma de zi pe langa noapte, daca nu ma trezesti rade .
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 10 Oct 2010, 10:24 am

crixuta a scris:Julie, si mie mi-a fost greata de vitamine la inceput, dupa aia m-am mai obisnuit cu ele.. Smile
Ana, intreaba fetele de tine partea cealalta boo

Salutare la toata lumea.
Nu prea am chef de mers dincolo. Nu stiu de ce, dar nu ma trage inima. Poate ca o sa-mi treaca, dar inca nu. Poate ca-s ciufuta din cauza dietei Smile

Si eu am mai scazut la kg, dar astept ziua de marti, sa vad daca e asa sau ma imbat cu apa rece.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 10 Oct 2010, 11:56 am

Neata fetelor Smile
Iar o duminica ploioasa aici....
De 2 zile Andrei al meu doarme tare bine, de l-ar tine pasa asta!!!
Doarme cam 6-7 ore neintrerupt, papa, apoi iar somn pentru vreo 2 h. Of, of, si tot ca o caramida obosita ma simt cand ma trezesc.
Sper sa reusim sa ne luam azi frigider, ne-am hotarat la model in sfarsit,,,,
Ana, si eu am mai slabit 100 gr si mi-am updatat tickerul. Chiar daca mai cresc peste, sunt atenta sa nu mananc porcarii ca sa revin acolo unde e el setat Smile.
Poftim motivatie, uf, uf, 100 gr rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 10 Oct 2010, 4:09 pm

neata buna!
am dormit pina la 7.50 azi..
ana-bafta cu dieta.o sa slabesti,incet,incet.n-ai grija ,in timp o sa fie bine.
cris,manica si doarme bine andrei..sa-l tina tot asa si sa te poti odihni si tu.

aici a fost frig,frig asta noapte.a fost primul inghet.am pus caldura ca mi-era frig..in rest,o duminica faina va doresc. kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 10 Oct 2010, 5:45 pm

Cris, o sa-mi schimb tikerul, asa pentru motivatie. Oricum, cand imi vine sa mananc tampenii ma gandesc ca arat groaznic si-mi trece. In plus, ma gandesc la tine, ce frumos ai slabit inainte si acum esti pe drumul cel bun.
Juli, si la noi e frig, desi e soare. Am dat drumul la caldura de vreo 2 saptamani, ca astia mici se joaca numai pe jos.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 10 Oct 2010, 6:38 pm

Buna fetelor Smile
Si noi suntem pe centrala. Avem si multi pereti exteriori...
Ana, si eu mi-am gasit greu motivatia si directia cea buna...E greu si cu copil, si cu dieta.....Si ma uit ca am slabit vreo 2 kg in ultima vreme si tot arat naspa, chiar daca incap mai bine in unele haine....
Nu mai am asa mult de slabit, dar desi e mai usor de ex cu poftele decat prima oara cand am tinut dieta, parca nu mai am rabdarea aia de atunci. Poate si din cauza ca drumul il cunosc asa de bine, nu mai este nimic imprevizibil. Mi-e frica si de perioada de platou, sa nu ma demoralizez...
In fine, oricum, daca avem piticul asta pe creier trebuie sa il expulzam, ca e f greu ca femeie daca nu te simti confortabil in pielea ta. Cand esti slaba, si in trening daca esti imbracata, arati bine si te simti ok.
Seara buna!!!!

PS: am platit frigiderul, ni-l aduc maine. Unde mai incape si ala, nu stiu, trebuie sa scapam si de cel vechi, dar apartamentul cutie de chibrituri in care stam, in curand ramane si fara aer....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 10 Oct 2010, 8:04 pm

Sa-l folositi sanatosi.
Lasa, nu mai e mult si va mutati. pupi
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 10 Oct 2010, 10:18 pm

ana,bravo ca ai scazut sub 70.nu mai e asa de mult.si tu tot cu sb esti?
cris si tie bravo pt alea 100 grame..e bine ca sint in minus si nu in plus.
si sa folositi sanatosi frigderul.

asa frumos e afara.s-a incalzit,e soare...miine sint libera.am luat ardei capia ca gogosari n-am mai gasit pt inca o tura de zacusca.
o saptamina faina sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 26 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB