Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Joi 14 Oct 2010, 11:58 pm

seara buna.

andrica, eu o sa fiu pe aci...

cris,cind e sf paraschiva? sau a fost pe 11 ?nu mai stiu..
eu sint intr-o pasa proasta...toata ziua mi-a fost rau de la pastilele alea,asa cu stare de ameteala, de voma permanenta.naspa.miine tre sa o suna pe madame doctor si sper sa imi dea altceva,sau nu stiu.
in plus, in d rum spre casa cu autobuze de scoala si idioti ce dorm in loc sa conduca,m-am enervat si mai rau...am o colega si sotu-so zice ca daca ar avea o pusca i-ar impusca pe toti adormitii..asta as fi facut si eu azi.

cris,macar stii unde sa gasesti cartile acuma,daca ai nevoie..
ce faci de mincare cris?
eu fac acu niste orzo si legume si butternut squash care cred ca ii un fel de dovleac la noi..de abia astept sa maninc.creed ca si de asta am starea asta de impuscat pe careva..

seara buna sa aveti.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 15 Oct 2010, 12:17 am

Julie, ieri a fost, pe 14.
Eu am facut o chestie care a iesit suuuuper.
Dovlecel cu ardei gras copt, facut la cuptor cu branza, cascaval, sos de rosii cu ceapa si usturoi.
Nasol ca te simti asa rau, am mai auzit cazuri. Probabil ca tre sa le schimbi.
Legat de trafic....nimic nu e mai rau ca la noi. Don`t ask Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 15 Oct 2010, 1:52 pm

Buna fetelor Smile
E weekend de-acuma !!!!!
Poate reusesc si eu sa imi fac nitel curat prin casa, ca e jale....
Tre sa stabilesc neaparat un meniu pe weekendul asta, sa imi cumpar ce am nevoie, ca e nasol cand iti vin ideile de gatit dupa ce ai facut cumparaturile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 15 Oct 2010, 2:38 pm

ziua buna.

la mine inca nu-i weekend..inca o zis de lucru si apoi weeeknd.
aici ploua si-i frig de iti vine sa stai in casa si sa dormi.
spor la cumparaturi,cris..si weekend fain la toata lumea.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Vin 15 Oct 2010, 3:02 pm

buna fetele,la mine nu mai exista we,de dim de la 9-10 dupa ce pleaca poporul si mai strng prin casa si pana seara la 12-1 eu tot invat cu mici pauze de mancat,spalat,pus haine la spalat,dar papa la lume etc.
Doamne ajuta sa-l iau,ca atat de mult imi doresc,as invata non stop si nici un sacrificiu nu mi pare prea mare numai sa-l iau Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 4246 Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 4246 Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 4246 .rugati-va pt mine prietenie .
JULLI cand ai DPN-ul?
sotia unui var va naste in feb deci de prin aprilie incolo dupa Pasti voi avea un botez,mai am o nunta in aprilie,o nunta anul viitor,inca nu stiu cand si s-ar putea inca una,de asta nu stiu sigur,de celelalte stiu sigur,dar nu stiu inca data.
eu am zile si zile, o zi mananc mult,alta 2 mese mici,in functie de cum simt nevoia,chiar nu ma pot controla,asa ca nu ma mai stresez,sper sa pot tine ceva macar din noi,ca acum peste 2 sapt e ziua lui Sori,dar din noi poate poate,dupa ex incolo.
JULLI mie mi s-a vazut burta imbracata pe strada la 20 de sapt,dar depinde si dc ai baiat,ca atunci e burta ceva mai mare si plus ca tu de la atata sport ai muschi tari la burta si nu se lasa asa usor,conteaza si asta f mult.la a 2-a sarcina,o sa vedeti ca se vede burta mai repede pt ca sunt muschii mai slabiti.
de invatat v-am spus cum invat,pe sapt viitoare astept sa anunte locatia,zilele pt fiecare ex si ordinea lor,am impresia ca la unele sub abia acum citesc prima data No ,la altele stiu cam tot,e tare greu,dar sper sa se termine cu bine.
v-am ametit,va las ca dc se trezesc copiii iar nu mai invat mare lucr,de 2 zile sunt tot acasa raciti si mai mult calare pe mine.
deseara incepe@dansez@,abia astept,mai fac o pauza si ma mai relaxez bucurie .
v-am poopat,paaaaaaaaaaaa Flowers kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 15 Oct 2010, 3:49 pm

Deiutza, suntem cu sufletul alaturi de tine, sper sa reusesti sa iei examenul. CU dieta nu te agitata atat, ca nu poti avea 2 obiective mari simultan, plus copiii, trebuirle casnice. Mergi intai pe prioritati, daca le iei pe rand ai mari sanse sa iti iasa toate, una dupa alta, si bucuria e mai mare Smile.
Julie, la noi inca pare destul de caldut, nu stiu daca mergem azi la cumparaturi, dar trebuie sa pun la punct lista din vreme, asa am sanse mai mici sa nu dau gres Smile.
Deja m-am hotarat la niste pui cu legume la cuptor si eventual niste varza a la Cluj, dar fara orez Smile ?!
Ma mai gandesc....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 15 Oct 2010, 8:43 pm

seara buna!

eu tot la lucru.inca 2 ore si scap...
deiuta nu stiu ce-i dpn.o sa ma uit pe net.
cris,fa varza cu linte.e buna...si eu am facut mai acu ceva vreme si e buuuna..
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Vin 15 Oct 2010, 8:47 pm

juliennej a scris:seara buna!

eu tot la lucru.inca 2 ore si scap...
deiuta nu stiu ce-i dpn.o sa ma uit pe net.
cris,fa varza cu linte.e buna...si eu am facut mai acu ceva vreme si e buuuna..

Hello
Juli, DPN=data presupusa a nasterii hug
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 15 Oct 2010, 11:55 pm

ana,merci.da,mi-au zis ca the due date e 9 aprilie..

eu iar fac mincare..am facut pesto ,din spanac,seminte de cinepa, usturoi si parmezan si fierb paste iar la cuptor somon.
iar mi-e foame...
sa aveti un weekend fain! kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 12:34 am

Multumim Julie Smile
Uffff, tare nasola e foame asta pe sarcina frate... Mai ales cand inainte puteam sa mananc odata in zi daca eram ocupata si nu era problema, dar asa e la sarcina.
O sa treaca dupa primele luni, ai sa vezi, partea nasoala e ca te obisnuiesti sa mananci, si dupa aceea daca dispare foame, ramane obisnuinta.
Deiutza, stiu ca probabil te uiti, buna editia asta de "Dansez" Smile.
Am facut toata seara curat, uitat la dansuri, mai tras cu ochiul Smile.
Dansul in ploaie, buuuun rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 16 Oct 2010, 1:04 am

cris, ai facut varza?

eu am mincat si ne uitam la tv,la "the king of queens" dupa care la "the new adventrures of new christine "si dupa la"how i met your mother"dupa care cad rupta..Smile

sper sa nu ma ingras prea mult in perioada asta cu mincatul..azi la prinz dupa ce imi mincasem ce am adus de acasa iar mi s-a facut foame,dar o foame din aia nebuna..
noapte buna!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 11:43 am

Neata Smile
Julie, si eu am vazut intregul "how i met your mother" Smile.
Varza sper sa fac azi, dar nu stiu cu linte, cum ziceai tu....desi am linte in casa, a luat soacra-mea, eu n-am facut niciodata.
Dar am facut aseara in sfarsit super curatenie, ma simt asa bine Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 16 Oct 2010, 1:57 pm

neata si de la mine.Smile

m-am trezit la 6..si eu am de facut curat si mai ales de impachetat haine ce nu-mi mai vin si de le dus in storage.

cris,mie imi place lintea.nici eu pina a veni aici,nu mincasem.dar e buna,consistenta si merge excelent cu varza a la cluj:).

noi ne mai uitam si la 2 and half men,seria noua cu baiatul adolescent.:)asta e din pacate doar lunea,cite un episod.
cris,bravo ca ai ajuns la 62.inca un pic si esti sub 60.bravo.

simbata frumoasa sa aveti!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 2:35 pm

La fel Julie Smile
Asa e, visez cu ochii deschisi la 59,9 Smile.
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 16 Oct 2010, 6:02 pm

in 2 luni,pe 16 decembrie,o sa fim in cluj!!!!
de abia astept craciunul si iarna si sa ne facem valizele,sa fiu in aeroport. de abia astept sa fiu in europa!!
vai,inca 2 luni..trec repede,asa-i???

ma scuzati,iar m-au apucat nebuniile..Smile
cris,inca un pic,2 kile,nu-i mult.
pin la craciun esti model.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 6:13 pm

juliennej a scris:in 2 luni,pe 16 decembrie,o sa fim in cluj!!!!
de abia astept craciunul si iarna si sa ne facem valizele,sa fiu in aeroport. de abia astept sa fiu in europa!!
vai,inca 2 luni..trec repede,asa-i???

ma scuzati,iar m-au apucat nebuniile..Smile
cris,inca un pic,2 kile,nu-i mult.
pin la craciun esti model.

rade Sa dea domnu.
Julie, nu e mult, 2 luni trec asa repede, eheeeee. Si eu de-abia astept sarbatorile, dar in casa noua. Vaaaai, o sa fie super Smile, cred ca la treaba asta cu asteptatu`, am tot starea ta Smile.
Venit de la cumparaturi, hranit si adormit copil, urmeaza cookingu` :D
Am fost
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 16 Oct 2010, 6:38 pm

cris,ai fost albinuta.Smile

eu ca sa treaca timpul mai repede,ma gindesc ce evenimente sint pina in decembrie: am la sfirsitul lunii asteaia parent/teacher conf, apoi thanksgivingu si ziua omului ,apoi e decembrie,ocupata cu cumparaturi,una-alta si gata ,plecam..parca nu mai am rabdare, ce parca..nu mai am rabdare.

cris,cind va mutati?fain o sa fie si la voi in casa noua,primul craciun al lui andrei.fain..:)cred ca de abia astepti.

eu mare lucru n-am facut,decit ca am vorbit cu ai mei...si acu mergem sa vedem niste apartamente.
spor la treaba.vad ca doar noi doua ce ne mai "etalam"emotiile pe aci..Smile
spor la bucatarit.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Oct 2010, 6:40 pm

Hello
Cris, nu mai ai mult si o sa schimbi prefixul. Eu am avut o zi aiurea. Plus o cearta cu consortu. De data asta m-a suparat rau de tot. Nu m-am simtit asa de umilita niciodata.
Juli, 2 luni trec repede, repede.
Va pup si va doresc un weekend minunat.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 6:55 pm

Julie, m-am uitat la mesajul meu si nush de ce am lasat fraza in aer, in fine Smile.
Am uitat sa va spun Smile Smile Smile, ca in sfarsit vineri am terminat alergatura si am depus dosarul la fond (sau poate v-am zis, da is asa ametita de cap zilele astea, nu stiu ce am ) confused . Asa, deci a platit sotul si evaluatorul, vine sapt viitoare din ce zice banca, luni mergem sa vedem ce au mai facut astia la apartament si sa ii mai presam. Acuma marele stres e sa ne dea fondul ok-ul final si sa vad ca muncesc astia cu spor, ca sa ne putem muta.
Vai Julie, de-abia astept primul Craciun cu Andrei, ma gandesc ce planuri sa fac, cum sa fac, cert e ca vreau sa fim in casa noua, si sa ne punem colinde si nu conteaza ca o sa stam prost cu banii ci ca o sa avem liniste si pace Smile.
Ana, de-abia astept sa schimb prefixu, acuma nu mai sunt asa rabdatoare ca data trecuta...
Legat de certuri, eu sincer nu ii cred niciodata pe mosnegeii aia casatoriti pe care ii sarbatoreste toata lumea la 50+ de ani de casnicie, si cand dau interviuri pe la tv zic ca nu s-au certat niciodata in viata lor.
SI din pacate mai sunt si certuri din astea majore, si uneori mai arunci cuvinte, care taaaare greu se sterg din memorie.
La noi e o atmosfera tare faina, dar si noi ne mai intepam uneori, si odata la mult timp mai iese si cu o cearta mai mare. Dar cred ca are rolul ei, ca de obicei mai dinamizeaza relatia, mai incercam sa mai imbunatatim....
Daca esti necajita tare, poti sa ne povestesti, si incercam sa te dez-necajim Smile

PS: acusica se blocheaza dieta mea. E ziua nasei lui Andrei pe 21, pe 20 ziua fetitei unei prietene si pe 2 Nov ziua sotului. Iata tortul ales, cred ca are un gust fantastic (numa ca in loc de capsuni trebuie sa caut alte fructe, de padure sau ceva, sper sa gasesc inghetate la pungi):
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Oct 2010, 7:25 pm

Of, Cris, nu a fost o cearta, dar ceea ce mi-a zis m-a facut sa ma simt groaznic. Daca n-ar fi piticii astia mi-as face bagajul in momentul asta.
Cred ca v-am spus ca trebuie sa-mi iau masina.
La firma avem ceva probleme cu un fost chirias care nu a platit chiat tot ce datora si urmeaza sa il dam in judecata ca sa ne recuperam paguba. Ideea e ca ieri a venit si mi-a spus: "Nu-ti iau masina pana nu faci cererea de chemare in judecata". shot
Banii sunt la banca pe numele lui, facuti de el.
Noh, m-am simtit groaznic.
Ma simti inutila, ma simt folosita, ma simt ca o prostituata.
Poate ca exagerez, dar asa ma simt acum si grav e ca nu i s-a parut anormala cererea lui. Ba mai mult, ma tot intreaba ca ce am de-s suparata.
Mie mi se pare o maaaaaare lipsa de respect si sincera sa fiu nu stiu cat o sa rezist asa.
Sper sa imi gasesc avocat sa ma ia stagiara si atunci oi fi pe picioarele mele.
As pleca acum, dar cu 1000 de lei nu o sa ma descurc cu 2 copii.

Of, iertati-ma ca va povestesc toate astea.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 16 Oct 2010, 7:33 pm

ANA din pacate nici un avocat nu-ti da nimic timp de 2 ani,doar oficiile care pot fi 0 sau 800 de lei sau cu noroc ceva mai mult,asa ca nici asta nu e o solutie si pe langa asta mai tre sa si cotizezi,asa ca nu te baza pe asta ca nu asta e raspunsul.
nu stiu ce sa-ti zic,imi pare rau pt tine,dar nu sunt buna la dat sfaturi in asa ceva,sper sa fie totul bine pana la urma hug pupi .
offffffff pupi pupi .si eu sa sti ca nici aia 1000 de lei nu-i am Sad Sad .depind 100% de cineva si nu-mi place deloooooooooc,dar n-am ce face Sad Sad Sad .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Oct 2010, 7:39 pm

Of, Deiutza, am ajuns sa ma urasc pentru asta. Chiar ma urasc si ma simt incapabila si... nici nu mai am cuvinte. As pleca unde vad cu ochii. M asimt umilita, inutila, groaznic.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 7:40 pm

Mda, e cam nasola chestia, stiu chestia asta din familie de la mine pentru ca mama mereu a castigat mai putin ca tata, si mereu ii scotea ochii cu faza asta Sad. Ma simteam si eu nasol pentru ea, dar bine, taicam-miu oricum e un scons in relatia cu maica-mea, si-a dat seama de la inceput ca maica-mea n-o sa fie capabila sa il paraseasca, si s-a folosit de asta mereu.
De asta mereu am evitat cu sotul sa avem astfel de discutii, stiu cat de mult pot sa raneasca, si ca te simti prin in capcana. De fapt cum facea taica-meu si cu mine: eu iti dau bani, esti in casa mea!
Dar pe de alta parte am senzatia ca tu si cu sotul tau nu sunteti intr-o situatie atat de naspa. Probabil i-a venit si lui la gura fara sa-so dea seama. Eu ooricum, am mai zis-o si pe celalalt forum, barbatii astia sunt diferiti de noi, sunt mai nesimtitori, nu se omoara cu complimente sau sa aprecieze ce faci.
De asta e nevoie de scandalul monstru odata la o perioada, sa ii aducem cu picioarele pe pamant.
Noi am trecut printr-o criza nasoala anu trecut la inceput. Aproape ca ma hotarasem sa divortez si cand si-a dat seama ca e serioada treaba, atunci ne-am pus amandoi pe treaba sa remediem situatia. Tre sa isi dea si el seama. Ei nu relizeaza ca si atunci cand stai acasa, pe langa faptul ca e super greu, esti mai senzsibila, nu socializezi atat de mult, mie de ex cumparaturile in Carf mi se par ceva fenomenal, o mega distractie.
Nu te necaji prea tare, fa-l sa realizeze cu ce a gresit, oricum, daca nu te apuci tu sa ii zici "normal ca eu nu stiu de ce esti tu suparata" zid
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 16 Oct 2010, 7:49 pm

Oho, stie foarte bine de ce sunt suparata.
I-am zis foarte clar ca m-a jignit foarte tare si ca renunt la masina.
Zilele astea o sa caut solutii. Nu stiu ce va fi, dar ceva se va intampla. Ori imi cumpar masina, ori plec unde vad cu ochii. Pacat ca trebuie sa tarasc si copiii dupa mine.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 16 Oct 2010, 7:53 pm

ana_bela a scris:Oho, stie foarte bine de ce sunt suparata.
I-am zis foarte clar ca m-a jignit foarte tare si ca renunt la masina.
Zilele astea o sa caut solutii. Nu stiu ce va fi, dar ceva se va intampla. Ori imi cumpar masina, ori plec unde vad cu ochii. Pacat ca trebuie sa tarasc si copiii dupa mine.

Nu e rau sa il sperii un pic Smile.
Eu nu sunt din aia "fa maica nu stiu cum ca sa iti tii barbatul", dar testat pe pielea mea, pana nu bagi spaima in ei, nici ei nu-si baga mintile in cap shot
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 29 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB