Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 18 Aug 2010, 1:14 pm

Sorry Julie, aseara cred ca disparusem deja din peisaj.
Nu cred ca e problema cu apa minerala, nah, desi stii si tu ca aia plata e recomandata. Eu toata sarcina am avut langa pat sticla cu apa plata de sete si minerala pt arsuri. Doar apa minerala ma ajuta sa imi revin nitel.
M-am culcat tarziu ca a adormit Andrei tarziu tare. Si dupa el, mai bantui si eu nitel prin casa/net Smile.
Legat de work,,,,,ce sa zic, mie mi se pare greu sa stai acasa, mai ales daca ai un job care iti place si nu esti genul casnic. Pe de o parte as vrea sa stau cativa ani cu Andrei, pe de alta parte este viata mea obisnuita, cu job casa. Greu frate, greu.....
Iar cu tragedia din tara Sad, ufffff, e cel mai cumplit lucru pe care il pot vedea la tv. Nu suport sa vad cazuri nasoale cu bebelusi.
E vechea problema de la noi din tara....oamenii nu-si fac datoria, nu le pasa, nu suntem dotati cum trebuie, si de aici apar tragedii din astea, de-ti vine efectiv sa omori pe cineva !!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mier 18 Aug 2010, 1:38 pm

Salutare la toata lumea.
Of, da, mare tragedie. Intr-un fel nici nu ma mira. Cam asta e situatia spitalelor din Ro, cele de stat, evident.
Eu am un nod in gat. Nici nu vreau sa ma gandesc ce o fi in inima parintilor.

Am reusit sa pun si cateva poze din Grecia. Inca nu le-am descarcat pe toate din aparat. Mai urmeaza.

Andrica, degeaba te vaicaresti, tot slabuta esti. Oricum, felicitari pentru sport si ambitie.

Juli, nici eu nu suportam dulciurile la inceput. Cica organismult isi regleaza nivelul glicemiei.

Cris, si noi am scapat de canicula. E respirabil aerul in casa si fara AC.

Va doresc o zi frumoasa si racoroasa.
kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 18 Aug 2010, 2:02 pm

Ana, f faine pozele. Le-a priit piticilor vad Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mier 18 Aug 2010, 4:19 pm

Oho, le-a priit Smile Si noua tare bine ne-a fost. Uf, prea repede a trecut.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 18 Aug 2010, 8:48 pm

seara buna!

ana-f frumoase poze si frumosi si piticotii.sa mai pui cind mai ai timp.
iannis a inceput sa umble? e tare simpatic si grasunel.numai bun de pupat.
pupi

cris-nu stiu cum o sa fie dupa ce vine bebe.aici angajatorul e obligat sa iti dea concediu 12 saptamini.daca nu te intorci dupa alea 12 sapt,esti free sa iti gasesti de lucru.la mine ar insemna sa ma intorc inapoi la scoala prin iunie.as putea sa imi iau totusi vacata de vara off si as mai avea cvea timp.dar dupa, tot va trebui sa ma intorc pt ca nu-mi va tine nimeni jobul:(.
nu stiu cum va fi.vrem sa ne si mutam de aici undeva unde casele sint mai rezonabile la pret si nu milioane...nu stiu,anul viitor va fi nebun,nebun.
om vedea...pina atunci ma gindesc la vacanta de iarna pe care o voi petrece in ro:)


oare celelate fete chiar ne-au parasit?Sad
sa mai facem chemarea odata,poate,poate apare vreuna: LIVIA, RAMO, ROXY, DEIUTA, ARIME,DANA_MI? pe unde sinteti?? kiss
sper ca n-am uitat pe nimeni.

seara frumoasa si racoroasa tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 18 Aug 2010, 9:04 pm

Buna fetelor Smile
Julie, de-acuma intri si in perioada de "nesting" Smile, vrei sa pregatesti pentru bebelac toate cele, si mai ales casuta. Sper sa va iasa cum vreti. Noi inca ne dam cu capul de pereti, du-te la banca iar, mai du o adeverinta in plus, mai trebuie aia, uffff, si casa nu ne asteapta un secol. Sper sa reusim, ca ar fi prea frumos Smile, Andrei merita asta, mult spatiu curat.
Ana, daaaa, si la noi e ok acum, mai ales ca nu avem AC, e fantastic sa stai in casa si sa nu mai transpiri as a pig Smile.
legat de fete....Deiuta probabil acusi revine de la tara, Halinutza termina cu nunta si trece mai des pe la noi, in rest...Dana ce mai intra din cand in cand...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 18 Aug 2010, 11:01 pm

cris-nu stiu unde ne-om "nesting"pin la urma...imi place aici,dar e prea scump sa ai o casa.poate doar de cistigam la loto:))...mai intii ar trebui sa jucam....oricum eu sint optimista si sper sa gasim o casa pe undeva...
bafta si voua cu bancile si sa va gasiti casuta perfecta.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 19 Aug 2010, 9:36 pm

juliennej a scris:cris-nu stiu unde ne-om "nesting"pin la urma...imi place aici,dar e prea scump sa ai o casa.poate doar de cistigam la loto:))...mai intii ar trebui sa jucam....oricum eu sint optimista si sper sa gasim o casa pe undeva...
bafta si voua cu bancile si sa va gasiti casuta perfecta.

Mi-ai adus aminte, sa bag si eu un bilet Smile...ca cica e mare castig mare [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Joi 19 Aug 2010, 9:49 pm

buna fetelor Smile

mi-ati adus aminte ca am pus si eu un bilet la loto pt extragerea de azi rade rade rade ia sa vad dc am nimerit macar vreun nr

l.e.: am nimerit 2 rade rade rade
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 19 Aug 2010, 10:44 pm

andreea_2008 a scris:buna fetelor Smile

mi-ati adus aminte ca am pus si eu un bilet la loto pt extragerea de azi rade rade rade ia sa vad dc am nimerit macar vreun nr

l.e.: am nimerit 2 rade rade rade

Da de ce extragerea nu e duminica?????
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Vin 20 Aug 2010, 8:02 pm

e una joi si una duminica wink
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Vin 20 Aug 2010, 10:30 pm

andreea_2008 a scris:e una joi si una duminica wink
Iar am uitat sa iau frate.
Nu-i nimic, il trimit maine dimineata pe Andrei, cand are chef de joaca [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 20 Aug 2010, 11:10 pm

seara buna!

bafta la loto..
hombre a luat lozuri,cred ca 2, si o cistigat 100$...adica 75 ca restul a fost costul.buni si aia..

in rest..mi-e foame ,dar nu pot minca .ma supara mirosurile si cam asa...
weekend fain si racoros.

avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Sam 21 Aug 2010, 1:27 pm

Salutare fetelor

va pup si sa aveti uin wk grozav.

Ana ff frumos ca te-ai relaxat in asa o vacanta.

Pup Andriciul mic si alintat.

Juli acusik trece timpul si o sa vedem si gazuta ta...........ca parca suntem aici de-o viata pupi

Andrica...ce mai slabuta , frumoasa si cu job ca lumea .............iti mai doresti ceva?

va pup si fug la bebe meu ca aseara am tras o sperietura rau de tot cu el. A facut convulsii de la febra ( asta am inteles eu dupa ce am citit pe net ) .

E frumos sa cresti copii dar tare greu cand sunt bolnavi .

Wk frumos
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 21 Aug 2010, 1:40 pm

avr_dana a scris:Salutare fetelor

va pup si sa aveti uin wk grozav.

Ana ff frumos ca te-ai relaxat in asa o vacanta.

Pup Andriciul mic si alintat.

Juli acusik trece timpul si o sa vedem si gazuta ta...........ca parca suntem aici de-o viata pupi

Andrica...ce mai slabuta , frumoasa si cu job ca lumea .............iti mai doresti ceva?

va pup si fug la bebe meu ca aseara am tras o sperietura rau de tot cu el. A facut convulsii de la febra ( asta am inteles eu dupa ce am citit pe net ) .

E frumos sa cresti copii dar tare greu cand sunt bolnavi .

Wk frumos

Ufff, ce nasol. Pupi lui David, si sa se faca bine sa fie vesel [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
Mai vina pe la noi mai des Dana Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 21 Aug 2010, 4:16 pm

Salutare
Pupici lui David, sa treaca mai repede raceala.
Juli, mananca numai ce iti pica bine, chiar daca altadata n-ai fi mancat asa ceva. pupi
Weekend fain si pupici muuuulti de la noi. kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 22 Aug 2010, 4:53 pm

ziua buna si o duminica faina tuturor!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Dum 22 Aug 2010, 9:57 pm

Salutare tuturor

pupi pupi pupi pt toata lumea

David e mai bine , multumim. Azi am mai mers la o cura in salina , la Cacica , ca e aproape de casa si am inteles ca is f bune in bolile respiratorii.

Juli cand incepi munca? Esti tot in vacanta? Cand incep sa mearga picii la scoala acolo?
Eu am niste emotii de numa. Abia astept sa vad ce grupa o sa am. Deja ma gandesc la prima serbare ,la programul de mos Nicolae sau Mos Craciun.... O sa fie greu. mai ales ca sunt singura pe grupa , dar si frumos .
Abia astept sa va spun primele impresii :P

E nasol ca in alte parti acorda concediu asa putin pt mamici. E insuficient numai 3 luni. Pe mana cui o sa-l lasi mai departe? In cine poti avea atata increderea incat sa-l lasi. Greu.....dar pana atunci mai este .
Al tau e incantat? Iti face poftele, e mai atent cu tine ?

Cris cum stati cu creditul? Ati vazut ceva apartamente? Ce face bebe?
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Dum 22 Aug 2010, 10:54 pm

dana pupi
ce bine ca ai aparut!!
am inceput scoala,adica merg doar jumate de zi.aici e summer camp.am avut doar 6 copii din grupa veche.noul an incepe pe 7 sept. mai e o sapt de camp ,apoi o sapt scoala e inchisa ca sa ne punem clasele la punct. si pe 7 incepem.eu o sa am 16 piticoti cu virste de la 1,9- 2,9.au am dou asistente.
noi nu facem aici nici un fel de serbari pt ca aici nu e o singura religie...unii nu serbeaza craciunul,unii da...asa ca nici o serbare.
ce vriste o sa aiba piticotii tai> si cind incepe scoala?


cind o sa vina bebele meu...nu stiu ce o sa facem...daca ne mutam in north carolina, asa, cum vrem, eu sper sa pot sta acasa un an.daca nu, voi incerca sa lucrez numai part time.sint scoli care au program de la 8 la 12,30.
i-as aduce pe ai mei aici...cam astea ar fi posibilitatile.nu as vrea sa-mi las bebele cu o babysittera...asta ar fi ultima optiune.sper sa nu ajung la ea.Sad
al meu e super ,extra incintat.imi face poftele si e prea atent. ma enrveaza citeodata si ii zic ca e"full of sh...:)stiti voi ce...e f atent. si sora-sa de abia asteapta sa merg la doctor si mi tot zice ca vine cu mine.

azi ploua si e urit aici..am mincat iaurt de fructe cu cereale si seminte + un croissant,toata ziua.
sanatate lui david. il duci si pe el la aceasi grdai la care vei fi tu?

kiss
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Aug 2010, 1:28 am

Buna fetelor Smile
Multa bafta Dana, vorba lui Julie, esti o norocoasa daca il iei pe David la aceeasi gradi, e varianta cea mai buna. Legat de casa, am gasit si casa, ne-au dat ok-ul la credit pt Prima casa, asteptam sa vedem cum merge cu dezvoltatorul, va tin la curent, sper sa rezolvam sapt asta Smile, nu zic tot pana nu e gata ...sa pana semnez antecontractul...
Julie,,,,e prea mic bebe sa il lasi la 3 luni, ti se rupe inima, e mic si la 6 luni....de-abia la 1 an mi se pare cat de cat ok.....oricum, cred ca e tare greu sa il lasi cu altcineva, oricine ar fi acela....
Va pup, mai vb maine
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Aug 2010, 2:23 am

cris-bravo. da doamne sa iasa bine cu casa.

stiu ca e mic bebele si la un an sa -l las cu alticneva. dar sper sa reusesc sa stau acasa cu el...asta daca reuseste omul sa isi pastreze jobul de aici si sa lucreze de acasa(daca ne mutam in nc).daca nu...nu stiu cum va fi..nu-mi tine nimeni postul mai mult de 3 luni.daca in 3 luni nu-s inapoi,nu ma am job:(.asta e adevarul crunt al societatii americane...
o saptamina faina si usoara tuturor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Aug 2010, 2:26 pm

juliennej a scris:cris-bravo. da doamne sa iasa bine cu casa.

stiu ca e mic bebele si la un an sa -l las cu alticneva. dar sper sa reusesc sa stau acasa cu el...asta daca reuseste omul sa isi pastreze jobul de aici si sa lucreze de acasa(daca ne mutam in nc).daca nu...nu stiu cum va fi..nu-mi tine nimeni postul mai mult de 3 luni.daca in 3 luni nu-s inapoi,nu ma am job:(.asta e adevarul crunt al societatii americane...
o saptamina faina si usoara tuturor.

Pai aici nu reusesti sa stai acasa ca nu-ti ajung banii....care mai e diferenta? Sad
Acolo stiu ca multe mame stau acasa pt ca reusesc totusi sa se descurce pe salariul tatalui.
Aici, marea majorite, me included, nu am putea face asta in veci, so....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Lun 23 Aug 2010, 10:30 pm

Cris, ma bucur ca ati reusit sa obtineti creditul. Sunteti tare curajosi. Mie mi-ar fi teama sa ma bag la credit. Nu vreau sa te descurajez. Sa va dea Dumnezeu putere sa il achitati. pupi

Juli, e tare greu sa il lasi si la un an. Iannis nu vrea sa mearga in brate le persoane necunoscute. Plange.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 23 Aug 2010, 10:56 pm

seara buna!
cris,stiu ca nu se poate trai doar dintr-un salariu in ro. aici se poate. am putea trai f bine toti 3 din salariul lui k, dar asta ar inseman sa nu avansam ,sa nu punem nici un ban deoparte,etc.

ana-stiu ca sint mici si la un an,ce sa mai zic de 3 luni, cit dau astia liber aici...eu sper sa pot sta acasa,sau sa lucrez part time pina la 12 si in timpul asta sa stea mama sau tata cu el.nu stiu cum o sa fie, om vedea...pina una alta ma bucur de liniste si visez la vacanta din ro foame
o seara faina !
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Lun 23 Aug 2010, 11:54 pm

Buna Smile
Ana, cu sau fara frica, e singura solutie pe care o avem de a ne achizitiona o casa. Dupa 10 ani de stat in chirie, frica asta dispare, chit ca si eu am fost reticenta multa vreme, de asta am tot amanat momentul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ne descurcam cum putem, nu avem parinti care sa ne dea ap, sa ne plateasca creditele, sa ne dea banii de avans. So....ne descurcam cu materialul nostru :P.
Julie, vezi, din pacate tot la bani se ajunge. Insa imi sustin ideea ca putem fi mamici foarte bune chiar daca nu stam 24/24 cu copiii. Oricum nici nu e indicat sa ii tinem sub fustele noastre pana la 18 ani, nu? Smile
Ehe, unde e restul de fete la apel? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 13 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 30 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 21 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB