Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Bijuterii din sarma 9
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:43 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:41 pm Scris de mlizeta

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:38 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:36 pm Scris de mlizeta

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyIeri la 6:35 pm Scris de mlizeta

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptySam 18 Mai 2024, 8:18 am Scris de Dorulet

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Organizarea casei -2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

+13
lora17
miki72
Roxy
alessia
deiutza23
dana_mi16
ivanoiuadela9
juliennej
ana_bela
avr_dana
andreea_2008
crixuta
arime
17 participanți

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mar 06 Iul 2010, 3:13 pm

Buna fetelor Smile
Merci pt urari, si eu astept cu nerabdare sa vad pozele... A facut niste mutrite asta mic Smile. A dat sa il apuce pe preot la botez, ca i-a facut sutana aia stralucitoare cu ochiul :P. Cand l-am adus la petrecere, i-am pus "Nu mi-e frica de bau bau" cantat de Cleopatra si l-am dansat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] .
I-au placut si artificiile de la tort, cum el e pestisor, i-am pus pestisori, caluti de mare, broscute testoase, chestii din astea acvatice pe tort..
Am vazut si eu poza cu bebe Eric, nu pot sa cred ca a facut un an....parca de-abia ne-ai pus poze cu el bebe mic Halinutzo...
Mama, prin cate am trecut cu toate de cand ne cunoastem Smile.
Nici Ana nu-l avea pe bebe Iannis cand a venit pe forum....mai asteptam copii noi Smile.
Julie, suna relaxante tare activitatile tale. Eu anu` asta sper, chiar daca nu ne facem cine stie ce vacanta, sa apucam sa ne luam totusi apartament...
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 06 Iul 2010, 8:58 pm

buna fetelor Smile
pana am reusit eu sa mai trec pe aici am ratat si pozele de la halinutza si n-am apucat nici sa-l votez pe bebe eric Sad dar ma bucur sa vad ca a castigat kiss

cris abia astept sa vad pozele de la botez

la mine la munca e aglomerat dar imi place, aproape zilnic invat ceva nou dar inca nu mi-au zis dc mi se mai prelungeste zid ce-o fi o fi....
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mar 06 Iul 2010, 11:21 pm

seara buna!

am revenit si eu acasa. e o caldura si o umiditate de nu se mai poate.azi erau 100 F ,asta insemnind aproape 40 celesius. e groaznic de cald si umiditatea face si mai insuportabila caldura.
stam cu ac-ul la maxim si tot e cald..sa ma racoresc,maninc inghetata:))
ce scuza buna.

asadar,sa va povestec de drumul meu...
in prima zi-am mers pe o insula ,nantucket,se numeste. se poate ajunge doar cu vaporul si drumul de unde am fost cazati noi,a durat o ora cu vaporul rapid.
insula e suuuuperba. e liniste,are plaje superbe ce dau in atlanitic.casele sint grozave,mai ales cele cu deschidere la ocean. toate au flori in fata,unele au tufe de trandafiri cataratori pina pe acoperis. e suuuperb acolo.daca as putea,acolo m-as muta. miroase a trandafiri peste tot..a fost f fain.sper sa merg in toamna si la iarna .cu siguranta e alt peisaj acolo.

a doua zi,dupa ce am mincat si am explorat prin orasul unde am stat noi,am mers intr-un oras numit provincetown. e ultimul oras de pe coasta si ultimul oras din massachusstes. are deschidere directa la ocean si e orasul pt gay people.acolo e si locul unde englezii s-au oprit pt prima data cind au venit in america. tare m-am ingrestoast de ce am vazut acolo.
o starda lunga cu magazinase,restaurante groazve,plina de tipi tinindu-se de mina,pupindu-se ,etc.femei erau mai putine,dar tipi de toate culorile,marimile..tare m-a dezgustat...aa..+deghizati..din masina am vazut unul(sau una)cu un batic,palarie deasupra,ruj rooooooosu nebun,pe o bicicleta.
o alta aratare,unul cu o rochie scurta, argintie,peruca neagra, tocuri uriase chiar si pt o femeie, pe starda de care ziceam "riding" o trotineta.(scooter din ala pt copii)..
nu stiu,mi s-a parut un oras al nebunilor. cind vedeai un cuplu normal ,era ceva iesit din comun.erau doar turisti ,bineinteles.
eu una nu pot sa cred ca sin t nascuti asa...oricine orice ar zice,e o anormalitate si e fara noima.

cel mai bun lucuru a fost ca am mincat la unrestaurant suuuper,mincare organica,totul curat si bun..cu preturi pe masura,bineinteles.
hombre imi zicea ca mi se citeste dezgustul pe fata ,dar n-aveam ce face.stiu ca sint si ei oameni ca si noi,cu probleme,cu viata de zi cu z,dar au o hiba...

seara am mers sa vedem apusul pe plaja.am facut multe poze si o sa le si pun.

in urmatoarea zi am fost la plaja pina pe la 2.m-am prajit pe spate de numa.seara am fost la focuri de aritficii pe ca a fost 4th of july.
urmatoarea zi am fost in chatam,oraselul cel mai est situat.la fel,case de milioane de dolari,superbe..
am dat peste un magazin cu uleiuri de masline si oteturi balsamice din toata lumea. am luat 2unul cu basil si unul cu herbes de provonce.
ala cu basil e groazav.am mincat cu piine neagra si cu un pic de parmezan ras.
am mai fost la plymouth(alt oras linga apa) -unde este corabia(refacuta) cu care au venit englezii in america in 1620.
acolo este si o plantatie unde inca se pastreaza ,refacute ,case din vremea respectiva.n-am stat acolo pt ca era de mers mult pe jos prin caldura.

de mincat am mincat de tooooate,dar mai ales peste(de toate tipurile) in toate felurile,prajit,copt,in cuptor..
am mai fost si la o pizzerie unde au o pizza suuper-crusta suuuubtire si crocanta+ un canoli excelent. am mincat iaurt inghetat mai mult decit inghetata si am baut o sangria intr-o seara.mi-a ramas gindul la bautura aia.cea mai buna ever.Smile

va pun 2 linkuri despre cape cod -pt cine e interesat:)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

al doilea ,e cu imagini.
sper ca nu v-am plicitisit.daca da, treceti peste.Smile
am pus vreo 10 poze.o sa mai pun,dar tare incept se incarca.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Roxy Mier 07 Iul 2010, 12:55 am

Buna, fetelor !
Am mai scris un mesaj si l-am pierdut din cauza conexiunii proaste la internet. Nu am mai trecut de mult timp pe aici, din cauza multor chestiuni. IN ultima vreme s-au adunat o gramada, ca de altfel la toata lumea. Inca nu am finalizat problemele medicale, dar sunt pe aproape. Apoi pe criza asta, noi am avut nebunia sa incepem o afacere noua. Intre timp ne pregatim de parastasul de un an la tati Sad si in perioada asta am niste stari gfreu de descris.... Vrem sa mergem luna asta cu Tudor la mare ca sa trecem mai usor peste intrarea in colectivitate. Cum spuneam, sunt muuuuuuuuuulte de povestit si cam greu sa recuperez tot.

Ce voiam eu neaprat sa va scriu e caa................. (si nu o sa va vina sa credeti ) saptamana trecuta m-au purtat pasii spre Cluj. De fapt sotu` a avut treaba pe acolo si l-am insotit si eu cu gandul sa ma intalnesc cu Ramo si Mara. SI desi plecarea noastra a fost cam din scurt si nu am apucat sa o anunt Pe Ramo din timp, ci doar cu cateva ore inainte, ea a fost tare draguta si si-a facut timp sa ne intalnim cu toate ca era prinsa cu pregatirile de plecare in concediu.
Ce pot sa va spun??? Mara e dulce dulce dulce. E mult mai scumpa si mai frumoasa decat in poze, e jucausa si vorbareata, iar Ramo e o prezenta atat de placuta si finuta.... Nici acum nu imi vine sa cred ca ne-am intalnit. Din poze ne-am obisnuit toate unele cu altele si ne imaginam cum suntem in realitate, dar intalnirea fata in fata e cu totul altceva. Mi-au fost tare dragi kiss , am povestit despre una, despre alta si am mai fi povestit noi multe daca s-ar fi oprit timpul nitel in loc, dar cum asta nu s-a inamplat, a trebuit sa ne intoarcem fiecare la trebusoare. Oricum intalnirea a fost un prilej de bucurie pupi si sper sa ne revedem cat de curand. La fel cum sper ca rand pe rand sa reusim sa ne intanilnim toate. hug

Cris, felicitari pentru increstinare. Asteptam poze cand o sa fie. AI baiat mare de acum. Si bafta multa cu apartamentul. La noi s-au injumatatit preturile. SI la voi e la fel ?
Alessia, am votat si eu chiar in ziua cand ai postat linkul, dar nu am apucat sa postez. Oricum si-a meritat locul 1. Felicitari si pentru premiu si pentru implinirea unui anisor. LA MULTI ANI !Vorba lui Cris, chiar ca am trait multe impreuna.
JUli, ce frumoase locuri ai vizitat. Cred ca a meritat, chiar daca ati intalnit si ciudati. Mai ai concediu, nu ?
Andrica, bafta multa la job. Sa speram ca te mai tin pe acolo mlt si bine !
Ana, cum e cu doi bebei. Te descurci greu ? Stiu ca tu nu ai ajutor. Ma tot gandesc si eu....ba zic ca la anu` ca sa nu fie prea mare difernta, ba zic ca mai las sa treaca pana merge Tudor la scoala. Nu stiu...
Dana, voi il lasati singur pe David ??? El ce zice despre asta ? Nu cere nimic ? Smile
Livia, Deiutza, Arime, Dana-mi voi ce mai faceti ?

Sper ca nu am uitat pe nimeni. Va pup pe toate kiss kiss kiss si sper sa apuc sa scriu mai des !!!

PS> EU cu kilogramele sunt varza. Feicitari harnicutelor care slabesc !
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Mier 07 Iul 2010, 9:57 am

Neatza la toata lumea.
Roxi, ce dor mi-a fost de tine. Ma descurc cu amandoi. Edy e mare si ma mai ajuta, adica se mai joaca cu Iannis, mai imi aduce un pampers... E ok, m-am obisnuit cu ritmul si nu ma pot plange ca e greu. Acum e si mama la mine si sper ca in curand sa se mute in Lugoj. Am gasit apartament. Mai trebuie sa il vanda pe ala de la Hunedoara. Problema e ca ea il are pe tata. E ca un bb si trebuie sa fie tot dupa el. Smile
Juli, sunt minunate pozele.
Ramo, mai treci pe la noi.
O zi faina va doresc.
P.S. La anu planuim turul Moldovei, asa ca... Cris, veniiiiimmmmm (numai sa fim sanatosi).
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Mier 07 Iul 2010, 3:23 pm

Buna fetelor Smile
Mare mi-a fost surpriza sa gasesc atatea mesaje Smile
Roxa, ma bucur ca esti bine, cu atatea lucruri pe cap. E greu sa decizi pt un al doilea bebe, uffff, si noi vrem, daaaar....banii, banii.....
Iar pe Ramo am regasit-o in descrierea ta, finuta Smile. Exact asa ma gandeam si eu la ea.
Handrica, bafta la job. Eu zic ca va deveni ceva permanent. Oricum e bine ca inveti.
Ana, e fain cu mama ta daca vine. Ai mei nici impuscati nu-i vad aici, desi maica-mea o vad ca e topita dupa Andrei. Cat despre Moldova :D, va asteptam, noi ne-am obisnuit cu locurile, dar cred ca e fain si ai ce vizita Smile
Julie, am vazut pozele, misto Smile. Nici nu indraznesc sa sper sa pot vizita America in urmatorii 15 ani Smile. Sper macar sa reusesc pana mor. Acu imi pare rau ca nu am mers cu viza de munca cand eram studenta. Surorile nasei au mers si au fost suuuper incantate.
Tare as vrea sa emigrez Smile. Mi-e greata cand merg pe strada si numai marlani si nespalati la tot pasul Sad. Nu e lumea in care doresc sa imi cresc copilul. Mi-as dori sa am mai mult curaj si sa ma decid odata sa plec, acum, cand e el mic. Taaare mi-as dori asta.
Aseara m-a izbit ceva in cap si cautam pe net bilete de avion in Franta, preturi...nush ce m-a izbit ca n-avem bani pt asta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Poate e un semn sa joc la loto [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Mier 07 Iul 2010, 4:32 pm

ziua buna.

vai ce bine-i in vacanta.m-am trezit la 7 cind a plecat hombre si apoi am mai dormit pina la 8,30.

roxy-fain de tot ca te-ai vazut cu ramo.vacanta faina sa aveti si sanatate multa.mai intra pe aici.ce ai facut pina la urma cu scoala waldorf?
si..bafta cu afacerea.sa va mearga bine.

ana-e bine ca ai tai se pot muta mai aproape de tine..
cris-eu am plecat ca nu ma puteam vedea peste nu stiu citi ani,tot predind aceleasi lucruri si cam la acelsi tip de copii.

am mai pus poze.acu va innebunesc cu ele.toate de pina acum sint de pe insula..e rai acolo,pe bune.m-am amorezat de insula aia si de sentimentul de liniste, de sentimemtul ca timpul se misca agale si ca nu mai esti in viteza de zi cu zi....tare frumos acolo...
mai vine o tura de foto mai incolo.Smile

o zi faina. eu sint prin zona.Smile
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Joi 08 Iul 2010, 9:26 am

Neatza
Vant de vacanta pa pupa. wink
Cris, ai nevoie de o vacanta. Smile
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Joi 08 Iul 2010, 10:28 am

Da-da, vacanta :D
Neata
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Vin 09 Iul 2010, 9:12 am

Neatza la toata lumea.
Juli, am vazut si restul de poze. Superbe. E un loc de relaxare minunat.
Cum de e asa pustiu?
Vreau si eu in vacantaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 09 Iul 2010, 2:19 pm

neata!
ce faina e poza cu piticul,ana. pupi tot l-as pupa pe obrajorii aia.Smile

nu-i pustiu...n-am prea facut eu poze in centru..peste tot e lume...noi am ajuns acolo dimineata ,pe la 8 si inca lumea nu se trezise.dar e lume si intr-adevar e perfect pt o vacanta linistita.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Vin 09 Iul 2010, 4:26 pm

juliennej a scris:neata!
ce faina e poza cu piticul,ana. pupi tot l-as pupa pe obrajorii aia.Smile

nu-i pustiu...n-am prea facut eu poze in centru..peste tot e lume...noi am ajuns acolo dimineata ,pe la 8 si inca lumea nu se trezise.dar e lume si intr-adevar e perfect pt o vacanta linistita.
hug
Ah, mie mi-ar placea un loc unde sa nu fie lume multa. Sa ma relaxez. sunny
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de alessia Vin 09 Iul 2010, 7:15 pm

Buna fetele,am pus pozele din nou.

ROXY,ma bucur sa aud ca esti ceva mai bine;noi suntem alaturi de tine si stim ca o sa revii cand o sa poti.Si eu sunt super ocupata si stresata momentan ,dar f curand o sa reintru in normal.Pupici lui Tudor,care cred ca e baiata mare acum si te asteptam cand poti tu sa intri.

RAMO,ne e dor si de tine.Te asteptam !!!!!!!!!!!

JULIENNE,CRIS,ROXY-multumesc pentru voturi si pt urarile facute lui ERIC;maine e ziua lui si e mare petrecere ,mare.

ANA-super scump IANNIS in poza.

Pupiciam fugit.
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Vin 09 Iul 2010, 7:56 pm

ana-oraselul era plin de lume,dar cind am mers la plaja,am cautat una nu prea aglomerata si am si gasit.cred ca erau maxim 20 de oameni pe plaja.

alina-faine chestiile pt nunta. cind e evenimentul?vin ai tai?
la multi ani lui bebe eric. sa creasca mare si sanatos.
crsi,ana cum stati cu slabitul?

eu de doua zile nu fac NIMIC. ma mut de colo, colo,mai gattesc, dorm citesc, ma uit la tv si cam atita. nici nu mai stiu de cind nu am facut nimic 2 zile la rind...vai ce bine-i.Smile
o seara faina,fetelor.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de avr_dana Vin 09 Iul 2010, 8:48 pm

seara buna fetelor

Juli superbe locuri ai vizitat. Te invidiez ca ai posibilitatea de a vedea asa ceva. eu numai visez la ele. E superba insula si plaja pare dintr-un film. Super tare. Cat ai vacanta tu?

Alessia wow ...cate decoratiuni. frumoasa rochita si abia astept sa te vad pe tine imbracata. Sigur o sa fie o nunta de vis wink
Cris asteptam pozele cu botezul

Deiutza tu nu ai mai aparut de la tara? Cum se simt picii tai acolo? Dieta ta merge mai bine la aer curat? Pupici Smile

Roxyyyy ce surpriza placuta hug Ma bucur ca ne mai vizitezi. Super ca te-ai intalnit cu Ramo . Pupicei lui Tudor si te mai asteptam cu vesti pupi
Si eu tre sa-i mai fac un fratior/surioara lui DAvid ....dar nu stiu cand. E asa greu Bani nu, rate da, casa neterminata...greu ce mai. Nu ne mai ajung banii de la o luna la alta Cu siguranta pana merge Dav in cl I, sper eu Nici nu vreau o dif prea mare ....dar Doamne-doamne stie cand o fi mom

Ana tare dragalasa poza cu Iannis. Tare e bolfosel si zambaret. Cat il mai alaptezi ?

Wk frumos tuturor
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 10 Iul 2010, 12:37 am

Buna fetelor Smile
Eu cu dieta, 2 zile da, 2 nu... Sad, nu apuc sa fac mancare si ma apuc sa mananc nedietetice sa nu mor de foame...f greu din punctul asta de vedere....
Cand adoarme cel mic si prind un moment, nici sa gatesc nu-mi mai vine ca nu stiu cand se trezeste.....oricum tre sa o rezolv si pe asta cumva, ca nici grasa nu vreau sa apuc revelionul....totusi 8-10 kg le-as putea da jos intr-un timp destul de ok, numa sa reusesc sa ma tin de treaba...
Andrei e fenomenal Smile, asa ce a crescut si ce zgomote si gesturi face, acuma din ce in ce mai mult se intoarce singurel pe burtica, e puternic Smile.
Si noi asteptam pozili, tre sa le luam de la nasi, care sunt plecati zilele astea,,,
Noapte buna Smile
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Sam 10 Iul 2010, 2:04 am

Salutare la toata lumea.
Am o groaza de lucru. trebuie sa-mi termin lucrarea de dizertatie.
De slabit nu prea cred ca am mai slabit, ca n-am tinut nici o dieta. Nu prea am vreme de gatit.
Dana, o sa-l alaptez atat cat va vrea el wink Imi iau revansa, ca pe Edy l-am alaptat numai pana la 3 luni. :D
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Sam 10 Iul 2010, 3:42 pm

Smile Ana, si tu cu timpul de gatit...
Sper sa slabim cum trebuie pana la sfarsitul toamnei...
Uf fetelor, mi-e asa de dor de fustele mele scurte, sa imi arunc niste pantaloni rapid pe mine, si tot sa arat bine Smile [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Sam 10 Iul 2010, 5:17 pm

neata!

cris-la 64 de kile,arati bine oricum.
ana,la fel ca ea parca e mai inalta.

weekend fain fetelor.
ana-spor la treburi.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Dum 11 Iul 2010, 9:51 am

juliennej a scris:neata!

cris-la 64 de kile,arati bine oricum.
ana,la fel ca ea parca e mai inalta.

weekend fain fetelor.
ana-spor la treburi.
Juli, daca as ajunge la 64 pana la sfarsitul verii, as fi foarte, foarte multumita. Din pacate mai am mult pana acolo. zid
Am terminat lucrarea.
Mai am un examen, marti. Daca nu-l iau, nu pot da disertatia. Sad E o materie asa de idioata. Nu inteleg nimic. Of, as vrea sa ma culc si sa ma trezesc miercuri si sa fie luat examenul, dar nu se poate. shot
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de crixuta Dum 11 Iul 2010, 10:22 pm

Ana,sigur vei reusit, ca e ultima incercare, n-ai de ce sa te potiscnesti acuma. Bafta Smile
Julie, pt Ana e f bine la 64, ea e mult mai inalta ca mine... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu cred ca daca as avea vreo 5, 6 in minus, as arata ok. Sper totusi sa slabesc pana incepe sezonul pantalonilor iar, ca daca nu, va fi jale, nu prea imi vin marea majoritate. Saptamana asta mi-am facut de cap culinar vorbind, dar a fost asa de bine sa ies la plimbare si sa mai pap ceva, sau sa ne intalnim cu prieteni Smile.
De maine sper sa tin muuuult mai corect. Da doamne sa am timp sa-mi pregatesc de mancare...
Saptamana usoara tuturor!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de juliennej Lun 12 Iul 2010, 1:37 am

seara buna!
v-ati uitat la meci?eu da si sint happyyyyyy!Smile

cris-eu cred ca pe la 60 o sa fii o mamica super sexy!
ana-bafta la examen,sa treaca cu bine si sa termini cu bine cu toate.

si eu am mincat pizza azi..dar fff subtire si facuta din faina neagra...
n-am facut sport de 2 zile..sper sa revin miine.

o saptamina usora tutror!
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Lun 12 Iul 2010, 8:42 am

Neatza la toata lumea.
Cris, Juli, merci de incurajari. Sper sa fie bine. Speranta moare ultima. Smile
Am vazut ceva din meci, nu mult ca invatam. Oricum, indiferent cine castiga era bine, ca am avut finala europeana. De cele mai multe ori (daca nu de fiecare data pana acum), cand a fost campionatul pe alt continent nu a castigat o echipa din europa.
Din cate am vazut, spaniolii au jucat demential.
Cris, dupa ce ma scap de examene, ma apuc seriode dieta. Macar o parte din vara sa arat cat de cat ok.
Ah, si colac peste pupaza mi-au venit si musafirii (dupa mai bine de un an jumate). E drept ca timid, dar ma simt cam nasol.
Am fugit la invatat. book
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de miki72 Lun 12 Iul 2010, 9:34 am

buna dimineata fetelor
sper ca va mai amintiti de mine ca nu am mai intrat demult dar am avut o perioada tare grea ,mami meu s-a inaltat la ceruri inainte de Pasti Sad Sad Sad iar acum sunt ocupata cu gazuta cea mica care ieri a facut 3 saptamani love am pus cateva poze
eu sunt oarecum ok dar ma nemultumeste ca nu prea am laptic pentru bebelina Sad si o hranesc mixt daca imi puteti da sfaturi le primesc cu placere mai ales ca se cam constipa si se chinuie saracuta pana iese kk ,doctorita zice ca e de la laptele praf
sper sa intru mai des de acum incolo pupi
miki72
miki72
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 29
Varsta : 51
Localizare : bz
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de ana_bela Lun 12 Iul 2010, 10:08 am

miki72 a scris:buna dimineata fetelor
sper ca va mai amintiti de mine ca nu am mai intrat demult dar am avut o perioada tare grea ,mami meu s-a inaltat la ceruri inainte de Pasti Sad Sad Sad iar acum sunt ocupata cu gazuta cea mica care ieri a facut 3 saptamani love am pus cateva poze
eu sunt oarecum ok dar ma nemultumeste ca nu prea am laptic pentru bebelina Sad si o hranesc mixt daca imi puteti da sfaturi le primesc cu placere mai ales ca se cam constipa si se chinuie saracuta pana iese kk ,doctorita zice ca e de la laptele praf
sper sa intru mai des de acum incolo pupi
Condoleante, imi pare sincer rau sa aud asta. Parca in ultima vreme am primit numai vesti rele. Sad
Felicitari pentru bebelina. Sa creasca mare si frumoasa. Sa fie sanatoasa si vesela.
Miki, nu stiu daca raspunsul asta il asteptai, dar iti spun din propria experienta. Daca continui sa ii dai si lapte praf, nu o sa creasca lactatia, ci o sa scada treptat si nu o sa mai ai laptic deloc. Asa am patit eu la Edy.
Bebele nu are program de masa la 3 ore, asa cum ni se spune in spital (sunt cazuri, dar rare si nu la 3 saptamani). Poate sa manance si la 3 ore si la 10 minute. Cu cat o tii mai mult la san, cu atat o sa fie mai fericita. Bebelusul nu are nevoie numai de hrana, ci si de apropierea mamei, mai ales in primele luni de viata, cand este absolut debusolat si singurul lucru cunoscut esti tu. Te cunoaste dupa voce, miros, dupa cum o porti in brate. As putea sa iti povestesc pagini intregi, dar poate ca nu esti tu dispusa sa citesti asa de mult. hug
Important e sa ai incredere in tine, sa nu ii mai dai completare, ci sa o tii cat mai mult la san, chiar si o ora si doua si trei. Eu asa am procedat si Iannis e alaptat si acum, asta dupa esecul de acum 5 ani cu Edy. Deci se poate. Eu cred ca orice mamica este capabila sa isi alapteze pruncul, fara "ajutorul" laptelui praf.
Eu iti doresc multa putere si curaj sa intrerupi laptele praf si daca faci asta cu hotarare, cred ca o sa reusesti sa o alaptezi exclusiv.
Eu iti pot raspunde la intrebari ori de cate ori ai nevoie. Nu ezita. Si eu am pus tot felul de intrebari, deci sa nu iti fie rusine sau teama.
Mii de pupici. Fug sa vad pozele.

L.E. Vai ce papusica frumoasa. E asa de dulce. Parca mi se face dor sa mai am si eu un puiut asa de mic. kiss kiss kiss
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 46
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9 - Pagina 6 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 9

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 30 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB