Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyMier 24 Apr 2024, 7:57 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:24 am Scris de LRodica

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 21 Apr 2024, 7:22 am Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:41 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Quilling-arta de a rula hartia(3)

+41
magdaR
adrina
danadea
Ela
Uca
casagravor
Cameleonic
02gaviota
diada
rdelia
aba
LilianaL
europolis
anc@
corcodel
oana_h
ivanoiuadela9
mami de doi ingerasi
MoniKozi
vlavi
maddy13
carmendana
Ramurica
kristadesign
diana-s
ioana soare
MihaelaT
RoxanaL
cialacu gabita
Lucia.BlueFlower
danutza442
monica_sorescu
adelina24
bursuk
Cloreta
irinuka
Cristale
AlinaJ.Bijoux
firimitura
tantelu01
iuliana72
45 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 26 Mai 2010, 3:34 pm

rade Nu ma supar chiar deloc :D Ma amuza teribil situatia. Dupa cum am mai zis, nu esti singura care imi zice pe alt nume :P
Photobucket e in maintenance, altfel va incantam cu o cutie pe care am facut`o azi Sad
Ata ete...postam maine !
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 27 Mai 2010, 5:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asta este cutiutza mea! Tin sa precizez ca este 100% creatie proprie :D (adica nu am furat modelul de pe nicaieri)
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 27 Mai 2010, 5:48 pm

E tare draguta dar, de ce e in forma de triunghi? Ce vrei sa pui in ea? wink Sper ca nu te superi ca te-am intrebat!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 27 Mai 2010, 5:52 pm

Pai...e cutie de bijuuri :D .....sau cam asta ar vrea sa fie....Si e triunghiulara pentru ca am vrut sa fie altfel :D mai sucita...asa ca mine:))
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Mai 2010, 5:55 pm

E foarte frumoasa cutiuta ta ROXANA! Eu ma gandeam ca ar putea ascunde o feliuta de tort. rade
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 27 Mai 2010, 5:58 pm

rade Ai dreptate rade La asta nu m`am gandit ! Poate o fac cadou chiar cu o felie de tort inauntru Smile
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 27 Mai 2010, 6:03 pm

Am vazut undeva pe net o felie de tort facuta tot in tehnica quilling. Sa salivezi la ea si sa nu o poti manca, asta e tortura curata. Asa ca .... mai bine sa fie o felie adevarata wink
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de irinuka Joi 27 Mai 2010, 9:34 pm

hey e super tare cutiuta Smile
frumoasa forma e mai inedita love hug
Eu am cam facut o pauza de la quilling...:D nu k as fi lucrat foarte mult dar am gasit pe youtube niste filmulete cum se fac bratarile prieteniei sau cam asa cv si mi-au iesit destul de bn love
As pune poze cu ce mi-a iesit, dar nu are legatura off topic

P.S. pentru monica_sorescu: Am fost azi dupa scoala sa colind prin oras si am gasit libraria Elena Farago chiar m-au ajutat foarte mult indicatiile tale. love ... am luat hartie albastra, roz si mov in cazul in care ma reapuc de lucrat Shocked scz de off topic
irinuka
irinuka
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de monica_sorescu Lun 31 Mai 2010, 3:04 pm

RoxanaL super cutiuta. Orice ai pune in ea, sigur va fi apreciata.
Irinuka ma bucur ca ai gasit libraria. Am si eu o intrebare - hartie sau carton maro ai gasit pe undeva? Si poate imi arati si mie pe PM cum e cu bratarile astea.
O zi buna tuturor si spor la lucru. wink pupi
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 31 Mai 2010, 3:53 pm

bratarile prieteniei se fac in tehnica macrame. Irinuka vezi ca este subiect despre macrame deschis la Diverse. Daca vrei sa postezi o poti face acolo.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de irinuka Lun 31 Mai 2010, 3:56 pm

mersi;) pupi
irinuka
irinuka
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 03 Iun 2010, 12:46 pm

Mai in joaca, mai in serios....au iesit doua tablouri copilaresti Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]~~~

MihaelaT:Intra, te rog, la Tehnic sa vezi cum se ataseaza pozele.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 03 Iun 2010, 4:32 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link-uri cu poze)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de monica_sorescu Joi 03 Iun 2010, 12:56 pm

Tantelu primul tablou nu stiu de ce dar nu il pot vedea. Poate mai pui o data link sau atasezi poza iar. Insa al doilea imi place foarte mult. Am intrat si eu pe linkul dat de tine si ma facut cateva animale pe care o sa le montez pe o rama zilele astea. Cand o termin pun si aici.
O zi buna tuturor si spor la creat!
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 03 Iun 2010, 1:03 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

la asta te refereai? poate acum se vede

Eu am o problema cu lipiciul. Tot incerc sa gasesc unul care sa nu luceasca cand se usuca. La lipitul unei singure fasii, cum sunt cele de la salcie sau apa lacului, mai pleaca fasiuta si pateaza hartia (devine lucioasa cand se usuca, chiar daca sterg imediat cu servetel. Am incercat mai multe si toate au acelasi "defect". Pana acum, singura solutie e muuuulta grija si rabdare. Smile
Daca stie cineva o solutie mai usoara, poate ne-o dezvaluie si noua.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Joi 03 Iun 2010, 4:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link cu poza)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de monica_sorescu Joi 03 Iun 2010, 1:10 pm

Da la asta ma refeream wink Foarte frumos si tabloul asta. Si eu am aceeasi problema cu lipiciul deci nu prea te pot ajuta Smile Daca are cineva un sfat in sensul asta mi-ar prinde bine si mie.
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de irinuka Joi 03 Iun 2010, 1:18 pm

Tantelu sunt foarte dragutze tablourile... si ce daca sunt copilaresti doar a fost ziua copilului acum cateva zile... deci se potrivesc wink hug

Spune-mi, ramele ti le confectionezi singura sau le cumperi de undeva? love
Si daca le confectionezi ai cumva un sablon sa-mi arati/dai? zid kiss
irinuka
irinuka
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Joi 03 Iun 2010, 1:23 pm

tantelu, incearca sa stergi cu un betigas de urechi, cred eu ca ar curata mai bine si mai exact
foarte frumoase tablorile
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de kristadesign Joi 03 Iun 2010, 1:57 pm

foarte frumoase tablourile, si ramele le pun in valoare, eu as continua desenul pe rama, ca si cum iese din tablou...am vazut asa ceva in grecia, la o galerie, era un tablou care se continua pe rama, tot cu aplicatii in relief, si apoi cobora pe perete, era superb efectul... bucurie
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Joi 03 Iun 2010, 2:10 pm

irinuka, inarmeaza`te cu rabdare, si apuca`te sa citesti toate capitolele despre quilling, chiar eu am postat mai demult un site unde poti invata sa faci rame de tablou din carton. Foarte faine tablourile, tantelu!
Multumesc tuturor fetelor care mi`au apreciat lucrarea....si acum, vin cu inca o noutate :D Timp efectiv de munca...un pic peste 10 ore...dar merita Smile
Enjoy!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si aici, sursa de inspiratie Smile bine`nteles, nu m`am putut abtine sa nu modific un pic modelul, trebuia sa`mi pun amprenta proprie pe creatie Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de kristadesign Joi 03 Iun 2010, 2:25 pm

cred ca se pot face aceste cutii superbe si din fire groase de lana impaslita, lipite sau cusute intre ele....imi imaginez cum ar arata....e mult de munca.. tricot
kristadesign
kristadesign
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 434
Varsta : 43
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 10/03/2010

http://www.kristadesign.ro

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 03 Iun 2010, 2:49 pm

Roxana, e tare frumoasa cutiuta ta. Mi-au placut si mie lucrarile 3D, am facut un leu dupa un tutotial, a iesit tare dragut dar nu i-am facut poza.
Multumesc tuturor pentru aprecieri si pentru sugestii. Voi tine cont de ele.
Irinuka, daca nu mai gasesti postarea Roxanei, uite cum arata tiparul de rama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Eu dupa asta am facut. Daca ai formate diferite calculezi 10,5 cm de la marginile pozei, tabloului, de jur imprejur. Te sfatuiesc sa folosesti carton de 130g/mp si sa trasezi liniile de indoire (biguire se numeste operatia) cu varful de la o paletuta de lemn. Cartonul mai gros, gen duplex, arata urat la indoiturile facute manual. Dupa ce imbini marginile intre ele, poti pune putin lipici instant sub taietura oblica de la colturi. Eu am obtinut un rezltat mai bun cand am lipit intai colturile interioare (patratelul cu o line oblica in el).
Incearca intai cu o foaie A4 si vezi cum reusesti sa o imbini mai usor. Dpa 2-3 rame, sigur iti poti alege varianta cea mai usoara.


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Joi 03 Iun 2010, 2:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : foame de litere :))
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de irinuka Joi 03 Iun 2010, 3:11 pm

ok
mersi Tantelu pupi kiss
irinuka
irinuka
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 17
Varsta : 31
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Dum 06 Iun 2010, 11:40 am

am facut si eu 2 rame foto, care deja sunt la noii proprietari incantati

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Dum 06 Iun 2010, 7:30 pm

Foarte frumoase ramele, Diana. aplauze
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de monica_sorescu Lun 07 Iun 2010, 1:54 pm

RoxanaL super cutia. Ai muncit ceva la ea, nu gluma.
Diana-s foarte frumoase ramele.
Eu am mai facut una, cu tema - in jungla. AM facut ceva animalutze de pe site-ul dat de tantelu. Si apropo - Tantelu sper sa nu te superi pe mine ca am folosit ideea ta de a face pasarele insa mi-a placut foarte mult cum ti-a iesit.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre monica_sorescu in Lun 07 Iun 2010, 5:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : probleme cu poza)
monica_sorescu
monica_sorescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 19
Varsta : 43
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 15/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 3 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB