Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Quilling-arta de a rula hartia(3)

+41
magdaR
adrina
danadea
Ela
Uca
casagravor
Cameleonic
02gaviota
diada
rdelia
aba
LilianaL
europolis
anc@
corcodel
oana_h
ivanoiuadela9
mami de doi ingerasi
MoniKozi
vlavi
maddy13
carmendana
Ramurica
kristadesign
diana-s
ioana soare
MihaelaT
RoxanaL
cialacu gabita
Lucia.BlueFlower
danutza442
monica_sorescu
adelina24
bursuk
Cloreta
irinuka
Cristale
AlinaJ.Bijoux
firimitura
tantelu01
iuliana72
45 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Mier 11 Aug 2010, 10:35 pm

Flowers aplauze
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Cameleonic Joi 12 Aug 2010, 11:31 am

hug
Cameleonic
Cameleonic
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 32
Varsta : 36
Localizare : Ploiesti,Romania
Data de inscriere : 04/08/2010

http://cameleonic.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Mar 17 Aug 2010, 9:44 pm

Am terminat si eu primul meu quilling mai complex. Mie imi place. Urmeaza sa-l inramez, desi ma gandesc sa-l tai dupa forma evantaiului.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de danadea Mar 17 Aug 2010, 10:37 pm

aba, este o nebunie; cum ai avut atata rabdare;
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mier 18 Aug 2010, 8:43 am

bijuterii din quilling gasite la un targ la Curtea de Arges
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

*****
aba, felicitari pt atentia la detalii...a iesit superb
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 18 Aug 2010, 9:09 am

Este frumos evantaiul tau, aba. Poti incerca si alta combinatie de culori si sa nu il lipesti pe hartie. Cu un lipici bun, piesele se leaga bine intre ele ca sa nu aiba nevoie de suport. O asa "dantelarie" arata bine pe orice fundal.
Referitor la bijuterii, sunt interesante, am vazut la toate targurile, insa, parerea mea este ca hartia, odata lacuita, isi pierde "caldura" ei. Cred ca majoritatea creatorilor de lucrari in quilling au sesizat acest aspect si de aceea nu prea intalnim haria lacuita. Si din experienta unui targ unde ne-a prins ploaia, am vazut bijuteria din hartie lacuita cum a absorbit toata apa si foarte greu s-a uscat, chiar expusa in plin soare. Dar, cum spuneam, e doar impresia mea. Mult succes la toate fetele. Diana, participi si tu la targul din Vama din acest weekend?
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mier 18 Aug 2010, 9:53 am

tantelu, nu particip, dar in vizita cred ca ajung
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mier 18 Aug 2010, 10:03 am

Pacat, am vazut pe blogul tau ca esti suparata pe "targuri". Sper sa iti treaca supararea repede Smile
Te astept in vizita.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Mier 18 Aug 2010, 10:49 am

Multumesc fetelor. Mi-au trebuit 2 saptamani sa-l termin si vreo 30 de cerculete pierdute. Unele facute mai strans, altele prea larg si nu se detensionau la fel. Cum spuneam e primul mai complex... acum stiu cum sa lipesc petalele si frunzele si mi s-a format si mana, stiu cat sa "strang" hartia. Da, ar fi fost mai frumos fara hartia de suport, dar atunci nu stiam cum sa fac. Are si mici greseli ptr ca le-am aranjat dupa ochi si nu toate sunt simetrice. Poate o sa incep altul fara suport. Acum trebuie sa fac o motocicleta ptr baiatul meu, am hartie neagra dar nu e ptr quilling, sa vad cum ma descurc, daca nu iese o sa fie alta culoare desi el vrea ca in model. love
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 18 Aug 2010, 10:50 am

Aba, este foarte frumos evantaiul love Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mier 18 Aug 2010, 11:17 am

tantelu01 a scris:Pacat, am vazut pe blogul tau ca esti suparata pe "targuri". Sper sa iti treaca supararea repede Smile
Te astept in vizita.
a, nu pe toate targurile, doar pe acei organizatori ii voi evita
imi stabilisem eu singura ca luan august sa fie libera sa apuc sa ma bucur de vara, asa ca din septembrie o sa particip iar local
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Mier 18 Aug 2010, 8:35 pm

E gata si bicicleta. Incepe sa-mi placa sa fac si quilling. Putin "impiedicata", roata din fata mergea mai in fata dar e bine, am primit pupici pentru ea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 19 Aug 2010, 9:37 am

Aba, asta e o adevarata......motocicleta wink
Bravo!
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de adrina Joi 19 Aug 2010, 9:48 am

chiar daca este facuta pentru martisor am sa va arat si eu o felicitare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Joi 19 Aug 2010, 12:01 pm

Da, e motocicleta. Acum am vazut c-am scris bicicleta. Multumesc tantelu.
Adrina e frumoasa felicitarea, imi place si hartia pe care ai lipit-o.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 19 Aug 2010, 3:28 pm

Vai, Aba, ai niste idei super! primul Arata grozav motociclistul. SUPER! aplauze

Adrina, este foarte frumoasa felicitarea. aplauze Cum ai facut trandafirii?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de adrina Joi 19 Aug 2010, 4:37 pm

se roteste pentru mijloc putina hartie pe instrumentul pe care-l folosesti iar apoi se pliaza hartia in jos la 90 de grade si se roteste in jurul mijlocului,iar se pliaza iar se roteste....pana la capat.Oricum se gaseste explicat bine pe unele site-uri daca le cauti.
avatar
adrina
helper
helper

Numarul mesajelor : 80
Localizare : pascani
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Joi 19 Aug 2010, 11:25 pm

Multumesc Mihaela. Ideea e luata de pe net, eu am schimbat doar scrisul. pupi
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de europolis Vin 20 Aug 2010, 7:24 am

Nu stiu cum invartiti hartia aia dar tare frumos va mai iese : hug
Felicitari Adrina & Aba.
Evantaiul ala e mortal pupi
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mar 24 Aug 2010, 2:36 pm

dupa lupte seculare , am reusit sa termin si eu o lucrare mai mare
imi doream sa fac ceva de genul asta, dar nici nu vroiam sa o tin prin casa degeaba, noroc ca am cui sa o dau cadou si stiu ca ii place floarea soarelui si imi tot sugera sa incerc sa fac niste flori din mozaic, din pictura, orice
este mai mare decat o coala A4 si are si agatatoare din sfoara impletita in 3,ca atata stiu :D, cu margelute de lemn si pe acolo
interiorul e din margele de lemn diverse marimi si semipretioase - ochi de tigru si ochi de taur
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 24 Aug 2010, 3:57 pm

Diana-s, se pare ca pe multe ne-a fermecat aceasta floare Smile Dragut ce ai facut si sper ca persoana care o va primi cadou se va bucura de ea. Si eu am facut un tablou cu floarea soarelui (l-am vandut deja la targ pana sa ii fac poza) si un disc transparent de la cutia cu CD-uri, pe care am apucat sa-l pozez. Incerc sa vad daca imi iese faza cu postatul pozei fara penalizare.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu toate ca am micsorat poza si apoi micsorat rezultatul, vad ca tot mare imi apare in previzualizare. Mai aveam ceva poze cu lucrari dar ma las pagubasa, imi trebuie prea mult timp ca sa le postez. Poate cand o sa avem niste metode mai simple.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Mar 24 Aug 2010, 4:02 pm

tanelu,. mie imi e mai simplu sa incarc cu imageshack si copiez codul de acolo
daca mergi la raspuns rapid la casuta nr 6 ai "gazdiueste o imagine" incarci poza din calculator, ii dai "host it" si apoi dupa ce incarca pe alta pagina eu copiez al 3-lea cod de jos in sus
asa nici nu se incarca situl si da click cine vrea sa vada mai mare
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Mar 24 Aug 2010, 4:12 pm

Mi-am facut cont pe Photobucket, cum scrie in regulament si copiez link-ul de acolo, numai ca e pierdere de vreme cu micsoratul si cu postatul acolo ca sa il aduci aici si sa te trezesti ca tot nu e bine. Asta e, raman cu afisarile de pe blogul meu, unde le postez repede. Oricum, iti multumesc pentru sfaturi, Diana.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de aba Mar 24 Aug 2010, 9:50 pm

Foarte frumoase flori. Tantelu, ai lipit pe amandoua partile petalele? Arata foarte bine, felicitari.
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de magdaR Mier 25 Aug 2010, 12:06 am

Buna seara!
Va felicit , doamnelor, pentru rabdarea cu care "invartiti" hartia. Creati niste lucruri minunate. kiss
Am descoperit si eu acum vre-o 2 ani aceasta indeletnicire si am avut un timp in care lucram cu mare placere felicitari, martisoare sau decoram tot felul de cutii. Acum insa, pentru ca am o mogaldeata de care trebuie sa am grija, mi-a ramas putin timp si pentru lucrul manual.
Va urmaresc insa, cu mare interes ... si daca nu va este cu suparare am sa ma inspir din creatiile dumneavoastra.
Va multumesc! Merci
magdaR
magdaR
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 47
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 28/06/2010

http://magdahobbyarts2.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 10 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB