Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Quilling-arta de a rula hartia(3)

+41
magdaR
adrina
danadea
Ela
Uca
casagravor
Cameleonic
02gaviota
diada
rdelia
aba
LilianaL
europolis
anc@
corcodel
oana_h
ivanoiuadela9
mami de doi ingerasi
MoniKozi
vlavi
maddy13
carmendana
Ramurica
kristadesign
diana-s
ioana soare
MihaelaT
RoxanaL
cialacu gabita
Lucia.BlueFlower
danutza442
monica_sorescu
adelina24
bursuk
Cloreta
irinuka
Cristale
AlinaJ.Bijoux
firimitura
tantelu01
iuliana72
45 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de firimitura Sam 03 Iul 2010, 12:50 pm

maddy cu ce ai lipit modelul de cd-urile alea de plastic? arata foarte bine
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de maddy13 Sam 03 Iul 2010, 8:39 pm

Sa stii ca arta foarte bine dar aparatul foto are tendinta sa scoata in evidenta ce este stralucitor. In realitate arata mult mai bine. Este un lipici pentru hobby, unguresc, care dupa uscare devine transparent. Aici il gasesc in singurul magazin de specialitate din oras. Am un tub de 20 ml cu varf subtire si mi-am cumparat gramaj mai mare si il tot incarc. Am avut de la herlitz dar nu mai gasesc decat la en-gros, ala era cu adevarat bun pe orice suprafata.
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Dum 04 Iul 2010, 10:56 am

maddy, super ideea cu discurile de plastic de la carcasele de CD-uri, acum imi pare rau ca le-am aruncat

iar felicitarile simpatice foc, in special cea cu cafeaua si ultima cu felia de portocala

stiu sigur ca mai erau fete care m-au impresionat aici asa ca va felicit pe toate pt lucrari
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de maddy13 Dum 04 Iul 2010, 4:11 pm

M-am mai jucat putin
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Dum 04 Iul 2010, 6:30 pm

You`re on fire, baby!!! Foarte frumoase creatiile tale, Maddy!
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de maddy13 Dum 04 Iul 2010, 7:01 pm

Multumesc pentru aprecieri
[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de oana_h Dum 04 Iul 2010, 8:42 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

toate lucrarile voastre sunt foarte frumoase Smile
felicitari tuturor Smile
oana_h
oana_h
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : suceava
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de RoxanaL Dum 04 Iul 2010, 9:38 pm

Si ale tale sunt foarte frumoase, Oana! mai ales barcutza!!!! love


Ultima editare efectuata de catre RoxanaL in Dum 04 Iul 2010, 9:44 pm, editata de 1 ori (Motiv : fomitza de litere :)))
RoxanaL
RoxanaL
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 173
Varsta : 39
Localizare : constanta
Data de inscriere : 10/11/2009

http://roxyquills.blogspot.com

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 04 Iul 2010, 11:11 pm

Si mie tot barcutza imi place!!! wink
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Dum 11 Iul 2010, 7:58 pm

AM facut si eu cate ceva in aceasta tehnica. Nu prea reusesc sa pun poza insa Sa vedem daca asa se vede
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 11 Iul 2010, 8:48 pm

Corcodel, poza e cam mare si neclara, tremurata!!! Dar, imi plac floricelele pe care le-ai facut!!! Apropo, sunt lipite pe rama icoanei sau nu inteleg eu bine din poza?
Spor la lucru in continuare!!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Dum 11 Iul 2010, 11:05 pm

da sunt lipite pe rama ceasului icoana. Pare tremurata fiindca fondule ca o oglinda si se reflecta florileam tot incercat si cu blitz si fara dar din cauza fondului nu au iesit tocmai bune pozele. Am mai impodobit o candela dar nu gasesc pozele si inca un ceas icoana dar cu o alta tema insa fiindca am facut-o pt o prietena ce sta in state si care a venit asa cam pe neanuntate nu am apucat sa o si pozez. Imi pare rau ca stau fff prost cu timpul caci altfel de imaginatie nu duc lipsa. Si eu tai hartia cu un tocator de documente. Partea proasta e ca rolele sunt zimtate si fasiile is un pic creponate la margine, dar nu se vede urat.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de carmendana Lun 12 Iul 2010, 8:42 am

Nu am mai intrat cam demult pe forum si am vazut ca s-a lucrat nu gluma
Totul este foarte frumoas. Felicitari!
Am mai reusit si eu sa fac cateva cutiute decorate cu flori

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 12 Iul 2010, 11:18 am

carmendana a scris:
Am mai reusit si eu sa fac cateva cutiute decorate cu flori

BRAVO! Foarte frumos!!! realmente!

Ce fel de hartie folosesti pentru decoratiuni? de 80 g/m2? sau mai groasa?

Foarte frumos!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de carmendana Lun 12 Iul 2010, 1:21 pm

Akinom a scris:
Ce fel de hartie folosesti pentru decoratiuni? de 80 g/m2? sau mai groasa?
Foarte frumos!

Carton colorat obisnuit
Imi place mai mult decat hartia care mie mi se pare ca tinde sa se desfaca mai usor
carmendana
carmendana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 302
Localizare : ?
Data de inscriere : 27/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Lun 12 Iul 2010, 5:33 pm

carmendana a scris:
Carton colorat obisnuit
Imi place mai mult decat hartia care mie mi se pare ca tinde sa se desfaca mai usor

Da? Mie hartia mi se pare ca nu se desface suficient. Undeva citisem ca tine putin si de rapiditatea cu care rulezi. Insa eu zic ca rulez suficient de rapid. dar poate ma insel.
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 22 Iul 2010, 2:48 pm

Se pare ca e multa lume ocupata. Nici eu nu am mai intrat de ceva vreme. Targuri, servici, migaleala la tablouri....si trece timpul prea repede. Cateva lucrari mai pot arata si eu, unele le-am dat inainte de a le poza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Vine careva dintre voi la targul din Vama Veche din august?


Ultima editare efectuata de catre tantelu01 in Joi Iul 22, 2010 3:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : link gresit)


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 23 Iul 2010, 10:36 am, editata de 2 ori (Motiv : inlocuit link-uri cu poze)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de corcodel Joi 22 Iul 2010, 3:04 pm

Am mai facut si eu una alta, poate reusesc s apun si poze. Eu am folosit si hartie obijnuita (pentru decorarea obiectelor) peste care am aplicat lac de unghii incolor. Inchide un pic culorile dar le confera un luciu aparte si o rezistenta mai buna in timp. Acum de exemplu folosesc un carton de 115 g/mp. Cel de 200 cum am vazut recomandat pe diverse forumuri de afara mi s-a parut prea gros. Daca se lucreaza cu grija si atentie ambele tipuri de hartie se lucreaza fain. Acum pentru florile sau frunzele care se fac dupa tipar, cu bolduri pt a dirija hartia cred ca mai bine sta cartonul de 115 decat hartia obijnuita. Deasemenea exista un carton care este insa doar alb (sau eu numai asa am gasit) numit colotec parca, lucios si mai elastic dar si destul de rigid care e minunat pt acest tip de lucrari.
corcodel
corcodel
helper
helper

Numarul mesajelor : 26
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 22 Iul 2010, 3:54 pm

Si ultimile poze la lucrarile din seria estivala:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] asta mi-a pus nervii la incercare

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] iar asta e favoritul meu

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]idee preluata



Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Vin 23 Iul 2010, 10:42 am, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link-uri cu poze)
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 22 Iul 2010, 5:27 pm

Superbe toate tantelu01!!! Imi dai voie sa ma inspir din ele? Shocked
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Joi 22 Iul 2010, 5:37 pm

Desigur ca ai voie, si eu am incercat sa reproduc uneori. Imi pare rau ca nu am retinut si link-ul, deoarece e corect sa punem si sursa de inspiratie ca sa nu fim acuzate de plagiat. La cat de veche este arta asta..... La targul din Vama Veche, cineva (o trecatoare), a remarcat ca am facut un tablou exact cum avea ea o idee, dar nu a apucat sa o materializeze. Calut de mare am gasit pe net dar nu mi-a placut si am facut altul dupa o poza de calut adevarat. Deci, multe putem gandi acelasi lucru, exprimarea poate face diferenta. Imi pare bine ca ti-au placut lucrarile mele .
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 22 Iul 2010, 7:12 pm

felicitari tantelu01!!!
Calutul si florile de camp imi plac tare mult. bravo!
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de anc@ Joi 22 Iul 2010, 7:24 pm

Sunt foarte frumoase tantelu01Felicitari!!!
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de diana-s Vin 23 Iul 2010, 8:29 am

tantelu01 a scris:Desigur ca ai voie, si eu am incercat sa reproduc uneori. Imi pare rau ca nu am retinut si link-ul, deoarece e corect sa punem si sursa de inspiratie ca sa nu fim acuzate de plagiat. La cat de veche este arta asta..... La targul din Vama Veche, cineva (o trecatoare), a remarcat ca am facut un tablou exact cum avea ea o idee, dar nu a apucat sa o materializeze. Calut de mare am gasit pe net dar nu mi-a placut si am facut altul dupa o poza de calut adevarat. Deci, multe putem gandi acelasi lucru, exprimarea poate face diferenta. Imi pare bine ca ti-au placut lucrarile mele .
si eu v-am salutat la Vama Veche, eram expozanta si v-am recunoscut dupa maci in primul rand

farul imi place la nebunie...felicitari
diana-s
diana-s
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 817
Varsta : 46
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 29/09/2009

http://douamainistangi.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de tantelu01 Vin 23 Iul 2010, 9:53 am

Va multumesc la toate pentru aprecieri. Diana, stiu, sigur imi amintesc ca ne-am cunoscut. Sper ca ne vom intalni si in august. Eu m-am inscris deja. De tabloul cu far trebuie sa ma despart azi, pleaca in Turcia Smile
Poate voi face alt ceva cu tema "far". Vine cineva in acest weekend la Curtea Veche, in Bucuresti? Pe negandite, ajung si acolo. Din pacate, nu prea mai am multe lucrari si nici nu am avut timp sa fac altele.
tantelu01
tantelu01
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 718
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/02/2010

http://casutadehartie-constanta.blogspot.com/

Sus In jos

Quilling-arta de a rula hartia(3) - Pagina 6 Empty Re: Quilling-arta de a rula hartia(3)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB