Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Rochii de seara, deosebite(2)

+63
Maci
Nicoleta Irimescu
cris69
came_lia
gagaritz
anigherman
margot
Tinkerbell
SilviaDumitrescu
veniciuc nicoleta
DANIELA.I
ebruli22
MagdaMarin
ribana
clodi
mnarcisa
m-julie
Marry
betymi72
europolis
Clio_Ela
manus marioara
valentina_d1986
AKD
vilcris
dandana
elutzamicutza
monica11
danae
IrisT
ralucis
matahari
Uca
Anduku
kla78
florentina69
valentinadof
noel
zylv
pisi
Noemi
danabekk
tomari
cretu_veronica22
feliciagl
cory74
Usagy
Alina.C
adelina24
stoy
amnro
diada
Camy
Karina33
Lucia Ro
bobitica
leonutza69
arime
geany
amia
Admina
dienutzababy
MihaelaT
67 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 17 Mai 2010, 4:08 pm

AICI am pus poze cu fetele de la banchet. Nu le mai postez ca incarc forumul prea mult.

Cum am timp fac un tutorial cu incretiturile, chiar nu-i greu!
Va primesc la mine daca nu veniti cu senvisuri ci cu salate si fructe!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 17 Mai 2010, 7:01 pm

minunate rochitele Karina,esti inspirata nu gluma,sa ai spor la lucru [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de diada Lun 17 Mai 2010, 7:20 pm

MINUNATE! Ce frumosi sunt! Nu se compara cum aratau ele pe umerase, esti fenomenala! Spor maxim in continuare hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de vilcris Lun 17 Mai 2010, 10:08 pm

Mult mai frumoase pe purtatoare. Pacat ca nu reuseste Karina prea des sa le prinda la pozat pe fete ca, zau, pe umerase nu vezi mai nimic Sad
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de zylv Mar 18 Mai 2010, 10:55 pm

am ajuns si la subiectul favorit
karina ,nu-ti mai scriu care rochite imi plac,ca ai gicit tu la topicul celalat.esti tare madam!si in plus,si tare rapida.
usagy,imi place de mor rochita de lolita.ti-a iesit perfect.pacat ca nu lucrezi mai mult.
vilcris,sper sa nu te superi pe mine,dar pe cat de reusita e partea de jos a rochiei,pe atat de nereusita e partea de sus.nu arata bine deloc,mai ales la bust,si ce nu-mi place deloc,e faptul ca se vad intepaturile de ac pe unde ai incretit cu mana.nici bretelele nu se aseaza chiar bine,dar asta se poate trece cu vederea.ai fi putut schimba modelul in partea de sus,mai ales ca nu ai vrut sa iasa asa de decoltata,si asta se vede.dar nu-i bai,pana la banchetu de liceu ai timp sa exersezi,si sigur o sa-i faci cea mai sic rochie wink
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de ebruli22 Joi 20 Mai 2010, 11:41 pm

buna fetelor,care face si rochii la comanda,am nunta lui fratele meu pe 3 iulie si vreau sa ımi fac şi eu 2 rochii,cine poate sa ma ajute,va trimit şi modelele sa ımi spuneti dak.le puteti face.multumesc
ebruli22
ebruli22
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 46
Varsta : 44
Localizare : underworld
Data de inscriere : 15/03/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de amnro Vin 21 Mai 2010, 12:13 am

iti fac eu ca e de ziua mea nunta. iti fac si reducere pe chestia asta lol!
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 24 Mai 2010, 11:13 am

O rochie deosebita pe care o voi purta la o intalnire.Este o combinatie de satin imprimat cu tafta.Sper sa va placa.rochita este dublata,deci se poate purta si pe dos(glumeam).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Camy Lun 24 Mai 2010, 11:38 am

ce belea iti vine imbracataaaa,imi place foarte mult ,mare diferenta pusa pe umeras.
ce mijlocel iti face,zi repede cum ai facut tivul la saten ,am si eu un stres rade ,vezi poate te bronzalesti un pic sa fii uniform .

sa o porti cu placere iti vine foarte bine.
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 24 Mai 2010, 11:49 am

Mersi de aprecieri,tivul l-am facut indoit-tivit,am intors 1cm si inca 1cm.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de veniciuc nicoleta Lun 24 Mai 2010, 11:57 am

Maistra rochita asta este superba..i-mi place mult..si iti vine de minune..
veniciuc nicoleta
veniciuc nicoleta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 637
Varsta : 37
Localizare : navodari
Data de inscriere : 18/02/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de valentinadof Lun 24 Mai 2010, 12:20 pm

maistra,imi place cum iti vine rochia,sa o porti cu placere.
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Alina.C Lun 24 Mai 2010, 1:08 pm

Maistra, foarte frumoasa rochia ta, iti vine excelent. Si culorile imi plac la nebunie! Si imbracata se vede muuult mai bine decat pe umeras! Felicitari!

Karina... a mai spus cineva si simt nevoia sa repet si eu....esti mama lor, a rochiilor de seara... Ultima postata (parca), aia albastra... pozata pe masa sau pe parchet (parca) mi se pare mortala... Desi cam cu toate rochiile tale m-as imbraca!

Vilcris, foarte faina rochita fetei tale! Fata e cu gusturi, mama prieceputa, n-are cum sa nu iasa ceva deosebit! Felicitari!
Alina.C
Alina.C
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 535
Varsta : 44
Localizare : in lumea mea...
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de betymi72 Lun 24 Mai 2010, 1:19 pm

super rochia !!! sunt plii la fusta???cred ca m-ar avantaja si pe mn...
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de leonutza69 Lun 24 Mai 2010, 2:50 pm

maistra e tare tzuca,si culoarea la fel , cred ca e tare comoda!
leonutza69
leonutza69
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Varsta : 54
Localizare : fizic-Italia,suflet -Fagaras!
Data de inscriere : 12/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 24 Mai 2010, 3:02 pm

Da,este in cute simpla,doar la mijlocul fetei este cuta dubla.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Marry Lun 24 Mai 2010, 7:52 pm

Maistra,super rochita si culoarea si croiul. aplauze Sa o porti cu placere.
Marry
Marry
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 960
Varsta : 60
Localizare : Arad
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de IrisT Lun 24 Mai 2010, 8:18 pm

Maistra, e bestiala rochia! Si culoarea e superba! Iti vine foarte bine! Felicitari!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de europolis Lun 24 Mai 2010, 8:41 pm

Maistra frumoasa rochita si te prinde dar, fara suparare, nu mi se pare a fi de seara.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 24 Mai 2010, 8:45 pm

Maistra e simpatica rochia! Eu am o problema insa cu rascroiala de la subrat-fata. Parca mai merge rascroita! In rest: s-o porti sanatoasa daca tie-ti place cum te simti in ea!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Admina Lun 24 Mai 2010, 9:52 pm

Maistra, e minunata rochia. love Imi plac si culorile si croiala. Plus ca-mi plac dedesubturile, finisate frumos.
Europolis, cred ca e de seara datorita materialelor. Satin si tafta nu merg la ora 8 dimineata, cand mergi la scarbici. In rest, asa e; croiala merge de minune si la o rochie de zi. nor

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de zylv Lun 24 Mai 2010, 10:51 pm

maistra ,foarte faina rochia,si iti vine tare bine.este un model care te avantajeaza.
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Lun 24 Mai 2010, 11:12 pm

Admina a scris:Maistra, e minunata rochia. love Imi plac si culorile si croiala. Plus ca-mi plac dedesubturile, finisate frumos.
Europolis, cred ca e de seara datorita materialelor. Satin si tafta nu merg la ora 8 dimineata, cand mergi la scarbici. In rest, asa e; croiala merge de minune si la o rochie de zi. nor

Puteti arunca cu ce vreti dupa mine dar ..lamuriti-ma si pe mine sa nu mor proasta. Cum deosebim o rochie de seara de una de zi? Dupa materialul din care e facuta? Dupa model? Sau materialul trebuie sa fie in stransa legatura cu modelul si cu momentul din zi in care va fi purtata acea rochie si chiar cu locul unde va fi purtata.
Parca sunt cam off topic dar daca satin si tafta nu merg la 8 dimineata dar croiala merge la o rochie de zi nu mai inteleg nimic sunt total bulversata

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de geany Lun 24 Mai 2010, 11:19 pm

Silvia, desi nu sunt experta... imi dau cu parerea. in primul rand materialul face diferenta, apoi continua prin material si model. Imagineaza-ti un material sclipicios in raza soarelui... il mai poti admira? nu.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de zylv Lun 24 Mai 2010, 11:28 pm

rochia facuta de maistra nu este chiar o rochie de seara,ci este o rochie de cocktail care poate fi purtata la sindrofii care au loc ziua,dar si la petreceri de seara mai putin pretentioase.rochia de seara trecuie sa fie putin pai pretioasaca model,sau ca material.dar la capitolul asta este mult de discutat,si nu ar strica sa o facem
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

Rochii de seara, deosebite(2) - Pagina 8 Empty Re: Rochii de seara, deosebite(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB