Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyIeri la 9:51 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyJoi 25 Iul 2024, 11:07 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyMier 24 Iul 2024, 9:43 am Scris de vlad_mom

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyDum 21 Iul 2024, 10:43 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:36 pm Scris de mlizeta

» Fotografia, intre hobby si arta
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:32 pm Scris de mlizeta

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:24 pm Scris de mlizeta

» casute de lemn pentru papusi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptySam 20 Iul 2024, 5:21 pm Scris de mlizeta

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyDum 14 Iul 2024, 9:59 am Scris de White_Raven

» Constructie tipare lenjerie intima
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyJoi 04 Iul 2024, 11:15 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii din sarma 9
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:46 pm Scris de mlizeta

» Florile din gradina mea(2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:41 pm Scris de mlizeta

» Ornamente de Pasti
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyDum 19 Mai 2024, 6:36 pm Scris de mlizeta

» Sarma folosita la bijuterii cu pietre semipretioase si bilute de aur
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyJoi 16 Mai 2024, 4:11 pm Scris de vlad_mom

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:46 pm Scris de mlizeta

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyVin 19 Apr 2024, 10:37 pm Scris de mlizeta

» Animale de companie!!! - 5
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Discutii despre croitorie -3
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau


Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

+52
zylv
bibitu
Uca
GABRELA
arielas
Indra
virus
danabekk
oana_007
andra2010
haute_couture
veniciuc nicoleta
SilviaDumitrescu
danae
ileana cosanzeana
MagdaMarin
Cornelya
amia
Kristina
kla78
Katerina
tomari
rosita
mdlupu
IrisT
mihaela72
mes
Camy
smarande
vilcris
leonutza69
Zana Mica
alexya
Alina.C
amnro
magdaflorea
Karina33
Admina
niculaie
nadina_b2005@yahoo.com
Panea Laura
teisoara
diada
elenita
milena
pisi
Noemi
geany
Hamartia
MAYA
zarino
MihaelaT
56 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de mes Lun 28 Iun 2010, 5:59 pm

buna seara, dragi fete!

am mai scris pe forum, pentru lamuriri punctuale si acum sunt in situatia de a va cere din nou sfatul si a va ruga sa ma invatati si pe mine cum sa procedez. am postat si la costume de baie insa cred ca aici este mai corect topicul.
M-am apucat sa-mi fac un costum de baie, dupa Burda. m-am tot uitat pe tutoriale pe net si m-am impotmolit la atasarea elasticului pe triplock (da, stiu ca, pana la urma, se poate si pe liniara si pe asta o sa mi-l fac asa, insa... am de gand sa imi mai fac unul si vreau sa invat sa-l pun pe triplock - daca nu e greu sau imposibil).
Asadar, iata cum am facut si n-a iesit deloc bine: am pus cusatura in 3 fire (am scos acul din stanga) si am incercat.
-prima chestie nepotrivita este ca, daca las necondus bine elasticul (adica nul trag eu tare sa se potriveasca cu calcatura acului), nu il prinde acul (cusatura apare in marginea elasticului, peste elastic elasticul nu este prins deloc de ac/ata) asta, odata!
- apoi, daca reusesc sa ghidez bine elasticul (imi este destul de greu fiindca n-am nici un reper), si fixez transportul diferential (aa, am un privileg, am uitat sa zic) intre 1.5 - 2.0 si lungimea cusaturii la 3 imi iese foarte deasa cusatura si destul de incretita (as vrea sa nu fie asa de cret, ci numai usor adunat).

cum sa fac? pentru incretituri am incercat si alte reglaje la diferential, si parca, parca ar merge mai bine.
insa pasul este incontinuare foarte des, desi am tot invartit de buton si in sus si-n jos.
cu ce gresesc, sau, e vreo tehnica anume? am vazut pe net ca exista un piciorus anume care ghida elasticul - io n-am asa ceva si deocamdata n-am in vedere sa-mi iau daca pot si fara el.

sa incerc cu ambele ace si 4 fire? imi e sa nu fie prea gros pe urma, cand sa-l cos zig zag la liniara (ca si asa elasticul este destuuul de grosutz pentru un costum de baie)
va multumesc mult de tot pentru ajutor,
mes


avatar
mes
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Karina33 Lun 28 Iun 2010, 10:21 pm

mes eu nu tin minte sa fi prins elastic ingust la triplock dar sigur am pus de multe ori din cel lat tip jartea.
Cred ca mai bine scoti acul din dreapta(sau pur si simplu nu pui ata in el) si asa ramane destul de lata invelirea si tine elasticul bine tensionat.
Incearca sa insailezi intai elasticul, asa iti va fi mai usor, nu va fugi si-l vei ghida usor. Pe parcurs ce te experimentezi poti renunta la insailat!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de mes Mar 29 Iun 2010, 8:50 pm

multumesc, karina, petru sfaturi si idei.
ma apuc de ”exersat” si apoi va zic ce a iesit.
mes

Karina33 a scris:mes eu nu tin minte sa fi prins elastic ingust la triplock dar sigur am pus de multe ori din cel lat tip jartea.
Cred ca mai bine scoti acul din dreapta(sau pur si simplu nu pui ata in el) si asa ramane destul de lata invelirea si tine elasticul bine tensionat.
Incearca sa insailezi intai elasticul, asa iti va fi mai usor, nu va fugi si-l vei ghida usor. Pe parcurs ce te experimentezi poti renunta la insailat!
avatar
mes
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de mihaela72 Mier 30 Iun 2010, 9:33 pm

Sunt uimita de discutiile voastre!Am scos din cutia de pe dulap overlockul achizitionat in urma cu 4 ani de la un magazin gen consignatia.Este Singer14sh644 si am dat atunci 250 lei.Fusese adus de cineva din Canada si mergea la 110V.Mi-au dat cand l-am cumparat si un tranformator pt curent la 220V.L-am cumparat fara sa deschid cutia ,fara proba ,vanzatoarea a spus ca habar nu are la ce se foloseste .Mare noroc am avut ,era intact.

Nu am avut timp sa fac poza dar atasez un link aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am reusit sa ii pun atele ,l-am reglat si ma minunez de el ,ce frumos e!Acum ,la treaba!
mihaela72
mihaela72
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 17/05/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de IrisT Mier 30 Iun 2010, 10:42 pm

mihaela72 cred ca ai facut o afacere buna cu overlockul! E chiar ieftin, mai ales daca zici ca e intact! Vreau si eu Smile
Spor la lucru!
IrisT
IrisT
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 115
Varsta : 39
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 24/11/2008

http://perfectiris.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de teisoara Lun 12 Iul 2010, 12:31 pm

Fetelor,nu o luati ca pe reclama (ca n-are cum sa fie) si astazi mai e valabila o oferta pe QUELLE.ro pt.cele care vor sa achizitioneze un overlock privileg,ajunge dupa reducere la 520 ron.Eu am comandat ieri on line si astazi i-am sunat sa verific si mi-au confirmat ca reducerea consta in exact val.tva-ului(-24%).cred ca e o sansa extraordinara. Smile
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de mdlupu Mar 13 Iul 2010, 4:01 pm

eu nu il gasesc pe site, la ce categorie este?
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 46
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de teisoara Mar 13 Iul 2010, 4:24 pm

A fost .Din pacate s-a epuizat stocul,era la tehnica.
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 53
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 19 Iul 2010, 2:17 pm

Fetelor, numai ce am receptionat overlockul meu de la Privileg, cel care a fost la Quelle la oferta!! Eu l-am comandat pe 11 iulie, cu o zi inainte sa se inchida oferta, eram in vacanta la munte si nu va pot spune ce m-am chinuit cu comanda, ca legatura la internet era foarte proasta! Nu-mi venea sa cred cand am vazut ca mi-au confirmat comanda! Si peste trei zile m-au si sunat de la curierat ca mi l-au adus, iar eu eram tot in vacanta, lol. M-am mirat ca s-au miscat asa de repede, ca stiam ca sunt mai incetuti.

Oricum, sunt foarte bucuroasa, mai ramane sa ma imprietenesc cu el, ca stiu inca de pe vremea cand studiam industria usoara la liceu, ca ne era cam teama de monstruletul asta.

A, m-a intrebat curierul ceva de un pachet cu ace (sau ate, n-am inteles exact), care zice el ca vine de obicei cu comenzile astea. I-am zis ca nu stiu despre ce este vorba, eu n-am mai comandat nimic in plus in afara de masina in sine. El o tot tinea langa ca trebuie sa mai vina un pachet, ca asa vine cu masinile astea, chiar daca uneori vine si dupa. Stie cineva ceva?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 19 Iul 2010, 2:25 pm

rosita a scris:A, m-a intrebat curierul ceva de un pachet cu ace (sau ate, n-am inteles exact), care zice el ca vine de obicei cu comenzile astea. I-am zis ca nu stiu despre ce este vorba, eu n-am mai comandat nimic in plus in afara de masina in sine. El o tot tinea langa ca trebuie sa mai vina un pachet, ca asa vine cu masinile astea, chiar daca uneori vine si dupa. Stie cineva ceva?

Pai in pachet trebuia sa fie un set de ace, impreuna cu masina, surubelnita, pensula de curatat scamele, ulei de masina, penseta si mai cate ceva. Poate la acestea s-a referit, eu le-am primit, In schimb nu am avut cartea tehnica tradusa rade ma uitam la cea in germana ca bou la poarta noua.
Bafta la incercat triplockul, eu inca nu stiu coase foarte bine cu el cos
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 19 Iul 2010, 2:30 pm

Laura, pachetelul ala il am, e in cutie. Deci daca e vorba despre el, e in regula Smile
N-ai cartea tehnica tradusa?? Vezi ca la mine factura e prinsa cu o capsa de asa-zisa carte tehnica, care este compusa din niste pagini volante imprimate foarte prost. Cel putin pozele sunt de cosmar, nu se intelege nimic. Daca n-ai gasit inca linkul de care ziceam eu mai sus, il caut si ti-l trimit, numai sa-mi spui.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 19 Iul 2010, 2:39 pm

Multumesc, am acum cartea in romana.
Mi-au dat fetele de pe site link-ul cu cartea tradusa, dar pana sa cer ma tot chinuiam cu cea in germana. Eu asa cred, ca e vorba de pachetelul asta, altul eu nu am primit, si nici nu mi-a spus curierul. Numai daca nu o fi fost vre-o promotie la achizitionarea overlock-ului, cand l-ai luat tu, desi eu pe situl quelle nu am vazut asa ceva.
Uite link-ul cu cartea in romana,poate te ajuta
Admina a scris:Manual overlock Privileg(pt Geany) si nu numai: PRIVILEG
Daca aveti dificultati cu download-ul fisierului, intrebati cu incredere. Este arhivat, deci trebuie extras pt a se vedea pozele scanate.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Lun 19 Iul 2010, 2:45 pm

E bine daca ai gasit link cu cartea! Si eu m-am gandit, cand l-am auzit pe curier, ca era vorba de vreo alta promotie care a fost candva. Promotia de care am beneficiat eu acum a fost ca au scazut tva-ul de 24%, ceea ce deja e foarte bine!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de tomari Lun 19 Iul 2010, 9:15 pm

Da stim rade rosita aceea e comanda de ace si talpite pe care le-am comandat eu in iarna odata cu triplockul si m-au tot cernut cu comanda ca se poate-nu se poate. Dupa 3 saptamani a sosit rock dar incomplet (adica fara aditionalele comandate).
Acum au gasit in arhiva comenzi neonorate si nu stiu cui sa le plaseze ca sa dea bine la bilant rade rade rade
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Mar 20 Iul 2010, 8:54 am

Tomari, inseamna ca esti celebra pe la ei, cu comanda ta, daca te-a tinut minte curierul si te da drept exemplu Smile)
Dar tu unde ai gasit pe site la ei de comandat talpice si ace? Eu, la o prima vedere, n-am gasit. Sau a fost o oferta atunci?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de tomari Mar 20 Iul 2010, 1:40 pm

Rosita inainte aveau de toate - multe masini, talpitze, ata, ace, inclusiv genti ptr masinile respective.
Sa-l stapanesti cu placere ca e de mare ajutor taie
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Mar 20 Iul 2010, 2:21 pm

Multumesc Tomari! Sper sa ma inteleg bine cu el! Abia maine sper sa ii dau o tura de incercare sa vad cum e, abia astept.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de tomari Mar 20 Iul 2010, 3:52 pm

Rosita eu intotdeauna inainte de a surfila materialul inainte incerc pe o bucata din el (resturi); uneori necesita anumite reglaje in functie de material .
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Mar 20 Iul 2010, 4:41 pm

Da, imi imaginez ca nu voi putea lucra ceva fara sa fac incercari mai intai pe resturi. Dealtfel, asa fac si cand cos la liniara.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Katerina Mier 28 Iul 2010, 2:40 pm

Dragele mele,

Tot citind la forum, inca nu am priceput clar Rolling Eyes daca un triplock face tot ce face o masina de cusut, si inca niste cusaturi in plus...; daca overlock = triplock plus ceva....si tot asa pana la uber ??? confused

Si inca o intrebare: in Bucuresti, e vreun magazin/reprezentanta de unde pot achizitiona un triplock?

Multumesc maxim!
avatar
Katerina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de amnro Mier 28 Iul 2010, 3:29 pm

katerina,

- masina de cusut coase, surfileaza, face butoniere etc. in functie de model
- triplock=overlock este pentru imbinat+surfilat ( de ex. cusatura de imbinare dintre fata si spate de pe dosul unui tricou)
- uber coase tiv, pe fata apare tighel dublu iar pe dos este o cusatura care acopera marginea materialului (de ex. tivul de la tricou)

poti sa mergi la brother pt triplock
amnro
amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Katerina Mier 28 Iul 2010, 4:37 pm

Multumesc amnro!!
pupi
avatar
Katerina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 22
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de rosita Mier 28 Iul 2010, 8:34 pm

Fetelor, am si eu o intrebare: numai ce m-am prins cum se face tivul rulat la triplock (am un Privileg 454D) si sunt foarte incantata. Din manual n-am prea inteles, si m-am prins mai mult din intamplare, dar nu conteaza, sunt bucuroasa ca am mai descoperit ceva la el. Intrebarea mea se refera la latimea tivului rulat: din ce inteleg, latimea e data doar de acul pe care il folosesc? Adica daca cos cu acul din dreapta obtin varianta mai ingusta iar daca cos cu acul din stanga am varianta mai lata? In afara de latimile astea doua nu se poate obtine alta?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de kla78 Joi 12 Aug 2010, 11:21 am

salutari!va rog frumos sa-mi intindeti o "mana "de ajutor,am tot incercat sa cos la triplock voal dar nici cum nu iasa bine cusatura,mai exact imi surfileaza dar nu imi prinde tot materialul,are tendinta de a impinge materialul in afara ,si am mai patit si cu alte materiale asa ,dar totusi nu se vede asa urat ca la voal.am tot incercat sa o reglez de la tensiune dar n-am reusit sub nici o forma.am surubat si desurubat de zeci de ori tensiunea talpitei si nici asa nu merge,oare ce sa fac??

ps:daca nu m-am explicat bine pun si o poza sa vedeti ce vreau sa spun.

va pup
kla78
kla78
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 522
Varsta : 45
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Kristina Joi 12 Aug 2010, 1:00 pm

Kla78 ,incarca si o poza ,poate se va intelege mai bine problema ta,
ai incercat sa dai pasul mai marunt?
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(2) - Pagina 4 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB